Kategorie
Kontakt
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 20:00
Wyślij e-mail na: kontakt@travelduck.pl
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 20:00
Wyślij e-mail na:

Podróż do Meksyku (21 dni)

Spędź 21 dni w Meksyku. Tutaj łączą się starożytna historia Majów i współczesny kult Matki Boskiej. Odkryj kolorowe zakątki miast, spaceruj po dżungli i odkrywaj najlepsze smaki kuchni meksykańskiej.

Atrakcje

 • wizyta w największym mieście świata - Mexico City,
 • odkryj tajemnice cywilizacji Majów w Teotihuacan, Palenque i Chichén Itzá,
 • eksploracja podziemnej jaskini Ikkil,
 • najpiękniejsze miejsca z listy UNESCO w Meksyku,
 • relaks w największym parku miejskim Chapultepec,
 • rejs po kanałach Xochimilco - “meksykańskiej Wenecji”,
 • podziwianie widoków wśród gór Sierra Madre,
 • rejs wzdłuż kanionu El Sumidero,
 • nocleg w puszczy lakandońskiej,
 • obcowanie z lokalnymi plemionami Indian w San Juan Chamala i Zinacantan,
 • wypoczynek all inclusive na Riviera Maya.

Czytaj więcej

Zwiń

Poziom zaawansowania

Oferta skierowana dla wszystkich zainteresowanych, bez podziału na poziom zaawansowania.

Podstawowy
Średniozaawansowany
Zaawansowany
Nie jesteś pewien/pewna, czy dostępny poziom jest dla Ciebie odpowiedni? Skontaktuj się z nami.

Miejsce

Meksyk to państwo położone w Ameryce Północnej, które ma dostęp do dwóch Oceanów - Spokojnego i Atlantyckiego oraz do Morza Karaibskiego. Meksyk słynie z uprawy awokado oraz kakao. To tutaj w czasach prekolumbijskich rozwinęły się cywilizacje Azteków i Majów.

Plan wyjazdu


Dzień 1: Warszawa - Meksyk

Wylot z warszawskiego lotniska im. F. Chopina do Meksyku. Po przylocie zakwaterowanie w hotelu i nocleg.

Dzień 2: Mexico City

Podróż rozpoczniemy od zwiedzania jednego z największych miast świata, Mexico City. Odnajdziemy tu liczne architektoniczne perełki z czasów Azteków i kolonii hiszpańskich. Przespacerujemy się po centrum, które wpisane jest w całości na listę UNESCO. Zwiedzimy Pałac Sztuk Pięknych, Muzeum malarza Diego Riviery, Katedrę i Pałac Narodowy, wzniesiony na miejscu pałacu władcy Azteków, Montezumy.

Dzień 3: Mexico City - Park Chapultepec

Kolejny dzień spędzimy w największym parku miejskim w Ameryce Łacińskiej, Chapultepec. Jest on położony na ponad 686 hektarach i został podzielony na 3 części. Można zrelaksować się tu wśród zagajników, trawników i dziewiczej roślinności Meksyku. Znajdują się tu ogród zoologiczny i jezioro, po którym można popływać łódkami.

My w tym parku skierujemy kroki do Muzeum Antropologii, gdzie można zobaczyć najciekawsze znaleziska archeologiczne w Meksyku.

Dzień 4: Mexico City

W planie dnia jest zwiedzanie Muzeum Fridy Kahlo, jednej z najsłynniejszych malarek na świecie. Oprócz poznania jej pięknych obrazów warto również poznać historię jej ciekawego i burzliwego życia. W kolejnych godzinach pojedziemy do Muzeum Dolores Olemdo, gdzie na terenie zjawiskowej posiadłości podziwiać będziemy jedną z najpiękniejszych kolekcji obrazów Fridy Kahlo i Diego Riviery.

Następnie udamy się do dzielnicy Xochimilco, gdzie popłyniemy w rejs po urokliwych kanałach wodnych, zbudowanych przez Azteków. Wynajmiemy kolorową gondolę, która mijać będzie co rusz pachnące łódki z lokalnym jedzeniem, łódki rzemieślników i zespołów mariachi. Tutaj poczujemy prawdziwą atmosferę meksykańskiej fiesty!

