Kategorie
Kontakt
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na: kontakt@travelduck.pl
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na:

Wyprawa do Meksyku (loty, hotele, posiłki)

Poznaj różne oblicza kolorowego Meksyku. Zapraszamy na przekrojową wycieczkę po tym niezwykłym kraju. Zobacz razem z nami jedną z największych aglomeracji świata, klimatyczne, kolonialne miasta z ciekawą architekturą oraz pozostałości po wielkich cywilizacjach Majów i Azteków. Skosztuj wyjątkowej kuchni meksykańskiej i odpocznij na białych plażach nad Oceanem Spokojnym i Morzem Karaibskim.

Atrakcje

 • Mexico City - jedno z największych miast świata,
 • Teotihuacan - święte miasto Azteków,
 • Cuernavaca,Taxco, Puebla, Campeche - kolonialne perełki,
 • Oaxaca - malownicze miasto w górach Sierra Madre del Sur,
 • wizyta w manufakturze mezcalu - tradycyjnej wódki z agawy,
 • Monte Alban - dawna stolica królestwa Zapoteków,
 • rejs łodzią po rzece Grijalva przez słynny kanion El Sumidero,
 • San Cristobal de las Casas, uważane za najpiękniejsze miasto Meksyku,
 • Palenque, Uxmal i Chichen Itza - słynne pozostałości po cywilizacji Majów,
 • kąpiel w wodospadzie i naturalnym wapiennym basenie, cenocie,
 • Acapulco i Riviera Maya - relaks na meksykańskich białych plażach (z all inclusive).

Czytaj więcej

Zwiń

Poziom zaawansowania

Wycieczka do Meksyku jest dla wszystkich. Nie ma specjalnych wymagań co do kondycji.

Podstawowy
Średniozaawansowany
Zaawansowany
Nie jesteś pewien/pewna, czy dostępny poziom jest dla Ciebie odpowiedni? Skontaktuj się z nami.

Miejsce

Meksyk to kraj leżący w Ameryce Północnej nad Oceanem Spokojnym, Zatoką Meksykańską i Morzem Karaibskim. Sąsiaduje ze Stanami Zjednoczonymi, Gwatemalą i Belize.

Zajmuje ogromną powierzchnię, Meksyk jest więc na 14. miejscu pod względem wielkości na świecie. Jego rozmiar wpływa na zróżnicowanie krajobrazu. Znajdziemy tu tropikalne dżungle, pustynie z kaktusami, kaniony, pokryte śniegiem góry i egzotyczne plaże. Co ciekawe, większa jego część, blisko 80%, znajduje się na wysokości powyżej 1000 m n.p.m.

Meksyk znany jest z tajemniczych cywilizacji Majów i Azteków, które odcisnęły ślad na tym regionie Ameryki. Barwna kultura kraju jest niezwykłą mieszanką pradawnych tradycji, kolonialnej przeszłości, wpływów chrześcijaństwa oraz indiańskiego folkloru i obrzędów.

Plan wyjazdu


Dzień 1

Przelot z Okęcia z Warszawy do Mexico City (z przesiadką). Transfer do hotelu na nocleg.

Dzień 2

Po śniadaniu zwiedzanie Mexico City, jednej z największych aglomeracji świata. Całe megapolis liczy ok. 25 mln mieszkańców. Zwiedzimy największe atrakcje turystyczne miasta, m.in. historyczne centrum z barokową zabudową, Katedrę Metropolitarną oraz Zocalo, jeden z największych placów świata, wytyczony przez konkwistadorów w miejscu centrum stolicy Azteków.

Możliwość przepłynięcia kolorowymi łodziami po kanałach wodnych starej dzielnicy Xochimilco. Atrakcja dla chętnych. Wieczorem obiad przy dźwiękach meksykańskiej muzyki lub wieczór folklorystyczny na Placu Garibaldiego.

Dzień 3

Po śniadaniu będziemy kontynuować zwiedzanie Mexico City. Przed nami Plac Trzech Kultur, miejsce przepełnione historią, z ruinami azteckiej twierdzy oraz Sanktuarium Matki Boskiej Guadalupe, patronki kraju.

