Kategorie
Kontakt
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 20:00
Wyślij e-mail na: kontakt@travelduck.pl
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 20:00
Wyślij e-mail na:

Zakarpacie na Ukrainie - objazdówka - 4 dni z 3 posiłkami dziennie za 799 PLN!

Jesteś miłośnikiem serów i dobrego wina, a nie masz planu na sierpniowy, długi weekend? Wybierz się na 4-dniową wycieczkę na Zakarpacie na Ukrainie i poznaj uroki tego regionu. Podczas wyprawy zwiedzisz średniowieczne zamki, spróbujesz lokalnych win oraz wybornych serów oraz przespacerujesz się krętymi ulicami miejscowości na Zakarpaciu. Nie zastanawiaj się, świetny wypad na Ukrainę czeka!

Atrakcje

 • wodospad Kamionka,
 • degustacja win w piwnicach ruin zamku Templariuszy,
 • zwiedzanie serowni w Nyżne Selyszcze połączone z degustacją,
 • Szajn - wody mineralne,
 • Berehowe - relaks w basenach termalnych,
 • wycieczka kolejką wąskotorową.

Czytaj więcej

Zwiń

Poziom zaawansowania

Wycieczka skierowana jest do wszystkich!

Podstawowy
Średniozaawansowany
Zaawansowany
Nie jesteś pewien/pewna, czy dostępny poziom jest dla Ciebie odpowiedni? Skontaktuj się z nami.

Miejsce

Ukraina to drugi co do wielkości kraj w Europie, leżący w jej części wschodniej. Stolica to Kijów. Państwo graniczy mi.in. z Polską, Białorusią, Węgrami, Mołdawią i Rumunią. Na południu ma dostęp do Morza Azowskiego i Morza Czarnego.

Ukraina słynie z malowniczych stepów i terenów wyżynnych. Na terenie kraju znajdują się dwa pasma górskie - Góry Krymskie oraz Karpaty z najwyższym szczytem Howerla o wysokości 2061 m n.p.m. w paśmie Czarnohora.

Ukraina to również bogaty i kolorowy folklor. Na terenie kraju do dziś możemy mieć styczność z kulturą kozacką oraz wyjątkowymi strojami ludowymi. Warto również wspomnieć o tradycyjnych tańcach ludowych, tj. kołomyjka i kozak.

Plan wyjazdu

UWAGA! Program ramowy oraz kolejność zwiedzania mogą ulec zmianie.

Dzień 1: Warszawa - Dubna - Czynadiewo - Mukaczewo

1.20 - odjazd z Warszawy (Dworzec Zachodni, dojazd antenowy + 60 PLN).

4. - odjazd z Lublina (parking przy motelu PZMot, ul. Bolesława Prusa 8).

4.45 - odjazd z Krasnegostawu (stacja benzynowa Orlen, ul. Okrzei 125).

5.20 - odjazd z Zamościa (parking przy ul. Peowiaków 90B).

5.55 - odjazd z Tomaszowa Lubelskiego (parking Biblioteki przy ul. Zamojskiej 2), spotkanie z pilotem wycieczki.

7.10 - odjazd z Jarosławia (stacja benzynowa Watkem przy ul. Sanowej 10).

7.50 - odjazd z Przemyśla (stacja benzynowa Orlen na ul. Sanockiej 11).

8.55 - odjazd z Krościenka nieopodal Ustrzyk Dolnych, przejście graniczne.

Transfer w kierunku przejścia granicznego i przejazd do Dubna, gdzie zatrzymamy się, by podziwiać wodospad Kamionka. Następnie przemieścimy się do Czynadiewa i zwiedzimy średniowieczny zamek i pałac. Kolejny punkt na trasie to zamek Pałanka w miejscowości Mukaczewo, który niegdyś stanowiła fortecę króla Węgier Beli IV.

Dla chętnych możliwość degustacji lokalnego wina z zamkowych piwnic. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie i nocleg.

Dzień 2: Mukaczewo - Serednie - Berehowe - Szajan

W godzinach porannych wykwaterowanie z hotelu i ciąg dalszy zwiedzania Mukaczewa. Odwiedzimy pałac Rakoczych, ratusz miejski, katedrę św. Marcina oraz kaplicę pod wezwaniem św. Józefa w stylu gotyckim. Następnie udamy się do Serednie, gdzie znajdują się ruiny zamku Templariuszy. Na miejscu będziemy mieli okazję spróbować lokalnego wina z przepięknych winnych piwnic.

