Kategorie
Kontakt
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 20:00
Wyślij e-mail na: kontakt@travelduck.pl
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 20:00
Wyślij e-mail na:

10 dni kolonii na Mazurach dla dzieci 7-10 i 11-17 lat

Jeśli Twoje dziecko uwielbia aktywnie spędzać czas, a dodatkowo jest miłośnikiem sportów wodnych, koniecznie skorzystaj z oferty kolonii dla dzieci. Uczestników obozu młodzieżowego nauczymy podstaw żeglowania, windsurfingu, zasad bezpiecznego przebywania nad wodą i rozwiniemy w nich talenty plastyczne i artystyczne.

Przede wszystkim będziemy się dobrze bawić i odpoczywać na świeżym powietrzu w zaciszu mazurskiego lasu, nad pięknym Jeziorem Wągiel.

Atrakcje

 • bogaty program zajęć,
 • warsztaty żeglarskie i windsurfingowe,
 • nauka pływania na nartach wodnych i desce SUP,
 • kajaki,
 • zabawa w parku linowym,
 • wspinaczka na ściance,
 • towarzystwo rówieśników.

Czytaj więcej

Zwiń

Poziom zaawansowania

Nie jest wymagany żaden poziom zaawansowania. Uczymy wszystkiego od podstaw.

Podstawowy
Średniozaawansowany
Zaawansowany
Nie jesteś pewien/pewna, czy dostępny poziom jest dla Ciebie odpowiedni? Skontaktuj się z nami.

Miejsce

Ośrodek “Mazurskie Chaty” znajduje się nad Jeziorem Wągiel, w przepięknym otoczeniu mazurskiego, zielonego lasu. Na terenie ośrodka jest park linowy, ścianka do wspinaczek i wypożyczalnia sprzętu wodnego, czyli wszystko, co potrzebne Twojemu dziecku do spędzenia aktywnych wakacji.

Plan wyjazdu

Ze względu na przedział wiekowy uczestników przewidujemy dwa programy kolonii.

Dla dzieci 7-11 lat mamy 7-godzinne warsztaty żeglarskie na jachtach OPTYMIST. Dokładnie taki sam czas zostanie poświęcony na naukę pływania na desce windsurfingowej.

Oprócz podstawowych warsztatów nauczymy dzieci pływania na desce SUP, nartach wodnych w kole i na materacu oraz wiosłowania w kajaku. Dni będziemy spędzać nad jeziorem, gdzie oprócz zabaw i plażowania, wypłyniemy na jezioro pontonami lub rowerami wodnymi.

Pokażemy też dzieciom, jak bezpiecznie i odpowiedzialnie zachowywać się nad wodą. Na terenie ośrodka korzystamy ze ścianki wspinaczkowej i atrakcji, jakie zapewnia park linowy.

Zaplanowaliśmy mnóstwo gier i zabaw integracyjnych oraz rekreacyjnych adekwatnych do wieku uczestników. Będziemy robić watę cukrową, rozwijać kreatywność dzieci i ich talenty artystyczne i plastyczne.

Dla młodzieży w wieku 12-18 lat również mamy sporo atrakcji. Tak jak w poprzedniej grupie przeprowadzone zostaną 7-godzinne warsztaty żeglarskie (na jachtach OPTYMIST) i windsurfingowe. Dorzucamy jeszcze mnóstwo aktywności na desce SUP i nartach wodnych, pływanie kajakami, pontonami, na kole i materacu.

Chętni będą mogli nurkować w jeziorze, a dla wszystkich przygotowaliśmy zabawy integracyjne i przypomnienie zasad bezpieczeństwa nad wodą. Oczywiście korzystamy też z dostępnych na terenie ośrodka parku linowego, ścianki wspinaczkowej i wieży ze skrzynek.

Zakwaterowanie

Dzieci zostaną zakwaterowane w wieloosobowych domkach mazurskich znajdujących się na terenie ośrodka “Mazurskie Chaty”.

Pogoda

Jezioro Wągiel należy do Pojezierza Mrągowskiego, średnie temperatury w okresie letnim wynoszą 23-25°C, a temperatura wody to 21°C. Najgorętsze dni są w lipcu i sierpniu. Należy być też przygotowanym na przelotne opady deszczu i burze.

Cena zawiera

 • noclegi,
 • pełne wyżywienie (śniadanie, obiad, podwieczorek i kolacja),
 • realizację przygotowanego programu,
 • opiekę wychowawców,
 • ubezpieczenie.

Cena nie zawiera

 • kosztów dojazdu.

Ceny

Koszt wyjazdu na 10 dni: 1200 PLN od osoby.

Ważne informacje

Uczestnicy kolonii są pod stałą opieką wychowawców.

Organizator

Organized by Sport Promotion/ Mazurskie Chaty

Organizujemy spływy kajakowe i zielone szkoły dla dzieci. Mamy własny park linowy, skałki wspinaczkowe i bogato wyposażoną wypożyczalnię sprzętów wodnych.

Co spakować na Mazury?

Należy zadbać o to, aby każde dziecko zabrało ze sobą wygodne ubranie sportowe, buty sportowe, klapki, strój do wody, krem z filtrem oraz kurtkę przeciwdeszczową.

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.