Kategorie
Kontakt
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na: kontakt@travelduck.pl
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na:

Eksploruj wyspy Afryki: Madagaskar, Mauritius i Nosy Be

Poznaj zaskakujące wyspy Afryki - Madagaskar, Mauritius i Nosy Be. Zachwyć się endemiczną roślinnością na Madagaskarze, przespaceruj się wzdłuż wodospadów na Mauritiusie, zrelaksuj na piaszczystych plażach Nosy Be.

Atrakcje

 • endemiczna roślinność Madagaskaru,
 • zadziwiające gatunki zwierząt - lemury, kameleony, krokodyle i wiele innych,
 • ogromne baobaby,
 • lazurowe wybrzeża Mauritiusa,
 • piaszczyste plaże Nosy Be,
 • Czarne Tsingy w rezerwacie na Madagaskarze,
 • lokalna, wyspiarska kuchnia,
 • plantacja kakao i wanilii,
 • czerwone krajobrazy Mahajangi,
 • sporty wodne na Mauritiusie.

Czytaj więcej

Zwiń

Poziom zaawansowania

Oferta skierowana dla każdej chętnej osoby, bez szczególnego przygotowania przed podróżą.

Podstawowy
Średniozaawansowany
Zaawansowany
Nie jesteś pewien/pewna, czy dostępny poziom jest dla Ciebie odpowiedni? Skontaktuj się z nami.

Miejsce

Madagaskar, Mauritius i Nosy Be to wyspy leżące u południowo-wschodnich wybrzeży Afryki. Otaczają je lazurowe wody Oceanu Indyjskiego, a spotkamy na nich roślinność występującą jedynie w tej części świata.

Plan wyjazdu


Dzień 1: Antananarywa

W przypadku przylotu tego samego dnia co odlot - zameldowanie i kolacja w hotelu, natomiast w przypadku dotarcia w dniu następnym tylko zameldowanie.

Dzień 2: Antananarywa - Park Narodowy Ankarafantsika

O wczesnych godzinach porannych wyruszymy wynajętym minibusem w kierunku rezerwatu Ankarafantsika. Będziemy mieli okazję odpocząć po wielogodzinnym locie z Polski, oglądając niesamowite krajobrazy północno-zachodniego Madagaskaru. Droga prowadzić będzie przez porośnięty gdzieniegdzie trawą płaskowyż Tampoketsa, który do złudzenia przypomina wyglądem stepy.

Mijane wzgórza są koloru rdzawej czerwieni, co uchodzi za symbol Afryki. Po drodze będziemy przejeżdżać obok nielicznych wiosek, m.in. Ankazobe i Andribe, które słyną z występowania w ich okolicach kamieni szlachetnych.

Przystanek na posiłek zrobimy w Maevatanana, obok której wydobywa się około 30 kg złota na miesiąc. Podczas dalszej drogi zmieni się widok za oknem na bardziej równinny i będzie można zaobserwować pierwsze skupiska baobabów. Zatrzymamy się na nocleg w pobliżu rezerwatu Ankarafantsika.

Dzień 3: Ankarafantsika - Mahajanga

O poranku wyruszymy na trekking po Parku Narodowym Ankarafantsika, który obfituje w występującą tylko na Madagaskarze faunę i florę. Można zobaczyć tu różne gatunki lemurów, tropikalnych ptaków, kolorowych płazów i gadów. Roślinność zaskoczy nas bujnością i soczystą zielenią.

Zwiedzimy Wielki Kanion Ankarokaroka, Lavaka. Tu krajobraz diametralnie się zmienia z zielonych lasów na poerozyjne, czerwone pejzaże niczym z filmów o Marsie. Odpoczniemy podczas obiadu w restauracji serwującej dania kuchni malgaskiej. Po posiłku wyruszymy do portowej miejscowości Mahajanga nad Kanałem Mozambickim. Wieczorem zaplanowany jest czas wolny na spacery po okolicy.

