Kategorie
Kontakt
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 20:00
Wyślij e-mail na: kontakt@travelduck.pl
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 20:00
Wyślij e-mail na:

Ukraina: weekend we Lwowie (3 dni)

Czeka nas niezapomniana, weekendowa wyprawa do Lwowa. W 3 dni postaramy się zwiedzić większość najpiękniejszych zabytków miasta. Zobaczymy nie tylko wyjątkowe kościoły i cerkwie, ale również muzea i operę. Intensywny weekend z pewnością zadowoli nawet najbardziej wymagających turystów.

Atrakcje

 • zwiedzanie najciekawszych miejsc we Lwowie, kościołów, cerkwi, pałaców,
 • Stare Miasto,
 • Lwów Książęcy,
 • dzielnica ormiańska,
 • panoramiczne przejazdy po Lwowie,
 • zwiedzanie Muzeum Piwa połączone z degustacją,
 • za dodatkową opłatą udział w spektaklu w Operze Lwowskiej,
 • Cmentarz Łyczakowski.

Czytaj więcej

Zwiń

Poziom zaawansowania

Wycieczka objazdowa. Nie wymaga specjalnego przygotowania od uczestników. Poziom zaawansowania: łatwy.

Podstawowy
Nie jesteś pewien/pewna, czy dostępny poziom jest dla Ciebie odpowiedni? Skontaktuj się z nami.

Miejsce

Lwów znajduje się w zachodniej części Ukrainy, ok. 70 km od przejścia granicznego w okolicy Przemyśla. Jest jednym z najpiękniejszych miast na Ukrainie i jednocześnie jednym z najszybciej rozwijających się pod względem turystycznym zakątków w Europie. Przez wiele wieków należał do Polski, dlatego znajdziemy w nim mnóstwo miejsc i pamiątek związanych z naszym krajem.

Plan wyjazdu

Program wyjazdu może ulec zmianie w zależności od warunków.

Dzień 1: Wyjazd z Polski i zwiedzanie Starego Miasta we Lwowie

Wyjeżdżamy autokarem z Lublina. Przejeżdżamy przez Krasnystaw, Zamość i Tomaszów Lubelski, zabierając po drodze kolejnych uczestników wyprawy oraz pilota wycieczki.

Przekraczamy granicę na przejściu granicznym i kierujemy się w stronę Lwowa. Na miejscu spotykamy się z przewodnikiem, który oprowadza nas po Starym Mieście, wpisanym na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Zwiedzamy Wały Gubernatorskie, Kasyno Szlacheckie, Plac Mariacki, Lwowską Galerię Sztuki, Pałac Potockich, Basztę Prochową, Arsenał Miejski, Pocztę Główną, ulicę Ruską i oglądamy pomnik Iwana Fedorowa, Kolumnę Adama Mickiewicza oraz kupieckie kamienice.

Po obiedzie czas wolny. Potem zakwaterujemy się w hotelu na nocleg.

Dzień 2: Zwiedzanie najstarszej części Lwowa

Po śniadaniu wyruszamy do najstarszej dzielnicy Lwowa (Lwów Książęcy), by zobaczyć jej najciekawsze zabytki. Zwiedzimy Monaster Świętego Onufrego, Cerkiew Wołoską, Katedrę Łacińską, czyli bazylikę archikatedralną Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, Katedrę Dominikańską, Kaplicę Boimów i klasztor Benedyktynek, a także Kamienicę Królewską Korniakta i Muzeum Apteki.

W Rynku obejrzymy kamieniczki oraz budynek Ratusza. Przejdziemy również zabytkowymi ulicami Lwowa, m.in. dzielnicą ormiańską, gdzie zwiedzimy zespół katedry ormiańskiej i dom Cztery Pory Roku.

Po obiedzie odbędziemy panoramiczny przejazd po Lwowie. Przeprawimy się ulicą Gródecką i zobaczymy kościół św. Anny, więzienie Brygidki, Uniwersytet Lwowski Jana Kazimierza. Zwiedzimy Muzeum Lwowskiego Browaru i będziemy degustować tamtejsze piwo.