Następnie udamy się do Teotihuacan, świętego miasta Azteków, “miejsca, w którym narodzili się bogowie”. Było to ważne centrum azteckiej kultury. W czasach świetności liczyło ok. 200 tys. mieszkańców. Wznoszące się tu Piramidy Słońca i Księżyca są jednymi z największych na świecie. Zobaczymy tu Pałac Jaguara, Świątynię Quetzalcoatla, Aleję Umarłych. Powrót do hotelu.

Dzień 4

Z samego rana wyjazd do Acapulco, słynnego meksykańskiego kurortu. Po drodze zwiedzimy kolonialne miasta z ciekawą architekturą: Cuernavaca, zielone “miasto wiecznej wiosny” oraz Taxco, kiedyś znane z wydobycia srebra. Nocleg w Acapulco w hotelu z dostępem do plaży. Opcja all inclusive.

Dzień 5

Korzystanie z uroków Acapulco i miejscowych plaż. Dla chętnych możliwe dodatkowe atrakcje (fakultatywne), m.in. pokaz skoków do oceanu ze skały La Quebrada czy rejs statkiem po Zatoce Acapulco. Dla wszystkich niezapomniany zachód słońca nad Oceanem Spokojnym.

Dzień 6

Po śniadaniu przejazd do Puebla, “Miasta Aniołów”, znanego z tradycyjnej kuchni meksykańskiej. Zwiedzimy historyczne centrum miasta oraz Kaplicę Różańcową, “ociekający złotem” ósmy cud świata.

Dzień 7

Poranny przejazd do leżącego w górach miasta Oaxaca. Po drodze zobaczymy słynne wulkany - olbrzymy Popocatepetl i Xtaccihuatl. Będziemy przemieszczać się jedną z bardziej malowniczych tras w Meksyku, wiodącą przez Góry Sierra Madre. Rejon znany jest z ogromnych kaktusów (cereusów).

Zatrzymamy się w Monte Alban, najstarszej strefie archeologicznej w Ameryce Środkowej. Po dotarciu do Oaxaca zakwaterowanie w hotelu. Chętni mogą obejrzeć indiański występ.

Dzień 8

Po śniadaniu zwiedzanie miasta Oaxaca. Zobaczymy stare miasto wpisane na listę UNESCO, główny plac Zocalo oraz okazałą Katedrę Wniebowzięcia Matki Bożej. Dalej udamy się do Tehuantepec. Po drodze zatrzymamy się w Tule, gdzie będziemy podziwiać wyjątkowy (liczący ok. 2 tys. lat) okaz cypryśnika meksykańskiego, to jedno z najstarszych i największych drzew na świecie.

Następnie miasto Mitla z pozostałościami po religijnym centrum Zapoteków. Na koniec czeka nas degustacja w manufakturze mezcalu, wódki wyrabianej z agawy. Powrót do hotelu.

Dzień 9

Poranny przejazd przez Tuxtla Gutierrez, stolicę stanu Chiapas. Dużą atrakcją będzie rejs łodzią po rzece Grijalv, w której wodach pływają krokodyle, przez słynny kanion El Sumidero. Dotarcie na nocleg do San Cristobal de las Casas.

Dzień 10

Po śniadaniu zwiedzanie San Cristobal de las Casas, najbardziej kolorowego miasta Meksyku. Następnie przejazd na nocleg do Palenque. Po drodze zatrzymamy się przy wodospadach Mishol-ha. Chętni będą mogli popływać pod wodospadem.

Dzień 11

Zwiedzanie Palenque, położonych w dżungli ruin miasta Majów. Zobaczymy jego ważniejsze budowle: Świątynie - Liściastego Krzyża, Inskrypcji, Słońc i pałac. Następnie przejazd do Campeche, miasta twierdzy pamiętającego czasy piratów i konkwistadorów. Zwiedzanie starego miasta wpisanego na listę UNESCO. Powrót na nocleg do hotelu.

Dzień 12

Po śniadaniu udamy się do Uxmal, niegdyś ważnego ośrodka cywilizacji Majów. Zobaczymy niezwykłe piramidy i zdobione reliefami świątynie. Zobaczymy Świątynię Wróżbity, Pałac Gubernatora, Czworobok Mniszek oraz boisko do rytualnej gry w pelotę. Przejazd na nocleg do Meridy.

