Atrakcje Meksyku w pigułce

W gotowości na przygodę w meksykańskim stylu? Jeśli tak, przygotuj się na wizytę w Mexico City, zwiedzanie piramid stworzonych przez Azteków i Majów oraz magicznej wioski Pueblos Majicos.

Ponadto degustacja meksykańskiego tacos i mole oraz odpoczynek na karaibskiej plaży. A to wszystko w dwa tygodnie! Wybierz się na wakacje marzeń do Meksyku.

Atrakcje

 • rajskie, lazurowe plaże,
 • degustacja meksykańskiej kuchni,
 • Mexico City - zwiedzanie stolicy kraju,
 • Teotihuacan - jedna z najważniejszych piramid w Meksyku,
 • Stan Oaxaca - kolebka meksykańskiej muzyki i folkloru,
 • San Cristóbal de las Casas - zwiedzanie miasta,
 • Chichen Itza - jeden z 7 cudów świata/ UNESCO,
 • Las Coloradas - miejsce zamieszkałe przez stada flamingów.

Czytaj więcej

Zwiń

Dedykowani przewodnicy i instruktorzy

 • Teresa Chudecka

  Przewodnik

  Podróżniczka zakochana w latynoskich rytmach. Organizuje wyprawy do bliskich jej miejsc, często poza turystyczne szlaki.

Poziom zaawansowania

Podstawowy
Średniozaawansowany
Zaawansowany
Nie jesteś pewien/pewna, czy dostępny poziom jest dla Ciebie odpowiedni? Skontaktuj się z nami.

Miejsce

Meksyk to wyjątkowy kraj leżący w Ameryce Środkowej. Znany z mieszanki kulturowej przyciąga turystów bogactwem atrakcji i zabytków. To właśnie tutaj zwiedzisz ruiny dawnych miast Azteków i Majów, zobaczysz różową lagunę zamieszkałą przez flamingi oraz odpoczniesz na rajskich plażach.

Plan wyjazdu

Przygoda z Meksykiem rozpocznie się od zwiedzania Mexico City, stolicy Meksyku, która jest uważana za jedno z największych miast na świecie. To właśnie tu spróbujemy pierwszych meksykańskich potraw i poczujemy ducha Ameryki Północnej.

W Meksyku zderzymy się z połączeniem trzech kultur: Azteków, Majów i Hiszpanów.

Teotihuacan

Zwiedzimy Teotihuacan, a tam jedne z najpiękniejszych piramid. Podczas pobytu w Puebla zobaczymy z kolei najwyższą piramidę świata oraz poczujemy klimat odrestaurowanych hiszpańskich hacjend, które dziś funkcjonują jako hotele i restauracje.

Oaxaca

Podczas podróży po urokliwych miejscach Meksyku spędzimy 3 noce w komfortowym autokarze, co pozwoli nam zwiedzić jeszcze więcej atrakcji. Dotrzemy do stanu Oaxaca, stolicy meksykańskiego folkloru. Będziemy podziwiać kobiety ubrane w tradycyjne, ręcznie haftowane suknie, spróbujemy lokalnego alkoholu - mezcal - wytwarzanego z agawy.

Chiapas

Kolejne dni wyprawy przeznaczymy na zwiedzanie stanu Chiapas, gdzie multikulturowość wysuwa się na pierwszy plan. Zobaczymy ruiny w Palenque wpisane na Światową Listę Dziedzictwa UNESCO w 1987 r oraz malowniczy Kanion Sumidero.

Chiapas - ciąg dalszy

Nie lada atrakcją będzie możliwość popływania z widokiem na wodospad Agua Azul. W planie wyjazdu uwzględniliśmy też zwiedzanie San Cristobal de las Casas. Poznamy rdzennych Indian, którzy mieszkają tu do dziś. Region Chiapas słynie również eksportu czekolady i kawy. To doskonała atrakcja dla miłośników kawy i słodkości.