Wczesnym wieczorem (ok. 17.30) chętni, którzy będą posiadali bilety, zbiorą się przy Operze Lwowskiej. Zwiedzą oni budynek oraz obejrzą spektakl. Pozostali będą mieli czas wolny.

Dzień 3: Panoramiczny przejazd po Lwowie i powrót do Polski

Po śniadaniu wykwaterujemy się z hotelu i rozpoczniemy panoramiczny przejazd po Lwowie. Tym razem zwiedzimy archikatedralny sobór św. Jura, obejrzymy m.in. kościół św. Elżbiety, dworzec kolejowy, Politechnikę Lwowską, budynek Ossolineum, pałac Sapiehów, kościół św. Marii Magdaleny.

Przejedziemy na Łyczaków, by eksplorować Cmentarz Obrońców Lwowa i Cmentarz Łyczakowskiego. Potem będziemy mieli czas wolny, który spędzimy na Starym Mieście. Następnie pojedziemy na Wysoki Zamek, by z Kopca Unii Lubelskiej obejrzeć panoramę miasta.

Ok. 17. wyjedziemy w kierunku przejazdu granicznego, by wrócić do Polski.

Zakwaterowanie

Nocujemy w hotelu 2- lub 3* w pokojach 2-osobowych albo 3-osobowych (z dostawkami). Pokoje mają własne łazienki. Istnieje możliwość kwaterunku w pokoju 1-osobowym za dodatkową dopłatą. Jeśli uczestnik podróżuje sam, a nie chce dopłacać, zostanie dokwaterowany do pokoju 2- lub 3-osobowego.

Pogoda

Klimat we Lwowie jest umiarkowany zimny. Warunki pogodowe przypominają te, których doświadczamy w Polsce. Od listopada do marca temperatury są niskie, a opady spore. Najcieplej jest między majem a wrześniem i to właśnie w tym czasie najlepiej wybrać się na wycieczkę do Lwowa.

Cena zawiera

 • transport mikrobusem albo autokarem turystycznym,
 • noclegi,
 • wyżywienie (2 śniadania w formie szwedzkiego stołu oraz 3 obiady),
 • bilety wstępu do zwiedzanych miejsc (poza Operą Lwowską),
 • transfer z opery po spektaklu dla osób z zarezerwowanymi biletami,
 • opiekę pilota i polskojęzycznego przewodnika,
 • koszt opłat granicznych i miejscowych,
 • ubezpieczenie KL i NNW.

Cena nie zawiera

 • dopłaty do pokoju 1-osobowego (180 PLN),
 • kosztu zwiedzania i udziału w spektaklu w Operze Lwowskiej (ceny biletów wynoszą od 30 do 547 PLN).

Ceny

Koszt wyjazdu na 3 dni: 599 PLN od osoby.

Ważne informacje

Uczestnicy wyprawy muszą posiadać ważny paszport.

Wyjazd z Lublina z parkingu motelu PZMot przy ul. B. Prusa 8 o godzinie 4:30. W Krasnymstawie spotykamy się o 5:15 na stacji paliw Orlen przy ul. Okrzei 125. Z Zamościa ruszamy o 5:50 z parkingu przy ul. Peowiaków 90 B. Stąd też zabieramy pilota wycieczki. Z Tomaszowa Lubelskiego wyjeżdżamy o 6:25 z parkingu Biblioteki przy ul. Zamojskiej 2.

Organizator

Organized by QUAND

Biuro Turystyczne "QUAND" powstało w 1991 roku i od tego czasu działa nieprzerwanie oferując bogatą paletę wyjazdów lokalnych i zagranicznych.

Wycieczka do Lwowa

Wyjazd weekendowy.

Istnieje możliwość zarezerwowania biletów do Opery Lwowskiej za dodatkową opłatą. Po szczegóły piszcie do nas.

Sprawdź podobne wyjazdy

Czarnobyl, Ukraina

Zamość, Polska

29 - 31 maj 2020

+ 30 więcej

od315 PLN

/ os.

Lwów, Ukraina

4 - 5 lipiec 2020

+ 14 więcej

od379 PLN

/ os.

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.