Kategorie
Kontakt
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 20:00
Wyślij e-mail na: kontakt@travelduck.pl
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 20:00
Wyślij e-mail na:

Mazury - Pisz: obóz żeglarski

Jeżeli jesteś entuzjastą bogactwa nieprzebranej przyrody i niebieskich jezior mazurskich - ten dwutygodniowy obóz żeglarski jest właśnie dla Ciebie. Niezwykłe Mazury oferują nie tylko zdumiewające widoki i gorące słońce, ale są także obietnicą aktywnego wypoczynku, nauki pływania i odkrywania sekretów żeglarstwa pod okiem specjalistów.

Wyprawa na Mazury położone wśród zachwycającej natury sprawi, że ten pasjonujący czas zamieni się w prawdziwą przygodę!

Atrakcje

 • szkolenie na patent żeglarski w gronie rówieśników pod okiem specjalistów,
 • sternicy z uprawnieniami wychowawcy (1 na 5 uczestników obozu),
 • wspólne ogniska, karaoke i rozrywka wśród zachwycającej przyrody,
 • wycieczka autokarowa do Aquaparku Tropicana w Mikołajkach,
 • zespołowe gry terenowe z konkursami,
 • spływ kajakowy po rzece Roś.

Czytaj więcej

Zwiń

Poziom zaawansowania

Konieczne są ukończone 11 lat przed rozpoczęciem turnusu i umiejętność pływania wpław. Nie ma specjalnych wymogów dotyczących zdrowia, kondycji uczestników, wiedzy i doświadczenia żeglarskiego.

Podstawowy
Nie jesteś pewien/pewna, czy dostępny poziom jest dla Ciebie odpowiedni? Skontaktuj się z nami.

Miejsce

Mazury - cud natury. Jedna z najbardziej efektownych polskich krain geograficznych, która oferuje nieprzebrane piękno dziewiczej natury w skali Europy. Mazury charakteryzują się wybitną czystością wody, co jest istotne w kwestii nauki pływania i żeglarstwa. Dodatkowym atutem jest dostęp do szeregu atrakcji turystycznych i możliwość zobaczenia nietuzinkowych zabytków północnej Polski.

Plan wyjazdu

Program może ulegać zmianom ze względu na panujące warunki pogodowe i czynniki niezależne od organizatora.

Program szkolenia żeglarskiego na stopień żeglarza jachtowego jest zgodny z rozporządzeniem Ministra Sportu. Zajęcia obejmują szkolenie praktyczne i teoretyczne.

Dzień 1

Po przyjeździe nastąpi zakwaterowanie oraz przejdziesz szkolenie wstępne. Zapoznasz się z informacjami organizacyjnymi i poznasz resztę grupy, opiekunów i instruktorów.

Dni 2-11

O godzinie 7. rozpoczynamy dzień pobudką i apelem, 8:30 to czas na śniadanie. Szkolenie żeglarskie prowadzone na wodzie trwa codziennie od 9.15 do 18., z 1,5-godzinną przerwą na obiad.

Kolację rozpoczynamy o godzinie 18.30. Po posiłku spędzamy czas na wspólnych rozmowach, przy świetle ogniska i akompaniamencie gitary, do wyboru są też rozrywki tj. zajęcia sportowe czy animacje. Nie zabraknie tańców w rytmie letnich przebojów i śpiewania szant.

Z wybiciem godziny 22. rozpoczyna się cisza nocna.

Dni 12-13

Zajęcia odbywają się w grupach według ustalonego planu, który realizuje się na stopień żeglarza jachtowego. Każda załoga ma swojego instruktora prowadzącego, odpowiedzialnego za przebieg szkolenia. Przedstawiciel kadry prowadzi zajęcia praktyczne i towarzyszy przy nauce teorii.

W trakcie 13 dni przejdziemy około 55 godzin szkolenia praktycznego i 20 godzin szkolenia teoretycznego, które zakończy egzamin na patent żeglarza jachtowego.

Zakwaterowanie

Dysponujemy 4-osobowymi drewnianymi domkami letniskowymi położonymi nad brzegiem jeziora Roś z łóżkami piętrowymi i pełnym umeblowaniem.

Domki mają własną werandę i część rekreacyjną. Zapewniamy komplet bielizny pościelowej (prześcieradło, poduszka, koc, kołdra).

