Kategorie
Kontakt
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 20:00
Wyślij e-mail na: kontakt@travelduck.pl
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 20:00
Wyślij e-mail na:

Azja w pigułce: wyprawa do Malezji, Singapuru, Brunei i na Borneo

Zwiedzanie nowoczesnego Kuala Lumpur oraz Singapuru pomiędzy eksploracją borneańskiej dżungli? Tak, to możliwe! Wybierz się na 14-dniową wycieczkę do Malezji, zwiedzając w pakiecie Borneo i Brunei oraz miasto-państwo Singapur.

Poznaj zwyczaje rdzennych plemion Borneo, wybierz się na przechadzkę pośród koron drzew w centrum dżungli oraz odwiedź Ośrodek Rehabilitacji Orangutanów. Chwila na odpoczynek na plażach Damai też się znajdzie. Nie zwlekaj, azjatycka przygoda czeka właśnie na Ciebie!

Atrakcje

 • Canopy Walk - spacer pomiędzy koronami drzew w dżungli na Borneo,
 • Kuala Lumpur - zwiedzanie miasta,
 • wizyta w Ośrodku Rehabilitacji Orangutanów,
 • degustacja lokalnej kuchni,
 • poznanie kultury i tradycji malezyjskich plemion,
 • Singapur - zwiedzanie,
 • Park Narodowy Gunung Mulu - podziwianie jaskiń,
 • Damai - odpoczynek na rajskich plażach,
 • rejs łodzią na obszarze dżungli,
 • obcowanie z naturą.

Czytaj więcej

Zwiń

Poziom zaawansowania

Wyprawa do Azji skierowana jest do wszystkich zainteresowanych!

Podstawowy
Średniozaawansowany
Zaawansowany
Nie jesteś pewien/pewna, czy dostępny poziom jest dla Ciebie odpowiedni? Skontaktuj się z nami.

Miejsce

Malezja jest wyjątkowa pod wieloma względami. To jeden z najnowocześniejszych i najbogatszych krajów na obszarze Azji Południowo-Wschodniej. Wielkością przypomina Polskę, umiejscowiony jest po części na Półwyspie Malajskim i na wyspie Borneo, którą współdzieli z Brunei i Indonezją. Stolica Malezji to Kuala Lumpur.

To malownicze państwo słynie z owoców durian, wyśmienitej kuchni oraz lokalnej gościnności. Malezja to kraj wielokulturowy, gdzie obok rdzennych mieszkańców, Malajów, spotkamy obywateli Indii oraz Chin.

Plan wyjazdu


Dzień 1 (Warszawa - Kuala Lumpur)

Spotykamy się w Warszawie na lotnisku i wylatujemy do Kuala Lumpur.

Dzień 2 (Kuala Lumpur)

Po przylocie do Kuala Lumpur przejedziemy przez Plac Merdeka. Będziemy podziwiać wieże Petronas Twin Tower, które liczą 452 m. Jeszcze do 2004 roku nosiły miano najwyższych budynków na świecie. Następnie dotrzemy do parku miejskiego, który znajduje się nieopodal. Nocleg spędzimy w Kuala Lumpur.

Dzień 3 (Kuala Lumpur - Putrajaya - Bandar Seri Begawan)

W godzinach porannych zwiedzanie Kuala Lumpur. Udamy się do jaskini Batu, która jednocześnie jest miejscem kultu dla wyznawców hinduizmu. Dotrzemy też do jaskiń, w których będziemy podziwiać kolorowe przedstawienia hinduskich bóstw. Następnie przejazd do stolicy administracyjnej Malezji - Putrajaya. Zobaczymy m.in. ogromny meczet, budynek malezyjskiego parlamentu oraz inne budynki rządowe.

Po południu transfer na lotnisko w Kuala Lumpur, skąd wylecimy do Bandar Seri Begawan znajdującego się w najstarszym regionie sułtańskim, Brunei Darussalam. Po wylądowaniu przejazd do hotelu na nocleg.

Dzień 4 (Bandar Seri Begawan - Miri)

Eksploracja egzotycznego Bandar Seri Begawan. Dziś wybierzemy się w rejs łodziami do charakterystycznej dzielnicy Kampung Ave, gdzie domy ustawione są na palach. Miejsce to nazywane jest często Wenecją Orientu. Złożymy wizytę tutejszym mieszkańcom. W ramach wyprawy przepłyniemy w głąb dżungli, by przyjrzeć się bliżej jednemu z gatunków małp, nosaczowi.

