Kategorie
Kontakt
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 20:00
Wyślij e-mail na: kontakt@travelduck.pl
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 20:00
Wyślij e-mail na:

Meksyk na Święto Zmarłych - Día de Muertos

Poczuj magię Meksyku z jego bogatą kulturą i tradycjami. Weź udział w meksykańskim Święcie Zmarłych – Dia de Muertos i poznaj związane z nim rytuały i zwyczaje. Zobacz na własne oczy ślady dawnych cywilizacji Majów i Azteków, ruiny miast i świątyń. Odkryj piękno przyrody Ameryki Środkowej, najpiękniejsze wodospady, malownicze kaniony i egzotyczną roślinność.

Atrakcje

 • Mexico City - plac Zocalo, Katedra Metropolitalna, targ Mercado de Sonora,
 • Dia de los Muertos - rdzenna ceremonia meksykańskiego święta zmarłych,
 • Morelia - zabytkowa starówka, piękne kościoły, lokalna sztuka i kultura,
 • Teotihuacan - starożytne azteckie miasto i kompleks budowli,
 • Park Narodowy Cañón del Sumidero – rejs rzeką Grijalva przez Kanion Sumidero,
 • Cascada El Chiflón – słynny kompleks wodospadów,
 • Palenque, jedno z najważniejszych historycznych stanowisk archeologicznych miasta Majów,
 • Pueblo Magico, “Magiczna Wieś”,
 • San Juan Chamula - miasteczko Indian z plemienia Tzotzil,
 • wioska Zapatystów w Oventic,
 • Hierve el Agua - przepiękne skamieniałe wodospady,
 • Santiago Matatlan - wioska znana z produkcji meksykańskiej wódki Mezcal, wizyta w destylarni,
 • tradycyjne rękodzieło w Teotitlan de Valle (tkactwo) oraz w San Bartolo Coyotepec (czarna ceramika),
 • Acapulco - relaks na pięknym wybrzeżu Pacyfiku.

Czytaj więcej

Zwiń

Poziom zaawansowania

Do udziału w wycieczce zapraszamy wszystkich zainteresowanych. Brak specjalnych wymagań.

Podstawowy
Średniozaawansowany
Zaawansowany
Nie jesteś pewien/pewna, czy dostępny poziom jest dla Ciebie odpowiedni? Skontaktuj się z nami.

Miejsce

Położony w Ameryce Północnej Meksyk sąsiaduje ze Stanami Zjednoczonymi, z Oceanem Spokojnym, Zatoką Meksykańską, Morzem Karaibskim oraz Gwatemalą i Belize. Jest nazywany wrotami do Ameryki Łacińskiej.

Posiada bogatą kulturę i tradycję zbudowaną na dziedzictwie potężnych cywilizacji Majów i Azteków. Meksyk jest krajem kontrastów, zaludnione miasta graniczą z maleńkimi osadami i wioskami oraz niezamieszkałymi przestrzeniami. Zaskakuje wyjątkowo zróżnicowany krajobraz – płaskowyże porośnięte kaktusami, głębokie kaniony, wysokie góry przykryte śniegiem, pustynie, lasy tropikalne oraz piękne plaże.

Plan wyjazdu


Dzień 1: Mexico City

Przylot do Mexico City. Odpoczynek po podróży. Zapoznawcza kolacja oraz spacer po mieście.

Dzień 2: Día de Muertos

Jedziemy nad jezioro Patzcuaro, aby wziąć udział w rdzennej ceremonii meksykańskiego Święta Zmarłych. Wraz z lokalnymi mieszkańcami odwiedzamy cmentarze i będziemy uczestniczyć w rytuale Animecha Kejzitakua. Wspólne śpiewy i tańce do rana.

Dzień 3: Morelia

Udamy się w okolicę miasta Morelia. Zobaczymy zabytkową starówkę, przepiękne kościoły, lokalną sztukę i poznamy kulturę. Spróbujemy meksykańskiego jedzenia z tych stron. Po południu powrót do Mexico City.

