Kategorie
Kontakt
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 20:00
Wyślij e-mail na: kontakt@travelduck.pl
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 20:00
Wyślij e-mail na:

Armenia: majówka z widokiem na Ararat

Wspólny wyjazd do Armenii na trasę po najpiękniejszych miejscach kraju. Zobaczymy imponującą stolicę - Erywań, a także położone w górach ustronne miejsca z malowniczo położonymi klasztorami. Pełni obrazu tej krainy dopełniają cudowna i sycąca kuchnia, wspaniali ludzie i egzotyczna kultura.

Atrakcje

 • zwiedzanie Erywania, Kaskady, Wernisażu, Niebieskiego Meczetu,
 • jezioro Sewan, klasztor Sewanawank,
 • cmentarz Noratus,
 • trasa do karawanseraju Selim,
 • klasztor Norawank, Spitakowor, Chor Wirap, Garni, Gegard, Howhanawank,
 • twierdza Smbataberdi,
 • trekking do Tsachac Kar,
 • rezerwat Jegegis,
 • degustacje win,
 • trekking do Gndewank,
 • Karahundż,
 • kolejka linowa w Tatewie, klasztor Tatew,
 • Khndzoresk,
 • Muzeum Ludobójstwa, Cicernakaberd,
 • twierdza Amberd,
 • Eczmiadzyn.

Czytaj więcej

Zwiń

Poziom zaawansowania

Podczas wyjazdu pójdziemy w trasy trekkingowe, które nie powinny sprawić większych kłopotów. Konieczne jest wzięcie ze sobą odpowiedniego górskiego obuwia i ubioru. Poziom trudności wyjazdu oceniany jest na 1/2.

Podstawowy
Średniozaawansowany
Zaawansowany
Nie jesteś pewien/pewna, czy dostępny poziom jest dla Ciebie odpowiedni? Skontaktuj się z nami.

Miejsce

Jak wiele innych republik postradzieckich, Armenia to państwo kontrastów. Budowle nawiązujące do czasów rosyjskiej dominacji na tych terenach mieszają się z piękną, tradycyjną zabudową. Niektóre z perełek architektonicznych sięgają setek lat wstecz.

Armenia oferuje niezwykle aromatyczną kuchnię, pełną mięsa i warzyw. Dodatkowo, lokalnymi specjałami są wina i koniak, które świetnie komponują się z innymi miejscowymi smakami.

Plan wyjazdu

Ze względu na sytuację na miejscu, pogodę i inne czynniki (w tym daty wylotów), organizator może nieco zmienić program wyjazdu.

Dni 1-2:

Wylatujemy do Erywania, który jest stolicą Armenii. Po zakwaterowaniu na miejscu odpoczniemy.

Następnego dnia po późnym śniadaniu udamy się nad położone w górach jezioro Sewan, na wysokości niemal 2000 m n.p.m. Zwiedzimy też klasztor Sewanawank, wybudowany na niewielkim półwyspie i z którego będziemy mieć niezwykły widok na taflę jeziora. Osoby chętne (uwaga morsy!) będą mogły zażyć kąpieli w jeziorze.

Dalej zwiedzimy Pole Tysiąca Chaczkarów, czyli cmentarz Noratus usłany ogromną ilością kamiennych, pochodzących ze średniowiecza krzyży. Przejdziemy się fragmentem starego szlaku handlowego aż do karawanseraju Selim. Odkryjemy także położony na odludziu klasztor Norawank. Noc spędzimy u gospodarzy w Jegegnadzorze.

Dzień 3:

Wejdziemy do twierdzy Smabataberdi, a dalej czeka nas trekking do klasztoru Tsachac Kar (dystans to ok. 10 km). Odwiedzimy rezerwat Jegegis, a w nim żydowski cmentarz. Następnie przejedziemy do monastyru Spitakowor, a dalej do doliny Areni, która słynie z win.

Kiedy już tam dotrzemy, w kameralnych piwniczkach spróbujemy lokalnych wyrobów alkoholowych i gastronomicznych, a następnie wrócimy do Jegegnadzoru.

Dzień 4:

Jedziemy do Dżermuku, gdzie zwiedzimy uzdrowisko z gorącymi mineralnymi źródłami. Stamtąd czeka nas trekking lub spacer (trekking to ok. 12 km, a spacer to ok. 3 km) do klasztoru Gndewank, który zbudowany został w kanionie rzeki Arpa. W Karahundż zobaczymy pole megalitów pochodzących z czasów prehistorycznych. Noc spędzimy pod Tatewem.

Dzień 5:

W Tatewie wsiądziemy na najdłuższą okrężną kolejkę linową świata (która mierzy prawie 6 km długości), którą wjedziemy do klasztoru Tatew. Miejsce to leży w górach, nad kanionem Boritan. Zobaczymy słynny Most Diabła, gdzie będzie opcja kąpieli w gorących źródłach i punkt widokowy, który kiedyś pełnił funkcję strażnicy.

Udamy się eksplorować Khndzoresk, czyli opuszczone miasteczko, do którego dostaniemy się wiszącym mostem, prowadzącym nad kanionem.