To nie koniec dzisiejszych atrakcji. Na zakończenie odwiedzimy Muzeum Sztuki Soumaya, gdzie zobaczymy dzieła ze wszystkich okresów Mezoameryki. Pojedziemy zobaczyć przykłady najpiękniejszej sztuki miejskiej: Torres de Satelite i Casa Gilardi.

Dzień 5: Mexico City - Taxco

O poranku wyruszymy, aby zwiedzić słynny  kompleks archeologiczny Teotihuacan, co w języku Azteków oznacza “miejsce, w którym narodzili się bogowie”. Miejsce to jest wpisane na listę UNESCO i słynie ze starożytnych piramid. Według lokalnej legendy, wybudowały je olbrzymy, które mieszkały tu długo przed pojawieniem się na świecie ludzi i to od tego miejsca zaczął powstawać świat.

Historycznie Teotihuacan pełniło funkcję centrum religijnego, do którego pielgrzymowało wielu Azteków, a wokół rozwijało się miasto. Niestety centrum zostało zniszczone przez ogromny pożar i stało się celem licznych ataków plemion koczowniczych.

Współcześnie w parku archeologicznym można zobaczyć świetnie zachowane pozostałości po tym niegdyś tętniącym życiem miejscu. Zwiedzimy tu Pałac Jaguara, Aleję Umarłych, Świątynię Quetzalcoatla, czyli Pierzastego Węża - jedno z najważniejszych bóstw Mezoameryki.

Tutaj wspinać się będziemy po kamiennych schodach Piramidy Słońca i Księżyca, najstarszych budynków kompleksu, na których szczycie odbywały się rytualne obrzędy Azteków.

Po odwiedzinach w Teotihuacan, pojedziemy do Bazyliki Matki Boskiej z Guadalupe, która jest współczesnym centrum katolicyzmu w Meksyku. Jest to miejsce niezwykłe dla wielu mieszkańców tego kraju i corocznie podróżuje tu tysiące pielgrzymów.

Następnie pojedziemy do Taxco, małego miasteczka, które słynie z kopalni srebra. Tutaj zwiedzimy kościół św. Pryski, który zbudowany został za czasów kolonialnych oraz Muzeum Srebra, w którym zobaczymy niesamowitą kolekcję srebrnych wyrobów. Na noc zatrzymamy się w Taxco.

Dzień 6: Taxco - Pueblo

Dziś pojedziemy do tzw. Miasta Aniołów, czyli Puebla, miasta pełnego hiszpańskich pozostałości po okresie kolonializmu. Po drodze zatrzymamy się w kościele Santa Maria Tonantzintla, który zachwyca kolorowymi zdobieniami z zewnątrz i pełnymi przepychu wnętrzami. Tutaj też, jeśli tylko pogoda pozwoli, podziwiać będziemy widok na pobliskie wulkany.

Po przyjeździe do Pueblo odwiedzimy wpisane na listę UNESCO centrum miasta, gdzie zobaczymy m.in. kościół Santo Domingo z Kaplicą Różańcową. Następnie udamy się na targowisko El Parian, gdzie doświadczymy lokalnej kultury rękodzieła oraz lokalnych smakołyków. Później spacer po dzielnicy artystów Los Sapos, gdzie zwiedzimy warsztat srebra. Nocujemy w hotelu w Pueblo.

Dzień 7: Pueblo - Oaxaca

O poranku wyruszymy do położonego na wysokości ok. 1500 metrów n.p.m. Oaxaca. Jechać będziemy wzdłuż najpiękniejszej trasy widokowej w Meksyku, pośród gór Sierra Madre. Najwyższy szczyt w tej części gór to ponad trzytysięczny Guerrero, a cała okolica usiana jest wielkimi kaktusami.

W Oaxaca zobaczymy najpiękniejsze zakątki tego miasta, m.in. plac Zocalo, Katedrę Wniebowzięcia Matki Bożej, Kościół Santo Domingo i wiele małych galeryjek sztuki.

