Kategorie
Kontakt
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 20:00
Wyślij e-mail na: kontakt@travelduck.pl
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 20:00
Wyślij e-mail na:

Mazury: wyprawa rowerowa, kajaki, biwakowanie

Wyjazd rowerowy dla każdego. Trasa prowadzi przez najpiękniejsze miejsca Krainy Wielkich Jezior. Codzienne noclegi w namiotach, spokojne i nietrudne trasy rowerowe w zacisznych okolicach najpiękniejszych polskich jezior. Wspaniałe widoki i długie biwakowe wieczory.

Atrakcje

 • trasy wiodące wzdłuż największych polskich jezior, m.in. jeziora Nidzkiego, Śniardwy, Mamry, Niegocin,
 • Szwajcaria Olecka,
 • historyczne zabytki, w tym Wilczy Szaniec,
 • spokojne okolice, relaks na świeżym powietrzu,
 • lokalna kuchnia,
 • dwudniowy spływ rzeką Krutynią,
 • rejs żaglówką po jeziorze Mamry.

Czytaj więcej

Zwiń

Poziom zaawansowania

Trasa jest łatwa. Dzienne odcinki mają średnio po ok. 50 km. Na trasie napotkamy niewielkie podjazdy. Jeździmy głównie drogami asfaltowymi i leśnymi.


Podstawowy
Nie jesteś pewien/pewna, czy dostępny poziom jest dla Ciebie odpowiedni? Skontaktuj się z nami.

Miejsce

Mazury, Kraina Wielkich Jezior - tak nazywamy jeden z najpiękniejszych regionów kraju. Będziemy przemierzać stare mazurskie lasy (w tym Puszczę Piską), rozległe pola pełne świerszczy i urocze miejscowości na brzegach największych zbiorników wodnych Polski.

Plan wyjazdu

Plan wyprawy może ulegać zmianom, jeśli warunki na miejscu będą tego wymagały (pogoda, dyspozycja uczestników etc.). Różnice w dziennych dystansach mogą wynosić do ok. 15 km.

Dzień 1: Warszawa - Ruciane-Nida

Wyjazd z Warszawy do Rucianego-Nidy, miejscowości położonej w Puszczy Piskiej, nad brzegiem jeziora Guzianka Wielka i jeziora Nidzkiego. Po przyjeździe uczestników czeka wieczorna integracja.

Dzień 2: Ruciane-Nida - Pisz

Rozpoczynamy realizację naszego rowerowego planu wzdłuż brzegu jeziora Nidzkiego. Trasa prowadzi przez ustronne i dzikie okolice. Czeka nas kilka postojów nad jeziorem Nidzkim, a także nad niewielkim zbiornikiem Wesołek. Zrobimy dłuższy przystanek w miejscowości Krzyże, a w okolicach Pisza zakończymy rowerowy dzień.

Dzień 3: Pisz - Giżycko

Zaczynamy, ruszając w trasę brzegiem największego jeziora Polski, Śniardwy. Z kilku punktów widokowych będziemy podziwiać wspaniałe panoramy. Zatrzymamy się w wiosce Nowe Guty, która urzeka swojskim, rustykalnym klimatem. Na największą z ośmiu tutejszych wysp, Szeroki Ostrów, wjedziemy malowniczą groblą.

Jedziemy dalej, tym razem do Szwajcarii Oleckiej. Będziemy się poruszać po niezwykłym Szlaku Jezior Rynnowych. Miniemy piękne polodowcowe jeziora Ublik Wielki, Buwełno i Tyrkło. Po drodze napotkamy pozostałości średniowiecznych osad, cmentarzy i dworów.

Dotrzemy nad jezioro Niegocin, do miejscowości Giżycko, które będzie świetną bazą wypoczynkową po drugim dniu w siodełku.

Dzień 4: Giżycko - Węgorzewo

Wyruszymy wzdłuż wschodnich brzegów jezior Dargin i Mamry. Trasa nie będzie długa, ok. 30-km. Po dotarciu do miejsca noclegu wybierzemy się w trwający kilka godzin rejs żaglówką po wodach jeziora Mamry.

Dzień 5: Węgorzewo - Mikołajki

Podróżując po północnej części Wielkich Jezior Mazurskich, zobaczymy bunkier Adolfa Hitlera, czyli Wilczy Szaniec. Zakończymy dzień w Mikołajkach.

Dzień 6: Mikołajki - Mrągowo

Dzisiejsza niedługa trasa ma nam umożliwić nieco relaksu na plażach i w uroczych lokalach. Tutejsza kuchnia uraczy nas nie tylko rybami, ale też wieloma regionalnymi potrawami, takimi jak kartacze. Noc spędzimy w okolicy Mrągowa.

Dzień 7: Krutyński Szlak Rowerowy + kajaki

Jedziemy Krutyńskim Szlakiem Rowerowym, podziwiając wspaniały brzeg rzeki Krutyni. Na trasie zatrzymamy się na spływ kajakowy na wyjątkowo odludnym odcinku z Sorkwit do Bieniek.

Dzień 8: Spychowo - Ruciane-Nida

Kontynuujemy wyprawę brzegiem Krutyni. Podobnie jak poprzedniego dnia w pewnym momencie przesiadamy się do kajaków i płyniemy do mostu na Ukcie. Tym sposobem dotrzemy do miejsca, w którym rozpoczęła się nasza rowerowa przygoda. Wieczorem odpoczniemy przy ognisku.

Dzień 9: Warszawa

Ostatniego dnia wybierzemy się nad jezioro Mała Guzianka - kto wie, czy nie najładniejszego ze wszystkich na Mazurach. chwila odpoczynku i powrót do Warszawy.

Zakwaterowanie

Śpimy pod namiotami na polach kempingowych.

Pogoda

Lato na Mazurach przynosi największe miesięczne sumy opadów w skali roku, ale też najwyższe temperatury dochodzące nawet do 30°C. Taka pogoda oznacza, że koniecznie musimy spakować krem z filtrem UV.

Cena zawiera

 • 8 noclegów pod namiotami,
 • transport busem z i do Warszawy (razem z przewozem rowerów),
 • przewóz bagaży podczas wyprawy,
 • usługę opiekuna,
 • dwudniowy spływ kajakowy Krutynią.

Cena nie zawiera

 • wyżywienia,
 • wydatków własnych,
 • dojazdu z miast innych niż Warszawa (opcjonalnie z Krakowa i Katowic pod warunkiem wystarczającej liczby chętnych - dopłata 150 PLN).

Ceny

Koszt wyjazdu wynosi 1300 PLN/os.

Ważne informacje

Jeśli zbierze się wystarczająca ilość chętnych, możliwy jest dojazd z/do Krakowa lub Katowic w cenie 150 PLN/os.

Organizator

Organized by Cyklotramp

Wśród naszych wypraw każdy znajdzie coś dla siebie!

Co spakować na rowerową wyprawę?

Mimo letniej pory z pewnością przydadzą się polar i długie spodnie. Na wypadek niepogody koniecznie należy zabrać ze sobą również ubranie chroniące przed deszczem i wiatrem.

Sprawdź podobne wyjazdy

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.