Dzień 6:

Trasa poprowadzi przez region Arenia, który słynie z produkcji win. To właśnie tam będziemy mogli spróbować aż kilkunastu ich rodzajów. Podjedziemy też bliżej punktu styku czterech granic: Armenii, Iranu, Turcji i Azerbejdżanu. Zwiedzimy klasztor Chor Wirap, który leży tuż u stóp góry Ararat. Według badaczy, to w tym miejscu miała osiąść biblijna Arka Noego.

Zobaczymy też wpisaną na listę światowego dziedzictwa UNESCO świątynię Garni, która pochodzi z antyku, a także klasztor Gegard, również wpisany na listę UNESCO. Ten drugi słynie z niezwykłej akustyki. Spróbujemy pochodzącego z tych terenów wina z granatów. Posilimy się nad kanionem Azat, a następnie przemieścimy do Erywania.

Dzień 7:

Zwiedzamy stolicę. Odkrywamy muzeum sztuki nowoczesnej - Kaskady. Dalej przejdziemy się bulwarami i parkami Erywania, a także zrobimy zakupy w Wernisażu. Wejdziemy do Niebieskiego Meczetu przy Alei Mesropa Masztoca. Zwiedzimy muzeum artysty Siergieja Paradżanowa.

W zanadrzu będziemy też mieli możliwość wejścia do warzelni koniaku, Muzeum Narodowego Armenii lub Matenadaran. Odwiedzimy też Cicernakaberd, a także Muzeum Ludobójstwa.

Dzień 8:

Obok majestatycznego kanionu Kasag czeka na nas klasztor Hovhannavank. Miniemy Aragacu, czyli najwyższą górę kraju. Udajemy się w kierunku twierdzy Amberd. Dalej czeka nas świątynia Jazydów w Aknaliczu.

Zajedziemy w miejsce, w którym rzekomo spoczywają fragmenty Arki Noego, czyli do wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO Eczmiadzynu. Rzeczone fragmenty biblijnego okrętu zostały znalezione w leżących niedaleko ruinach Zwartnoc (również na liście UNESCO). Wracamy do Erywania.

Dzień 9:

Wczesnym porankiem żegnamy się z Erywaniem i wracamy do Polski.

Zakwaterowanie

W Hagpacie i Erywaniu zakwaterowani będziemy w domach gościnnych, pensjonatach i hotelach. W większości przypadków noce spędzimy u lokalnych gospodarzy, u których pokoje przeważnie będą 2-os., ale może się zdarzyć, że będą wieloosobowe. Sanitariaty (łazienki i toalety) będą wspólne dla kilku pokoi.

Pogoda

Pogoda w Armenii:

Najbardziej przyjazne okresy w Armenii to miesiące wiosenne i jesienne. Klimat kraju jest suchy, kontynentalny i raczej nieczęsto występują tu opady. Na majówce w dzień należy się spodziewać komfortowych temperatur w okolicach 20°C, a nocami ok. 10°C.

Cena zawiera

 • bilet na samolot w obie strony, a także opłaty lotniskowe,
 • bagaż nadawany i podręczny (zgodnie z regulacjami wewnętrznymi konkretnej linii lotniczej),
 • usługi polskojęzycznego pilota,
 • przejazdy lokalne minibusem wyposażonym w klimatyzację,
 • zakwaterowanie,
 • częściowe wyżywienie (8 śniadań, 4 obiadokolacje),
 • paczki informacyjne i mapy,
 • gwarancję ubezpieczeniową biura podróży,
 • ubezpieczenie KL, NNW i bagażu,
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Cena nie zawiera

 • biletów wstępu do płatnych muzeów, zabytków i na kolejkę linową w Tatewie (ok. 20-30 EUR),
 • wyżywienia, którego nie objęto programem,
 • wydatków własnych,
 • napiwków.

Ceny

Cena wyjazd dla jednej osoby wynosi 4990 PLN.

Ważne informacje

Wyżywienie:

Kuchnia ormiańska bogata jest w mięsa i świetnie przyrządzone warzywa. Dlatego też nikt nie powinien mieć problemu ze znalezieniem dań pasujących do diety. Zdecydowanie najpopularniejsze dania do szaszłyk i dolma. Ceny są tu niższe niż w Polsce.

Przejazdy:

Nasza grupa będzie przemieszczała się wygodnym, klimatyzowanym minibusem.

Wizy do Armenii:

Aby móc wjechać do Armenii w celach turystycznych, obywatele Polski nie potrzebują wiz.

Szczepienia Armenia:

Brak dodatkowych obowiązkowych szczepień.

Organizator

Organized by Barents

Aktywne podróże z Barentsem pozwolą zobaczyć to, czego bezpiecznie i bez przewodnika nie doświadczysz.

Majówka w Armenii

Nasza grupa wyjazdowa nie będzie duża - będzie to od 6 do 14 osób.

Sprawdź podobne wyjazdy

Teheran, Iran

3 - 18 październik 2020

od7 990 PLN

/ os.

Gelati, Gruzja

14 - 23 październik 2020

od4 990 PLN

/ os.

Udabno, Gruzja

19 wrzesień - 3 październik 2020

+ 1 więcej

od5 990 PLN

/ os.

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.