Kategorie
Kontakt
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 20:00
Wyślij e-mail na: kontakt@travelduck.pl
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 20:00
Wyślij e-mail na:

Dziki Zachód i wieloryby - Meksyk czeka!

Ponad dwutygodniowa wyprawa do Meksyku to szansa na eksplorację ruin miejsc kultu prekolumbijskiej cywilizacji Azteków. Ponadto doświadczymy prawdziwego klimatu Dzikiego Zachodu rodem z kultowych westernów z możliwością obserwacji wielorybów.

Atrakcje

 • święte miasto Azteków Teotihuacan,
 • miasta figurujące na liście UNESCO - Queretaro i Guanajuato,
 • fiesta w wiosce Amatitlan znanej z produkcji tequili,
 • trekking Copper Canyon,
 • indiańska wioska,
 • obserwacja wielorybów,
 • wypoczynek na plażach La Paz.

Czytaj więcej

Zwiń

Poziom zaawansowania

Wyjazd przeznaczony jest dla osób o średniej kondycji lubiących górskie wędrówki.

Podstawowy
Średniozaawansowany
Zaawansowany
Nie jesteś pewien/pewna, czy dostępny poziom jest dla Ciebie odpowiedni? Skontaktuj się z nami.

Miejsce

Meksyk jest krajem Ameryki Północnej z dostępem do wód Oceanu Spokojnego i Atlantyckiego, Zatoki Meksykańskiej oraz Morza Karaibskiego. Na terenie Meksyku rozwijały się cywilizacje Azteków i Majów, a ich dorobek możemy podziwiać do dziś. Kultura tego kraju łączy w sobie zarówno indiański folklor, jak i wpływy chrześcijaństwa, które pojawiły się wraz z konkwistadorami w erze kolonialnych podbojów.

Plan wyjazdu


Dzień 1: Warszawa - Mexico City

Z lotniska Okęcie w Warszawie wylatujemy do stolicy Meksyku.

Dzień 2: Mexico City - Teotihuacan

Wycieczkę rozpoczniemy od zwiedzania azteckiego miejsca kultu, kompleksu piramid Teotihuacan na wysokości ok. 2300 m n.p.m. Następnie jedziemy zobaczyć najczęściej odwiedzaną świątynię w kraju - Guadalupe a także katedrę miejską wybudowaną przez Hiszpanów na świętej ziemi Azteków.

Dzień 3: Mexico City - Queretaro

Kontynuujemy zwiedzanie stolicy, tym razem zobaczymy m.in. barokowy pałac i Narodowe Muzeum Antropologii z pokaźną kolekcją zbiorów z czasów prekolumbijskich. Podróż do Queretaro.

Dzień 4: Queretaro - Guanajuato

W Queretaro będziemy mieli okazję podziwiać znakomicie zachowane centrum miasta wpisane w 1996 roku na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Następnie udamy się w kierunku regionu Bajio i Guanajuato. Po drodze miniemy miasta San Miguel de Allende i Dolores Hidalgo.

Dzień 5:

Kolejnym miastem z listy UNESCO jest Guanajuato, które dzięki kopalniom rud srebra było ośrodkiem zapewniającym Hiszpanom ogromne ilości tego kruszcu. Po zwiedzaniu Guanajuato ruszamy w stronę Guadalajary, wcześniej mijając niemal tropikalną prowincję Jalisco i miasteczko Tlaquepaque.

Dzień 6: Guadalajara - Amatitlan - Guadalajara

Podróż pociągiem do wioski Amatitlan, znanej z produkcji tequili, ulubionego trunku Meksykanów. Weźmiemy udział we fieście i na noc powrócimy do Guadalajary.

Dzień 7: Guadalajara - Chihuahua

Rano każdy ma czas dla siebie. Następnym etapem będzie lot do Chihuahua na północy Meksyku. Okazja do ujrzenia Palacio de Gobierno, Museo de la Revolución Mexicana i Plaza de Armas z efektowną fasadą katedry.

Dzień 8: Chihuahua - Creel

Rano przemieścimy się pociągiem do Creel, gdzie przywitają nas góry Sierra Tarahumara i Kanion Miedziany. Zamieszkują tu indianie Tarahumara, a miejsce swoim klimatem kojarzy się z Dzikim Zachodem. Przespacerujemy się brzegiem jeziora Lago Arareko i będziemy mieli okazję podziwiać wodospad Cusarare.

Dni 9-10: Trekking Copper Canyon

Z Creel ruszymy jeepem w stronę miasteczka Batopilas położonego między Kanionem Miedzianym a rzeką. Trekking (16 km) do wybudowanej przez Jezuitów “Zagubionej Katedry” w Satevo oraz wioska Indian Tarahumara.

