Kategorie
Kontakt
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na: kontakt@travelduck.pl
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na:

Himalajski trekking po okolicach Annapurny - aktywny wypoczynek dla miłośników orientu

Dwutygodniowa wyprawa do Nepalu połączy dwa istotne aspekty: krajoznawstwo i pieszą turystykę. Na miejscu zobaczymy wiele miejsc kultu, które definiują specyfikę tożsamości lokalnego społeczeństwa.

Odwiedzimy też prowincję, na której zobaczymy życie w najwyższych górach świata, a także odbędziemy kilkudniowy trekking pod majestatycznymi szczytami Himalajów.

Atrakcje

 • zwiedzanie Katmandu, Durbar Square, Pashupatinath,
 • stupy Buddhnath i Swayambhunath,
 • Patan,
 • Pokhara,
 • fakultatywny rafting na rzece Trisuli,
 • wjazd kolejką linową do miejsca kultu Manakamanamai,
 • widoki na ośmiotysięczniki,
 • kilkudniowa trasa trekkingowa,
 • wschód słońca na Poon Hill,
 • Bhaktapur.

Czytaj więcej

Zwiń

Poziom zaawansowania

Średniozaawansowany
Zaawansowany
Nie jesteś pewien/pewna, czy dostępny poziom jest dla Ciebie odpowiedni? Skontaktuj się z nami.

Miejsce

Nepal leży w górskim przesmyku pomiędzy Chinami i Indiami. To, jak wygląda kraj, ma wiele wspólnego z wymienionymi sąsiadami. Równocześnie lata izolacji nadały Nepalowi unikalnego stylu życia. Mieszkańcy Nepalu wiele wycierpieli. Obecnie każdy turysta czuje się tu niezwykle ciepło przywitany.

Szczególną miłością otacza się tu góry, Himalaje. Ich obecność na tyle wryła się w tożsamość narodową Nepalczyków, że życie, w szczególności na wsiach, jest jak najbardziej zharmonizowane z okolicznymi szczytami, które strzelają w niebo na ponad 8 km.

Plan wyjazdu


Dzień 1:

Spotykamy się na warszawskim lotnisku i wspólnie wylatujemy do Nepalu.

Dzień 2:

Lądujemy na miejscu, a po odpowiednich kontrolach granicznych przejedziemy do stolicy Nepalu, Katmandu. Po zakwaterowaniu w hotelu do końca dnia będziemy mieli czas wolny, który możemy spożytkować na poznawanie miasta, odpoczynek lub zakupy.

Dzień 3:

Rano wyruszymy na spacer przez uliczne bazary oferujące owoce i warzywa. Wejdziemy też głębiej w uliczki zabudowane unikalną zabudową, aż dotrzemy na Durbar Square, które jest sercem Katmandu. Na placu znajdziemy wiele pagów i sikhar ze świątynią Taleju i pałacem Kumari, żywego wcielenia bogini, żyjącej pod postacią dziewczynki.

Następnie wejdziemy pod stupę Swayambhunath, skąd roztacza się widok na Dolinę Katmandu, a także przedproże Himalajów. Jest to też miejsce modlitwy, gdzie przychodzą miejscowi medytować. Odwiedzimy też miejscowość Patan, sąsiadującą ze stolicą, pełną tradycyjnej, nepalskiej zabudowy. Resztę dnia spędzimy na odpoczynku.

Dzień 4:

Opuszczamy miasto i Dolinę Katmandu. Jedziemy na północny-zachód do Pokhary. Trasa będzie wiodła wzdłuż rzeki i ciągnie się długimi serpentynami. Jest niezwykle widokowa, zobaczymy wiele maleńkich wiosek, a także tarasowych pól ryżowych. Chętni będą mogli skorzystać z fakultatywnego raftingu po rzece Trisuli.

Wszyscy wjedziemy kolejką linową do miejsca kultu bogini Manakamanamai. Jest to popularna destynacja pielgrzymkowa, gdyż patronka tego miejsca spełnia nawet najskrytsze życzenia. Z góry roztacza się widok na dwa ośmiotysięczniki, Annapurnę i Manaslu.

Dzień 5:

Rano pojedziemy do Nayapul, skąd wyruszymy w górską wędrówkę. Pierwszy fragment trasy poprowadzi nas do Ulleri na wysokość ok. 1960 m n.p.m. Trasa tego dnia przewidziana jest na 6 godz. marszu.

Dzień 6:

Dalsza trasa piesza do Ghandruk (1940 m n.p.m.), która zajmie nam ok. 7 godz.

Dzień 7:

Wczesnym rankiem wychodzimy w drogę, żeby dotrzeć do najwyższego punktu naszej wyprawy, Poon Hill (3210 m n.p.m.). Chcemy stanąć tam tuż przed wschodem słońca, żeby móc go podziwiać w pełnej krasie z góry. Słońce wstanie nad Annapurną i Dhaulagiri. Kiedy zejdziemy do wioski, zjemy, spakujemy się i wyruszymy w trasę do Tadapani (2600 m n.p.m.).

Trasa przewidziana jest na ok. 7 godzin marszu.

Dzień 8:

Przedostajemy się pieszo do Ghandruk (1940 m n.p.m.). Trasa powinna nam zająć ok. 3,5 godz. Reszta dnia będzie przeznaczona na odpoczynek w górach.

