Kategorie
Kontakt
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na: kontakt@travelduck.pl
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na:

Podróż do Afryki: Namibia

Wybierz się do jednego z piękniejszych krajów Afryki - Namibii! Odwiedź niesamowicie malowniczy krajobraz pustynny, zwierzęta afrykańskiego safari oraz poznaj uprzejmych przedstawicieli rdzennych plemion. Namibia to świetny wybór na pierwszą podróż do Afryki, ponieważ to nie typowo turystyczny kraj. Słynie z przyjacielskich ludzi oraz bezpiecznego otoczenia.

Atrakcje

 • największe wydmy na świecie,
 • pustynny krajobraz,
 • safari z zebrami, antylopami i szakalami,
 • baseny solankowe z flamingami i pelikanami,
 • Kanion Sesriem,
 • Wybrzeże Szkieletowe,
 • ryciny buszmeńskie sprzed 2000-4000 lat,
 • skamieniałe drzewa,
 • rezerwat Etosha,
 • rynek sztuki ludowej.

Czytaj więcej

Zwiń

Poziom zaawansowania

Wycieczka nie ma szczególnych wymagań kondycyjnych ani fizycznych.

Podstawowy
Średniozaawansowany
Zaawansowany
Nie jesteś pewien/pewna, czy dostępny poziom jest dla Ciebie odpowiedni? Skontaktuj się z nami.

Miejsce

Namibia znajduje się w południowo-zachodniej części Afryki. To pierwszy kraj, gdzie w konstytucji jest zapisana ochrona środowiska. Powierzchnia Namibii jest ok 2,5 raza większa od terytorium Polski. Dominuje tu klimat pustynny, gorący i suchy. Namibia jest też wiodącym eksporterem diamentów jubilerskich na świecie.

Plan wyjazdu


Dzień 1:

Spotykamy się na lotnisku w Warszawie i wyruszamy do Namibii.

Dzień 2:

Lądujemy w stolicy kraju, czyli Windhoek. Wycieczkę zaczniemy od zwiedzania tego historycznego miasta. Windhoek jest szybko rozwijającą się metropolią, gdzie nowoczesność przeplata się z architekturą postkolonialną. Można tu zauważyć wpływy kultury angielskiej, niemieckiej i holenderskiej. Miasto jest położone na wysokości 1600 m n.p.m., otoczone wzniesieniami.

W centrum znajdziemy liczne kawiarenki, ogródki piwne i restauracje w cieniu drzew. Piękne fontanny dodają uroku temu miejscu. Na wstępie odwiedzimy budynek parlamentu namibijskiego, czyli Tintenpalast. Jest to historyczna budowla, która za czasów kolonialnych służyła jako ośrodek niemieckiej administracji.

Następnie zobaczymy budynek Sądu Najwyższego, starą twierdzę, kościół luterański Christus Kirche, pierwszy bank w Namibii oraz liczne postkolonialne siedziby, które przetrwały do naszych czasów. Po wspólnym zjedzeniu kolacji wybierzemy się do pobliskiego hotelu w centrum miasta.

Dzień 3:

O poranku wyruszymy do Namib Naukluft, czyli pustynnego parku narodowego, który jest jednym z największych obszarów chronionych na świecie o powierzchni ponad 50 tys. km². Można tam spotkać liczne endemiczne gatunki flory i fauny. Park jest siedliskiem życia dla m.in. jaszczurek, szakali, antylop czy zebr górskich. Następnie wybierzemy się do rezerwatu Sossusvlei.

Zobaczymy tam najwyższe wydmy na świecie, które sięgają nawet 300 m. Wejdziemy też na jedną z nich, skąd zobaczymy niezwykły widok na ogromny teren pustyni. Słońce padające na poruszające się wydmy tworzy niezwykły efekt zapierający dech w piersiach. W dalszej części wybierzemy się do Kanionu Sesriem, który został wyżłobiony przez pobliską rzekę Tsauchab.