Dzień 11: Trekking Copper Canyon - Posada Barrancas

Po 6-godzinnej wspinaczce zdobędziemy szczyt kanionu. Wrócimy do Creel. Dla chętnych możliwość jazdy konnej po okolicy. Przejedziemy się pociągiem do wioski Posada Barrancas.

Dzień 12: Posada Barrancas - Cerro Gallegos - Cerocahui

Czeka nas transfer pociągiem do Cerocahui. Z punktu widokowego Mirador of Cerro Gallegos będziemy podziwiać kanion Urique o głębokości prawie 2 km.

Dzień 13: Cerocahui - El Fuerte - Los Mochis - La Paz

Podróż pociągiem, podczas której będziemy obserwować widoki regionu El Chepe. Naszą destynacją jest miasto El Fuerte w dolinie rzeki o tej samej nazwie. Główną atrakcją jest fort, powstały po odbudowie miasta zniszczonego przez lokalnych Indian. Po zwiedzaniu wyruszymy do Los Mochis, po czym płyniemy promem do La Paz przez Morze Corteza. Nocujemy w nowoczesnych kabinach (2-os.) z łazienkami.

Dzień 14: La Paz

W zależności od pory roku udamy się na obserwację wielorybów lub miejscowej przyrody. Sezon do obserwacji wielorybów trwa między grudniem a połową marca. Podczas tej eskapady przejeżdżamy przez zbocza Sierra de la Giganta, aby dotrzeć do Pacyfiku, gdzie będziemy wypatrywać amerykańskich szarych wielorybów.

Poza sezonem na obserwację wielorybów rejs łodzią po Zatoce Magdalena z możliwością przyglądania się delfinom a także licznym przedstawicielom ptactwa wodnego. Eksplorujemy również wyspę Isla Magdalena.


Dzień 15: La Paz

Dzień wolny, który można poświęcić wg uznania na liczne atrakcje dostępne w mieście. Do wyboru m.in. wędkarstwo, nurkowanie, spacery po okolicy, plażowanie.

Dni 16-17: La Paz - Mexico City - Polska

Lot do stolicy Meksyku, po czym wieczorem wsiadamy w samolot do Polski.

Zakwaterowanie

Noclegi w hotelach. Jedna noc na promie w 2-osobowych kabinach z łazienkami.

Pogoda

Meksyk ma dwie pory roku - deszczową, która trwa od maja do października oraz suchą - od listopada do kwietnia. Temperatura powietrza nigdy nie spada poniżej 20°C. Od maja do września jest najgoręcej, a temperatury wahają się od 27 do nawet 38°C.

Cena zawiera

 • przeloty wewnętrzne na trasach: Guadalajara - Chihuahua, La Paz - Mexico City,
 • podróż lokalnymi środkami transportu w tym pociągiem na trasie Chihuahua - Los Mochis,
 • zakwaterowanie w hotelach,
 • bilety wstępu,
 • opieka polskojęzycznego przewodnika,
 • ubezpieczenie i składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Cena nie zawiera

 • biletów lotniczych,
 • wyżywienia i napojów (35 USD/dzień),
 • wydatków własnych,
 • zwyczajowych napiwków.

Ceny

Koszt wyjazdu na 17 dni na osobę wynosi: 6500 PLN + 1100 USD + opłaty za przelot od 2500 PLN.

Ważne informacje

Nie ma obowiązku wizowego dla obywateli polskich w przypadku pobytów turystycznych, prywatnych lub służbowych nie przekraczających 180 dni. Zalecane jest upewnienie się, że posiadany paszport będzie ważny przez minimum 6 miesięcy od daty wjazdu do Meksyku.

Organizator

Organized by MK Tramping

Jesteśmy dla tych, którzy pragną realizować swoje marzenia, a nie mają możliwości lub chęci zrobić tego na własną rękę.

Przed wyprawą do Meksyku:

W celu zmniejszenia ryzyka zarażenia amebozą oraz innymi bakteryjnymi i wirusowymi chorobami układu pokarmowego należy unikać spożywania posiłków przygotowywanych na ulicznych straganach, świeżych owoców i warzyw, które nie zostały poddane procesowi odkażania, a także wody innej niż butelkowana.

Sprawdź podobne wyjazdy

Mexico City, Meksyk

Dambulla, Sri Lanka

15 listopad - 5 grudzień 2020

od10 700 PLN

/ os.

Hawana, Kuba

18 listopad - 3 grudzień 2020

od4 490 PLN

/ os.

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.