Dzień 8: Oaxaca

O poranku wyruszymy na eksplorację Monte Albán, położonego wysoko w górach, na wysokości 2000 metrów. Tutaj znajduje się jedno z głównych centrów obyczajów Zapoteków, jednej z 3 grup rdzennych mieszkańców Meksyku. Znajdziemy tu liczne świątynie i obiekty sakralne, które ukazują zmiany podczas czterech okresów rozwoju miasta.

Ze szczytu podziwiać będziemy niesamowite widoki na pobliskie doliny, a w drodze powrotnej zobaczymy Drzewo Tule, które ma ponad 2 tysiące lat.

Dzień 9: El Sumidero - San Cristóbal de las Casas

Dzień rozpoczniemy od rejsu łodzią po rzece Grijalva, wzdłuż zjawiskowego Kanionu Sumidero. Będziemy się cieszyć widokiem kaskad spływających po ścianach kanionu z wysokości niemal 1200 metrów. Podczas rejsu trzeba uważać na ręce, ponieważ w rzece żyją dzikie krokodyle. Następnie udamy się na nocleg do San Cristóbal de las Casas.

Dzień 10: San Cristóbal de las Casas

Dzisiejszy czas spędzimy na obcowaniu z indiańską kulturą i obyczajami. Pojedziemy do wiosek San Juan Chamula i Zinacantan. Następnie wrócimy do San Cristóbal de las Casas, dawnej stolicy prowincji Chiapas. Wybudowane zostało jako fort obronny przed plemionami atakujących Indian - wtedy nazwa brzmiała jedynie San Cristóbal.

W 1545 roku dopisano część “de las Casas”, w celu uhonorowania człowieka walczącego o zaprzestanie wyzysku lokalnej ludności indiańskiej. Współcześnie miasto jest jednym z najbardziej kolorowych miast w Meksyku.

Dzień 11: San Cristóbal de las Casas - Bonampak

Kolejny dzień spędzimy w Banampak, słynnym stanowisku archeologicznym z czasów panowania Majów, który w ich języku oznaczało “Malowane Mury”. Został on odkryty przez fotografa Gilesa Healy'ego, któremu pokazali to miejsce Lakandoni, współcześni potomkowie Majów.

Plemię Lakandonów nadal pielgrzymowało do tego miejsca w celu odprawiania swoich rytuałów religijnych. Podziwiać tu będziemy bogactwo ściennych malowideł i architekturę cywilizacji Majów. Na nocleg udamy się do domków w Puszczy lakandońskiej.

Dzień 12: Puszcza lakandońska

Czas spędzimy w puszczy wśród niesamowitej fauny i flory Meksyku. Zobaczyć tu można m.in. rodzime małpy, iguany i egzotyczne ptaki. Po spacerze po puszczy złożymy wizytę w strefie archeologicznej, a dla chętnych istnieje możliwość ekscytującego raftingu.

Dzień 13: Bonampak - Yaxchilán - Palenque

O poranku wyruszymy w rejs drewnianą łódką po rzece Usumacinta w stanie Chiapas. Później zwiedzimy starożytne miasto Yaxchilán, które wcześniej nosiło nazwę Izancanac. W języku Majów nazwa miejsca oznacza "Zielone Kamienie". Potem powrócimy na krótkie zwiedzanie Bonampak, a na nocleg udamy się do Palenque.

Dzień 14: Palenque - Uxmal

Kolejny dzień spędzimy w Parku Narodowym Palenque, gdzie znajduje się jedno z najbardziej interesujących miast z czasów cywilizacji Majów. Zobaczymy tu Świątynię Słońca, Inskrypcji, Liściastego Krzyża oraz pałac należący do władców miasta. Wszystko to wśród niesamowitej, zielonej dżungli, która niepowstrzymywana przez człowieka, już dawno pochłonęłaby Palenque. Noc spędzimy w Uxmal.

