Kategorie
Kontakt
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na: kontakt@travelduck.pl
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na:

Wyspy Samoa, Oceania - relaksujący wyjazd na zamówienie

15 dni niesamowicie atrakcyjnej wycieczki na archipelag Samoa. Dziewicze plaże, bezludne wyspy, niesamowite widoki i piękna przyroda. Do tego wyjątkowe zetknięcie z lokalnymi społecznościami oraz spotkanie z przedstawicielem tzw. “trzeciej płci”. Rejsy łodzią i katamaranem oraz mnóstwo innych aktywności.

Podane obok terminy są przykładowe. Daj nam znać, jaki termin Ci odpowiada - przygotujemy ofertę.

Atrakcje

 • dziewicze i malownicze plaże,
 • rejsy łodzią i katamaranem,
 • bezludne wyspy,
 • wyjątkowe punkty widokowe,
 • malownicze wodospady (z możliwością kąpieli),
 • las deszczowy,
 • urokliwe jaskinie i jeziorka,
 • “organy wodne” Alofaaga,
 • rozlewiska zastygłej lawy Saleaula,
 • tradycyjne wioski zarządzane przez wodzów,
 • Muzeum Roberta Louisa Stevensona,
 • spotkanie fa’afafine tzw. “trzeciej płci”,
 • świątynia wyznawców bahaizmu,
 • atrakcje i aktywności fakultatywne (np. nurkowanie),
 • nieodkryte przez masową turystykę Samoa Amerykańskie.

Czytaj więcej

Zwiń

Poziom zaawansowania

Poziom trudności: łatwy. Wyprawa przeznaczona jest dla każdego.

Podstawowy
Nie jesteś pewien/pewna, czy dostępny poziom jest dla Ciebie odpowiedni? Skontaktuj się z nami.

Miejsce

Zasiedlenie Archipelagu Samoa datuje się na ok. 1000 r. p.n.e. Dokonała tego ludność polinezyjska, która pochodziła z wysp Tonga. W 1606 r. dotarli tutaj pierwsi europejczycy pod wodzą Hiszpana, P. F. de Quirosa.

Od 1838 r. rozpoczęła się napływowa ekspansja kolonistów oraz kupców z Europy i USA. W roku 1889 dokonano podziału archipelagu na część zachodnią, czyli obecne państwo Samoa oraz część wschodnią, dzisiejsze Samoa Amerykańskie.

Plan wyjazdu


Dni 1-2 (Warszawa - Apia):

Zbiórka uczestników wycieczki na lotnisku w Warszawie. Przelot do Apii z przesiadkami w 3 portach lotniczych: w Europie, Azji oraz Oceanii.

Dzień 3 (Apia):

Lądowanie na wyspie Upolu, w Apii, stolicy Samoa. Transport do hotelu i odpoczynek po podróży. Po południu przechadzka po mieście i malowniczym nabrzeżu. Zobaczymy Beach Road, hotel kolonialny Aggie Grey’s oraz zabytkową wieżę zegarową.

Dzień 4 (Apia - Manono):

Po śniadaniu transfer na wschodnią część wyspy Upolu, gdzie czeka nas przeprawa łodzią na wysepkę Manono, którą zamieszkuje ok. 5 tys. osób. Na miejscu udamy się na pieszą wyprawę po wyspie. Dla chętnych możliwa atrakcja fakultatywna: nurkowanie. Na nocleg zostaniemy na Manono.

Dzień 5 (Manono - Savai’i):

Po śniadaniu wyruszymy łodzią w drogę powrotną na wyspę Upolu i dalej promem na wyspę Savai’i, która jest największą wyspą archipelagu Samoa. Na miejscu czeka nas krajoznawcza wyprawa po wyspie.

Udamy się nad wodospad Afu-A-Au (będzie także możliwość kąpieli), a następnie kolejno do miejsca widokowego Mu Pagoa oraz do wyjątkowych “organów wodnych” Alofaaga.