Zejście w dół kanionu prowadzi przez wyryte w skale schody. Schodząc, będziemy podziwiać niezwykłe formacje skalne na ścianach tego wąwozu. Po całym dniu niesamowitych wrażeń zjemy obiadokolację w lodge’y w pobliżu Sesriem i tam też przenocujemy.

Dzień 4:

Z samego rana wyruszymy przez pustynię Naukluft w kierunku Oceanu Atlantyckiego. Miniemy przełęcz Gaub Pass, znaną z cudownych widoków i niebezpiecznej trasy. Jednak jadąc wolno z lokalnym przewodnikiem, będziemy w pełni bezpieczni i znajdziemy dużo czasu na fotografowanie oraz zachwycanie się tym pustynnym krajobrazem.

Następnie miniemy niepowtarzalny przełom namibijskiej rzeki Kuiseb oraz punkt oznaczający zwrotnik Koziorożca. W drugiej części dnia dojedziemy do Walvis Bay, czyli centralnego portu w kraju. Miejsce to jest znane z przepięknych basenów solankowych, w których kąpią się dzikie ptaki wodne, w tym flamingi i pelikany.

W dalszej części podróży przejedziemy do miasta w zachodniej Namibii - Swakopmund słynnego z zjawiskowej promenady udekorowanej palmami i kwiatami afrykańskimi. Jest to swego rodzaju oaza dla podróżujących po pustynnych bezdrożach. W tej urokliwej miejscowości zjemy kolację i przenocujemy.

Dzień 5:

Tego dnia chętni będą mogli spędzić przedpołudnie, spacerując uliczkami miasta lub wybrać się w fakultatywną podróż, aby zobaczyć delfiny, pelikany i foki. W porze jesiennej w Walvis Bay można spotkać też największe ssaki na ziemi, czyli wieloryby. W Swakopmund można będzie też odwiedzić galerię, w której znajduje się największy kryształ na kuli ziemskiej.

Następnie w drugiej części dnia wszyscy wyruszymy w okolice Swakopmund, gdzie znajduje się tzw. księżycowy krajobraz oraz liczne skupiska pustynnych roślin. Niektóre z nich mają ponad tysiąc lat!

Dzień 6:

Z rana wybierzemy się do Parku Narodowego Wybrzeża Szkieletowego, mijając klimatyczną nadmorską wioskę Henties Bay. Sam park jest pełen piaszczystych wzniesień, wydm i wraków opuszczonych statków. Miejsce to tworzy niezwykły, prastary klimat. Idąc w głąb terenu zobaczymy pomnik portugalskiego krzyża, który został tam postawiony w 1486 roku przez pierwszą wyprawę prowadzoną przez Diego Cao.

W pobliżu Przylądka Krzyża znajduje się kolonia fok licząca kilkadziesiąt tysięcy osobników. Wracając w kierunku lądu przez zielone równiny, dotrzemy do gór Spitzkoppe. Te pustynne szczyty są wysokie na 1800 m n.p.m i ze względu na nietypowe kształty najbardziej popularnymi wzniesieniami w kraju. Jest to też jeden z symboli Namibii, przy którym warto zrobić pamiątkową sesję zdjęciową.

Dzień 7:

Rano odwiedzimy Twyfelfontein, czyli gratkę dla fanów archeologii. Jest to ogromne skupisko rycin buszmeńskich datowanych na od 2000 do 4000 lat! Miejsce to jest wpisane na światową listę dziedzictwa UNESCO. Następnie wybierzemy się do skamieniałego lasu, gdzie znajdują się ponad 30-metrowe leżące drzewa. Zostały one zmyte przez powódź mniej więcej 280 milionów lat temu i zachowały się pod warstwami lodu, mułu i gliny.

Jest to niesamowity kontakt z prehistorią naszej planety. W drugiej części dnia wrócimy do buszu, gdzie odwiedzimy wioskę plemienia Himba. Ten szczep jest znany ze względu na wyjątkowe czerwone włosy kobiet i dzieci. Po sesji zdjęciowej i krótkiej interakcji wrócimy do hotelu w miejscowości Kamanjab.

