Kategorie
Kontakt
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na: kontakt@travelduck.pl
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na:

Eksploruj Podole na Ukrainie

Odkrywaj historyczne rubieże przedwojennej Polski. Spędź ożywczy czas, zwiedzając zabytki, które wielokrotnie rozpalały wyobraźnię po przeczytaniu szkolnej lektury. Zobacz zamki i fortece Rzeczypospolitej Szlacheckiej rozpalone słońcem oraz bogate zbiory muzealne. Wędrując śladem polskiej historii, poczuj ducha i nastrój dawnych czasów.

Atrakcje

 • Cmentarze Łyczakowski i Orląt Lwowskich,
 • zwiedzanie Lwowa i jego największych zabytków,
 • Ławra Poczajowska,
 • zwiedzanie zamku w Zbarażu,
 • historyczna twierdza w Kamieńcu Podolskim i forteca w Chocimiu,
 • Krzemieniec Podolski: liceum krzemienieckie, Góra Bony i Muzeum Słowackiego.

Czytaj więcej

Zwiń

Poziom zaawansowania

Ta wycieczka jest skierowana dla każdego - nie ma wymagań co do kondycji.

Podstawowy
Średniozaawansowany
Zaawansowany
Nie jesteś pewien/pewna, czy dostępny poziom jest dla Ciebie odpowiedni? Skontaktuj się z nami.

Miejsce

Ukraińskie Podole to kraina geograficzna i historyczna, która rozciąga się pomiędzy Ukrainą i Mołdawią. Jest ona usytuowana nad północnymi dopływami Dniestru i w górnym brzegu rzeki Boh. Największymi miastami są Kamieniec Podolski, Chmielnicki, Winnica.

Miasto Lwów leży nad rzeką Pełtwią, na granicy Wyżyny Podolskiej i wschodniego Roztocza.


Plan wyjazdu

Zaplanowany program może w niewielkim stopniu ulec zmianom z przyczyn niezależnych od organizatora.

Dzień 1:

O poranku wyjeżdżamy z Polski, przekraczając granicę z Ukrainą. Kierujemy się do Lwowa. Dzień spędzimy, zwiedzając najważniejsze zabytki, tj. kościół dominikanów, plac Mickiewicza, cerkiew wołoska, wieża Korniakta, pomnik Nikifora, kamienice czarną i królewską, kaplicę Boimów, katedrę łacińską i ormiańską, a także słynną operę lwowską.

Poznamy piękne zakątki Starego Miasta, zachwycając się ich bogatą historią. Po obfitej obiadokolacji czekają nas zakwaterowanie w hotelu i czas wolny.

Dzień 2:

Kierujemy się do klimatycznego Kamieńca Podolskiego. Po drodze zobaczymy miejsce urodzenia jednego z największych polskich przywódców - Jana III Sobieskiego, niosący ślady dziejów Zamek w Olesku. Następnie odkryjemy Ławrę Poczajowską, jeden z piękniejszych prawosławnych klasztorów na Podolu. Jest to największe prawosławne sanktuarium w zachodniej Ukrainie.

W drugiej połowie dnia zmierzamy do Krzemieńca, aby poznać historię tego pięknie położonego wołyńskiego miasta, Zobaczymy słynne liceum krzemienieckie założone przez Tadeusza Czackiego, Górę Bony i zapoznamy się z pamiątkami po Juliuszu Słowackim w muzeum poświęconym naszemu pisarzowi.

Późnym popołudniem zmierzamy do Zbaraża, by w promieniach zachodzącego słońca zachwycić się widokiem na zbaraski zamek i zwiedzić jego wnętrza. Nocleg w Tarnopolu.

Dzień 3:

Po śniadaniu zobaczymy Skałę Podolską. Kontynuując eksplorowanie Kamieńca Podolskiego, zobaczymy most turecki, twierdzę podolską oraz Nowy Most nad kanionem rzeki Smotrycz. Zachwycą nas uroki Starego Miasta, a tam Katedra Św. Apostołów Piotra i Pawła. Następnie przejedziemy do Chocimia. Tam zwiedzimy twierdzę i Okopy św. Trójcy.

Osada powstała wewnątrz twierdzy, która na polecenie Jana III Sobieskiego została wzniesiona w celu neutralizacji najazdów tureckich, podejmowanych ówcześnie z Chocimia i Kamieńca. Obiadokolacja. Nocleg w Kamieńcu.

Dzień 4:

Po drodze do Lwowa zobaczymy wiele atrakcji. Przespacerujemy się po Buczaczu, zachwyci nas ratusz zbudowany w stylu rokoko, koegzystujące ze sobą kościół i cerkiew. Malownicze miasto nad Strypą zaskoczy niejedną niespodzianką. Dalej kierujemy się do nieodkrytego jeszcze przez turystów Stanisławowa, który nazwę zawdzięcza wojewodzie krakowskiemu i hetmanowi koronnemu, Stanisławowi Rewerze Potockiemu.

