Kategorie
Kontakt
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 20:00
Wyślij e-mail na: kontakt@travelduck.pl
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 20:00
Wyślij e-mail na:

Wyprawa do Omanu

Szukasz prawdziwej egzotyki w orientalnym wydaniu? Wyrusz w podróż do Omanu. Znajdziesz tu stare fortece, malownicze oazy, starożytne osady. Czeka Cię nocowanie na pustyni, przejażdżka jeepami po wydmach, wizyta w rezerwacie zielonych żółwi morskich.

Atrakcje

 • eksploracja starych fortec Omanu,
 • malownicze oazy,
 • nocowanie na pustyni pod rozgwieżdżonym niebem,
 • przejazd jeepami po wydmach,
 • rezerwat zielonych żółwi morskich w Ras Al Jinz.

Czytaj więcej

Zwiń

Poziom zaawansowania

Wycieczka dla wszystkich zainteresowanych, nie wymaga szczególnego przygotowania.

Podstawowy
Średniozaawansowany
Zaawansowany
Nie jesteś pewien/pewna, czy dostępny poziom jest dla Ciebie odpowiedni? Skontaktuj się z nami.

Miejsce

Oman to kraj położony na Bliskim Wschodzie na Półwyspie Arabskim z dostępem do Morza Arabskiego oraz Zatoki Omańskiej. Państwo to graniczy ze Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi, z Arabią Saudyjską oraz Jemenem.

Widoczny jest tu tygiel wielu narodowości: europejskiej, arabskiej, azjatyckiej, afrykańskiej. Oman to bogata historia i tradycja oraz piękne krajobrazy - od piaszczystych plaż i krystalicznie czystych wód Morza Arabskiego po góry Al–Hadżar oraz bezkres pustyni.

Plan wyjazdu

UWAGA: jest możliwość przedłużenia pobytu o indywidualny wypoczynek w okolicach Muscatu lub Salalah.

Dzień 1: Warszawa - Muscat

Lot do Omanu z przesiadką.

Dzień 2: Muscat

Zakwaterowanie w Muscat, stolicy Omanu. Po śniadaniu wyruszymy na zwiedzanie miasta. Główną atrakcją jest tutaj perła architektury, Wielki Meczet otoczony pięcioma minaretami. W drodze do starej części miasta zobaczymy reprezentacyjne budynki ambasad.

Udamy się po suweniry na tradycyjny, lokalny bazar Muttrah souk. Będzie to okazja do sprawdzenia swoich umiejętności w targowaniu się ze sprzedawcami. Zajrzymy do Muzeum Bait Al Zubair oraz zobaczymy z zewnątrz Pałac Sułtana, który otaczają dwie fortece wybudowane przez Portugalczyków.

Dzień 3: Muscat - Rustaq - Nakhal - Al Thowara - Muscat

Przejazd do Barka, a tam targ rybny oraz majestatyczny fort na wybrzeżu. Kolejnym punktem dnia będzie fort Al Hazm w Rustaq. Miejsce to słynie z gorących źródeł o właściwościach leczniczych. Chwila na odpoczynek i lunch.

Następnie pojedziemy do Nakhal. Znajduje się tutaj wzniesiony na wzgórzu najwyższy w Omanie, ponad 300-letni fort. Zwiedzanie budowli. Na koniec dotrzemy do oazy Al Thowara. Powrót do Muscat.

Dzień 4:

Odwiedzimy fabrykę Amouage, luksusowy ośrodek perfumeryjny. Następnie zwiedzanie Nizwy, jednego z najstarszych miast Omanu. Było to kiedyś centrum handlu oraz życia religijnego i kulturowego.

Kolejnymi atrakcjami tego dnia będą barwny, ruchliwy targ oraz największy na Półwyspie Arabskim fort z 1668 r., znajdujący się na szczycie wzgórza. Czas wolny, a następnie przejazd do Zamku Jabreen. Po drodze przerwa na lunch w formie pikniku lub w lokalnej restauracji.

Zwiedzanie Zamku Jabreen, jednego z najpiękniejszych zamków Omanu. Budowla posiada imponujące freski i rzeźby. Wracając do miasta Nizwa, zatrzymamy się przy Bahla, pierwszym forcie Omanu w stylu islamskim. Zakwaterowanie w Nizwa.

Dzień 5: Nizwa - Wadi Bani Auf - Bilad Sayt - Wielki Kanion - Nizwa

Po śniadaniu wyruszymy do Wadi Bani Auf (Awf). Jej główną atrakcją są tradycyjne, stare domostwa położone na zboczu góry Hajar. Następnie odwiedzimy wioskę Bilad Sayt z glinianymi domami.

Lunch zjemy w Jebel Shams Resort na szczycie Jebel Sham, “Góry Słońca”. Jest to najwyższy punkt Omanu (ok. 3000 m n.p.m), skąd roztacza się wspaniały widok na otaczające góry oraz drugi najgłębszy kanion świata, Wielki Kanion Arabski. Nocleg w Nizwa.

Dzień 6: Nizwa - Birkat Al Mauz - Jebel Akhdar - Wahiba

Wyjazd do Birkat Al Mauz. To starożytna osada zbudowana z gliny. Niektóre domy są wciąż zamieszkane przez lokalną społeczność. Zobaczymy, jak działa wielowiekowy system irygacyjny nadal używany do nawadniania plantacji daktyli.

Następnie pojedziemy do Jebel Akhdar (z arabskiego “Zielone Góry”). To jedno z najpiękniejszych miejsc w Omanie ze wzgórzami wznoszącymi się na wysokość ok. 2800 m n.p.m. W czasie podróży będziemy mogli podziwiać wspaniałe panoramy górskie, rozległe uprawy i plantacje tarasowe.