Dzień 15: Uxmal - Merida

Dziś zwiedzimy kolejne zjawiskowe miejsce wpisane na listę UNESCO, Uxmal. To miasto wybudowane za czasów Nowego Państwa Majów. Zostało opuszczone przez ludność w XV w. Podziwiać będziemy zabytki w stylu Puuc, m.in. piramidy o wysokości 40 m, pałace i budynki sakralne. Po południu pojedziemy do stolicy Jukatanu, Meridy, założonej na gruntach miasta Majów T'Hó po zdobyciu go przez kolonie hiszpańskie.

Dzień 16: Merida - Chichén Itzá - Playa del Carmen

Zwiedzimy Chichén Itzá, miasto z czasów prekolumbijskich, które zostało założone przez Majów, a następnie przebudowywane przez ludność Tolteków. To miejsce zaliczone zostało do Siedmiu Nowych Cudów Świata. W następnej kolejności zwiedzimy jaskinię Ikkil, gdzie wykąpiemy się w naturalnej studni wapiennej, cencocie. Niesamowite wrażenia gwarantowane! Na nocleg udamy się do Playa del Carmen.

Dni 17-19: Playa del Carmen

Ostatnie dni spędzimy na wypoczynku i relaksie w Playa del Carmen, mieście nad Morzem Karaibskim. Będziemy plażować i zażywać orzeźwiających kąpieli na Riviera Maya, gdzie cieszyć nas będą lazurowe wody i piaszczyste  plaże.

Dzień 20: Meksyk - Polska

Transfer z Playa del Carmen na pobliskie lotnisko. Wylot do Warszawy.

Dzień 21: Warszawa

Przylot do Polski.

Zakwaterowanie

Zakwaterowanie w hotelach 3 i 4*, w pokojach 2-osobowych. z własnymi łazienkami. Istnieje możliwość zamieszkania w pokoju 1-osobowym za dodatkową opłatą.

Pogoda

Meksyk ze względu na dużą powierzchnię jest krajem o zróżnicowanym klimacie. Na północy i w centrum przeważa klimat zwrotnikowy, natomiast na południu podrównikowy. Średnia temperatura roczna wynosi od 16 do 20°C, różnica pomiędzy najcieplejszym a najzimniejszym miesiącem w roku oscyluje w granicach 5°C. Najlepiej wyjechać na wycieczkę do Meksyku pomiędzy listopadem a marcem.

Cena zawiera

 • przeloty samolotami rejsowymi pomiędzy Polską i Meksykiem,
 • śniadania, podczas pobytu na Riwierze Maya wyżywienie all inclusive,
 • opiekę polskojęzycznego pilota,
 • transfery mikrobusem z klimatyzacją,
 • bilety wstępu do atrakcji uwzględnionych w programie,
 • ubezpieczenie (KL, NNW, bagaż).

Cena nie zawiera

 • składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny,
 • napojów do obiadów i kolacji,
 • zwyczajowych napiwków - koszt ok. 5 USD dziennie,
 • kosztów atrakcji fakultatywnych,
 • dopłaty do pokoju jednoosobowego - koszt 800 USD.

Ceny

Koszt wyjazdu na 21 dni: 2645 USD + 4590 PLN od osoby.

Ważne informacje


Organizator

Organized by Opal Travel

Naszą specjalnością są autorskie, egzotyczne wycieczki i wyprawy, przygotowywane z uwzględnieniem indywidualnych wymagań uczestników.

Wyprawa do Meksyku

W podróż najlepiej zabrać ze sobą latarkę, krem z filtrem UV oraz repelent przeciw komarom.

Główną religią w Meksyku jest chrześcijaństwo - ponad 80% mieszkańców wyznaje tą religię. W tym kraju panuje duży kult Maryi, ale nadal podtrzymuje się tu plemienne obyczaje, np. kult śmierci i szacunek do przodków.

Sprawdź podobne wyjazdy

Buenos Aires, Argentyna

6 - 23 listopad 2020

+ 1 więcej

od6 950 PLN

/ os.

Lima, Peru

16 - 27 lipiec 2020

+ 4 więcej

od9 980 PLN

/ os.

Rangun, Birma

22 listopad - 6 grudzień 2020

od6 800 PLN

/ os.

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.