Rodzina Potockich w dużym stopniu przyczyniła się do niesienia kultury na tych rejonach. Tam zobaczymy dawny kościół Jezuitów, teraz katedrę greckokatolicką i dawny kościół farny, w którym są pochowane szczątki rodziny Potockich oraz inne cenne relikwie. Oczaruje nas klimat miejskiego rynku i ratusza. Znajdziemy pomnik naszego wieszcza, Adama Mickiewicza. Przejazd w kierunku Lwowa. Nocleg.

Dzień 5:

O poranku po śniadaniu zwiedzamy słynny Cmentarz Łyczakowski i piękny Cmentarz Orląt Lwowskich, autonomiczną część tego pierwszego. Znajdują się tam mogiły uczestników bitwy o Małopolskę Wschodnią i Lwów. Spośród prawie 3000 pochowanych tam żołnierzy część to Orlęta Lwowskie, czyli młodzież szkół średnich i wyższych oraz inteligencja.

Nasi rodacy nazywają to miejsce świętym, Campo Santo. Przejeżdżamy na Stare Miasto, gdzie mamy czas wolny przeznaczony na relaks, dobry obiad czy kupno pamiątek. Ok. godziny 14. wyruszamy w drogę powrotną do Polski.

Zakwaterowanie

Organizator zapewnia noclegi w hotelach 3*. Wybierając tę opcję wycieczki, uczestnicy są zakwaterowani zazwyczaj w hotelach usytuowanych poza centrum Lwowa, które zbierają dobre recenzje. Pokoje 2-osobowe. Rodziny będą mogły być zakwaterowane w pokojach 3-osobowych.

Pogoda

Na terenie Podola panuje klimat umiarkowanie kontynentalny z ciepłym latem i łagodną zimą. Wiosną i na początku jesieni przenika arktyczne powietrze przynoszące nagłe ochłodzenie powietrza. Kraina charakteryzuje się dużym zalesieniem. Większą część lasów zajmują te liściaste - grabowe i dębowe.

Stepowa szata roślinna w naturalnym wyglądzie zachowała się tylko przy rzekach Smotrycz i Dniestr. Najwyższa średnia temperatura na Ukrainie to ok. 27°C, a najniższa to -3°C. Najcieplejszym miesiącem jest lipiec, a najchłodniejszym styczeń.

Cena zawiera

 • transport do/z miejsca docelowego,
 • zakwaterowanie,
 • wyżywienie (śniadania + obiadokolacje, 1 obiad),
 • opieka pilota i polskojęzycznego przewodnika,
 • bilety wstępu do atrakcji wymienionych wymienionych w programie,
 • ubezpieczenie turystyczne KL i NNW.

Cena nie zawiera

 • wydatków indywidualnych,
 • kosztów wycieczek fakultatywnych (opcjonalne),
 • atrakcji dodatkowych, które nie są objęte programem,
 • napiwków dla obsługi.

Ceny

Koszt wyjazdu na 5 dni już od 1065 PLN do 1300 PLN od osoby, zależnie od terminu i miejsca wyjazdu.

Ważne informacje

Wyjeżdżamy poza Unię Europejską, na Ukrainę, gdzie niezbędny jest ważny co najmniej przez 6 miesięcy paszport. Wiza nie jest wymagana.

W cenie wycieczki jest transport z/do następujących polskich miast: Przemyśl, Rzeszów, Zamość, Kraków, Lublin, Warszawa i Katowice. Koszt jest uzależniony od terminu wycieczki i miasta wyjazdu.

Organizator

Organized by Biuro Podróży Chortycia

Zabierzemy Cię do Lwowa, na Ukrainę oraz do Odessy. Z nami spędzisz urlop Truskawcu i wybierzesz się na objazdówki po Kijowie i Czarnobylu.

Przed wycieczką:

Przygotowując się na tę pełną wrażeń Majówkę (oraz inne terminy), nie zapomnijcie wziąć nakrycia głowy i kremu z filtrem UV. Wygodne buty zaoszczędzą wielu niedogodności, przed nami sporo wędrówek.

Mając w planach zwiedzanie miejsc kultu, pamiętajmy o spakowaniu odpowiedniego stroju Kobiety powinny posiadać chustę, spódnicę, zasłonięte ramiona, natomiast panowie spodnie lub szorty za kolano i koszulkę przykrywającą ramiona.

Ceny na Ukrainie są niższe niż w Polsce. Hrywna jest obowiązującą walutą. Jeżeli posiadamy kartę bankomatową umożliwiająca wypłaty z bankomatów, możemy z niej korzystać, ale należy uważać na komunikaty przy wypłacie gotówki. Jeżeli chcemy posługiwać się gotówką, lepiej jest wymienić złotówki już na Ukrainie.

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.