Kategorie
Kontakt
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 20:00
Wyślij e-mail na: kontakt@travelduck.pl
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 20:00
Wyślij e-mail na:

Meksyk - język Dnia Zmarłych na wyjątkowych wakacjach

Niecodzienna wyprawa pełna unikalnych atrakcji. Zetknięcie z barwną kulturą i tradycją Meksyku. Starodawne miasta Majów i Azteków oraz jedyne w swoim rodzaju obchody Dnia Zmarłych, które różnią się drastycznie od tego, do czego przywykliśmy.

Atrakcje

 • starożytne ruiny budowli Azteków i Majów,
 • obchody wyjątkowego Święta Zmarłych,
 • Centro Historico (Lista UNESCO),
 • Plaza de Armas (Lista UNESCO),
 • pogańskie rytuały Indian z plemiona Tzotzil,
 • piramidy, wodospady, źródła termalne,
 • lucha libre,
 • rejs łodzią oraz motorówką,
 • wyprawa konna,
 • nauka gotowania tradycyjnych, meksykańskich potraw,
 • degustacje dań i napojów.

Czytaj więcej

Zwiń

Poziom zaawansowania

Podstawowy
Średniozaawansowany
Zaawansowany
Nie jesteś pewien/pewna, czy dostępny poziom jest dla Ciebie odpowiedni? Skontaktuj się z nami.

Główny język wyjazdu

Na tym wyjeździe komunikacja odbywa się w jednym z poniższych języków.

Miejsce

Meksyk to federacja 31 stanów i Dystryktu Federalnego wraz ze stolicą kraju - Mexico City. Gospodarkę kraju w głównej mierze zasila eksport ropy naftowej oraz turystyka. Większość mieszkańców skupiona jest w ośrodkach miejskich.

Plan wyjazdu


Dzień 1:

Lot z Warszawy do Mexico City z przesiadką w jednym z europejskich miast. Na miejsce dotrzemy wieczorem. Przejazd do hotelu na nocleg.

Dzień 2:

Spacer po Centro Historico (Lista UNESCO). Zobaczymy plac Konstytucji (Zocalo), na którym znajduje się katedra z dzwonnicami z z XVIII w. oraz Palacio Nacional, powstały w miejscu, gdzie znajdował się pałac Montezumy - ostatniego władcy Azteków. Tam ujrzymy wyjątkowe murale Diego Rivery.

Udamy się do ruin świątyni Azteków (Templo Mayor) będącej miejscem koronacji oraz wydarzeń religijnych i publicznych. Następnie Plaza de Santo Domingo, gdzie studenci przygotowują altares i ofrendas specjalnie na Dzień Zmarłych. Wyjątkowego klimatu tego święta (Dia de los Muertos) dopełnią wszechobecne dookoła wesołe kościotrupy oraz kolorowe czaszki.

Czeka nas przejazd Avenida 5 Mayo oraz Parque Alameda Central. Wybierzemy się na Pocztę Główną i na 44 piętro Torre Latinoamericana, skąd ujrzymy piękny zachód słońca nad jednym z największych miast świata. Na zakończenie aktywnego dnia kolacja w tradycyjnej meksykańskiej restauracji. Dla chętnych lucha libre - ulubiony show mieszkańców Meksyku.

Dzień 3:

Zwiedzamy jedne z najstarszych ruin w Teotihuacán. Ujrzymy świątynię Quetzalcoatla z pięknymi rzeźbami, Pałac Quetzalpapalotla, Pałac Jaguara i cytadelę z I w. Przemierzymy Aleję Zmarłych, wejdziemy na Piramidy: Słońca i Księżyca.

Później wybierzemy się do Bazyliki Matki Boskiej z Guadelupe i dzielnicy artystycznej: Coyoacán. Tu zapoznamy się bliżej z twórczością Fridy Kahlo. Dzień zakończymy, spacerując po dzielnicach Coyoacán i San Angel.

Dzień 4:

Transport do Grutas Tolantongo: kompleksu położonych kaskadowo źródeł termalnych. Zwiedzimy park, na terenie którego znajdują się rzeka, jaskinie, tarasy z jacuzzi, a nawet tyrolka. Przejazd do miasteczka San Miguel de Allende i dalej do Guanajuato, które nazywane jest meksykańskim El Dorado.

