Kategorie
Kontakt
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na: kontakt@travelduck.pl
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na:

Wyprawa do Mołdawii już od 4 osób

Wyprawa do Mołdawii dla prawdziwych smakoszy wina. Delektując się smakiem trunków produkowanych w najlepszych mołdawskich winiarniach, poznamy historię i kulturę tego zapomnianego przez turystów kraju. Zwiedzanie przepięknych cerkwi i klasztorów połączymy z podróżą po malowniczych rejonach Mołdawii.

Wyjazd możemy zrealizować w wybranym przez Ciebie terminie już od 4 osób!

Atrakcje

 • degustacja najlepszych win,
 • zwiedzanie znanych winiarni (Chateau Purcari, Cricova, Asconi),
 • udział w produkcji wina w Chateau Purcari,
 • oglądanie wędrującego pomnika oraz poznanie jego historii,
 • zwiedzanie Kiszyniowa,
 • jaskiniowy klasztor w Orheiul Vechi,
 • udział w warsztatach kulinarnych w Casa de Sub Stinca,
 • występ zespołu ludowego w Casa de Sub Stinca,
 • Cerkiew Zaśnięcia Matki Boskiej w Causeni,
 • zwiedzanie twierdzy w Benderach,
 • wizyta w Tyraspolu i poznanie samozwańczego państwa Naddniestrza,
 • klasztor Capriana,
 • opcjonalna wizyta w Castel Mimi i w Bulboaca.

Czytaj więcej

Zwiń

Poziom zaawansowania

Wycieczka objazdowa, w której nie wymagane są żadne specjalne sprawności. Wyjazd wiąże się z degustacją win, więc przewidziany jest dla osób pełnoletnich.

Podstawowy
Średniozaawansowany
Zaawansowany
Nie jesteś pewien/pewna, czy dostępny poziom jest dla Ciebie odpowiedni? Skontaktuj się z nami.

Miejsce

Mołdawia jest państwem, w którym spotkamy ruiny, biedne wioski i niczym niezachwianą naturę, a jednocześnie luksusowe hotele, bogate dzielnice i niesamowite winiarnie pełne nowinek technologicznych.

Kraj ten napiętnowała historia, a burze dziejowe, które przesunęły się po jego terytorium, wiele zniszczyły. Zawsze jednak zostawiały elementy, które potem można było wykorzystać, by stworzyć coś nowego i wyjątkowego.

W Mołdawii łączą się wpływy wielu państw, dlatego wszystko wydaje się nieco znajome, choć jednak zupełnie inne. Kraj ten nie jest powszechnie uważany za raj dla turystów, dlatego właśnie warto go poznać i zmienić o nim zdanie.

Plan wyjazdu

Program ramowy wyprawy może ulec zmianie w zależności od warunków.

Dzień 1: Wylot z Polski i przylot do Kiszyniowa

Lądujemy w Kiszyniowie po przylocie z Warszawy. Jedziemy do hotelu i odpoczywamy po podróży.

Dzień 2: Kiszyniów i Orheiul Vechi

Rozpoczynamy zwiedzanie Mołdawii od poznania jej stolicy, Kiszyniowa. W mieście tym zamieszkuje 800 tys. ludzi. Charakteryzuje się ono tym, że łączy w sobie to, co stare z tym, co nowe. Jego centrum przeniesie nas do carskiej Rosji, z kolei spacer nieco dalej sprawi, że zobaczymy post-sowiecką przeszłość.

Zobaczymy słynny wędrujący pomnik, czyli pomnik Stefana cel Mare, władcy, który prawie przez 47 lat rządził Mołdawią. Statua była kilkakrotnie przewożona do Rumunii, skąd również kilkakrotnie wracała do Kiszyniowa. Co ciekawe, w 1989 roku z tymże pomnikiem zawarła związek małżeński poetka Leonida Lari. Tak! Z pomnikiem!