Powrót do centrum Bandar Seri Begawan. Przespacerujemy się po mieście, zwiedzimy m.in. Regalia Sułtana, gdzie gromadzone są dary dla sułtana Brunei oraz meczet sułtana Omara Alego Saifuddina, który jest poświęcony pamięci ojca obecnego władcy.

Późnym popołudniem transfer do miasta Miri na terenie Malezji. Nocleg w hotelu.

Dzień 5 (Park Narodowy Gunung Mulu)

W godzinach porannych przejazd na lotnisko i wylot do najbardziej niedostępnej części Borneo, Parku Narodowego Gunung Mulu. Park ten został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO w 2000 r. Teren został bardzo późno odkryty przez człowieka, bo dopiero w latach 70. XX w.

Po przylocie udamy się do hotelu, po czym wyruszymy na wycieczkę łodzią oraz spacer po parku. Zobaczymy lokalne jaskinie, w tym Jaskinię Jeleni, Jaskinię Czystej Wody, Jaskinię Wiatru oraz Jaskinię Langa.

Wieczorem powrót do hotelu w Gunung Mulu na nocleg.

Dzień 6 (Park Narodowy Gunung Mulu - Kuching)

Dzień rozpoczniemy od spaceru w koronach drzew borneańskiej dżungli. Canopy Walk liczy 480 m i uznawany jest za najdłuższy na świecie.

Przejazd na lotnisko i wylot z przesiadką do stolicy malezyjskiej prowincji Sarawak, Kuching. Po wylądowaniu przespacerujemy się po Starym Mieście, gdzie widoczne są duże wpływy architektury kolonialnej, chińskiej i indyjskiej. Przejdziemy się pośród zabytkowych budynków administracyjnych oraz wzdłuż brzegu rzeki. Nocleg planowany jest w Kuching.

Dzień 7 (Kuching - Ośrodek Dzikich Zwierząt w Matang - Park Narodowy Bako)

Odwiedzimy Ośrodek Dzikich Zwierząt w Matang. Ośrodek specjalizuje się w pomocy rannym lub osieroconym orangutanom, które po rekonwalescencji wracają do swojego środowiska naturalnego. Na terenie ośrodka znajdują się również inne gatunki zwierząt tj. krokodyle, dzioborożce, niedźwiedzie malajskie oraz liczne gatunki ptaków.

Kolejnym punktem wyprawy będzie wizyta w Parku Narodowym Bako, do którego dostaniemy się transportem publicznym. Bako uważany jest za jeden z najpiękniejszych parków na Borneo. Wybierzemy się w krótki rej łodziami po czym przespacerujemy się po parku.

Jeżeli dopiszę nam szczęście, będziemy mogli obserwować z bliska liczne gatunki małp zamieszkujące Park Narodowy Bako oraz dzbanecznik - rzadką, mięsożerną roślinę. Transfer do Kuching na nocleg.

Dzień 8 (Kuching - Batang Ai)

Eksploracja terenu zamieszkałego przez rdzenne plemiona Borneo (Iban) - rejs łodzią do Batang Ai. Trasa będzie przebiegała przez dziewicze, rzadko odwiedzane obszary. Zakwaterowanie w hotelu stylizowanym na tradycyjne borneańskie długie domy. Nocleg w Batang Ai.

Dzień 9 (Batang Ai)

Czas wolny w sercu dżungli, okazja na poznanie życia codziennego, zwyczajów i tradycji ludu Iban. Osoby chętne mogą wybrać się w rejs łodzią i zobaczyć tradycyjne długie domy mieszkańców.

Możemy również udać się na eksplorację lasu deszczowego, który obfituje w liczne gatunki roślin i ziół stosowanych w ludowej medycynie od pokoleń. Nocleg w hotelu w Batang Ai.

Dzień 10 (Batang Ai - Damai)

W godzinach porannych przewidziany jest powrót łodzią do Kuching, a następnie transfer do nadmorskiego Damai, które słynie z najpiękniejszych plaż na Borneo. Nocleg spędzimy w Damai.

Dzień 11 (Damai - wypoczynek)

Dzień przeznaczymy na wypoczynek na plaży w Damai. Osoby chętne mogą skorzystać z oferty lokalnych organizatorów i zanurkować w krystalicznych wodach. Nocleg w Damai.