Dzień 5:

Zwiedzamy Guanajuato. To tutaj mieszkał słynny malarz Diego Rivera. Miasto było zarzewiem wielu ważnych wydarzeń z historii Meksyku. To tutaj rozpoczął się bunt przeciwko Hiszpanom (1810 r.) Miasto zasłynęło także złożami srebra, jednymi z największych na świecie.

Udamy się na spacer krętymi uliczkami miasta, oglądając lokalne atrakcje: Plaza Jardin De La Union, Dom Diego Riviery, Teatro Juares, schodki "Callejon Del Beso", katedrę i uniwersytet.

Kolejką udamy się na wzgórze z malowniczą panoramą i pomnikiem „El Pipila”. Potem ujrzymy ponad 100-letnie mumie na pobliskim cmentarzu. Przyjrzymy się przygotowaniom do Święta Zmarłych. Wieczorem transport do Morelii.

Dzień 6:

Udajemy się do Pueblas w stanie Michoacán, uchodzące za najbardziej magiczne miejsce w Meksyku. Zwiedzimy okoliczne wioski i cmentarze zlokalizowane wokół Jeziora Patzcuaro. Wspólnie z mieszkańcami przygotujemy altares i ofrendas.

Zwiedzimy dziewiczą wyspę La Pacanda, zamieszkaną przez rdzennych Indian. Na kolorowym cmentarzu oddamy się celebracji Dia de los Muertos. Święto potrwa aż do godzin nocnych.

Dzień 7:

Długa podróż do stanu Oaxaca. Po drodze wizyta w miasteczku kolonialnym Taxco, położonym między szczytami Sierra Madre, słynącym z ogromnych pokładów srebra. Miasto zachowało swój unikalny klimat z przeszłości, spacer po nim da nam wrażenie, że czas zatrzymał się tutaj wiele lat wstecz.

Ujrzymy liczne zakłady jubilerskie oraz starą zabudowę. Wyjątkowa architektura i otoczenie sprawią, że poczujemy gorączkę srebra dawnych czasów.

Dzień 8:

Spacer po Oaxaca słynącym z galerii sztuki i rękodzieła artystycznego. Przemierzymy zabytkowe centrum miasta, zobaczymy Plaza de Armas (Lista UNESCO), katedrę z XVIII w., kościół Santo Domingo, Basilica de Nuestra Señora de Soledad.

Po południu wybierzemy się do ruin Monte Albán, antycznej stolicy Olmeków i Zapoteków. Jest to jeden z najpiękniejszych kompleksów piramid w całym Meksyku. Leży na wzgórzu (2000 m n.p.m.), które zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Wieczorem kolacja i relaks w kantynach przy micheladzie i mezcalu.

Dzień 9:

Wybierzemy się w góry Sierra Madre del Sur. Ujrzymy skamieniały wodospad Hierve el Agua i archeologiczne ruiny w Mitla. W Tule zobaczymy jedno z najstarszych drzew świata i rodzinną fabrykę mezcalu. Czeka nas degustacja i obiad na wyjątkowym Mercado Benito Juárez. Nocą transport ku wybrzeżom Pacyfiku.

Dni 10-11:

Kąpiele w Pacyfiku i relaks na plażach. Fakultatywnie lekcje surfingu i dodatkowo płatna wycieczka nad jezioro ze świecącym planktonem. Drugiego dnia nocny transfer do San Cristobal de las Casas.

Dzień 12:

Zwiedzimy jedno z najbardziej urokliwych miasteczek Meksyku i jego wyjątkowe atrakcje: Templo y Ex-Convento de Santo Domingo, Templo de San Cristobal, Zocalo, Templo de Guadalupe. Ujrzymy liczne targi z rękodziełem i galerie sztuki. Czeka nas degustacja meksykańskiego kakao oraz kawy pochodzącej z plantacji w Chiapas.

Spacer deptakiem Real de Guadalupe i lekcja gotowania tradycyjnych meksykańskich potraw (cooking class).

Dzień 13:

Wyprawa w góry Sierra Madre de Chiapas. Dotrzemy do malowniczo zlokalizowanego Kanionu Sumidero. Odbędziemy rejs łodzią motorową dnem wąwozu i odwiedzimy kilka punktów widokowych.

