Kategorie
Kontakt
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na: kontakt@travelduck.pl
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na:

Całoroczna objazdówka na weekendy: Zamość + Lwów

Weekendowa eksploracja 2 historycznych miast: Lwowa i Zamościa. W programie zwiedzanie najsłynniejszych miejsc w tych urokliwych zakątkach Ukrainy i Polski. Wycieczka objazdowa możliwa w każdy weekend przez cały rok, idealna dla miłośników historii oraz pięknej architektury.

Atrakcje

 • eksploracja miast wpisanych na listę światowego dziedzictwa UNESCO,
 • podziwianie przykładów XVI-wiecznej, włoskiej myśli urbanistycznej w Zamościu,
 • wizyta w Muzeum Zamoyskiego,
 • odsłuchanie tradycyjnego hejnału z wieży Ratusza w Zamościu,
 • odwiedziny w wielu ważnych historycznie dla Polski miejsc we Lwowie,
 • zwiedzanie Kaplicy Boimów i Katedry Łacińskiej na Ukrainie,
 • spacer po Cmentarzu Łyczakowskim i Orląt Lwowskich,
 • dla chętnych spektakl w Operze Lwowskiej oraz spotkanie z Zamojskim Bractwem Rycerskim.

Czytaj więcej

Zwiń

Poziom zaawansowania

Wycieczka objazdowa po Lwowie i Zamościu nie wymaga specjalnego przygotowania lub sprawności fizycznej. Tempo zwiedzania dostosowane do grupy uczestników.

Podstawowy
Średniozaawansowany
Zaawansowany
Nie jesteś pewien/pewna, czy dostępny poziom jest dla Ciebie odpowiedni? Skontaktuj się z nami.

Miejsce

Zamość to miasto we wschodniej Polsce, gdzie zachowała się niemal w niezmienionej postaci XVI-wieczna architektura - z tego względu nazywane jest “Perłą Renesansu”. Lwów leży w zachodniej części Ukrainy. Nadal zachwyca romantycznymi zakątkami, gdzie mieszkało niegdyś wielu słynnych Polaków.

Plan wyjazdu

Program “Lwów w każdą sobotę” i “Zwiedzaj z nami Zamość” jest ramowy i kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Dzień 1 (piątek) - Zamość

Uczestnicy grupy samodzielnie dojeżdżają do Zamościa. Od godziny 14. można meldować się w hotelu 3* w samym centrum miasta.

Dzień 2 (sobota) - Lwów

O poranku, wyposażeni w prowiant, wyjedziemy na jednodniową wycieczkę do Lwowa. O godzinie 4.50 wyruszymy z parkingu na ul. Peowiaków 90 B w stronę przejścia granicznego z Ukrainą. Następnie dojedziemy do Lwowa, gdzie spotkamy się z lokalnym przewodnikiem.

Pierwszą atrakcją będzie zwiedzanie zjawiskowego Cmentarza Łyczakowskiego, gdzie udamy się na miejsca wspominania wielu zasłużonych Polaków, m.in. Marii Konopnickiej, Artura Grottgera, Gabrieli Zapolskiej. Następnie udamy się na leżący w niedalekiej okolicy Cmentarz Orląt Lwowskich, który wyglądem i historią trwale zapada w pamięć każdego odwiedzającego Lwów.

Wybierzemy się na romantyczny spacer po Starym Mieście. Przejdziemy wzdłuż urokliwych kamieniczek w Rynku, zobaczymy Ratusz, kaplicę Boimów, słynny hotel George, aby na zakończenie odpocząć pod pomnikiem polskiego wieszcza narodowego, Adama Mickiewicza. Po drodze eksplorować będziemy wnętrza kaplicy Boimów oraz Katedry Łacińskiej.

O godzinie 15.15 czas przeznaczony będzie na indywidualne zwiedzanie, odpoczynek lub pyszną kawę w okolicznych kawiarenkach. O 17.15 zbierzemy się ponownie przy budynku Opery Lwowskiej. Dla chętnych istnieje możliwość zwiedzania i wzięcia udziału w spektaklu w Operze.

Reszta osób będzie miała dalszy czas wolny na indywidualne aktywności lub wspólnie wybierzemy się na spacer urokliwymi uliczkami miasta, m.in. na Wały Hetmańskie czy do dzielnicy ormiańskiej, gdzie czeka katedra ormiańska.

O godzinie 20.30 lub po zakończeniu spektaklu w Operze Lwowskiej zbierzemy się przy autokarze i wyruszymy w drogę powrotną do Polski. Istnieje możliwość powrotu do miejsca dołączania do grupy na trasie lub powrót do hotelu w Zamościu.