Po degustacji przejazd do Berehowe, nazywanej “ukraińskimi Węgrami”. Spacer po centrum i zwiedzanie miasta. Osoby chętne mogą się zrelaksować w basenach termalnych na świeżym powietrzu. Wieczorem przejazd do Szajan, jednej z miejscowości uzdrowiskowych, zakwaterowanie w hotelu i nocleg.

Dzień 3: Szajan - Nyżne Selyszcze - Iza - Dolina

Wykwaterowanie z hotelu i zwiedzanie Szajan - krótki spacer po uzdrowisku połączony z degustacją wód mineralnych. Następnie transfer do miejscowości Nyżne Selyszcze, znanej z produkcji serów. Na miejscu wizyta w serowni, obserwacja procesu produkcji serów oraz próbowanie lokalnych wyrobów.

Kolejne punkty na trasie to miejscowość Iza, słynąca z wikliniarstwa w regionie Zakarpacia i wycieczka piesza do Parku Narodowego Synewir, gdzie znajduje się jezioro. Pod koniec dnia przejazd do Doliny, zakwaterowanie w hotelu oraz nocleg.

Dzień 4: Dolina - Wygoda - Warszawa

Rano opuszczamy hotel i jedziemy do miejscowości Wygoda, gdzie wsiądziemy do kolejki wąskotorowej, którą dotrzemy do Sencziwy. Po obiedzie droga powrotna do Polski.

Zakwaterowanie

Podczas wycieczki objazdowej po Ukrainie będziemy nocować w hotelach lub pensjonatach o standardzie 2- i 3* w pokojach 2- i 3-osobowych z łazienkami.

Istnieje możliwość wynajęcia pokoju 1-osobowego za dodatkową opłatą (koszt 235 PLN).

Pogoda

Pogoda na Ukrainie:

Znaczna część państwa ukraińskiego znajduje się w strefie klimatu umiarkowanego kontynentalnego. Wyjątkiem są miejscowości położone nieopodal morza oraz Półwyspu Krymskiego, gdzie przeważa klimat podzwrotnikowy morski. Średnia roczna temperatura w Kijowie wynosi ok. 9°C, we Lwowie ok. 8°C.

W regionie Zakarpacia występuje klimat umiarkowany ciepły, przejściowy, przypominający nieco klimat kontynentalny. Średnia roczna ilość opadów na tym terenie to ok. 600-1000 mm, natomiast średnia temperatura w skali całego roku to niecałe 10°C.

Na Ukrainę najlepiej jechać w okresie od maja do września, wówczas temperatura wynosi od 16 do 29°C. Do najcieplejszych miesięcy zaliczamy czerwiec, lipiec i sierpień, najzimniejszy jest styczeń.

Cena zawiera

 • noclegi,
 • przejazd autokarem lub mikrobusem,
 • opiekę pilota wycieczki,
 • usługi przewodnika na miejscu,
 • wyżywienie (3x śniadanie, 1x obiad, 3x obiadokolacja),
 • ubezpieczenie NNW i KL,
 • bilety wstępu do obiektów wspomnianych w programie,
 • opłaty miejscowe i na granicy.

Cena nie zawiera

 • wydatków własnych,
 • napiwków zwyczajowych,
 • degustacji win i serów (koszt ok. 30 PLN za osobę, płatne u pilota wycieczki),
 • atrakcji fakultatywnych nie zawartych w programie.

Ceny

Koszt 5-dniowej wycieczki na Ukrainę wynosi 799 PLN + koszt degustacji win i serów ok. 30 PLN za osobę.

Ważne informacje

Każda osoba podróżująca z Polski na Ukrainę musi mieć ważny paszport.

Organizator

Organized by QUAND

Biuro Turystyczne "QUAND" powstało w 1991 roku i od tego czasu działa nieprzerwanie oferując bogatą paletę wyjazdów lokalnych i zagranicznych.

Przed wyjazdem na Ukrainę:

Wybierając się na Ukrainę, warto zabrać ze sobą komfortowe ubrania, wygodne buty, płaszcz przeciwdeszczowy, przybory toaletowe, poduszkę przydatną w czasie podróży, najpotrzebniejsze leki oraz dokumenty. W terminie letnim warto wyposażyć się w okulary przeciwsłoneczne z filtrem UV oraz nakrycie głowy (kapelusz, chustę lub czapkę z daszkiem).

Sprawdź podobne wyjazdy

Czarnobyl, Ukraina

Brześć, Białoruś

6 - 9 sierpień 2020

od1 299 PLN

/ os.

Lwów, Ukraina

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.