Dzień 9:

Idziemy w kierunku Pothana na wysokość 1950 m n.p.m. w ok. 6 godzin.

Dzień 10:

Dwie godziny zajmie nam zejście do wioski Phedi, skąd już busem dostaniemy się na nocleg do Pokhary.

Dzień 11:

Dzień na odpoczynek po długiej wędrówce. Spędzimy go w Pokharze. Każdy będzie mógł zrelaksować się tak, jak najbardziej lubi, a okoliczne wysokie szczyty i jezioro Phewa z pewnością stworzą sprzyjający klimat. Na miejscu możliwość skorzystania z masażu, pływania na łódce, a także smakowania lokalnej kuchni.

Dzień 12:

Przelot do Katmandu. W stolicy Nepalu udamy się do Pashupatinath, czyli kompleksu hinduskich świątyń nad rzeką Bagmati, nad którą odbywa się tradycyjne spopielanie zwłok. Jest to główny punkt kremacyjny w kraju, poświęcony kultowi Śiwy, opiekującego się umarłymi. Przejeżdżamy do Thamel, gdzie spędzimy noc.

Dzień 13:

Z racji na to, że będzie to nasz ostatni pełny dzień w Nepalu, rozpoczniemy go dosyć wcześnie. Przejdziemy się w okolicę stupy Boudhanath, jednego z najważniejszych miejsc sakralnych w Katmandu. Następnie, przejedziemy do Bhaktapur, które jest średniowiecznym miastem, gdzie do dziś zachowała się spora część oryginalnej ceglano-drewnianej zabudowy.

Jednymi z największych atrakcji miasta jest pałac z 55 oknami, świątynia bogini śmierci, gdzie do dziś składa się krwawe ofiary oraz pięciopiętrowa pagoda Nyatapola. Po czasie wolnym na miejscu pojedziemy na lotnisko i wylecimy do Polski.

Dzień 14:

Przylot do Warszawy.

Zakwaterowanie

Podczas części objazdowej wyjazdu (w Katmandu i Pokharze) noclegi będą realizowane w hotelach 3*. Podczas części trekkingowej wyjazdu śpimy w guesthouse'ach.

Opcja standardowa to zakwaterowanie w pokojach 2-os. Istnieje możliwość dopłaty do pokoju 1-os. w wysokości 200 USD.

Pogoda

Warunki atmosferyczne, jakie spotkamy w kraju, będą różne na odmiennych wysokościach. Katmandu charakteryzuje się temperaturami dochodzącymi do 20°C. Zimą z kolei temperatury są tam w okolicach 10°C. Największe opady występują latem.

Podczas trekkingu nasze położenie względem morza będzie się zmieniać. Im wyżej będziemy, tym chłodniejsze będzie powierze. Tym bardziej więc polecamy wziąć ze sobą ubrania odpowiednie na chłodniejsze dni.


Cena zawiera

 • przelot na trasie Warszawa - Katmandu - Warszawa,
 • przelot z Pokhary do Katmandu (z limitem bagażu do 15 kg),
 • noclegi realizowane wg programu,
 • pełne wyżywienie na trasie trekkingu, śniadania w Pokharze i Katmandu,
 • usługi polskojęzycznego pilota,
 • opiekę lokalnych przewodników, w tym również górskiego na trasie trekkingowej,
 • usługi tragarzy - jeden tragarz na dwóch uczestników trekkingu,
 • bilety i wejściówki do obiektów znajdujących się w programie wyjazdu,
 • bilet na kolejkę linową do świątyni Manakamanamai,
 • ubezpieczenie turystyczne KL, NNW i bagażu,
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Cena nie zawiera

 • fakultatywnego raftingu (ok. 30 USD),
 • kosztów wizy turystycznej do Nepalu (ok. 25 USD),
 • napiwków dla lokalnej obsługi (ok. 100 USD),
 • wydatków własnych,
 • posiłków nieuwzględnionych w programie.

Ceny

Cena wyjazdu na 14 dni wynosi 4800 PLN + 1150 USD za osobę.

Dopłata do zakwaterowania w pokoju 1-os. wynosi 200 USD.

Ważne informacje

Aby móc wjechać do Nepalu w celach turystycznych, konieczne jest posiadanie wizy. Po uiszczeniu odpowiedniej opłaty i wypełnieniu dokumentów możliwe jest uzyskanie wizy do Nepalu w placówce konsularnej lub ambasadzie tego kraju (brak placówek w Polsce), można też zrobić to już po przylocie na miejsce.

Organizator

Organized by MIEJSCA Biuro Podróży

Zapraszamy Cię do miejsc, które na długo pozostaną w Twojej pamięci!

Trekking w Himalajach

Grupa liczyć będzie od 8 do 12 osób.

Z racji na duże wysokości nad poziomem morza i kilkudniową trasę trekkingową trudność wycieczki oceniana jest na 4 w pięciostopniowej skali.

Duża część wyjazdu zostanie zrealizowana na pieszych, górskich wędrówkach, więc zalecamy odpowiedni ubiór na tę okazję. Podstawą będą solidne buty górskie, a także ubiór chroniący przed zimnem, wiatrem i opadami.

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.