Kategorie
Kontakt
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na: kontakt@travelduck.pl
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na:

Magiczna Kielecczyzna

Zapraszamy na intensywny, jednodniowy wypad do zawsze tajemniczej Kielecczyzny. W trakcie wycieczki zwiedzimy legendarne ruiny zamku Krzyżtopór, przemierzymy także Podziemną Trasę Turystyczną w słynącym z zabytkowej zabudowy - Opatowie. Miłośnicy historii będą mogli zwiedzić Żywe Muzeum Porcelany w Fabryce Porcelany AS Ćmielów, na terenie której znajduje się słynna kawiarnia “Leżąca Kotka”.

Atrakcje

 • zwiedzanie ruin zamku Krzyżtopór (XVII w.) w miasteczku Ujazd,
 • spacer liczącą 500 metrów - Podziemną Trasą Turystyczną w Opatowie,
 • spacer po opatowskim rynku,
 • zwiedzanie Bramy Warszawskiej (XVI w.) oraz romańskiej kolegiaty s. Marcina,
 • wizyta w Żywym Muzeum Porcelany w Ćmielowie.

Czytaj więcej

Zwiń

Miejsce

Nasza rodzima Kielecczyzna jest miejscem wciąż nieodkrytym. Malownicze pejzaże mieszają się tu z wieloma zabytkami, takimi jak zamek Krzyżtopór czy liczne dworki i zabudowania magnackie. Perłą tego regionu jest niewątpliwie magiczna miejscowość Opatów, która oferuje wiele atrakcji turystycznych. 

Plan wyjazdu

Program ramowy może ulec zmianie w zależności od warunków pogodowych!

Zwiedzanie kielecczyzny

Z Placu Bankowego w Warszawie wyruszymy bezpośrednio do miasteczka Ujazd. Tam zwiedzimy ruiny zamku Krzyżtopór (XVII w.), który w czasie swojej świetności był jedną z najpiękniejszych rezydenci magnackich w Polsce. 

Kolejną punktem na mapie podróży będzie malownicza miejscowość Opatów. Tam zejdziemy do niezwykłego labiryntu piwnic nazywanych Podziemną Trasą Turystyczną. Następnie przespacerujemy się po opatowskim rynku, obejrzymy Bramę Warszawską (XVI w.) oraz zwiedzimy kolegiatę św. Marcina.    

Nasz wypad zwieńczy wizyta w Żywym Muzeum Porcelany w Ćmielowie, gdzie będziemy mogli podziwiać bogate historyczne zbiory porcelany, galerię sztuki współczesnej oraz kultową kawiarnię “Leżąca Kotka”. 

Po obiedzie wrócimy do Warszawy.

Cena zawiera

 • przejazd autokarem z Warszawy do Opatowa oraz z Opatowa do Warszawy,
 • niezbędne przejazdy lokalne,
 • stałą opiekę przewodnika/pilota,
 • opiekę przewodnika podczas zwiedzania zamku Krzyżtopór,
 • dostęp do słuchawek turystycznych,
 • ubezpieczenie NNW (10 000 PLN).

Cena nie zawiera

 • wyżywienia,
 • biletów wstępu do wszystkich odwiedzanych atrakcji: Zamku Krzyżtopór (8 PLN/N lub 6 PLN/U), Podziemi Opatowskich (10 PLN), Kolegiaty (5 PLN), Żywego Muzeum Porcelany (23 PLN).

Ceny

Wycieczka jednodniowa, koszt: 165 PLN za osobę.

Ważne informacje

Polecamy zabrać ze sobą: pieniądze na bilety do odwiedzanych zabytków, pieniądze na wyżywienie, dowód osobisty, aparat fotograficzny, ciepłe, sprawdzone buty, ciepły ubiór adekwatny do pogody, mały plecak, pelerynę przeciwdeszczową, termos oraz przekąski.  

Organizator

Organized by TripsTravel.pl

Specjalizujemy się w aktywnych wyjazdach na weekend. Z nami poznasz ciekawe miejsca i ludzi, a do tego przeżyjesz prawdziwą przygodę!

Obostrzenia COVID-19

Na miejscu potrzebny będzie paszport covidowy zaświadczający o odbytym szczepieniu lub ważny, wykonany zaraz przed wyjazdem test na obecność COVID19.

Sprawdź podobne wyjazdy

Wisła, Polska

Nowa Słupia, Polska

Last minute

18 grudzień 2021

od160 PLN

/ os.

Toruń, Polska

Last minute

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.