Kategorie
Kontakt
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na: kontakt@travelduck.pl
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na:

Powiew Orientu: ZEA i Oman

Zanurz się w magicznym świecie arabskiego Bliskiego Wschodu. Odwiedź z nami powalające luksusem i rozmachem, nowoczesne miasta na pustyni. Zobacz monumentalne meczety zachwycające wyszukanym wystrojem. Wybierz się na tradycyjne souki oraz do położonego na pustyni obozowiska Beduinów. Do tego egzotyczne oazy oraz stare, omańskie forty.

Zapraszamy na wycieczkę do Zjednoczonych Emiratów Arabskich i Omanu!

Atrakcje

 • Dubaj, Abu Dabi, Al Ain - niezwykłe miasta Emiratów,
 • Burj Al Arab - luksusowy hotel 7*,
 • wjazd na Burj Kalifa - najwyższy budynek świata, z wnętrzami Armaniego,
 • Wielki Meczet Szejka Zajida - trzeci największy meczet świata,
 • targ wielbłądów,
 • safari na pustyni, kemping Beduinów,
 • omańskie twierdze obronne Rustaq, Nakhl, Bahla,
 • oaza Al Thowara,
 • Muscat - stolica Omanu,
 • Muttrah Souk i Nizwa Souk - słynne targi,
 • Nizwa, święte miasto z zamkiem Jabrin,
 • przejazd jeepami po Jabel Akhdar.

Czytaj więcej

Zwiń

Poziom zaawansowania

Wycieczka dla wszystkich osób zainteresowanych. Nie ma specjalnych wymagań kondycyjnych.

Podstawowy
Średniozaawansowany
Zaawansowany
Nie jesteś pewien/pewna, czy dostępny poziom jest dla Ciebie odpowiedni? Skontaktuj się z nami.

Miejsce

Zjednoczone Emiraty Arabskie (ZEA) to państwo arabskie leżące na Bliskim Wschodzie, nad zatokami Perską i Omańską, sąsiadujące z Arabią Saudyjską i Omanem. Ten stosunkowo młody kraj powstał w 1971 r. przez połączenie 7 emiratów (odpowiednik europejskich księstw). Prawie 97% jego powierzchni zajmuje pustynia.

Jeszcze kilkadziesiąt lat temu był w tym miejscu prawie sam piasek. Odkrycie ogromnych złóż ropy naftowej doprowadziło do rozkwitu wcześniej biednego regionu. Dziś jest to jeden z najbogatszych i najszybciej rozwijających się krajów świata, znany z przepychu i luksusu. Spotkać tu można najwyższe wieżowce, hotele 7* i sztuczne wyspy.

Oman (Sułtanat Omanu) to pustynny kraj, wielkością zbliżony do Polski, położony na Półwyspie Arabskim, nad Morzem Arabskim i Zatoką Omańską. Graniczy ze Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi, Arabią Saudyjską i Jemenem. Jest to monarchia absolutna, gdzie władzę sprawuje sułtan.

Oman znany jest ze swoich twierdz, które znajdują się w prawie każdym mieście, dlatego zwany jest krajem tysiąca fortów. Najstarszy to pochodząca z XIII w. twierdza Bahla, wpisana na listę UNESCO. Ten jeden z najstarszych zamieszkanych przez ludzi rejon od wieków był ważnym producentem kadzidła. Jest jednym z trzech miejsc na świecie, gdzie rosną kadzidłowce.

Plan wyjazdu


Dzień 1:

Wylot z Warszawy z Okęcia do Dubaju. Transfer na nocleg do hotelu.

Dzień 2:

Po śniadaniu przejazd na zwiedzanie Dubaju. Zatrzymamy się przy pochodzącym z XVIII w. forcie Al Fahidi i jednym z najbardziej luksusowych hoteli świata, Burj Al Arab. Zobaczymy Meczet Jumeirah, jedyny w mieście, do którego mogą wejść osoby nie wyznające islamu. Niezwykłą atrakcją będzie wjazd na najwyższą budowlę świata, Burj Kalifa i podziwianie z niej panoramy Dubaju.

Po powrocie do hotelu czas wolny. Dla chętnych wieczorny rejs z kolacją po zatoce w świetle księżyca.