Costa Caribe

Meksyk to nie tylko zwiedzanie, to również odpoczynek na malowniczych plażach. Wybierzemy się na kilka z nich, w tym Costa Caribe, gdzie zachwycimy się lazurową taflą wody, ciepłym, jasnym piaskiem i rafami koralowymi. Na plaży znajdziemy cenoty, studnie wypełnione wodą, które według Majów łączyły światy umarłych i żywych.

Chichen Itza

W planie wyprawy do Meksyku nie mogło zabraknąć zwiedzania jednego z 7 Cudów Świata, Chichen Itza, miasta założonego przez Majów, które wpisano na Światową Listę Dziedzictwa UNESCO w 1988 r. Na jego obszarze znajdują się najważniejsze zabytki Półwyspu Jukatan.

Las Coloradas

Kolejny etap wyprawy to wycieczka do Las Coloradas. Miejsce to zostało okrzyknięte Różową Laguną ze względu na stada flamingów, które mieszkają tu cały rok. Jeżeli plan wycieczki nie ulegnie zmianie, wybierzemy się także w rejs przez lasy namorzynowe, gdzie zobaczymy aligatory.

Holbox

Ostatnim miejscem w planie meksykańskiej podróży jest wyspa Holbox. Chętni będa mogli skorzystać ze zwiedzania wyspy rowerem, natomiast osoby spragnione wypoczynku po intensywnych dwóch tygodniach wyprawy odpoczną na rajskich plażach Meksyku.

Zakwaterowanie

W czasie wyprawy będziemy nocować w hostelach i hotelach. 3 noce spędzimy w rejsowych, komfortowych autokarach.

Pogoda

Jaka pogoda czeka na nas w Meksyku? Do najcieplejszych miesięcy na obszarze Meksyku należą styczeń, luty, maj, czerwiec, październik, listopad i grudzień.

Początek roku obfituje w duże opady deszczu. Temperatura powietrza wynosi od 23 do 27C°. Pogoda w Meksyku sprzyja turystom praktycznie przez cały rok kalendarzowy.

Cena zawiera

 • śniadania,
 • noclegi,
 • transporty lokalnymi środkami komunikacji, transfery,
 • opiekę przewodnika wycieczki,
 • ubezpieczenie,
 • Turystyczny Fundusz Gwarancyjny,
 • bilety wstępu do wymienionych w programie atrakcji.

Cena nie zawiera

 • biletów lotniczych na trasie Warszawa - Meksyk Cancun - Warszawa,
 • usług przewodnika na terenie ruin,
 • wyżywienia (lunchu i kolacji),
 • dodatkowych atrakcji nie wymienionych w programie wycieczki,
 • zwyczajowych napiwków.

Ceny

Koszt wyjazdu do Meksyku wynosi 2600 PLN + 700 EUR + loty (ok. 3100 PLN).

Ważne informacje

Językiem narodowym Meksyku jest hiszpański. Meksyk jest dość często wybieranym kierunkiem podróży przez turystów z całego świata, dlatego na terenie kurortów oraz ośrodków turystycznych możemy spokojnie porozumieć się w języku angielskim.

Walutą obowiązującą na terenie Meksyku jest peso meksykańskie.

Organizator

Organized by Adventure Tess

Czasami, kiedy na spokojnie zastanowię się nad moim stylem podróżowania, sama uznaje się za szaleńca.

Meksyk samolotem - wielkość grupy

Wyprawa do Meksyku przeznaczona maksymalnie dla 14 osób.

Sprawdź podobne wyjazdy

Hawana, Kuba

2 - 16 kwiecień 2020

+ 3 więcej

od2 500 PLN

/ os.

Mexico City, Meksyk

23 kwiecień - 7 maj 2020

+ 1 więcej

od3 500 PLN

/ os.

Gwatemala City, Gwatemala

1 - 15 grudzień 2020

od5 900 PLN

/ os.

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.