Kategorie
Kontakt
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 20:00
Wyślij e-mail na: kontakt@travelduck.pl
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 20:00
Wyślij e-mail na:

5 dni w lipcu na Ukrainie - Lwów, Zbaraż, Skała Podolska, Kamieniec Podolski, Chocim, Żółkiew

5-dniowa wycieczka na Ukrainę śladami bohaterów Trylogii to świetna okazja dla miłośników twórczości Henryka Sienkiewicza. W ramach wycieczki odwiedzimy najważniejsze punkty, w tym Żółkiew, Zbaraż, Buczacz, Kamieniec Podolski oraz Lwów.

Zobaczymy najpiękniejsze zamki na Ukrainie, kompleksy świątynne oraz okopy św. Trójcy. Spróbujemy lokalnej kuchni i będziemy podziwiać malownicze stepy i wyżyny. A to wszystko w 5 dni!

Atrakcje

 • zwiedzanie szlakiem bohaterów Trylogii H. Sienkiewicza,
 • Lwów, Żółkiew,
 • kompleks klasztorny w Zbarażu,
 • XI-w. klasztor w Bakocie,
 • okopy św. Trójcy,
 • degustacja lokalnej kuchni.

Czytaj więcej

Zwiń

Poziom zaawansowania

Wycieczka na Ukrainę jest dla wszystkich!

Podstawowy
Średniozaawansowany
Zaawansowany
Nie jesteś pewien/pewna, czy dostępny poziom jest dla Ciebie odpowiedni? Skontaktuj się z nami.

Miejsce

Ukraina to kraj w Europie południowo-wschodniej ze stolicą w Kijowie. Od północy graniczy z Białorusią, od południa z Mołdawią, Rumunią oraz Morzem Czarnym i Azowskim, od zachodu z Polską, Słowacją i Węgrami, na północnym-wschodzie z Federacją Rosyjską. W ukraiński krajobraz wpisują się wyżyny i rozciągające się po horyzont stepy. W zachodniej części kraju rozciąga się pasmo Karpat.

Plan wyjazdu

UWAGA! Program ramowy oraz kolejność zwiedzania mogą ulec zmianie.

Dzień 1: Warszawa - Lwów

1.20 - odjazd z Warszawy (Dworzec Autobusowy Warszawa Zachodnia - dojazd antenowy + 70 PLN).

4. - odjazd z Lublina (parking przy motelu PZMot, ul. B. Prusa 8).

4.45 - odjazd z Krasnegostawu (stacja benzynowa Orlen, ul. Okrzei 125).

5.20 - odjazd z Zamościa (parking przy ul. Peowiaków 90B).

5.50 - odjazd z Tomaszowa Lubelskiego (parking przy Bibliotece, ul. Zamojska 2).

Po zebraniu całej grupy z poszczególnych punktów udamy się w kierunku przejścia granicznego. Następnie przejazd do Lwowa i zwiedzanie głównych punktów miasta, w tym Kościoła Bernardynów, Katedry Łacińskiej, Starego Miasta oraz Cerkwi św. Jura. Transfer do hotelu, zakwaterowanie i nocleg.

Dzień 2: Lwów - Złoczów - Zbaraż - Trembowla - Czortków - Skała Podolska - Kamieniec Podolski

W godzinach porannych opuścimy hotel i wyruszymy w dalszą trasę. Odwiedzimy Złoczów, gdzie znajduje się zamek obronny fundacji im. Jakuba Sobieskiego oraz Zbaraż, w którym udamy się do zamku i kompleksu klasztornego Bernardynów.

Następnie przejazd do Trembowla - wizyta w zamku i Czortkowa, gdzie przespacerujemy się po centrum miasta, zobaczymy rynek, zamek oraz ratusz. Ostatnim przystankiem będą ruiny zamku w Skale Podolskiej. Przejazd do hotelu w Kamieńcu Podolskim, zakwaterowanie i nocleg.