Kolejnym etapem wycieczki będzie Rezerwat Lasu Deszczowego Falealupo. Wyruszymy na spacer (tzw. Canopy Walk) w koronach drzew pierwotnego lasu samoańskiego, a następnie udamy się na eksplorację jaskini Peapea. Noc spędzimy w tradycyjnych samoańskich chatach (fale).

Dzień 6 (Savai’i - Apia):

Rankiem śniadanie oraz czas na relaks lub sporty wodne. Później wyruszymy na spotkanie z rozlewiskami zastygłej lawy Saleaula. Następnie czeka nas transfer na przystań i stamtąd wyruszymy promem na wyspę Upolu na nocleg.

Dzień 7 (Apia - objazd wyspy Upolu - Namua):

Hotelowe śniadanie, a następnie wyruszymy na objazd wyspy Upolu, który potrwa cały dzień. Rozpoczniemy go wizytą w świątyni wyznawców bahaizmu. Kolejnym punktem programu będzie Muzeum Roberta Louisa Stevensona (autora “Wyspy Skarbów”) znajdujące się w willi, gdzie pisarz spędził ostatnie lata życia.

Transfer do najpiękniejszych miejsc wyspy: malowniczego wodospadu Sopoaga (wybijającego bezpośrednio z dziewiczej dżungli), imponującego rowu To Sua oraz jaskini Piula, która w swoim wnętrzu skrywa jeziorko.

Następnie rejs łodzią na niewielką, niezamieszkałą wysepkę Namua. Kolejny nocleg w tradycyjnych samoańskich chatach.

Dzień 8 (Namua -Apia):

Do południa relaks na bezludnej wyspie Namua. Możliwe kąpiele w morzu, przechadzki po wyspie lub wypoczynek na plaży. Po południu transport do Apii, gdzie wieczorową porą czeka nas spotkanie z fenomenem występującym na wyspach Pacyfiku: fa’afafine, przedstawicielką tzw. “trzeciej płci”, która od wieków pełni ważną funkcję w tradycyjnym samoańskim społeczeństwie.

Fa’afafine to biologiczni mężczyźni, którzy uważają się za kobiety. Porozmawiamy o życiu, religii, ambicjach oraz miłości. Każdy z uczestników jest zaproszony do czynnego uczestnictwa w tej wyjątkowej dyskusji. Nocleg w hotelu w Apii.

Dzień 9 (Apia - Pago Pago):

Po śniadaniu transfer na lotnisko i przelot awionetką na sąsiedni archipelag Samoa Amerykańskiego (gdzie władzę w imieniu prezydenta Stanów Zjednoczonych sprawuje lokalny wódz). W trakcie trwania podróży przekroczymy międzynarodową linię zmiany daty.

Po wylądowaniu czekają nas transfer do hotelu i przechadzka po zabytkowym miasteczku portowym Pago Pago, które jest stolicą regionu. Noc spędzimy w historycznym hotelu.

Dzień 10 (Park Narodowy Samoa Amerykańskiego):

Po śniadaniu wyprawa do Parku Narodowego Samoa Amerykańskiego, na której upłynie nam cały dzień. Spacer wiodący trasą Sauma do stanowiska archeologicznego oraz 2 innymi szlakami: Pola i Tuafanua. Powrót na nocleg do hotelu w Pago Pago.

Dzień 11 (objazd Samoa Amerykańskiego - wyspa ‘Aunu’u):

Wyprawa dookoła głównej wyspy Samoa Amerykańskiego. W trakcie wyprawy zatrzymamy się na postoje w kilku lokalnych wioskach. Zobaczymy z bliska, jak wygląda życie ich mieszkańców.

Następnie popłyniemy katamaranem na wyspę ‘Aunu’u i wybierzemy się do najpiękniejszych punktów widokowych wyspy. Wieczorem czeka nas powrót do Pago Pago. Drogę przemierzymy autobusem publicznym.