Dzień 4: Mahajanga

Dzień rozpoczniemy od wizyty w Czerwonych Cyrkach Ankomany, które zaskakują różnorodnością kolorów - to odcieni czerwieni i różu. Są to wyżłobione przez erozję, deszcze i wiatr wzgórza położone nad Kanałem Mozambickim.

Następnie przespacerujemy się wzdłuż brzegów Świętego Jeziora Mangatsa, przy którym według lokalnych wierzeń spełniają się najskrytsze życzenia. Zatrzymamy się, aby zrelaksować się, karmiąc licznie żyjące w jeziorze ryby.

Po południu wrócimy do Mahajangi, gdzie m.in. zobaczymy 800 letni baobab o obwodzie liczącym prawie 15 m. Następnie zaplanowany jest czas wolny, który można spędzić na plażowaniu, kąpieli w basenie lub spacerze po okolicznych, kolonijnych uliczkach Mahajangi.

Dzień 5: Mahajanga - Antsohihy

O poranku wyruszymy do stolicy regionu Sofia, Antsohihy. Przejeżdżać będziemy wzdłuż terenów składających się z wapieni i piaskowca, które słyną z odkryć śladów bytowania dinozaurów i starożytnych kręgowców, np. występującego tylko na Madagaskarze mażungazaura. Po zakwaterowaniu w hotelu czas wolny.

Dzień 6: Antsohihy - Ambanja

O poranku wyruszymy w dalszą drogę w kierunku północnych terenów Madagaskaru. Zaobserwujemy zmiany w roślinności i krajobrazie. Zaczną pojawiać się liczne bananowce i drzewa palmowe, typowe dla klimatu tropikalnego.

Po południu zjemy malgijski obiad i odwiedzimy lokalną plantację kakao i wanilii. Na Madagaskarze produkuje się niemal 3500 ton tej słodkiej przyprawy, która słynie jako najlepsza na świecie. Podczas całej wycieczki będziemy mieli wiele okazji do zakupu aromatycznych afrykańskich przypraw. Po południu zakwaterowanie w Ambanja w hotelu i czas wolny na indywidualne zwiedzanie.

Dzień 7: Ambanja - Nosy Be

W godzinach porannych wyruszymy do portu w Ankify, z którego przepłyniemy na wyspę Nosy Be, której nazwa oznacza w języki mangalskim “dużą wyspę”. Jest to miejsce z powulkanicznymi krajobrazami, pełnymi skał krystalicznych i wulkanitów. Na wyspie można zobaczyć liczne kratery, które wypełnione są jeziorami.

Pobyt na Nosy Be rozpoczniemy od odpoczynku na plaży Andilana, skąd pojedziemy do lokalnej wioski rybackiej. Po obiedzie wyruszymy na safari samochodami 4x4, a po południu przespacerujemy się wokół jeziora Mont Passot. W godzinach wieczornych czas wolny na wyspie.

Dzień 8: Nosy Be

Kolejny dzień można spędzić według upodobań, na plażowaniu i kąpieli w krystalicznie czystych wodach lub fakultatywnie na rejsie po okolicznych wyspach Sakalia - Nosy Tanikely, Nosy Komba. Odkryjemy tu tropikalne dżungle, popływamy wśród raf koralowych, zrelaksujemy się na piaszczystych plażach oraz zrobimy piknik z widokiem na wulkan. Wieczorem powrót do hotelu i czas wolny.

Dzień 9: Nosy Be i Ankarana

O poranku wyruszymy najpierw łodziami do portu Ankify, a następnie minibusem w stronę Ankarana. Drogę umilą nam widoki tutejszych plantacji bananowców i palm kokosowych. Przejeżdżać będziemy obok zatoki Ambaro, a obiad zjemy w lokalnej restauracji. Będąc na Madagaskarze, koniecznie trzeba spróbować lokalnych potraw z ryżu z dodatkiem laoka i przetworów z mango, limonki i kokosa.

Po południu dojedziemy do Ankarana, gdzie znajduje się zjawiskowy Park Narodowy o tej samej nazwie. Zakwaterowanie w hotelu i czas wolny na indywidualne poznawanie okolicy.

