Kategorie
Kontakt
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na: kontakt@travelduck.pl
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na:

Nieborów - wspaniała rodzinna wyprawa

Jednodniowa rodzinna wycieczka rowerowa trasą przez Puszczę Bolimowską pozwoli rodzinom z dziećmi aktywnie spędzić czas na dwóch kołach, a także podziwiać zabytki i spokojną naturę na szlaku. Imponujący Pałac Radziwiłłów zainteresuje nawet najmłodszych kolarzy.

Istnieje możliwość indywidualnego ustalenia terminu rodzinnej wyprawy, zapraszamy do kontaktu w sprawie ustalenia szczegółów.

Podane terminy są sugerowane, a nie obligatoryjne.

Atrakcje

 • malownicza Rzeka Rawka,
 • przyjemna trasa rowerowa,
 • bagna i łąki pełne leśnych zwierząt,
 • Bolimowski Park Krajobrazowy,
 • Pałac Radziwiłłów,
 • Arkadia i ogrody przypałacowe,
 • Manufaktura Majoliki,
 • wspólny obiad.

Czytaj więcej

Zwiń

Dedykowani przewodnicy i instruktorzy

 • Agnieszka Jędrzejek

  Instruktor

  Piechurka, rowerzystka, instruktorka narciarstwa PZN. Wolny czas spędza aktywnie z plecakiem i na rowerze.

Poziom zaawansowania

Podstawowy
Średniozaawansowany
Nie jesteś pewien/pewna, czy dostępny poziom jest dla Ciebie odpowiedni? Skontaktuj się z nami.

Miejsce

Puszcza Bolimowska jeszcze kilkaset lat temu połączona była z Puszczą Kampinoską. Dziś znajdziemy tam Park Krajobrazowy, a samo miejsce jest reliktem dawnych lasów, które królowały w przeszłości na ziemiach Polski.

Pałac w Nieborowie, który tam odwiedzimy to wyjątkowa posiadłość, a dziś oddział warszawskiego Muzeum Narodowego. Barokowy kompleks zawiera ogrom dzieł sztuki.

Plan wyjazdu

Nasza trwająca 1 dzień trasa obfitować będzie w wiele przystanków, które koniecznie musimy zwiedzić wraz z rodzinami. Oto, co napotkamy podczas jazdy:

Bolimowski Park Krajobrazowy

Jest to niewielki obszar chroniony tuż przy granicy Mazowsza z woj. łódzkim. Nie jest znany, co sprawi, że nie zastaniemy tam tłumów turystów. Napotkamy tam obszary bagienne znajdujące się nad rzeką Rawką. Na nich będziemy mogli zaobserwować bobry, a nawet łosie.

Rozlewisko Rawki

Trasa w dużej części będzie biegła wzdłuż rzeki przecinającej Puszczę Bolimowską. Rawka charakteryzuje się urwistymi zboczami, które będziemy mieli okazję zobaczyć. W dolinie znajdziemy wiele starorzeczy i oczek wodnych, ale też bagna i pastwiska ożywiane przez Rawkę.

Pałac Radziwiłłów

Wycieczkę po Pałacu poprzedzi wspólny obiad.

Ten barokowy kompleks stanowi swego rodzaju muzeum sztuki, gdyż Radziwiłłowie, czyli właściciele majątku, znani byli z inwestowania w obrazy mistrzów, starodruki, a także wykwintne meble, tkaniny czy srebra z całej Europy.

Ogród i Arkadia

Podczas pobytu w pałacu będziemy mogli zwiedzić również ogród Heleny Radziwiłłowej w stylu angielskim. Wokół budynku znajduje się także ogród w stylu francuskim, który charakteryzuje się symetrią i uporządkowaniem. Oba mają wspólnie 56 ha, a na ich terenie znajdziemy oranżerie, stajnie, a także kolekcję sztuki antycznej, czy Świątynię Diany i Akwedukt.

Manufaktura Majoliki

W budynku znajduje się muzeum i pracownia, w której wyrabia się artystyczną ceramikę dekoracyjną. Zobaczymy tu dawne techniki malowania wyrobów, a także wypalania ich.

Zakwaterowanie

Brak, wycieczka jednodniowa.

Cena zawiera

 • opiekę pilota podczas całego wyjazdu,
 • wspólny obiad,
 • ubezpieczenie NNW i OC,
 • transport z i do Warszawy z rowerami,
 • asekurację z samochodu.

Cena nie zawiera

 • wydatków własnych,
 • biletu wstępu do wybranej atrakcji w Pałacu w Nieborowie,
 • kosztów wynajęcia rowerów - koszt to 60 PLN za sztukę,
 • posiłków innych niż programowy obiad.

Ceny

Cena wyjazdu dla dorosłych i młodzieży wynosi 135 PLN od osoby. Cena wyjazdu dla dzieci do lat 10: 85 PLN za dziecko.


Opłata dodatkowa:

cena wybranego biletu do Pałacu w Nieborowie (płatny na miejscu)

30 PLN

wynajęcie roweru

60 PLN

Ważne informacje

Trasa ma długość 25 km. Oceniana jest jako łatwa, gdyż prowadzi po płaskich drogach i ścieżkach wyłączonych z ruchu drogowego.

W wycieczce udział mogą wziąć dzieci w każdym wieku. Te, które nie potrafią jeździć samodzielnie na rowerze, mogą jechać z opiekunem w przyczepce lub foteliku. Każdy z uczestników posiadających małe dzieci zobowiązany jest przyjść na zbiórkę w Warszawie z własnym fotelikiem samochodowym dla dziecka.

Ze względu na ograniczenia czasowe podczas wizyty w Pałacu Radziwiłłów konieczne będzie wybranie jednej z dostępnych tam atrakcji.

Termin wyjazdu jest ustalany indywidualnie z klientem. W sprawie wybrania daty prosimy kontaktować się z nami przynajmniej na 4 tygodnie przed planowanym wyjazdem.

Organizator

Organized by Wyprawy RoweLove

Wyprawy RoweLove to zwiedzanie pięknych, lecz mniej znanych zakątków Polski oraz promowanie niebanalnych i wyjątkowych miejsc noclegowych.

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.