Kategorie
Kontakt
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 20:00
Wyślij e-mail na: kontakt@travelduck.pl
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 20:00
Wyślij e-mail na:

Odessa nad Morzem Czarnym

Odessa - najpiękniejszy czarnomorski port - to doskonały pomysł na długi weekend lub majówkę. Odkryj uroki ukraińskiej perełki Morza Czarnego.

Wsiądź w nocny pociąg, by rankiem przemierzyć znane z mickiewiczowskich sonetów stepy Akermańskie. Daj się ponieść malowniczym krajobrazom widocznym z twierdzy w Biłgorodzie Dnistrowskym. Skosztuj wyśmienitych lokalnych win i zażyj odprężającej kąpieli słonecznej na plaży przy Morzu Czarnym.

Atrakcje

 • plac Soborowy,
 • hotel Pasaż,
 • ulica Deribasowska,
 • teatr Opery i Baletu - jeden z najcenniejszych i najpiękniejszych zabytków Odessy,
 • Schody Potiomkinowskie,
 • odeskie katakumby,
 • Centrum Kultury Wina Shabo,
 • twierdza Akermańska w Białogrodzie.

Czytaj więcej

Zwiń

Poziom zaawansowania

Na majówkę lub weekend do Odessy mogą jechać osoby na każdym poziomie zaawansowania kondycyjnego. Piesze wędrówki pokonywać będziemy głównie miejskimi uliczkami i alejkami.

Podstawowy
Średniozaawansowany
Zaawansowany
Nie jesteś pewien/pewna, czy dostępny poziom jest dla Ciebie odpowiedni? Skontaktuj się z nami.

Miejsce

Odessa to miasto położone w Ukrainie nad Morzem Czarnym. Jest największym portem morskim w kraju. Odeskie centrum miasta zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Plan wyjazdu


Dzień 1: Przemyśl - Odessa

Spotkanie na dworcu kolejowym w Przemyślu. Wsiadamy na pokład pociągu i wyruszamy do Odessy.

Dzień 2: Odessa

Na miejsce dotrzemy przed południem. Po lunchu ruszamy na eksplorację miasta. Zobaczymy Plac Soborowy i Katedrę Przemienienia Pańskiego. Potem udamy się do hotelu Pasaż, jednego z najlepszych w mieście i powędrujemy wzdłuż ulicy Deribasowskiej. W jednym z budynków przy tej słynnej odeskiej ulicy mieszkał i tworzył Adam Mickiewicz podczas zesłania.

Gratką dla fanów tańca, śpiewu oraz sztuki teatralnej będzie wizyta w Teatrze Opery i Baletu. W planach mamy także katedrę Wniebowzięcia WNP oraz pomnik księcia Richelieu. Następnie powędrujemy Bulwarem Primorskim, kierując się w stronę portu. Obejrzymy "dom o jednej ścianie" i słynne Schody Potiomkinowskie - symbol Odessy. Ostatnią atrakcją dnia będą odeskie katakumby.

Dzień 3: Białogród

Przemieszczamy się do Białogrodu, niewielkiego miasteczka na południu Ukrainy. Jedną z ciekawszych atrakcji jest twierdza Akermańska. Będziemy mieć stamtąd doskonały punkt widokowy na liman Dniestru. Po krajobrazowych zachwytach przyjdzie czas na degustację lokalnych trunków w centrum kultury wina Shabo. Skosztujemy 6 rodzajów wybornego wina i poznamy historię produkcji wina w tym regionie.

Dzień 4: Odessa

Dzisiaj każdy zaplanuje sobie dzień według własnego uznania. Czas wolny można poświęcić na pamiątkowe zakupy i plażowanie. Na drugą część dnia polecamy spacer po Odessie i wczucie się w tutejszy klimat.

Dzień 5: Odessa - Przemyśl

Po śniadaniu mamy chwilę na odpoczynek i ostatnie pamiątkowe zdjęcia. Potem jedziemy na dworzec i ruszamy w drogę powrotną do Polski.