Obejrzymy Świętą Bramę, czyli Łuk Triumfalny, który nie do końca wiadomo, co symbolizuje. Później pójdziemy pod budynek Rady Miejskiej i usłyszymy hymn miasta, który rozlega się z tegoż budynku co godzinę. Zwiedzimy katolicką i prawosławną katedrę oraz będziemy mogli usiąść na ławce Jana Pawła II.

Następnie udamy się do Orheiul Vechi, widokowego kompleksu archeologicznego, który jest uważany za najpopularniejszy w kraju. Atrakcją tutaj będą kanion oraz skały wapienne, w których znajdują się setki jaskiń.

Cofniemy się w czasie, schodząc do jaskiniowego klasztoru. W cerkwi mieszczą się wyryte cele, w których dawniej mieszkali prawosławni asceci. Aktualnie spotkamy ich następcę, milczącego i bardzo tajemniczego mnicha. Wejdziemy też na taras skalny, który jest fantastycznym punktem widokowym. Rozpościera się z niego niezmienny od setek lat widok.

Potem udamy się do Casa de Sub Stinca, pensjonatu w Trebujeni. Tam zabierzemy się na przejażdżkę powozem, by następnie wziąć udział w warsztatach kulinarnych. Podczas obiadokolacji będziemy podziwiać występ zespołu ludowego. Na noc wrócimy do hotelu w Kiszyniowie.

Dzień 3: Causeni i Chateau Purcari

Udamy się do Causeni, gdzie zwiedzimy Cerkiew Zaśnięcia Matki Boskiej. Potem przejedziemy do Chateau Purcari, winiarni przypominającej z wyglądu zamek Draculi. Jest to najstarszy instytucjonalny wytwórca wina w kraju. Wina z Purcari chwaliła sama królowa brytyjska.

W czasie wizyty spróbujemy aż 4 rodzajów win, a nawet będziemy pomagać przy ich produkcji. Będziemy uczestniczyć w zbieraniu winogron, wyciskaniu z nich soków, aż w końcu w konfekcjonowaniu butelek.

Dzień 4:

Zwiedzimy Twierdzę w Benderach (Tighinie). Jest to cytadela pochodząca z XVI w., jednak dopiero niedawno jej część została udostępniona turystom. W dalszym ciągu pełni ona pewne funkcje wojskowe. Jej historia jest niezwykle ciekawa.

To właśnie w Twierdzy w Benderach był baron Munchausen, bohater powieści Rudolfa Ericha Raspe. Do dziś znajduje się w niej słynna kula armatnia barona.

Z twierdzy sprawowano rządy nad Szwecją, w jej podziemiach miały miejsce krwawe walki oraz z niej oddawane były strzały do Białej Damy. Okazuje się, że w budynku rozmieszczone żyły również rakiety, które miały uderzać we wrogów ZSRR.

Następnie przejedziemy do Tyraspolu, stolicy samozwańczej republiki Naddniestrza. Państwo to nie jest uznawane przez żaden kraj świata, jednak toczy się tu zupełnie odosobnione ideologiczne życie.

Miasto strzeżone jest przez czołg pochodzący z czasów II wojny światowej. Pod sierpem i młotem zobaczymy reklamy przedstawiające telefonię komórkową, której zasięg jest tylko na terenie Naddniestrza. W tym nieistniejącym kraju należy posługiwać się specjalną walutą, rublem naddniestrzańskim.

Obiad zjemy w restauracji Kumanek, gdzie spróbujemy kuchni ukraińskiej. Potem będziemy mogli swobodnie zwiedzać Tyraspol oraz udać się na zakupy do supermarketu Sheriff.

Dzień 5: Klasztor Capriana oraz winiarnie: Cricova i Asconi

Jedziemy do klasztoru Capriana. Jest to jeden z najcenniejszych mołdawskich zabytków sakralnych. Cerkiew została zbudowana wśród wzgórz i lasów. Charakteryzują ją niesamowita atmosfera oraz wyjątkowa architektura.