Dzień 3:

Z samego rana wyjazd do Abu Dabi, stolicy Emiratów. Po drodze zobaczymy największy sztuczny port na świecie, Jebel Ali. W Abu Dabi czeka na nas niezwykły Wielki Meczet Szejka Zajida, jeden z największych meczetów świata. Przejedziemy przez nowoczesne centrum miasta.

Zatrzymamy się przy placu Union Square z pomnikami nawiązującymi do lokalnej kultury (m.in. dzbanek kawy), przejedziemy promenadą Corniche, zobaczymy wioskę Heritage Village.

Dzień 4:

Po śniadaniu przejazd do Al Ain, zielonego miasta Emiratów. W przeszłości był to ważny przystanek na trasie karawan, skupiony wokół oazy, gdzie można było odpocząć. Wśród nowoczesnych wieżowców znajdziemy zadbane parki i ogrody, na czele z egzotyczną oazą z tysiącami palm.

Odwiedzimy miejscowe muzeum z ciekawymi zbiorami etnograficznymi i archeologicznymi. Następnie udamy się na targ kóz oraz ostatni w ZEA targ wielbłądów. Powrót na nocleg do Dubaju.

Dzień 5:

Po śniadaniu czas wolny. Po południu safari po pustyni. Będziemy przemieszczać się samochodami terenowymi przez Złote Wydmy Arabii. Zatrzymamy się na kempingu Beduinów, gdzie na chętnych czekają takie atrakcje, jak tatuaż z henny, jazda na wielbłądzie czy palenie fajki wodnej. Możliwość spróbowania tradycyjnej kawy i herbaty. Wieczorem kolacja barbeque i pokaz tańca brzucha. Powrót na noc do hotelu.

Dzień 6:

Rano przejazd do znanego z wód termalnych miasta Rustaq, gdzie zobaczymy jeden z największych fortów w Omanie. Następny przystanek to miasto Nakhl i kolejna słynna twierdza. Pojedziemy także w kierunku Al Thowara Oasis, oazy, gdzie zjemy obiad w formie pikniku. Wyjazd na nocleg do Muscatu, stolicy Omanu.

Dzień 7:

Po śniadaniu zwiedzanie stolicy malowniczo położonej między zatoką a górami Muscat. Na początek Wielki Meczet Sułtana Qaboosa, skąd przejdziemy do starej części miasta. Udamy się na słynny targ, Muttrah souk, gdzie można zakupić m.in. kadzidło, omańskie sztylety Khanjar, wyroby ze srebra czy piękne tkaniny.

Następny punkt to Muzeum Bait Al Zubair z bogatą kolekcją starożytnej broni (w tym sztyletów), omańskiej biżuterii i strojów oraz z niezwykłą wystawą zdjęć miasta jeszcze sprzed Renesansu. Zobaczymy także Pałac Sułtana w zabytkowej dzielnicy, pomiędzy dwoma XVI-wiecznymi fortami, Mirani i Jalali, zbudowanymi przez Portugalczyków. Po południu czas wolny.

Dzień 8:

Po śniadaniu przejazd do Nizwa, dawnej stolicy Omanu, jednego z najstarszych miast w kraju, przez setki lat ważnego centrum kultury, nauki, religii i władzy. Przejdziemy po najstarszym omańskim targu, Nizwa Souk. Zobaczymy wybudowany w XVII w. zamek Jabrin. Następnie przejazd do fortu Bahla, najstarszego w Omanie, wpisanego na listę UNESCO. Powrót na nocleg do Nizwa.

Dzień 9:

Po śniadaniu czeka nas wyjątkowa atrakcja - wycieczka jeepami przez Jebel Akhdar, Zielone Góry. To malowniczy, górzysty region, w którym klimat pozwala na uprawę m.in. róż, orzechów włoskich oraz najlepszych w Omanie granatów. Zajrzymy też do wioski Wadi Bani Habib, gdzie zjemy obiad w formie pikniku. Powrót na nocleg do Muscatu.

Dzień 10:

Nocny przejazd na lotnisko. Powrót do Warszawy.

Zakwaterowanie

Nocować będziemy w hotelach 3- i 4* w pokojach 2-osobowych z łazienkami.

