Kategorie
Kontakt
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 20:00
Wyślij e-mail na: kontakt@travelduck.pl
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 20:00
Wyślij e-mail na:

Norwegia: trekking dla początkujących przez największy europejski płaskowyż

Jeżeli dopiero zaczynasz przygodę z trekkingiem, wybierz się do Norwegii. W Skandynawii nie brakuje widoków, których surowość może przyprawiać o ciarki. Jednym z takich miejsc są Hardangervidda, najwyżej położony płaskowyż w Europie oraz trasa do skały trolli, zwanej Trolltunga.

Atrakcje

 • bezkresne krajobrazy płaskowyżu Hardanger,
 • Park Narodowy Hargdangervidda,
 • bezpośrednie spotkania z ciekawostkami fauny Norwegii - reniferami i lemingami,
 • najbardziej znany ostaniec Norwegii, czyli skała Trolltunga,
 • najpiękniejszy wodospad w Skandynawii,
 • nocowanie w drewnianych chatach położonych na szlaku,
 • podziwianie fiordów.

Czytaj więcej

Zwiń

Poziom zaawansowania

Cała trasa liczy 115 km, dziennie zrobimy maksymalnie 25 km. Zależy to od różnic w wysokościach, które trzeba będzie pokonać. Przyjmuje się, że marsz będzie trwał średnio 5 do 9 h każdego dnia (ze średniej wielkości plecakiem).

Szlak będzie różnorodny, trzeba liczyć się z przejściami przez skały oraz otwartymi przestrzeniami narażającymi na wiatry i deszcz. Trasa wiedzie wyłącznie po szlakach wyznaczonych przez norweską lokalną organizację turystyczną. Poziom trudności określa się na 2-3.

Średniozaawansowany
Nie jesteś pewien/pewna, czy dostępny poziom jest dla Ciebie odpowiedni? Skontaktuj się z nami.

Miejsce

Park Narodowy Hardangervidda położony jest w pobliżu Bergen, w południowej części Norwegii. Niedaleko znajdują się fiordy. Hardanger należy do Norweskich Szlaków Scenicznych, atrakcji turystycznej po najpiękniejszych miejscach łączących przyrodę z historią Norwegii.

Plan wyjazdu

Terminy i punkty programu mogą ulec zmianie.

Dzień 1

Transport lotniczy z Warszawy do Bergen, skąd pociągiem trasą Bergensbanen grupa dojeżdża do miejsca noclegu, chaty turystycznej na płaskowyżu.

Dzień 2

Pierwszy dzień trekkingu, w którym przewodnik zaprowadzi grupę na lodowiec Hardangerjokulen. Jeżeli pozwoli na to pogoda, grupa wybierze się w wędrówkę do domku (noclegu) wybudowanego pośród skał. Jest to jeden z najtrudniejszych do odnalezienia punktów wycieczki. Jeśli warunki atmosferyczne będą kiepskie, nocleg odbędzie się w miejscu położonym obok lodowca.

Dzień 3

Voringsfossen to malowniczy wodospad, będący celem wyprawy trekkingowej tego dnia. Przechodząc przez okolicę drogi szybkiego ruchu, grupa dotrze do pensjonatu.

Dni 4-8

Kilka dni trekkingu przez Park Narodowy Hardangervidda i płaskowyż. Wśród przyrodniczych ciekawostek tego norweskiego zakątka znajdują się m.in Język Trolla, skała dominująca nad taflą jeziora oraz Hårteigen, jeden ze szczytów.

Dzień 9

Odpoczynek po kilkudniowym marszu lub zwiedzanie fiordów oraz lodowca Folgefonna. Jeśli pogoda pokrzyżuje plany podczas któregoś z wcześniejszych dni, będzie okazja do nadrobienia tego punktu programu.

Dzień 10

Autobus zawozi grupę do Oslo. Wieczorem wylot do Warszawy.

Zakwaterowanie

Grupa śpi w chatach samoobsługowych, przygotowanych dla ruchu turystycznego. Chaty posiadają niezbędne wyposażenie, w tym kuchnie i łóżka z pościelą. Warto zabrać na wszelki wypadek śpiwory i/lub prześcieradła turystyczne. Korzystający z chaty są zobowiązani do dbania o wyposażenie i czystość miejsca - należy przestrzegać regulaminu użytkowania (treść dostępna na miejscu).

Toaleta znajduje się poza chatą.  Brak bieżącej wody (trzeba przynosić ze strumienia) oraz prądu (oświetlenie świeczkami i ogrzewanie piecami, do których trzeba narąbać drewna).

Pogoda

W regionie występuje klimat subpolarny. Warunki pogodowe na płaskowyżu są trudne do przewidzenia, najczęściej można być pewnym silnych wiatrów i deszczu. Średnia temperatura  to 6°C (max do 15°C). W nocy temperatury są niższe, do -1°C.

Cena zawiera

 • przeloty samolotem z opłatami,
 • jeden bagaż rejestrowany max. 10 kg,
 • niewielkich rozmiarów bagaż podręczny,
 • przewóz do poszczególnych miejsc programu wyjazdu,
 • noclegi,
 • pilot mówiący po polsku,
 • zestaw map i materiałów informacyjnych,
 • obligatoryjna gwarancja ubezpieczeniowa biura,
 • ubezpieczenia NNW i KL,
 • ubezpieczenie bagażu max. 200 EUR,
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Cena nie zawiera

 • posiłków,
 • opłat za nadprogramowy bagaż.

Ceny

Koszt wyjazdu 5490 PLN za osobę.

Ważne informacje

Przeloty z Warszawy. Zmiana miejsca odlotu możliwa za dopłatą, po wcześniejszym zgłoszeniu.

Organizator

Organized by Barents

Aktywne podróże z Barentsem pozwolą zobaczyć to, czego bezpiecznie i bez przewodnika nie doświadczysz.

Trekking w Norwegii

Wyjazd małą grupą, do 11 uczestników.

Na miejscu istnieje duże prawdopodobieństwo utracenia zasięgu w telefonach komórkowych. Ze względu na brak prądu w chatkach warto wziąć powerbank. Telefony i sprzęt elektroniczny należy chronić przed wpływem niekorzystnych warunków podczas wyprawy.

Na miejscu nie będzie posiłków. Wszelkie produkty żywnościowe trzeba kupić jeszcze przed wylotem z Polski albo po wylądowaniu w Norwegii, najlepiej wziąć produkty liofilizowane. Dzięki temu można zaoszczędzić dużo miejsca w bagażu. Chaty na szlaku oferują sprzedaż suchego prowiantu, mają również odpowiednio wyposażone kuchnie.

Sprawdź podobne wyjazdy

Teheran, Iran

2 - 17 październik 2021

od7 990 PLN

/ os.

Oslo, Norwegia

16 - 22 czerwiec 2021

+ 3 więcej

od7 990 PLN

/ os.

Moskwa, Federacja Rosyjska

24 lipiec - 7 sierpień 2021

+ 2 więcej

od8 990 PLN

/ os.

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.