Następnie wizyta w Tuxtla Gutierrez oraz Chiapa de Corzo (pierwszej hiszpańskiej osadzie, założonej w 1528 r).

Dzień 14:

Konna wyprawa do wioski San Juan Chamula. Wioskę zamieszkują Indianie Tzotzil, potomkowie Majów. Zachowali tradycyjny styl życia i uprawę roli. Ich strój stanowią spódnice i kamizelki wykonane z baraniej skóry.

Udamy się do tajemniczego kościoła St. Juan Bautista, gdzie ujrzymy pogańskie rytuały Tzotzilów. Transfer do Zinacantán, wioski w której kobiety noszą narzuty z haftowanymi kwiatami i fioletowe spódnice. W każdą niedzielę odbywa się tu unikalny targ tkanin. Przyjrzymy się się z bliska życiu codziennemu i tradycjom rdzennych Chiapas. Będzie także szansa na zakup rękodzieła lokalnych Indian.

Dzień 15:

Transport do Palenque. Przystanki przy wodospadach: Agua Azul i Misol-Ha. Czas na kąpiel w szmaragdowych i turkusowych wodach wyjątkowych kaskad.

Zwiedzimy ruiny archeologiczne Palenque, które jest jednym z piękniejszych miast Majów, założonym przez dynastię Pakala Wielkiego. Miasto położone jest u stóp kilku wzgórz i otoczone dżunglą.

Dzień 16:

Rejs po rzece Usumacinta i wyprawa do ukrytych wewnątrz dżungli ruin Yaxchilan i Bonampak. Czeka nas zwiedzanie Templo de las Pinturas, która słynie z pięknych fresków przedstawiających rytuały, wojny i święta starożytnych Majów.

Dzień 17:

Transport do portu lotniczego w Villahermosa. Przelot do Mexico City i odrobina czasu wolnego na na odpoczynek. Pożegnalna obiadokolacja, przejazd na lotnisko i lot powrotny do Polski.

Dzień 18:

Lądowanie w Warszawie. Zakończenie wyprawy.

Zakwaterowanie

Hotele 3- i 4*. Pokoje 2-os.

Pogoda

Meksyk to całoroczna destynacja. Pora deszczowa trwa pomiędzy majem a październikiem. Temperatura wody przy brzegu nie spada poniżej 20°C, sprzyja więc amatorom pływania, nurkowania oraz innych sportów wodnych.

Cena zawiera

 • zakwaterowanie w hotelach,
 • większość śniadań,
 • transport pojazdem z klimatyzacją,
 • lokalne środki transportu: metro, taxi,
 • rejsy łodzią i motorówką,
 • bilety wstępu do odwiedzanych atrakcji,
 • opiekę pilota wyprawy,
 • Tour de Muertos (wraz z lokalnym przewodnikiem),
 • cooking class.

Cena nie zawiera

 • biletów lotniczych na trasie: Warszawa – Mexico City – Warszawa (ok. 3500 PLN) oraz Villahermosa – Mexico City (ok. 80 USD),
 • posiłków: obiadów, kolacji oraz niektórych śniadań (ok. 25 USD/dzień),
 • ubezpieczenia,
 • opłat za możliwość fotografowania i kręcenia filmów w strefach archeologicznych,
 • wydatków osobistych,
 • napiwków (zwyczajowych).

Ceny

18 dni wyprawy w cenie 2650 USD + koszty przelotów. Cena dotyczy grupy min. 8-osobowej.

Ważne informacje

Istnieje możliwość zmiany lokalizacji miejsca wylotu, jeśli połączenia lotnicze z innego portu będą korzystniejsze.

Organizator

Organized by Adventure Club

Nasze wyjazdy kierujemy do prawdziwych pasjonatów podróży, pragnących poznać ludzi i ich kulturę.

Meksyk - ciekawostki


 • Podobno kartele narkotykowe z Meksyku zarabiają rocznie 152 mln dolarów na sprzedaży awokado.

 • Z Meksyku pochodzi czekolada.

 • Zjednoczone Stany Meksykańskie? Tak, to pełna nazwa Meksyku.

Sprawdź podobne wyjazdy

La Fortuna, Kostaryka

Hanoi, Wietnam

16 - 27 październik 2020

od1 720 USD

/ os.

Buenos Aires, Argentyna

29 październik - 11 listopad 2020

od2 910 USD

/ os.

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.