Kategorie
Kontakt
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 20:00
Wyślij e-mail na: kontakt@travelduck.pl
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 20:00
Wyślij e-mail na:

Morze Ochockie - Jakuck: objazdowa wyprawa Trasą Kołymską

Wyprawa po sowieckich pozostałościach we wschodniej Syberii. Podróż Trasą Kołymską powiedzie przez miasteczka charakteryzujące się surową, socjalistyczną architekturą, otoczone pięknymi, górskimi krajobrazami. Niezapomnianym przeżyciem będzie wyprawa szlakiem pozostałości po obozach Gułagu.

Atrakcje

 • wizyta w Magadanie, mieście nad Morzem Ochockim,
 • podróż Trasą Kołymską,
 • rejs po Lenie, jednej z największych rzek w Azji,
 • spacer wśród Leńskich Słupów (Lenskije stołby), wpisanych na listę UNESCO,
 • lodowe rzeźby/muzeum w Jakucku,
 • surowe krajobrazy tajgi i gór Syberii,
 • opuszczone wioski i zakłady przemysłowe,
 • ślady stalinowskich gułagów.

Czytaj więcej

Zwiń

Poziom zaawansowania

Wyprawa ma charakter objazdowy, w związku z czym nie jest wymagane przygotowanie fizyczne.

Podstawowy
Średniozaawansowany
Zaawansowany
Nie jesteś pewien/pewna, czy dostępny poziom jest dla Ciebie odpowiedni? Skontaktuj się z nami.

Miejsce

Kołyma to w tym przypadku przede wszystkim REGION na Rosyjskim Dalekim Wschodzie, obejmujący dorzecze rzeki o tej samej nazwie, położony pomiędzy Morzem Wschodniosyberyjskim (część Oceanu Arktycznego) a Morzem Ochockim (część Oceanu Spokojnego).

Plan wyjazdu

Terminy i punkty programu mogą ulec zmianie.

W opisie programu ujęte są posiłki pod następującymi skrótami: śniadania (Ś), obiady (O) i kolacje (K).

Dzień 1

Przelot do Magadanu z międzylądowaniem w stolicy Rosji.

Dzień 2

Po dotarciu do miejsca zakwaterowania ruszamy poznać miasto. Zobaczymy sobór p.w. św. Trójcy, upamiętniający ofiary stalinowskich represji i muzeum Wadima Kozina, rosyjskiego barda. Wieczorem spacer wzdłuż wybrzeża Morza Ochockiego.

Posiłki: K.

Dzień 3

Kolejny dzień w Magadanie. Zaczniemy od bliższego poznania geologii okolicy w miejscowym muzeum. Będziemy podziwiać panoramę miasta i monument “Maska Boleści” postawiony ku pamięci pomordowanych przez Sowietów. Pojedziemy do wioski rybaków Niukla na spacer wzdłuż przepięknych klifów.

Posiłki: Ś i K.

Dzień 4

Rozpoczniemy od trekkingu do zatoki Nagajewa. Później przejedziemy podziwiać tamę i elektrownię. Odwiedzimy kolejną placówkę, tym razem Muzeum Krajoznawcze, które przybliży nam historię Gułagu. Resztę dnia spędzimy na uzupełnianiu zapasów przed dalszą podróżą.

Posiłki: Ś i K.

Dzień 5

Trasą Kołymską, budowaną w nieludzkich warunkach przez więźniów stalinowskich obozów, ruszymy w stronę Jakucka. Odwiedzimy pracownię rzeźbiarza Władimira Gartwika w Stiekolnyj. Przez doliny Gór Kołymskich dotrzemy na nocleg do kurortu Tałaja.

Posiłki: Ś, O i K.

Dzień 6

Na własne oczy przekonamy się, jak wyglądały więzienia w stalinowskim systemie obozów, zwanym Gułagiem. W tym celu eksplorujemy jeden z nich, Rudnik Dnieprowski. Z obozu pozostały zrujnowane budynki i nekropolia więźniów. Powrót do Tałaja.

Posiłki: Ś, O i K.


Dzień 7

Po śniadaniu zwiedzimy opuszczony zakład penitencjarny. W Debinie zobaczymy stary szpital oraz relikty obozu stalinowskiego i cmentarza obozowego. Będziemy podziwiali wspaniałe widoki górskie i szeroko płynącą rzekę Kołymę.

Posiłki: Ś i K.

Dzień 8

Zwiedzimy osadę elektryków Siniegorie, powstałą przy potężnej tamie na rzece. Pojedziemy do Jagodnego, kolejnej miejscowości na mapie Gułagów. W jednej z prywatnych kwater zobaczymy muzeum “Pamięć Kołymy”. Kolejnym punktem na trasie będzie Susuman, niegdyś miasto łowców złota. Jego atrakcją jest ośrodek kultury, w który sprytnie wmontowano elementy samolotu Ił.

Posiłki: Ś i K.

Dzień 9

Eksploracja Gór Czerskiego i ukrytych pośród nich pozostałości po obozach, obiektach przemysłowych oraz wyludnionych wsiach. Na koniec dotrzemy do Ust'-Nery, gdzie przenocujemy.