Dzień 8:

Dzień zaczynamy od wycieczki do rezerwatu Etosha, gdzie znajdują się busz oraz rozległe przestrzenie. W centralnym punkcie parku mieści się depresja o powierzchni 4500 km² o nazwie Etosha Pan. Podczas pory suchej jest to sucha przestrzeń, natomiast w czasie obfitych opadów powstaje tam płytkie jezioro.

Miejsce to przyciąga liczne gatunki ptaków i zwierząt, tak więc mając odrobinę szczęścia, można tam spotkać zebry, antylopy gnu, a nawet słonie afrykańskie. Cały rezerwat jest domem dla ponad 340 gatunków ptaków, 140 rodzajów ssaków oraz 110 odmian gadów.

Obserwacja tych afrykańskich zwierząt jest doświadczeniem, które zostaje w pamięci na całe życie. Noc spędzimy w hotelu w pobliżu parku.

Dzień 9:

O poranku ponownie wyruszamy na safari do parku Etoshy aż do popołudnia. Dalej jedziemy na południe Namibii, odwiedzając po drodze miejscowości znane z handlu dziełami miejscowej sztuki. Będzie to idealne miejsce na zakup pamiątek z tego niezwykłego kraju. Po południu wrócimy do Windhoek, gdzie się zakwaterujemy. Wieczorem będziemy mieli czas wolny.

Dzień 10:

Odbędziemy ostatni spacer po centrum Windhoek, po czym wyruszymy na lotnisko, aby wylecieć do Polski.

Dzień 11:

Przylot do kraju.

Zakwaterowanie

Noclegi w 2-osobowych pokojach i guest housach o standardzie 3- i 4*.

Pogoda

W Namibii pogoda jest dobra przez cały rok z temperaturą oscylującą w granicach 30°C. Największa szansa na opady jest od grudnia do marca.

Cena zawiera

 • koszt biletu na trasie Warszawa - Windhoek - Warszawa,
 • przejazd z lotniska do hotelu i z powrotem,
 • noclegi w pokojach 2-osobowych,
 • śniadania i obiadokolacje,
 • usługi polskojęzycznego pilota,
 • ubezpieczenie.

Cena nie zawiera

 • wizy do Namibii (ok. 500 PLN),
 • kosztu biletów do parków narodowych i innych obiektów wymagających opłaty,
 • lunchów oraz dodatków do posiłków,
 • napiwków dla obsługi hotelowej i przewozowej,
 • składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (13 PLN),
 • dodatkowych atrakcji,
 • dopłaty do pokoju jednoosobowego (420 EUR).

Ceny

Koszt wyprawy do Namibii: 5600 PLN + 1845 EUR od osoby.

Ważne informacje

Na północy kraju istnieje zagrożenie malarią, dlatego warto się zaszczepić na tę chorobę przed wyjazdem. Należy też zadbać o szczepionki przeciwko takim chorobom jak: WZW typu A i B, dur brzuszny, błonica, tężec oraz krztusiec.

Organizator

Organized by Opal Travel

Naszą specjalnością są autorskie, egzotyczne wycieczki i wyprawy, przygotowywane z uwzględnieniem indywidualnych wymagań uczestników.

Namibia - ciekawostki:

+ Namibia jest jednym z głównych eksporterów złota, diamentów, miedzi, cynku i ołowiu.

+ Kraj ten zajmuje pierwsze miejsce w Afryce pod względem wolności prasy.

+ W Namibii znajduje się też największe siedlisko gepardów na świecie.

Sprawdź podobne wyjazdy

Rangun, Birma

12 - 26 lipiec 2022

+ 2 więcej

od6 800 PLN

/ os.

Lima, Peru

25 styczeń - 9 luty 2022

+ 6 więcej

od6 600 PLN

/ os.

Guangzhou, Chiny

3 - 12 październik 2022

+ 2 więcej

od5 890 PLN

/ os.

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.