Kategorie
Kontakt
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na: kontakt@travelduck.pl
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na:

Rowerem po Norwegii. Archipelag Lofoty w lipcu

Kilkudniowa wyprawa rowerowa po archipelagu Lofotów. Malownicza trasa zabierze uczestników w niezwykłe rejony Norwegii, ukryte pośród gór i fiordów. Jeżeli szukasz wytchnienia, rowerowa przygoda w Lofotach to coś dla Ciebie!

Atrakcje

 • cisza i spokój wśród pięknej przyrody Norwegii i eksploracja fiordów,
 • wycieczka po najwspanialszych atrakcjach Lofotów,
 • podziwianie kaszalotów i orek w Andfjorden,
 • wizyta w miejscowości z najkrótszą nazwą na ziemi: Å,
 • niezwykłe górskie krajobrazy podczas przejazdów rowerowych.

Czytaj więcej

Zwiń

Poziom zaawansowania

Wycieczka nastawiona jest na trasy rowerowe (ich dzienna długość to od 35 km do 150 km), podczas których trzeba będzie pokonać różnice wysokości (Lofoty są górskim rejonem Norwegii).

Średniozaawansowany
Zaawansowany
Nie jesteś pewien/pewna, czy dostępny poziom jest dla Ciebie odpowiedni? Skontaktuj się z nami.

Miejsce

Lofoty to archipelag położony na Morzu Norweskim. Miejsce jest jednym z popularniejszych kierunków turystycznych w Norwegii. W czasie II wojny światowej na Lofotach odbywały się liczne operacje wojskowe, a w 1940 roku u wybrzeży Lofotów zatonął polski okręt “Chrobry”.

Plan wyjazdu


Dzień 0

Przelot z lotniska w Krakowie do Oslo, skąd samolotem grupa uda się do Evenes i będzie przetransportowana do miejsca zakwaterowania w Fossbaken

Dzień 1

Wycieczka z Langaven do Andfjorden w okolicy Gratengen. Powrót do Fossbaken. Długość trasy wyniesie 80 km, różnice wysokości do pokonania: 1000 m.

Dzień 2

Przejazd rowerami do Lodingen, w którym grupa zostanie na noc. Długość trasy wyniesie 130 km, różnice wysokości do pokonania: 1100 m. W Lodingen będzie możliwość zamówienia dodatkowo płatnego śniadania.

Dzień 3

Kolejny dzień wyprawy rowerowej po Lofotach w Norwegii, tym razem do Svolvaer. Nocleg na miejscu. Długość trasy wyniesie 100 km, różnice wysokości do pokonania: 1000 m.

Dzień 4

W kolejnym etapie grupa dotrze na noc do wsi Ballstad. Długość trasy wyniesie 95 km, różnice wysokości do pokonania: 800 m.

Dzień 5

Z Ballstad grupa przejedzie do A, wsi z najkrótszą nazwą na świecie. Powrót do kwatery w Ballstad. Długość trasy wyniesie do 150 km, różnice wysokości do pokonania: 700 m.

Dzień 6

Rowerowa wyprawa zaprowadzi uczestników do Bostad, w którym przenocują. Długość trasy wyniesie 65 km, różnice wysokości do pokonania: 550 m.

Dzień 7

Pętla z Bostad do Eggum. Długość trasy wyniesie 45 km, różnice wysokości do pokonania: 400 m.

Dzień 8

Po opuszczeniu kwatery zespół rowerami dotrze do Fiskebol. Po rejsie promem drugi etap tego dnia, czyli podróż z Mellbu do Sortland. Długość trasy pierwszego etapu wyniesie do 110 km, różnice wysokości do pokonania: 900 m.

Długość trasy drugiego etapu wyniesie 40 km, różnice wysokości do pokonania: 300 m.

Dzień 9

Po śniadaniu ekspedycja wyruszy do Flesnes, skąd promem przepłynie do Refsnes i rowerami przejedzie do Evenes na nocleg. Długość trasy pierwszego etapu wyniesie 35 km, różnice wysokości do pokonania: 250 m.

Długość trasy drugiego etapu wyniesie 70 km, różnice wysokości do pokonania: 800 m.


Dzień 10

Powrót grupy do Polski.

Zakwaterowanie

Ze względu na częste zmiany miejsc pobytu noclegi będą różnorodne. Grupa będzie spała w apartamentach, pensjonatach oraz hostelach i domkach.

Pogoda

Na Lofotach panuje łagodny klimat. Najwyższa temperatura to 12°C, podczas gdy zimą średnio wynosi ona -1°C. W tej części Norwegii mogą występować silne wiatry. Miesiące letnie są raczej suche, deszcze występują głównie jesienią.

Cena zawiera

 • noclegi,
 • śniadania w 2 ostatnie dni,
 • przewóz rowerów i bagażu z kraju do Norwegii,
 • przejazdy z/na lotniska,
 • przewóz na trasę wyścigu,
 • obsługę pilota na miejscu,
 • opracowane trasy przejazdów rowerowych,
 • niezbędne ubezpieczenia NNW, KL i OC,
 • zestaw filmów i fotografii,
 • lokalne opłaty,
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Cena nie zawiera

 • posiłków poza ofertą,
 • opłat za przeloty,
 • opłat za korzystanie z atrakcji na miejscu.

Ceny

Koszt wyjazdu do Norwegii: 4200/4500 PLN (w zależności od terminu rezerwacji). 4200 PLN płacimy, rezerwując do 31.03.2020 r.

Opłata za 1 śniadanie

25 PLN

Ważne informacje

Bilety lotnicze trzeba kupić we własnym zakresie. Organizator zapewnia przewóz rowerów, które po powrocie będzie można odebrać w Łodzi, Gdańsku, Katowicach lub Krakowie.

Organizator

Organized by MJPro Tour

Profesjonalna i kompleksowa organizacja rowerowych wypraw. Z nami obejrzysz również najsłynniejsze kolarskie wyścigi!

Norwegia - Lofoty na rowerze

W miejscach zakwaterowania do dyspozycji uczestników będą wyposażone kuchnie.

Jedziemy w maksymalnie 10-osobowej grupie.

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.