Posiłki: Ś, O i K.

Dzień 10

Czeka nas licząca blisko 400 km droga do Chandygi, w trakcie której będziemy mogli rozkoszować się wspaniałymi krajobrazami tajgi, tundry oraz gór Suntar-Chajata. Pokonamy niezwykłe przełomy rzeczne Czornyj i Żołtyj Priżym.

Posiłki: Ś i K.

Dzień 11

Statkiem przeprawimy się przez rzekę Ałdan, by następnie drogami syberyjskiej tundry dojechać do Czerkiech. Przed kolacją zdążymy jeszcze odwiedzić Muzeum Krajoznawcze.

Posiłki: Ś i K.

Dzień 12

Aby dotrzeć do Jakucka, najważniejszego miasta tej części Syberii, pokonamy obszerne rozlewiska rzeki Leny. W mieście pójdziemy na spacer, zobaczyć surową, sowiecką architekturę i typowe dla tych terenów budynki mieszkalne budowane na drewnianych balach.

Posiłki: Ś i K.

Dzień 13

Kolejny dzień w Jakucku zaczniemy od Kriestiańskiego Rynku, by potem udać się do Skarbca Republiki Sacha, w którym prezentowane są m.in. wyroby ze złota lub minerałów wydobywanych w Jakucji. Zobaczymy również niezwykłą galerię lodowych pomników w Królestwie Wiecznej Zmarzliny.

Posiłki: Ś i K.

Dzień 14

Lena to jedna z największych rzek w Azji. Statkiem dopłyniemy do przyrodniczego cudu wpisanego na listę UNESCO, czyli Leńskich Słupów. Czeka nas spacer pośród olbrzymich skalnych formacji.

Posiłki: Ś, O i K.

Dzień 15

Powrót do Polski z międzylądowaniem w Moskwie.

Zakwaterowanie

W miastach noce w hotelach 3*. Poza tym zakwaterowanie w prywatnych kwaterach i obiektach turystycznych. Pokoje dla dwóch lub wielu osób.

Pogoda

W basenie Morza Ochockiego należy spodziewać się częstych zmian pogody.  Występują częste deszcze i silne wiatry. Średnia temperatura osiąga od 5 do 15°C. Im głębiej w ląd, tym wyższe temperatury (ok. 20°C) i słoneczna pogoda.

Cena zawiera

 • bilety lotnicze,
 • noclegi,
 • posiłki zgodnie z programem,
 • transport na miejscu,
 • opłaty za wejście do atrakcji turystycznych,
 • opiekę przewodnika i pilotów lokalnych,
 • opłatę za wizę,
 • ubezpieczenia KL, NNW i bagażu,
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Cena nie zawiera

 • opłat lokalnych (+ zwyczajowe napiwki),
 • posiłków poza programem,
 • dopłaty za jedynkę w hotelach.

Ceny

Koszt wyjazdu dla 1 osoby: 12400 PLN + 1400 USD.

Koszty dodatkowe:

Opłaty lokalne (+ napiwki)

50 USD

Dopłata za jedynkę w hotelach

140 USD

Ważne informacje

Waluta

Wymiany walut najlepiej dokonać w Polsce. Zamiast rubli można wziąć ze sobą dolary i euro. Trzeba pamiętać, że dolary drukowane po 2011 r. nie będą akceptowane w punktach usługowych. W dużych ośrodkach miejskich będzie możliwość wymiany walut bądź wypłaty z bankomatu, w tej sytuacji należy liczyć się z prowizją. Zalecane jest zabranie 15000 RUB lub 260 USD lub 210 EUR.

Internet

W Rosji możliwe są połączenia roamingowe. We wschodniej Syberii nie wszędzie dociera internet.

Bezpieczeństwo

Podczas górskich wypraw należy bezwzględnie wykonywać polecenia przewodników.

W miastach trzeba uważać na ulicach, Rosjanie często ignorują przepisy ruchu drogowego i pieszych.

Organizator

Organized by SZEROKIE TORY

Specjalistyczne biuro podróży organizujące wyjazdy do krajów, w których pociągi jeżdżą po szynach o szerokim rozstawie – do Rosji i jej sąsiadów.

Co spakować?

termoaktywną bieliznę,

oddychające podkoszulki,

dobre buty trekkingowe,

kurtkę chroniącą przed wiatrem i deszczem,

spodnie membranowe i trekkingowe,

szalik i rękawiczki,

polar lub sweter,

okulary, krem i kapelusz chroniące przed słońcem,

latarkę (najlepiej czołówkę),

klapki i ręcznik,

mini apteczkę,

powerbank,

środki przeciw insektom.

Bagaż: podręczny do 5 kg (plecak); rejestrowany do 23 kg (torba lub walizka z kółkami). Należy pamiętać, aby nie był za ciężki, aby można było go nieść ze sobą.

Sprawdź podobne wyjazdy

Bajkał, Federacja Rosyjska

Moskwa, Federacja Rosyjska

4 - 20 wrzesień 2020

+ 1 więcej

od7 000 PLN

/ os.

Bajkał, Federacja Rosyjska

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.