Kategorie
Kontakt
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na: kontakt@travelduck.pl
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na:

Mongolia: jazda konna, dzika przyroda, kultura

Rajd konny przez Mongolię połączony ze zwiedzaniem stolicy i poznawaniem życia nomadów. Doskonała propozycja dla wszystkich, których pasją jest jazda konna. Mongolia zaprasza!

Atrakcje

 • jazda konna po stepie i wzgórzach,
 • odwiedziny w wioskach nomadów,
 • zwiedzanie Ułan Bator,
 • festiwal Naadam,
 • lokalna kuchnia,
 • zabytki.

Czytaj więcej

Zwiń

Dedykowani przewodnicy i instruktorzy

 • Jakub Czajkowski

  Przewodnik

  Podróżujący geograf. Pasjonat dalekich wypraw z plecakiem, jazdy konnej i jednośladów.

Poziom zaawansowania

By wziąć udział w wycieczce konnej, należy posiadać podstawowe umiejętności jazdy konnej.

Zabieramy ze sobą cały osprzęt jeździecki (kask, odzież, buty). Warto wziąć ciepłe ubrania i śpiwory oraz karimaty (noce mogą być mroźne), zabezpieczyć się zarówno przed słońcem, jak i przed wiatrem. Pamiętamy o zapakowaniu lekarstw i środków higienicznych. Pakujemy także menażki, kubki i termosy.

Podstawowy
Średniozaawansowany
Zaawansowany
Nie jesteś pewien/pewna, czy dostępny poziom jest dla Ciebie odpowiedni? Skontaktuj się z nami.

Miejsce

Mongolia to azjatycki kraj, który cieszy się coraz większą popularnością. Uwagę przyciąga stolica państwa - Ułan Bator - która oferuje wiele atrakcji. Kontrastują z nią rozległe stepy i dzikie tereny zamieszkiwane przez ludność nomadów.

Plan wyjazdu

Uwaga! Plan wyprawy jest umowny - może ulec zmianie w zależności od panujących warunków atmosferycznych.

Dzień 1

Wyruszamy z Warszawy i po przesiadce w Moskwie docieramy do Mongolii.

Dzień 2

Po krótkim spacerze po Ułan Bator (zwiedzimy klasztor Gandan), udamy się samochodami do Parku Narodowego Gorchi-Tereldż. Tu rozpoczniemy przygotowania do jazdy konnej.

Dni 3-9

Rozpoczynamy przygodę. Przez najbliższe dni będziemy jechać przez stepy, góry i wzgórza, strumienie oraz leśne ścieżki. Będziemy wspólnie przygotowywać posiłki i próbować lokalnych przysmaków. Potowarzyszą nam doświadczeni przewodnicy i opiekunowie oraz konie mongolskie. Te niezwykłe zwierzęta są wytrzymałe, łagodne i cierpliwe.

Przez te kilka dni każdy znajdzie coś dla siebie. Wytrawni jeźdźcy konni będą mogli swobodnie galopować po stepie, a ci, którym jazda konna nie jest aż tak bliska, spokojnie, pod okiem opiekunów, pokonają kolejne etapy naszej wyprawy.

Dzień 10

Uczestniczymy w najsłynniejszym mongolskim Festiwalu Naadam, który odbywa się we wszystkich miastach. Wyścigi konne, pokazy umiejętności jeździeckich oraz zapasy i zawody łucznicze cieszą się w kraju niesłabnącą popularnością.

Dzień 11

Dzień poświęcimy na poznanie Ułan Bator - stolica Mongolii. Planowo zajrzymy do Muzeum Narodowego, na Plac Czyngis-chana oraz zjemy kolację w tradycyjnej restauracji.

Dzień 12

Powrót do Polski.

Zakwaterowanie

Spać będziemy głównie w 2-osobowych namiotach i wieloosobowych jurtach. W mieście zatrzymamy się w hostelu (oferowane są pokoje 2- lub 4-osobowe).

Pogoda

Mongolia to kraj, w którym lato i zima trwają równo po 5 miesięcy. Najwyższe temperatury szybko dochodzą do 30°C, a najniższe spadają nawet poniżej -36°C. Jesień i wiosna trwają tu krótko. Opady występują rzadko i nie są intensywne czy uciążliwe.

Cena zawiera

 • przeloty (w cenie jest także bagaż główny),
 • przejazdy na miejscu (auta, konie),
 • noclegi,
 • wyżywienie,
 • bilety wstępu,
 • opiekę przewodników wycieczki,
 • sprzęt (namioty, sprzęt biwakowy),
 • koszty wyrobienia wizy,
 • ubezpieczenie KL i NWW,
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny,
 • koszulkę i chustę.

Cena nie zawiera

Uwaga: w cenie jest wszystko, czego możemy potrzebować podczas jazdy konnej w Mongolii.

Ceny

Koszt 12-dniowej wyprawy konnej po Mongolii wynosi: 6900 PLN od osoby + 900 USD.

Dodatkowe 900 USD: organizator przeznacza je na opłacenie lokalnego transportu, wynajęcie koni i sprzętu, wyżywienia, noclegów oraz biletów wstępów do zwiedzanych zabytków.

Ważne informacje

Na teren Mongolii wjedziemy, posiadając ważną wizę (można zgłosić to do Organizatora, który zajmie się formalnościami, jednak nie gwarantuje faktycznego uzyskania pozwolenia na wjazd do kraju) oraz paszport ważny min. 6 miesięcy od powrotu do Polski i z wolną przynajmniej jedną stroną.

Uczestnicy wycieczki zobowiązani są do zapoznania się z wymaganiami dotyczącymi szczepień i warunków zdrowotnych panujących w Mongolii - informacje znajdują się na stronach rządowych.

Organizator

Organized by Offtravel

Organizator wypraw w najdalsze zakątki globu, wycieczek rowerowych, trekkingów i konnych rajdów.

Języki

Uczestnicy wycieczki powinni znać język angielski. Ułatwi to nie tylko swobodną komunikację, ale także pozwoli poznać wiele ciekawostek o Mongolii.

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.