Dzień 12 (Pago Pago - Apia):

Po śniadaniu czas wolny dla uczestników, który można wykorzystać na spacery po Pago Pago. Transport na lotnisko i przelot do Apii (kolejny raz przekroczymy linię zmiany daty). Po przylocie wizyta na lokalnym targowisku i możliwość zrobienia ostatnich zakupów.

Dzień 13 (Apia - Warszawa):

Śniadanie w hotelu, transfer na lotnisko i wylot do Europy.

Dni 14-15:

Lot do Europy i lądowanie w Warszawie. Zakończenie wycieczki.

Zakwaterowanie

Śpimy w hotelach klasy turystycznej (pokoje 2-os. z łazienkami). 2 noclegi w fale, tradycyjnych, samoańskich chatach (chaty 2-os., sanitariaty w oddzielnych budynkach).

Pogoda

Āpia leży w strefie klimatu tropikalnego. Występują tu znaczne opady deszczu przez cały rok. Ich średnia roczna to 3317 mm. Średnia temperatura natomiast wynosi 26,6°C.

Cena zawiera

 • koszty przelotów międzynarodowych na trasie: Warszawa - Apia - Warszawa (wraz z przesiadkami w 3 portach lotniczych),
 • przeloty wewnętrzne na trasie: Apia - Pago Pago - Apia,
 • transport (lądowy oraz wodny) zgodnie z programem wycieczki,
 • koszty zakwaterowania,
 • śniadania na całej trasie oraz pomoc przewodnika przy wyborze restauracji oraz dań na obiady i kolacje,
 • opiekę przewodnika podczas całości trasy (na Samoa oraz Samoa Amerykańskim),
 • zgodę na wjazd na terytorium Samoa Amerykańskiego (wiza do USA nie jest konieczna),
 • ubezpieczenia: KL, NNW oraz bagażu.

Cena nie zawiera

 • kwoty 250 EUR przeznaczonej na bilety wstępu do odwiedzanych miejsc, opłaty lotniskowe oraz napiwki,
 • kosztów wycieczek fakultatywnych (np. nurkowanie),
 • składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (13 PLN/os.),
 • dopłaty do pokoju 1-os. (700 EUR).

Ceny

15 dni wycieczki na Samoa w cenie 5390 EUR/os.

Istnieje także możliwość zorganizowania wyprawy dla grupy od 4 osób. W takim przypadku cena wyjazdu wynosi 10450 PLN + 2550 EUR.

Ważne informacje

Na Samoa obowiązuje ruch bezwizowy. Turyści przybywający z Unii Europejskiej mogą przebywać bez wiz przez okres do 90 dni. Nie dotyczy to osób, które przybyły w celu prowadzenia działalności zarobkowej.

Samoa zlokalizowana jest w strefie aktywnej sejsmicznie. Występuje także zagrożenie cyklonami, które przypada na okres od listopada do kwietnia.

Szpitale oraz inne placówki medyczne są nieliczne. W przypadku zaistnienia poważniejszych przypadków konieczny jest transport medyczny do Australii lub Nowej Zelandii.

Organizator

Organized by Opal Travel

Naszą specjalnością są autorskie, egzotyczne wycieczki i wyprawy, przygotowywane z uwzględnieniem indywidualnych wymagań uczestników.

Samoa - ciekawostki:

Samoa to republika, której władzę ustawodawczą sprawuje parlament, a władzę wykonawczą rząd. Głową państwa jest o le Ao o le Malo, który wybierany jest przez parlament na 5-letnią kadencję spośród 4 wielkich wodzów (tama aiga).

Jednostką monetarną na Samoa jest tala (WST).

Sprawdź podobne wyjazdy

Addis Abeba, Etiopia

23 wrzesień - 5 październik 2022

od3 900 PLN

/ os.

Erywań, Armenia

8 - 17 październik 2022

+ 2 więcej

od2 950 PLN

/ os.

Kedewatan, Indonezja

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.