Dzień 12 (Damai - Singapur)

W godzinach porannych transfer na lotnisko w Kuching i wylot do Singapuru. Po przylocie na miejsce zakwaterujemy się w hotelu i wieczorem udamy się na zwiedzanie miasta. Odwiedzimy dzielnice Little India oraz miejsce pierwszych chińskich osadników, Chinatown. Możliwość zakupu aromatycznych ziół i przypraw na lokalnym targu.

Następnie wizyta w świątyniach hinduskiej oraz buddyjskiej oraz w meczecie. Kolejny punkt wycieczki to spacer po kolonialnej dzielnicy Singapuru. Zobaczymy m.in. pomniki Merliona (symbolu miasta) oraz Rafflesa (założyciela współczesnego Singapuru).

Dotrzemy też do nowoczesnej dzielnicy Singapuru, który jest jednym z najważniejszych ośrodków biznesowych na świecie. Nocleg planowany jest w Singapurze.

Dzień 13 (Singapur - Warszawa)

Wycieczka na wyspę Sentosa, słynącą z rajskich, malowniczych plaż. Przed powrotem do Polski zdążymy odpocząć na plaży lub (dla chętnych) zwiedzić kolejne części miasta, w tym słynny ogród zoologiczny. Wieczorem transfer na lotnisko i wylot do Warszawy.

Dzień 14 (Warszawa)

Powrót do Polski.

Zakwaterowanie

Podczas wyprawy noclegi przewidziane są w hotelach 3- i 4*. Istnieje możliwość wynajęcia pokoju 1-osobowego za dodatkową opłatą 750 EUR.

Pogoda

W Malezji przeważa klimat równikowy. Państwo charakteryzuje się wysokimi temperaturami przekraczającymi 30°C oraz dużą wilgotnością powietrza ze względu na liczne przelotne opady w porze wieczornej lub popołudniowej.

Pora deszczowa występuje średnio od marca do maja. Do Malezji najlepiej podróżować w lutym, czerwcu oraz we wrześniu ze względu na małą ilość opadów. Za najcieplejsze miasto uznawane jest Kuala Lumpur. Pogoda w Malezji dopisuje turystom przez cały rok.

Cena zawiera

 • noclegi,
 • wyżywienie (śniadania),
 • transport mini busami i autokarami oraz przejazdy lokalne,
 • usługi pilota wycieczki,
 • przeloty na trasie: Warszawa-Kuala Lumpur, Singapur-Warszawa (z przesiadką w jednym z międzynarodowych portów lotniczych),
 • przeloty wewnętrzne: Kuala Lumpur-Bandar Seri Beg-awan, Miru-Gunung Mulu, Gunung Mulu-Kuching, Kuching-Singapur,
 • opłaty lotniskowe (w tym bagaż rejestrowany do 20 kg na osobę).

Cena nie zawiera

 • opłaty za atrakcję nie przewidziane w programie wycieczki,
 • składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (koszt 13 PLN za osobę),
 • napiwków zwyczajowych, opłat lotniskowych oraz biletów wstępu (koszt 320 EUR, płatne na miejscu).

Ceny

Koszt 14-dniowej wycieczki do Azji wynosi 5100 PLN + 1800 EUR + 320 EUR (płatne na miejscu) od osoby.

Ważne informacje

Na obszarze Malezji bez wizy możemy przebywać do 90 dni. Aby dostać się na teren kraju, wystarczy mieć ważny paszport co najmniej 6 miesięcy.

Organizator

Organized by Opal Travel

Naszą specjalnością są autorskie, egzotyczne wycieczki i wyprawy, przygotowywane z uwzględnieniem indywidualnych wymagań uczestników.

Malezja - ciekawostki

Walutą obowiązującą w Malezji jest ringgit (1 MYR = 100 senów), w przeliczeniu 1 ringgit to 0,92 PLN.

W Malezji religią dominującą jest islam, który wyznaje ok. 60% społeczności. Ze względu na wielokulturowość spotkamy tu również wyznawców hinduizmu, buddyzmu i chrześcijaństwa.

Językiem obowiązującym w Malezji jest malajski, jednak w większych ośrodkach turystycznych bez problemu możemy się porozumiewać w języku angielskim.

Na obszarze Malezji znajduje się aż 114 lotnisk, które każdego roku obsługują średnio 48 mln pasażerów.

Sprawdź podobne wyjazdy

Katmandu, Nepal

24 styczeń - 8 luty 2021

+ 2 więcej

od2 950 USD

/ os.

Erywań, Armenia

10 - 19 luty 2021

+ 1 więcej

od1 850 USD

/ os.

Fort de France, Martynika

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.