Pogoda

Zarówno Zjednoczone Emiraty Arabskie, jak i Oman leżą w strefie klimatu zwrotnikowego suchego i skrajnie suchego w głębi lądu. Są to jedne z najbardziej gorących krajów na świecie, a od czerwca do października można się spodziewać naprawdę dużych upałów. W szczycie lata temperatury mogą wynosić ponad 45 i nawet ponad 50°C na pustyni. Opady są tu niskie lub prawie ich brak.

Najlepszym okresem na wizytę w tym rejonie jest okres od listopada do marca. Kiedy w Polsce jest zimno i brzydko, można spodziewać się przyjemnej do zwiedzania i wypoczynku temperatury oraz dużej ilości słońca.

W Emiratach w tym okresie, w zależności od miesiąca, średnia temperatura to ok. 23-26°C, nocami temperatury mogą spaść do poziomu 14-17°C. Przy czym nocą na pustyni temperatura może spaść do 5°C, a nawet 0°C. W Omanie od listopada do marca można się spodziewać średniej temperatury ok. 24-29°C, nocą 17-19 °C.

Cena zawiera

 • przeloty Warszawa - Dubaj i Muscat - Warszawa oraz wewnętrzne,
 • transport na miejscu (poruszać będziemy się klimatyzowanym autokarem i minibusem),
 • zakwaterowanie,
 • wyżywienie (śniadania w formie bufetu),
 • opiekę pilota,
 • wstępy do atrakcji turystycznych,
 • ubezpieczenie (KL, NNW, bagażu).

Cena nie zawiera

 • wizy do Omanu (15 USD),
 • dodatkowego wyżywienia,
 • kosztu atrakcji spoza programu,
 • zwyczajowych napiwków (3 USD/dzień),
 • składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (13 PLN/os.)

Ceny

Koszt wyjazdu na osobę na 10 dni: 4995 PLN + 1500 USD + wiza. (Cena dod. to 1500 USD)

Ważne informacje

Wiza ZEA

Obywatele Polski udający się do Zjednoczonych Emiratów Arabskich w celach turystycznych na okres nie dłuższy niż 90 dni nie potrzebują wizy. Należy mieć ze sobą paszport ważny przez okres 6 miesięcy od daty wjazdu do ZEA.

Wiza Oman

Do wjazdu na teren Omanu wymagana jest wiza. W celu jej otrzymania należy utworzyć konto na stronie Royal Oman Police, złożyć wniosek i dokonać opłaty online. Wiza zostanie nam przesłana na podany adres mailowy. Koszt 10-dniowej wizy to 5 OMR (ok. 50 PLN).

Ważne: Od momentu przyznania wizy jest tylko 30 dni na przekroczenie granicy Omanu. Należy zatem złożyć wniosek w odpowiednim terminie.

Przy wjeździe do krajów arabskich niemile widziany jest stempel w paszporcie z Izraela. Może być powodem cofnięcia na granicy.

Obyczaje:

Jadąc do Emiratów i Omanu, trzeba mieć na uwadze, że to kraje muzułmańskie. W miejscach publicznych należy mieć odpowiedni ubiór. Niemile widziane są odkryte ramiona i kolana u kobiet, ale także u mężczyzn (lepiej zrezygnować z krótkich spodenek). W mniejszych miejscowościach warto założyć długie spodnie.

Zabronione jest okazywanie sobie uczuć w miejscach publicznych. Dotyczy to również trzymania się za ręce.

Do meczetów nie należy wchodzić bez przewodnika.

Organizator

Organized by Opal Travel

Naszą specjalnością są autorskie, egzotyczne wycieczki i wyprawy, przygotowywane z uwzględnieniem indywidualnych wymagań uczestników.

Czy wiesz, że?

Policja w Dubaju w swojej pracy wykorzystuje Lamborghini, Ferrari i Bentley’e?

Sprawdź podobne wyjazdy

Rangun, Birma

12 - 26 lipiec 2022

+ 2 więcej

od6 800 PLN

/ os.

Panama, Panama

14 - 28 luty 2022

od8 890 PLN

/ os.

Thimphu, Bhutan

10 - 23 luty 2022

od3 295 USD

/ os.

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.