Dzień 4: Teotihuacan

Zwiedzimy Teotihuacan, jeden z cudów prekolumbijskich ludów, położony w Alei Zmarłych Piramid: Słońca i Księżyca. Następnie pojedziemy do wyjątkowego miejsca dla chrześcijan Meksyku - Bazyliki w Guadalupe. Odwiedzimy również Muzeum Antropologii, największe muzeum w Meksyku, zawierające zbiory wszystkich kultur zamieszkujących te tereny.

Dzień 5: Mexico City

Zobaczymy plac Zocalo, jeden z największych placów na świecie, na którym znajdowało się polityczne i kulturalne centrum Azteków. Z tym miejscem wiąże się historia założenia miasta i charakterystycznego orła z meksykańskiej flagi. Następnie zwiedzimy Katedrę Metropolitalną, zbudowaną przez konkwistę ze skał z Azteckich Piramid. Po południu udamy się na targ Mercado de Sonora.

Dzień 6: Cañón del Sumidero

Przelot do Tuxtla Gutierrez. Udamy się do Parku Narodowego Cañón del Sumidero, skąd popłyniemy w rejs na przełomie rzeki Grijalva. Po drodze będziemy podziwiać przepiękną panoramę kanionu, ponad 120-metrowe ściany, wodospady oraz dzikie zwierzęta (krokodyle, małpy, ptactwo). Rejs zakończymy w San Cristobal de Las Casas, gdzie czeka nas wieczorny odpoczynek.

Dzień 7: Kaskady Chiflon

Opuszczamy rano San Cristobal, aby zobaczyć kompleks wodospadów Chiflon. Spacerując wśród kaskad, będziemy podziwiać te przypominające skrzydła anioła wytwory natury. Następnie pojedziemy do Parku Narodowego Montebello, składającego się z 59 kolorowych jezior - lagun.

Dzień 8: Palenque

Celem tego dnia jest Park Narodowy Palenque, gdzie zwiedzimy jedno z najważniejszych historycznych stanowisk archeologicznych miasta Majów. Zobaczymy miejsce rządów króla Pakala, który doprowadził swój lud do potęgi. Poznamy historię upadku jednej z najpotężniejszych cywilizacji świata.

Po drodze do San Cristobal zatrzymamy się przy wodospadach Agua Azul, których nazwa oznacza niebieską wodę. Na koniec zobaczymy jeszcze jeden wodospad, Misol-Ha.

Dzień 9: Pueblo Magico

Jedziemy do Pueblo Magico, “Magicznej Wsi”, jednego z najpiękniejszych i najbogatszych kulturowo miasteczek Meksyku. Zwiedzimy tam Templo de Guadalupe oraz Templo de las Casas z przepięknym widokiem na panoramę miasta. Odwiedzimy lokalnych artystów oraz zrobimy zakupy na bazarze.

Kolejnym punktem na trasie dnia będzie San Juan Chamula, indiańskie miasteczko z odbudowanym kościółkiem, który Meksykanie traktują jako miejsce wyjątkowe.

Dzień 10: Oventic

Zwiedzimy wioskę Zapatystów w Oventic. To właśnie stąd w 1994 r. ruszyła największa rebelia w tej części świata. Zapatystowska Armia Wyzwolenia Narodowego nie godząc się z niesprawiedliwością dotykającą region, wznieciła powstanie, żądając opieki zdrowotnej, dostępu do edukacji i lepszego traktowania lokalnej społeczności.

Wracając, zatrzymamy się w indiańskiej wiosce Zinacantan. Udamy się na targ miejski oraz plac Zocalo. Zobaczymy lokalne rękodzieło. Podróż nocnym autobusem do sąsiadującego stanu Oaxaca.

Dzień 11: Oaxaca

Zakwaterowanie w hotelu w Oaxaca. Po odpoczynku wyruszymy do stacji archeologicznej Zapoteków na wzgórzu Monte Alban. Zobaczymy jedne z najstarszych piramid w kraju. Powrót i spacer po mieście Oaxaca.