Następnie udamy się do winiarni Cricova, która jest najbardziej znaną atrakcją turystyczną w kraju. Wizyta będzie dla nas ogromny zaskoczeniem, gdyż wrażenia, jakie z niej wyniesiemy, będą nie do opisania. Winiarnia ta ma prawie katedralny charakter i jest ucztą nie tylko dla ciała, ale i dla ducha.

Zwiedzanie będzie odbywało się pod ziemią, nawet do 100 m pod skałami. Nie tylko poznamy ważne informacje na temat produkowania win musujących, ale też zobaczymy, gdzie swoje kolekcje win trzymają Władimir Putin oraz Donald Tusk! W czasie wizyty będziemy degustować 5 rodzajów win.

Potem pojedziemy do winiarni Asconi. Wina w niej produkowane są znane i doceniane również w Polsce. W Asconi bardzo ciekawe jest połączenie technologii ze zwykłą mołdawską karczmą. Winiarnia ma mniej podniosły charakter niż Cricova i spotkamy się tu z niezwykle przyjacielską atmosferą. W winiarni Asconi zjemy obiadokolację oraz będziemy degustować 5 rodzajów win.

Zakwaterowanie

Nocujemy w hotelu w Kiszyniowie.

Pogoda

W Mołdawii występuje klimat umiarkowany zimny. Opady mogą pojawiać się przez cały rok, choć najwięcej ich występuje w maju i czerwcu. Najzimniej jest w styczniu, a najcieplej w miesiącach od maja do września, dlatego najlepiej na wycieczkę po Mołdawii udać się właśnie w tych miesiącach.

Cena zawiera

 • bilety lotnicze z Warszawy do Kiszyniowa oraz z Kiszyniowa do Warszawy,
 • przejazdy z lotniska do hotelu i z hotelu na lotnisko,
 • transport w czasie wycieczki,
 • zakwaterowanie,
 • wyżywienie: śniadania i obiadokolacje lub śniadania, obiady i kolacje w zależności od harmonogramu wycieczek,
 • poszczególne wyprawy ujęte w planie wyjazdu,
 • bilety wstępu,
 • opiekę przewodnika i kierowcy mówiącego w języku polskim,
 • degustacje różnych rodzajów wina w winiarniach,
 • ubezpieczenie (bagaż, NNW i KL).

Cena nie zawiera

 • składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (składka obowiązkowa w wysokości 13 PLN za osobę),
 • atrakcji opcjonalnych.

Ceny

Koszt wyjazdu na 6 dni: 1750 PLN od osoby + 695 EUR.

Ważne informacje

Wyjazd jest organizowany w dowolnym terminie już od czterech osób.

Organizator

Organized by Opal Travel

Naszą specjalnością są autorskie, egzotyczne wycieczki i wyprawy, przygotowywane z uwzględnieniem indywidualnych wymagań uczestników.

Interesująca Mołdawia

Kultura, jaką spotkamy w Mołdawii, powstała na bazie rodzimych tradycji w połączeniu z wpływami z innych państw. Znajdziemy tu elementy charakterystyczne dla Grecji, Rzymu, Turcji, Rosji, Ukrainy, Rumunii, Niemiec, Polski czy też pochodzące z kultury żydowskiej. Zarówno stroje, język, muzyka, kuchnia oraz wino są w Mołdawii jedyne w swoim rodzaju. Wszystko wydaje się jednocześnie znajome i obce.

Sprawdź podobne wyjazdy

Phoenix, Stany Zjednoczone

6 - 25 czerwiec 2022

+ 5 więcej

od3 900 EUR

/ os.

Nadi, Fidżi

20 maj - 4 czerwiec 2022

+ 2 więcej

od5 490 EUR

/ os.

Tokio, Japonia

10 - 18 maj 2022

+ 5 więcej

od8 900 PLN

/ os.

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.