Pogoda

Sezon letni jest najlepszą porą, by odwiedzić Wielką Krainę Jezior Mazurskich, zwłaszcza gdy chcemy skupić się na żeglarstwie czy nauce pływania. Średnia temperatura w lecie wynosi 23°C. Zdarzają się dni deszczowe, tak więc trzeba być przygotowanym na opady.

Cena zawiera

 • 13 noclegów w 4-osobowych domkach położonych na terenie ośrodka Camp Pisz,
 • wyżywienie przygotowywane z lokalnych produktów obejmujące śniadanie, II śniadanie, obiad, kolację,
 • wykwalifikowana kadra składająca się z kierownika wyszkolenia żeglarskiego, instruktorów i sterników z uprawnieniami wychowawców,
 • wycieczkę do Aquaparku w Mikołajkach,
 • spływ kajakowy,
 • zabezpieczenie medyczne i ratownicze,
 • ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków na sumę 30 000 PLN,
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Cena nie zawiera

 • dojazdu uczestników obozu do ośrodka Camp Pisz (z nami zależnie od miejsca od 130 do 220 PLN),
 • opłat wnoszonych na poczet egzaminu na patent żeglarski: opłata ze zniżką dla uczniów po okazaniu legitymacji 125 PLN, bez zniżki 250 PLN),
 • opłaty za egzamin wnoszonej do Polskiego Związku Żeglarskiego (ze zniżką 25 PLN, bez zniżki 50 PLN),
 • diet specjalnych,
 • indywidualnych wydatków uczestników.

Ceny

Koszt dwutygodniowego obozu: 1799 PLN + 125 PLN za egzamin na patent żeglarza jachtowego (za okazaniem legitymacji uczniowskiej).

Opcjonalnie: 450 PLN - szkolenie na patent sternika motorowodnego + 125 PLN za egzamin (za okazaniem legitymacji uczniowskiej; tylko powyżej 14. r.ż.).

Ważne informacje

PODEJŚCIE DO EGZAMINU NA PATENT ŻEGLARZA JACHTOWEGO WYMAGA:

ukończonych 14 lat nie później niż w dniu egzaminu, zgody opiekunów na egzamin, gotówki do opłacenia egzaminu (obowiązuje zniżka dla uczniów za okazaniem legitymacji - 125 PLN, bez zniżki koszt wynosi 250 PLN).

 

CO ZABIERAMY ZE SOBĄ:

Kartę uczestnika, legitymację szkolną, kurtkę przeciwdeszczową, ciepłe ubrania z długim rękawem, czapkę z daszkiem, ciepłą czapkę, okulary przeciwsłoneczne, strój sportowy wraz z obuwiem sportowym, buty z miękką podeszwą (najlepiej trampki/tenisówki), bidon na wodę, klapki, 2 ręczniki, zeszyt, długopis, krem z filtrem UV, strój kąpielowy, spray na komary, buty do pływania, gitarę (opcjonalnie).

Organizator

Organized by CAMP PISZ - Marek Łachacz

CAMP PISZ to miejsce dla miłośników aktywnego wypoczynku i sportów wodnych.

Obóz żeglarski na Mazurach

10 uczestników to minimalna liczba osób niezbędna do zagwarantowania realizacji imprezy. Natomiast maksymalna liczba uczestników to 25 osób.

W trakcie obozu uczestnicy za dodatkowa opłatą 450 PLN (szkolenie) + 250 PLN/125 PLN ze zniżką (egzamin) będą mieli możliwość uzyskania uprawnień sternika motorowodnego. Doświadczeni instruktorzy zapewnią kompletne przeszkolenie z pływania na silniku. Zajęcia praktyne i teoretyczna kończą się egzaminem.

Uczestnicy mają możliwość ubezpieczenia się w przypadku rezygnacji z wyjazdu. W takim przypadku zwracamy 100% wartości kwoty wpłaconej, którą pomniejszamy o cenę składki ubezpieczeniowej.

Przedmiot ubezpieczenia - koszty rezygnacji z imprezy turystycznej lub przerwania uczestnictwa w imprezie turystycznej z przyczyn losowych przedstawionych w Ogólne Warunki Ubezpieczenia Indywidualnych Podróży AXA (§26, niezależnych od Ubezpieczonego).

Wysokość składki liczymy od wartości ceny wyjazdu - 2,8 % (z uwzględnieniem chorób przewlekłych 5,6 %) dla 100% zwrotu.

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.