Dzień 12: Hierve el Agua

Zobaczymy Hierve el Agua, przepiękne skamieniałe wodospady. Następnie udamy się do Mitla, stanowiska archeologicznego Majów. Na koniec pojedziemy do Santiago Matatlan, wioski znanej z produkcji meksykańskiej wódki Mezcal. Odwiedzimy destylarnie, gdzie nie tylko dowiemy się jak wygląda proces produkcji najpopularniejszego alkoholu, ale także sami spróbujemy swoich sił w tym fachu.

Dzień 13: Teotitlan de Valle

Odwiedzimy Teotitlan de Valle, miejscowość znaną z tradycyjnych metod tkactwa. Zobaczymy pokaz technik tkackich w lokalnym warsztacie. Następnie dotrzemy do miejscowości Santa Maria del Tule, gdzie rośnie słynne drzewo z najszerszym pniem na świecie, które liczy sobie 2 tysiące lat.

Kolejnym punktem na trasie będzie miejscowość San Martín Tilcajete, znana z tradycyjnego dla Meksykanów Paper mache Alebrijes.

Na koniec dnia czeka nas wizyta w San Bartolo Coyotepec, królestwie lokalnej czarnej ceramiki. Zobaczymy tam tradycyjne ceramiczne wyroby, które można będzie kupić w atrakcyjnych cenach.

Dzień 14: Acapulco

Przejazd z Oaxaca do Acapulco. W tym znanym z pięknych plaż kurorcie będzie czas na relaks z widokiem na Ocean Spokojny.

Dzień 15: Acapulco

Kolejny dzień na plażowanie i relaks w Acapulco.

Dzień 16: Wylot

Lot powrotny do Polski.

Zakwaterowanie

Zakwaterowanie w klimatycznych hostelach i guest house’ach. Pokoje kilkuosobowe ze współdzielonymi łazienkami.

Pogoda

Klimat Meksyku jest gorący i wilgotny. W głębi lądu jest bardziej sucho, a szczyty górskie często pokrywa śnieg. Najwyższe temperatury są na półwyspie Jukatan, najchłodniej jest w stolicy, a najwięcej opadów obserwuje się w Acapulco. Temperatura powietrza nigdy nie spada poniżej 20°C. Najcieplej jest w okresie od maja do września: od 27 do nawet 38°C.

Cena zawiera

 • niezbędne ubezpieczenia NNW, KL i OC,
 • noclegi w hostelach i guest house’ach,
 • koszt realizacji opisanego wyżej programu wycieczki,
 • koszty związane z transportem na miejscu,
 • codzienne wyżywienie.

Cena nie zawiera

 • opłat za przeloty,
 • napiwków dla lokalnych przewodników,
 • kosztów wycieczek fakultatywnych,
 • innych dodatkowych kosztów poza programem wyjazdu.

Ceny

Koszt wyjazdu na 16 dni: 3800 PLN od osoby + przeloty 2500-3500 PLN, a ze sobą zabieramy dodatkowo 990 USD.

Ważne informacje

W Meksyku nie ma obowiązku wizowego w przypadku pobytów turystycznych nie przekraczających 180 dni.

Na trasie pomiędzy większymi miastami będziemy się przemieszczać autobusami ADO, a na krótszych odcinkach lokalnymi busami i łódkami.

Organizator

Organized by Outway Adventures

Nasze wyjazdy to kameralne grono, nieprzetarte szlaki i gwarancja najwyższej jakości!

Podróż do Meksyku

Wyjazd przewidziany jest dla małej grupy 10 osób + organizatorzy.

Wylot do Meksyku odbywa się z Polski lub z jednego z europejskich lotnisk (przybliżona cena: 2500-3500 PLN).

Czas lotu to około 15-18 godzin, zwykle z jedną krótką przesiadką. Po wylądowaniu na lotnisku spotykamy się całą grupą i jedziemy razem do hotelu.

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.