Dzień 3: Kamieniec Podolski

Dzień rozpoczniemy od zwiedzania Kamieńca Podolskiego. Dotrzemy mi.in. do: pomnika Wołodyjowskiego, katedry rzymskokatolickiej, do zamku, ratusza oraz na rynek. Atrakcją dnia będzie miejscowość Bakota i XI-w. klasztor wykuty w skale. Będziemy mieli okazję spróbować lokalnych dań kuchni ukraińskiej. Następnie powrót do hotelu, chwila odpoczynku i nocleg.

Dzień 4: Kamieniec Podolski - Chocim - Jazłowiec - Buczacz - Ivano-Frankivsk

Rano wyruszymy w dalszą trasę, zwiedzimy Okopy św. Trójcy, dotrzemy do twierdzy w Chocimiu oraz Jazłowiec, gdzie znajdują się klasztor ss. niepokalanek oraz posiadłość Jazłowieckich.

W miejscowości Buczacz wizyta w kościele pod wezwaniem Wniebowzięcia NMP, zamku, ratuszu oraz cerkwi obronnej. Następnie transfer do hotelu w Iwano-Frankiwsku, zakwaterowanie w hotelu i nocleg.


Dzień 5: Ivano-Frankivsk - Halicz - Żółkiew - Warszawa

Dzień rozpoczniemy od zwiedzania Iwano-Frankiwska, udamy się do kościoła ormiańskiego, muzeum krajoznawczego w kolegiacie oraz na rynek. Następnie przejazd do Halicza i wizyta w zamku.

Ostatnim punktem wyprawy będzie Żółkiew. Po dotarciu na miejsce spacer po rynku, podziwianie synagogi, kolegiaty fundacji im. Stanisława Żółkiewskiego oraz cerkwi pod wezwaniem św. Trójcy. Obiad w jednej z lokalnych restauracji i powrót do Polski.

Zakwaterowanie

Podczas wycieczki na Ukrainę będziemy nocować w hotelach 2- i 3* w pokojach 2- i 3-osobowych z łazienkami.

Istnieje możliwość wynajęcia pokoju 1-osobowego za dodatkową dopłatą w wysokości 380 PLN.

Pogoda

Na Ukrainie występuje klimat umiarkowany kontynentalny, tereny położone blisko Morza Azowskiego i Czarnego są pod wpływem klimatu podzwrotnikowego morskiego. Średnia roczna temperatura w Kijowie wynosi ok. 9°C, we Lwowie ok. 8°C.

Do najcieplejszych miesięcy na Ukrainie zaliczamy czerwiec, lipiec i sierpień - wtedy temperatura wynosi od 19 do 29°C, najzimniej jest w styczniu, wówczas temperatura spada poniżej -6°C. Na Ukrainę najlepiej wybrać się w okresie od maja do września. Do najbardziej deszczowych miesięcy zaliczamy lipiec.

Cena zawiera

 • noclegi,
 • wyżywienie (4x śniadanie, 2x obiad, 3x obiadokolacja),
 • bilety wstępu do zwiedzanych atrakcji,
 • ubezpieczenie KL i NNW,
 • opłaty miejscowe i graniczne,
 • przejazd autokarem lub mikrobusem,
 • opiekę pilota wycieczki,
 • usługi miejscowego przewodnika.

Cena nie zawiera

 • wydatków własnych,
 • napiwków zwyczajowych,
 • atrakcji fakultatywnych.

Ceny

Koszt 5-dniowej wycieczki na Ukrainę wynosi 1099 PLN za osobę.

Ważne informacje

Każdy kto podróżuje na teren Ukrainy, powinien mieć przy sobie ważny paszport.

Organizator

Organized by QUAND

"QUAND" to biuro turystyczne założone w 1991 roku. Od tego czasu prężnie działamy nieustannie doskonaląc naszą ofertę wyjazdów po Polsce i za granicą.

Wyprawa na Ukrainę:

Na wyprawę na Ukrainę warto spakować wygodne, sportowe ubrania, wygodne buty sportowe lub trekkingowe, płaszcz przeciwdeszczowy, najpotrzebniejsze leki oraz dokumenty. W okresie letnim na pewno przydadzą się okulary przeciwsłoneczne oraz nakrycie głowy.

Sprawdź podobne wyjazdy

Czarnobyl, Ukraina

Halicz, Ukraina

Podkamień, Ukraina

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.