Po lunchu udamy się do pustynnego rejonu Wahiba. Na trasie będziemy mijać osady Sina i Al Mudaybi z glinianymi domami. W Wahiba znajdują się słynne, czerwone i białe wydmy o wysokości niemal 200 m. Będziemy gościć w domostwach Beduinów. Dla chętnych przejażdżka na wielbłądach lub ekscytujący tour jeepami po wydmach.

Podczas kolacji spróbujemy tradycyjnej arabskiej kuchni oraz wypijemy kawę po omańsku. Śpimy na kampie. Przed snem podziwianie gwieździstego nieba nad pustynią.

Dzień 7: Wahiba - Wadi Bani Khalid - Sur - Ras Al Jinz

Po śniadaniu wyruszymy do Wadi Bani Khalid. To rejon, gdzie pustynny krajobraz kontrastuje z błękitną wodą i palmami. Znajdują się tu również niewielkie osady. Będzie czas na relaks i orzeźwiające kąpiele.

Następnie pojedziemy do miasta Sur. Zajrzymy do portu rybackiego i doku. Ręcznie budowane są tam nadal tradycyjne drewniane łodzie zwane Dhow. Zakwaterowanie w lokalnym hotelu.

Wieczorny spacer po plaży Ras Al Jinz, gdzie znajduje się Rezerwat Żółwi. Towarzyszyć nam będzie strażnik rezerwatu. To szczególne miejsce - główny teren lęgowy zielonych żółwi morskich w rejonie Oceanu Indyjskiego. Wyjątkowy jest również z tego powodu, że jest otwarty dla turystów, którzy mogą zobaczyć gniazdowanie wielkich żółwi morskich w ich naturalnym środowisku.

Dzień 8: Ras Al Jinz - Qalhat - Wadi Shab - Muscat

Rano wyruszymy malowniczą, nadmorską trasą w podróż powrotną do Muscatu. Przejedziemy przez Qalhat, gdzie zobaczymy grobowiec Bibi Miriam, jeden z najbardziej popularnych zabytków w kraju. Następnie dotrzemy do Wadi Shab, pięknego rejonu Omanu. Znajduje się tu skalisty kanion z oazami oraz naturalnymi basenami wodnymi.

Kolejnym punktem wyprawy po Omanie będą białe plaże Finns, gdzie zjemy lunch w formie pikniku. Na koniec czeka nas jeszcze kilka atrakcji: jeziorko Bimah Sinkhole oraz wioska rybacka Quriyat. Po dotarciu do Muscatu transfer na lotnisko i wieczorny lot do Polski.

Dzień 9: Warszawa

Lot powrotny do Warszawy.

Zakwaterowanie

W Omanie:

+ nocować będziemy w hotelach 3- i 4* w pokojach 2-osobowych,

+ 1 nocleg na campie w Wahiba Sands.

Pogoda

Do Omanu najlepiej jechać jesienią i zimą (od października do lutego). W tym czasie temperatura powietrza wynosi od 30 do 35°C. Opady są niewielkie lub nie pojawiają się wcale.

W okresie letnim w Omanie jest bardzo upalnie. Temperatura powietrza może przekroczyć 50°C. Do tego dochodzi monsunowa wilgoć bez opadów.

Cena zawiera

 • bilety lotnicze na trasie Warszawa - Muscat - Warszawa (z przesiadką),
 • noclegi,
 • wyżywienie: śniadania, obiady - niektóre w formie pikniku w dniach 3-8, kolację w dniu 6,
 • przejazdy na trasie wycieczki,
 • obsługę pilota i przewodników,
 • wstępy do atrakcji wymienionych w programie,
 • ubezpieczenie (KL, NNW, bagażu).

Cena nie zawiera

 • kosztów wizy do Omanu (53 USD),
 • kosztów napojów do posiłków,
 • kosztów dodatkowych posiłków nie wymienionych w programie,
 • napiwków dla lokalnych kierowców, przewodników, bagażowych (4 USD/dzień),
 • składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (koszt 13 PLN/os.),
 • dopłaty do pokoju 1-os. (390 USD).

Ceny

Koszt wyjazdu na 9 dni: 5100 PLN od osoby + 1490 USD + wiza.

Ważne informacje

Podróżujący do Omanu mają obowiązek posiadania wizy. Osoby, które planują pobyt w Omanie do 30 dni, mogą opłacić wizę na lotnisku w Muskacie. Dodatkowo należy posiadać paszport ważny minimum 6 miesięcy od momentu uzyskania wizy.

Organizator

Organized by Opal Travel

Naszą specjalnością są autorskie, egzotyczne wycieczki i wyprawy, przygotowywane z uwzględnieniem indywidualnych wymagań uczestników.

Oman - ciekawostki przed wyjazdem

+ Oman jest monarchią absolutną (sułtanatem). Przez 50 lat władzę w Omanie sprawował sułtan Kabus ibn Said, który był najdłużej panującym władcą w świecie arabskim. Od 2020 roku funkcje sułtana sprawuje jego kuzyn Hajsam ibn Tarik as-Said.

+ Weekend w Omanie wypada w czwartek i piątek. Piątek to święty dzień dla muzułmanów, odbywają się wówczas modlitwy Jumu’ah (czyt. dżummuah).

Sprawdź podobne wyjazdy

Lima, Peru

16 - 27 lipiec 2020

+ 4 więcej

od9 980 PLN

/ os.

Jerozolima, Izrael

5 - 14 październik 2020

od3 300 PLN

/ os.

Wagadugu, Burkina Faso

18 październik - 2 listopad 2020

od16 800 PLN

/ os.

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.