Dzień 13

Z samego rana szybkie zwiedzanie Meridy, stolicy Jukatanu. Następnie udamy się do niezwykłego Chichen Itza, największego miasta Majów, znanego ze świętych cenot. Zobaczymy Świątynię Tysiąca Wojowników, Obserwatorium Astronomiczne, Platformę Wenus, Piramidy, Świętą Studnię, tajemniczą jaskinie Majów, gdzie chętni będą mogli wykąpać się w naturalnej studni, cenocie.

Na nocleg udamy się do Cancun/Playa del Carmen na Riviera Maya. Zakwaterowanie w hotelu z dostępem do plaży (all inclusive).

Dzień 14

Relaks nad Morzem Karaibskim w Cancun/Playa del Carmen na Riviera Maya. Możliwe dodatkowe atrakcje (fakultatywne), jak zwiedzanie leżącego w dżungli Coba, miasta Majów, Tulum, twierdzy Majów malowniczo położonej na brzegu Morza Karaibskiego czy rezerwatu przyrody Xel Ha i pływanie wśród egzotycznych ryb.

Dzień 15

Po śniadaniu czas wolny, a następnie transport na lotnisko w Cancun i wylot do kraju.

Dzień 16

Powrót do Warszawy.

Zakwaterowanie

Nocować będziemy w hotelach 3- i 4* w pokojach 2-os. z łazienkami. W Acapulco i Cancun/Playa del Carmen nocleg w hotelu z bezpośrednim dostępem do plaży (opcja all inclusive).

Pogoda

Ze względu na to, że Meksyk zajmuje dużą powierzchnię, jego klimat jest zróżnicowany. Na północy i w środkowej części kraju panuje klimat zwrotnikowy suchy i bardzo suchy na Wyżynie Meksykańskiej. Na południu przeważa zaś klimat podrównikowy wilgotny. Średnia roczna temperatura wynosi ok. 16-20°C.

Meksyk najlepiej odwiedzić w okresie od listopada do kwietnia, kiedy nie ma jeszcze dużo opadów (pora deszczowa), a temperatura wynosi ok. 30°C.

Cena zawiera

 • przelot Warszawa - Mexico City, Cancun - Warszawa (z przesiadką),
 • zakwaterowanie,
 • wyżywienie (zgodnie z programem),
 • Acapulco i Cancun/Playa del Carmen - pobyt z all inclusive,
 • transport po Meksyku mikrobusem z klimatyzacją,
 • bilety wstępu do atrakcji turystycznych (zgodnie z programem),
 • opiekę pilota,
 • ubezpieczenie (KL, NNW, bagażu).

Cena nie zawiera

 • dodatkowego wyżywienia,
 • napojów do obiadów/kolacji,
 • zwyczajowych napiwków - 5 USD/dzień,
 • kosztów dodatkowych atrakcji spoza programu (fakultatywnych),
 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - 13 PLN/os.,
 • dopłaty do pokoju 1-osobowego - 800 USD.

Ceny

Koszt wyjazdu na 16 dni: 5550 PLN/os. + 1890 USD.

Ważne informacje

Polacy mogą przebywać na terenie Meksyku bez wizy do 180 dni. Należy mieć ze sobą paszport ważny przez 6 miesięcy od daty wjazdu. Warto zrobić ksero paszportu i przechowywać oryginał dokumentu oraz część pieniędzy w hotelu (ze względu na kradzieże).

Nie ma obowiązkowych szczepień. Są tylko zalecane, np. WZW A, dur brzuszny, błonica i tężec.

Warto zabrać ze sobą repelenty z deet, krem z wysokim filtrem, nakrycie głowy, okulary przeciwsłoneczne z filtrem, wygodne buty oraz przejściówkę do meksykańskich gniazdek.

Organizator

Organized by Opal Travel

Naszą specjalnością są autorskie, egzotyczne wycieczki i wyprawy, przygotowywane z uwzględnieniem indywidualnych wymagań uczestników.

Czy wiesz, że:

Kuchnia meksykańska została uznana za światowe niematerialne dziedzictwo i wpisana na listę UNESCO?

Sprawdź podobne wyjazdy

Lima, Peru

25 styczeń - 9 luty 2022

+ 6 więcej

od6 600 PLN

/ os.

Brikama, Gambia

1 - 9 marzec 2022

od4 900 EUR

/ os.

Manila, Filipiny

24 kwiecień - 11 maj 2022

+ 2 więcej

od6 950 PLN

/ os.

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.