Dzień 10: Ankarana - Antsiranana (Diego Suarez)

O poranku wybierzemy się do rezerwatu Ankarana, który mieści się na powierzchni ponad 18000 hektarów. Podziwiać będziemy niezwykłe formacje skalne, zwane tsingy, które swoją nazwę zawdzięczają dźwiękom wydawanym po uderzeniu w wapienne iglice - koniecznie należy spróbować.

Podziwiać będziemy również Tsingy Czarne, zapierającą dech formację skalną, wystającą prosto z dżungli. W tej części wyspy występuje duża ilość lemurów, żółwi, krokodyli i liczne gatunki dziko rosnących orchidei. W tym pięknym Parku Narodowym znajduje się również najdłuższa w Afryce sieć jaskiń wraz z podziemnymi jeziorami, które nadal czczone są przez miejscowe ludy jako miejsca święte.

Po południu pojedziemy do Antsiranana, które jest największym miastem Madagaskaru. Po zakwaterowaniu czas wolny i kolacja.

Dzień 11: Antsiranana

Rano pojedziemy zobaczyć Park Narodowy Góry Ambre, w którym podziwiać będziemy tropikalne wodospady, niezwykłe formacje skalne i głębokie kaniony. Rezerwat jest siedliskiem ponad 75 gatunków ptaków, 25 ssaków i 59 gadów, mieszkających u podnóża stratowulkanu d`Ambre. Po południu udamy się na obiad i relaks na plaży Ramena. Wieczorem kolacja i czas wolny.

Dzień 12: Antsiranana - Antananarywa

O poranku udamy się na lotnisko, aby przenieść się z powrotem do stolicy Madagaskaru. Tutaj nastąpi zakwaterowanie w hotelu oraz czas wolny. Fakultatywnie można skorzystać z oferty lokalnego biura podróży, m.in. odwiedzić tzw. Crock-farmę, prywatny ogród zamieszkany przez krokodyle i lemury.

Dzień 13: Antananarywa - Port Louis

O poranku transfer na lotnisko i wylot na Mauritius, oddalony od Madagaskaru o ok. 900 km. To największa wyspa Archipelagu Maskarenów, o lazurowych wybrzeżach i rajskim krajobrazie. Zakwaterowanie nad brzegiem Oceanu Indyjskiego w hotelu Chantauvent Guest House 3/4* z prywatną plażą i basenem. Istnieje możliwość zamieszkania na 3 noce w hotelu o wyższym standardzie 4- lub 5*, wedle cennika.

Zaplanowano czas wolny na resztę dnia. Dla miłośników adrenaliny istnieje możliwość uprawiania sportów wodnych, m.in. windsurfingu, scuba divingu, wędkowania na łódce z dala od brzegu. Mauritius zaskoczy nas również różnorodnością swojej kuchni, która łączy smaki indyjskie, francuskie, holenderskie i kreolskie.

Dzień 14: Mauritius

Kolejny dzień czasu wolnego na wyspie, z możliwością skorzystania z fakultatywnych wycieczek lokalnego biura, to m.in. rejs katamaranem po pobliskich wodach. Możliwość odpoczynku na piaszczystych plażach, kąpieli w oceanie lub hotelowym basenie oraz indywidualne zwiedzanie wyspy.

Dzień 15: Mauritius

Ciąg dalszy czasu wolnego na wyspie. O poranku istnieje możliwość fakultatywnego wyjazdu na południowo-zachodnią część Mauritiusa, podczas której przejeżdżać będziemy przez malownicze tereny La Morne, La Prairie i Maconde, aby zatrzymać się w Chamarel, gdzie znajdziemy najwyższy wodospad na wyspie.

Dodatkową atrakcją, którą będziemy eksplorować, jest tzw. ziemia siedmiu kolorów w Chamarel czy Park Black River Gorges, obfitujący w tropikalną roślinność i egzotyczne zwierzęta. Następnie przespacerujemy się wzdłuż brzegów świętego jeziora Grand Bassin, miejsca kultu miejscowych Hindusów, a na koniec wycieczki odwiedzimy krater Trou aux Cerfs, z którego rozciąga się widok na całą wyspę.