Dzień 6: Przemyśl

Przed godz. 10. docieramy na dworzec kolejowy w Przemyślu.

Zakwaterowanie

W trakcie wyprawy do Odessy nocować będziemy w hotelach w pokojach 2-osobowych. Podczas podróży pociągiem 2 noce spędzimy w przedziałach z 4-osobowymi sypialniami.

Pogoda

Pogoda w Odessie sprzyja turystyce - słońce świeci tu przez 290 dni w roku, a średnia roczna temperatura wynosi ok. 10⁰C. Panuje klimat z pogranicza subtropikalnego i kontynentalnego wilgotnego.

W podróż do Odessy najlepiej udać się w okresie od maja do września. Jest to pora najmniej narażona na opady deszczu, które często uniemożliwiają dotarcie do najciekawszych punktów na planie miasta. Wskaźnik temperatury wynosi wówczas od 21 do 28⁰C. Taka aura jest doskonała do pieszych wędrówek, relaksu na plaży i pozwala na zażywanie kąpieli słonecznych.

Cena zawiera

 • przejazd pociągiem w obie strony,
 • noclegi,
 • wyżywienie (śniadania, obiadokolacje, lunch w dniu przyjazdu i obiad w dniu wyjazdu),
 • koszty biletów wstępu (do twierdzy Akermańskiej, Centrum Kultury Wina Shabo wraz z degustacją wina, odeskich katakumb),
 • wsparcie pilota podczas całej wyprawy,
 • opiekę polskojęzycznego przewodnika w Odessie i Biłgorodzie Dnistrowskym,
 • ubezpieczenie (KL, NNW, OC i bagażu).

Cena nie zawiera

 • dopłaty do pokoju 1-osobowego (370 PLN),
 • wydatków własnych.

Ceny

Koszt wyjazdu na 6 dni: 1350 PLN od osoby. 

Ważne informacje

Turyści z Polski mogą wjechać do Odessy na podstawie ważnego paszportu. Nie ma obowiązku wizowego. Na granicy polsko-ukraińskiej podróżni otrzymują dokument migracyjny. Jest to pozwolenie, na podstawie którego można przebywać na terenie Ukrainy do 90 dni w ciągu 6 miesięcy.

W podróż do Odessy udamy się nocnym przejazdem. Z dworca w Przemyślu pociąg wyjedzie o  godz. 18.09. Droga powrotna też odbędzie się nocą, z Odessy do Polski wyjedziemy o godz. 18.26.

W sytuacji ograniczonego dostępu do biletów na pociąg z Przemyśla będziemy podróżować z Lwowa. Zorganizujemy wówczas dojazd z Przemyśla do Lwowa busem bądź autokarem oraz opieką pilota. Dodatkowo udamy się na kulturoznawczy spacer po Lwowie. Dzieje królewskiego miasta przybliży nam doświadczony przewodnik.

W podróż jedziemy pociągiem, dlatego osoby zainteresowane wyprawą powinny zadeklarować chęć uczestnictwa najpóźniej na miesiąc przed terminem wycieczki. Pozwoli nam to na zarezerwowanie potrzebnej liczby biletów.

Organizator

Organized by Biuro Podróży Chortycia

Zabierzemy Cię do Lwowa, na Ukrainę oraz do Odessy. Z nami spędzisz urlop Truskawcu i wybierzesz się na objazdówki po Kijowie i Czarnobylu.

Wycieczka na Ukrainę

Językiem urzędowym w Odessie jest ukraiński. Większość mieszkańców posługuje się także językiem rosyjskim.

Waluta Ukrainy to hrywna (UAH). 10 UAH = ok. 1,60 PLN.

Sprawdź podobne wyjazdy

Kijów, Ukraina

15 - 18 październik 2020

od1 285 PLN

/ os.

Lwów, Ukraina

19 wrzesień 2020

+ 5 więcej

od150 PLN

/ os.

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.