Rowerem po Małopolsce - szlak górskiej drewnianej architektury

Wybierz się z nami w wyjątkową rowerową podróż szlakiem gór pienińskich, Gorców oraz Beskidu Sądeckiego. Poznaj region południowej Polski, spróbuj regionalnej kuchni, zwiedzaj z nami najcenniejsze zabytki tej ziemi. Zaplanuj z nami swoją podróż i wybierz indywidualny termin wycieczki!

Atrakcje

 • malownicze widoki,
 • szerokie trasy rowerowe,
 • zwiedzanie zamków w Niedzicy, Czorsztynie, Niepołomicach i Dobczycach,
 • kopalnia soli w Wieliczce,
 • Wiślana Trasa Rowerowa,
 • Szczawnica i Krynica-Zdrój - zwiedzanie uzdrowiska,
 • szlak rowerowy z widokiem na góry Pieniny.

Czytaj więcej

Zwiń

Dedykowani przewodnicy i instruktorzy

 • Agnieszka Jędrzejek

  Instruktor

  Piechurka, rowerzystka, instruktorka narciarstwa PZN. Wolny czas spędza aktywnie z plecakiem i na rowerze.

Poziom zaawansowania

Trudność trasy: średnia/trudna. Droga do pokonania to teren górzysty z licznymi wzniesieniami, nawet do 1000 m n.p.m.

Dystans dzienny: od 30 do 70 km. Długość całej trasy to ok. 360 km.

Zalecane rowery: górskie, trekkingowe i crossowe.

Średniozaawansowany
Zaawansowany
Nie jesteś pewien/pewna, czy dostępny poziom jest dla Ciebie odpowiedni? Skontaktuj się z nami.

Miejsce

Małopolski Szlak Architektury Drewnianej to obszar liczący ok. 1500 km tras rowerowych i pieszych z 253 zabytkami, z których aż 6 znajdują się na Liście UNESCO. Są to m.in. cerkwie, wiejskie chałupy, kaplice oraz szlacheckie dwory.

Podróżując tym szlakiem, będziemy mieli okazję zobaczyć Muszynę, Szczawnicę, Krynicę Zdrój oraz wyjątkowe i malownicze wzgórza Beskidu Sądeckiego.

Plan wyjazdu

Wycieczka rowerowa po Małopolsce nie może się odbyć bez jazdy Wiślaną Trasą Rowerową z widokiem na Wisłę. Trasa ta liczy aż 230 km - prowadzi do wałów przeciwpowodziowych w okolicach Krakowa. Na rowerze odwiedzimy też urokliwą dzielnicę Krakowa, Kazimierz i Aleję Gwiazd na Bulwarach Wiślanych z zachwycającym widokiem na Wawel.

Zespół Klasztorny w Czerwonym Klasztorze

Wybierzemy się w podróż rowerową u podnóża Pienin po słowackiej stronie. Odwiedzimy Zespół Klasztorny w Czerwonym Klasztorze wybudowany w 1319 r. To jeden z atrakcyjniejszych szlaków na obszarze Słowacji i Polski.

Pieniński Park Narodowy

Poznamy uroki Pienińskiego Parku Narodowego, który powstał 1 czerwca 1932 r. jako pierwszy park narodowy w Polsce. Park ten jest najczęściej odwiedzanym miejscem turystycznym na terenie Małopolski.

Obejmuje obszary Pienin Właściwych: Masyw Trzech Koron (982 m n.p.m), Pieninki, Pieniny Czorsztyńskie oraz Przełom Dunajca. W ramach wyprawy rowerowej będziemy zwiedzać najpiękniejsze zakątki Małopolski. Zachwycimy się urokiem Jeziora Czorsztyńskiego i Rożnowskiego.

Zamki

Zwiedzimy Zamek w Dobczycach wzniesiony za czasów panowania Kazimierza Wielkiego. Ciekawą atrakcją na szlaku będą również zamki w Czorsztynie, Niepołomicach oraz Niedzicy.

Szczawnica

W Szczawnicy zobaczymy drewnianą architekturą uzdrowiskową z przełomu XIX/XX w. Kompleks odrestaurowanych pensjonatów i willi przyciąga turystów ze wszystkich stron Polski. Wycieczka obejmuje również podróż rowerem lub pociągiem Doliną Popradu.

Krynica Zdrój

Krynica Zdrój, to po Szczawnicy najbardziej popularny kurort uzdrowiskowy. Na miejscu znajdują się mi.in Pijalnia “Słotwinka” zbudowana w 1806 r., Łazienki Borowinowe z 1881 r. oraz Stare Łazienki mineralne powstałe w latach 1863-1966. Ciekawym zabytkiem jest również Słotwiński Pawilon Koncertowy z 1870 r. pełniący do dziś funkcję widowiskową.

Dla osób lubiących obcowanie z przyrodą doskonałą atrakcją będzie podróż przez rozległy obszar leśny Puszczy Niepołomickiej.

Sądecki Park Etnograficzny w Nowym Sączu

Sądecki Park Etnograficzny w Nowym Sączu to kolejny punkt na mapie zwiedzania naszej wycieczki. Zobaczymy skansen Górali Sądeckich, Cyganów Karpackich i Łemków. Przejdziemy się po rynku miasta z zabudową w stylu secesyjnym.

Bochnia i Wieliczka

W planach mamy również zwiedzanie Bochni i kopalni soli w Wieliczce.

Zakwaterowanie

Na trasie wycieczki będziemy nocować w komfortowych pensjonatach i hotelach o podwyższonym standardzie z widokiem na góry w pokojach 2-osobowych. Istnieje możliwość rezerwacji mniejszych i większych pokoi.

Pogoda

W zależności od wybranego terminu warunki pogodowe mogą być zmienne.

Cena zawiera

 • przewodnik + mapy i pliki gpx do nawigacji,
 • 7 noclegów,
 • wyżywienie (6x śniadanie, 6x obiadokolacje),
 • transport bagażu na trasie,
 • Turystyczny Fundusz Gwarancyjny,
 • ubezpieczenie OC, NNW, bagażu i rowerów,
 • obsługę pilota wycieczki.

Cena nie zawiera

 • urządzeń GPS (można je wypożyczyć za dodatkową opłatą),
 • dodatkowych posiłków na trasie wycieczki,
 • biletów wstępu do punktów turystycznych i zabytków,
 • opłaty za przejazdy awaryjne taksówką lub transportem publicznym.

Ceny

Oferta dostosowana jest do potrzeb klienta. Wycieczki organizowane są na zamówienie - terminy i ceny ostateczne do uzgodnienia do 4 tygodni przed wyjazdem.


Ważne informacje

Termin oraz cena wyjazdu są ustalane z organizatorem podczas dokonywania rezerwacji!

Organizator

Organized by Wyprawy RoweLove

Wyprawy RoweLove to zwiedzanie pięknych, lecz mniej znanych zakątków Polski oraz promowanie niebanalnych i wyjątkowych miejsc noclegowych.


Sprawdź podobne wyjazdy

Tomaszów Mazowiecki, Polska

19 kwiecień 2020

+ 2 więcej

od162 PLN

/ os.

Nieborów, Polska

9 maj 2020

+ 3 więcej

od135 PLN

/ os.

Bolimowski Park Krajobrazowy, Polska

26 kwiecień 2020

+ 1 więcej

od160 PLN

/ os.

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.