Wieczorem dla chętnych wyjście do lokalnych dyskotek i knajpek podających świeże koktajle.

Dzień 16: Port Louis - Warszawa

Dzień pożegnania z Mauritiusem. Rano możliwość zakupienia pamiątek i w zależności od godziny odlotu obiad w restauracji obok lotniska. Odlot do Polski z przesiadką w jednym z europejskich miast.

Zakwaterowanie

Zakwaterowanie w pokojach dwuosobowych w hotelach 3- i 4*. Na Mauritiusie możliwość zakwaterowania w hotelu o wyższym standardzie według indywidualnego cennika.

Pogoda

Najlepszy czas na podróż na wyspy Oceanu Indyjskiego zaczyna się od marca i trwa do listopada. Wtedy temperatura w tych rejonach oscyluje w granicach 30°C i jest najmniejsza szansa na opady. Najczęściej pada w styczniu i lutym.

Cena zawiera

 • lot z Polski na Madagaskar i z Mauritiusa do Polski (z przesiadkami w Europie),
 • loty wewnętrzne pomiędzy Antsiranana a Antananarywą,
 • transfer z lotnisk do hotelów,
 • podróże busem podczas całej wyprawy po Madagaskarze,
 • nocleg w pokojach 2-osobowych,
 • opiekę polskojęzycznego pilota do 12 dnia wycieczki,
 • safari 4x4 na wyspie Nosy Be,
 • śniadania i obiadokolacje,
 • przepłynięcie łodziami na Nosy Be i z powrotem,
 • ubezpieczenie (NNW, KL, bagaż).

Cena nie zawiera

 • kosztu otrzymania wizy (30 EUR) - wydawana na granicy,
 • kosztu biletów wstępu do rezerwatów i parków narodowych (120 EUR),
 • napiwków dla obsługi hotelowej i turystycznej (ok. 60 EUR na Madagaskarze, według uznania na Mauristiusie),
 • kosztu obiadów oraz napojów,
 • dodatkowych wycieczek poza programem i sportów wodnych,
 • składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (13 PLN),
 • dodatkowej opłaty za pokój 1-osobowy na całej trasie (370 EUR).

Ceny

Koszt wyjazdu na 16 dni: 8500 PLN + 2420 EUR od osoby.

Ważne informacje

Wylot z lotniska im. F. Chopina w Warszawie do Antananarywy na Madagaskarze. Przesiadka w Paryżu lub Stambule, Frankfurcie lub Adis Abebie. W przypadku przesiadania się we Francji - przylot i zameldowanie w ten sam dzień w późnych godzinach wieczornych. Istnieje też możliwość lądowania o godzinie 14. w przypadku innego lotu z Paryża, Adis Abeby lub Istambułu.

Przed przyjazdem warto się zaszczepić przeciwko takim chorobom, jak błonica, tężec, krztusiec, WZW typu A i B oraz dur brzuszny.

Organizator

Organized by Opal Travel

Naszą specjalnością są autorskie, egzotyczne wycieczki i wyprawy, przygotowywane z uwzględnieniem indywidualnych wymagań uczestników.

Wyprawa na wyspy Afryki

Zabierz ze sobą repelent przeciwko tropikalnym komarom, krem z filtrem przeciwsłonecznym, kapelusz i wygodne buty.

Na Madagaskarze lemur jest zwierzęciem świętym i nie można go skrzywdzić.

Zarówno na Madagaskarze, jak i Mauritiusie można spotkać jeszcze osoby kultywujące rdzenne wierzenia.

Sprawdź podobne wyjazdy

Rangun, Birma

12 - 26 lipiec 2022

+ 2 więcej

od6 800 PLN

/ os.

Panama, Panama

14 - 28 luty 2022

od8 890 PLN

/ os.

Thimphu, Bhutan

10 - 23 luty 2022

od3 295 USD

/ os.

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.