Dzień 3 (niedziela) - Zamość

Po zjedzeniu śniadania typu stół szwedzki udamy się na zwiedzanie Zamościa. O 11.30 zbierzemy się z resztą uczestników na ul. Ormiańskiej 30 i spotkamy z przewodnikiem ubranym w tradycyjny strój historyczny, który przybliży nam historię hetmańskiego grodu.

Opowie niezwykłe ciekawostki o tym pięknym mieście, m.in. dlaczego zamojski hejnał jest grany na trzy strony świata oraz o tym, że stół szwedzki wywodzi się właśnie z Zamościa.

Eksplorację miasta rozpoczniemy od Muzeum Zamojskiego, gdzie zobaczymy bogate wnętrza kamienicy słynnego ormiańskiego kupca oraz XVII-wieczną makietę miasta, z pomocą której zrozumiemy ideę jednego z nielicznych na świecie miast idealnych. Dla chętnych możliwość zwiedzania całej ekspozycji w Muzeum Zamoyskiego.

Po wysłuchaniu hejnału z wieży ratusza udamy się na spacer po Wielkim Rynku, gdzie będziemy mieć okazję podziwiania barwnych kamieniczek mieszczańskich. W dalszej kolejności udamy się pod fontannę na Rynku Wodnym, do klasztoru Sióstr Klarysek, pod Katedrę Zamojską, Bramę Szczebrzeską i pomnik Jana Zamoyskiego.

Następnie przespacerujemy się po zamojskim parku aż pod Starą i Nową Bramę Lwowską. Tutaj wejdziemy na plateau bastionu św. Michała, skąd podziwiać będziemy mury miasta i obiekty poforteczne.

Dla grupy osób chętnych spotkanie z Zamojskim Bractwem Rycerskim, które pokaże nam, jak niegdyś biło się monety, przedstawi sztukę fechtunku i zaprezentuje scenki rodzajowe. Będzie również możliwość odpalenia armaty i strzelania z łuku.

Zakwaterowanie

Zakwaterowanie w hotelu 3* w pokojach 2-osobowych. W pokoju telefon, telewizor, radio i stałe łącze internetowe. Możliwość stołowania się w restauracji hotelowej i zamieszkania w pokoju 1-osobowym pod uiszczeniu dodatkowej opłaty - 60 PLN.

Pogoda

Klimat we Lwowie i Zamościu jest umiarkowany zimny. Najlepszy okres na wyjazd trwa od kwietnia do września, wtedy temperatury oscylują pomiędzy 15 a 25°C.

Cena zawiera

 • 2 noclegi wraz ze śniadaniami (stół szwedzki w niedzielę w Zamościu),
 • wycieczkę autokarową do Lwowa,
 • wycieczkę pieszą z przewodnikiem w stroju historycznym po Zamościu,
 • zwiedzanie Opery Lwowskiej.

Cena nie zawiera

 • biletu wstępu na spektakl do Opery Lwowskiej,
 • zajęć z Zamojskim Bractwem Rycerskim.

Ceny

Koszt wyjazdu na 2 dni: 315 PLN od osoby.

Ważne informacje

Oferta turystyczna została nagrodzona Medalem Mercurius Gedanensis 2013 za najlepszy produkt turystyczny w kategorii turystyki przyjazdowej oraz 3 miejscem w konkursie na Najlepszy Produkt Turystyczny Województwa Lubelskiego 2012.

Należy pamiętać o zabraniu ze sobą aktualnego paszportu - przy wjeździe na Ukrainę będzie sprawdzany przez służby celne. Godziny podane w programie są czasu miejscowego, oznacza to, że na Ukrainie dodaje się 1 godzinę do czasu polskiego.

Organizator

Organized by QUAND

"QUAND" to biuro turystyczne założone w 1991 roku. Od tego czasu prężnie działamy nieustannie doskonaląc naszą ofertę wyjazdów po Polsce i za granicą.

Ciekawostki:

Zamość jest miastem, które powstało jako własność rodowa rodziny Zamoyskich i po dzień teraźniejszy ta rodzina ma realny wpływ na losy tego miasta (przez ostatnie lata prezydentem był Maciej Zamoyski, syn ordynata. Zamość w zamyśle miał być miastem o idealnym kształcie i został zaprojektowany przez słynnego włoskiego architekta Bernardo Morando.

Lwów był pierwszym miastem, w którym powstała elektryczna sieć tramwajowa i nadal można tam się przejechać tradycyjnym, starym tramwajem. Przez Lwów przepływa rzeka Płetwia, która jest niewidoczna. Mianowicie została zasklepiona pod koniec XIX w. i do dziś przepływa pod ziemią.

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.