Kategorie
Kontakt
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 20:00
Wyślij e-mail na: kontakt@travelduck.pl
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 20:00
Wyślij e-mail na:

Ukraina: trekking po najwyższej części Beskidów Połonińskich - Czarnohorze

Szybki wypad trekkingowy w góry? To brzmi jak dobry plan na Boże Ciało! Spędź aktywnie kilka dni, zdobywając góry będące częścią ukraińskiego pasma Karpat: Howerlę, Pietros, Smotrec oraz Pop Iwan. Zachwyć się malowniczym widokami na łąki oraz lasy iglaste i odpocznij na łonie natury w dobry towarzystwie.

Atrakcje

 • górskie krajobrazy,
 • specjały lokalnej kuchni,
 • integracja i dobre towarzystwo,
 • zdobywanie szczytów: Pietros, Howerla, Pop Iwan, Smotrec,
 • eksploracja Lwowa.

Czytaj więcej

Zwiń

Poziom zaawansowania

Rodzaj trasy trekkingowej: łatwa.

Podstawowy
Średniozaawansowany
Zaawansowany
Nie jesteś pewien/pewna, czy dostępny poziom jest dla Ciebie odpowiedni? Skontaktuj się z nami.

Miejsce

Czarnohora to pasmo górskie, które należy do Karpat ukraińskich. Pasmo zaliczane jest do najwyższej części Beskidów, które położone są między Karpatami Maramorskimi i Gorganami w Rumunii. Kraina ta słynie z sielskich, malowniczych łąk, które sięgają aż po horyzont. Bogata roślinność oraz, stoki porośnięte lasami bukowymi, jodłowymi i świerkowymi tworzą piękny krajobraz i odpoczynek dla oczu

Plan wyjazdu


Dzień 1

Spotykamy się na PKP Warszawa Stadion o godz. 22.30 i wyruszamy autokarem na Ukrainę.

Dzień 2

Jeżeli przekroczymy sprawnie przejście graniczne, wybierzemy się do Lwowa, gdzie na zwiedzanie poświęcimy ok. 2-3 godz. Tu również zjemy obiad i zrobimy zakupy. Ok. godz. 14. wyruszymy w drogę do Worochty, gdzie zameldujemy się wieczorem.

Dzień 3

Około godziny 8.30 wybierzemy się w góry (transport z miejsca zakwaterowania do wejścia na szlak). W pierwszej kolejności spróbujemy zdobyć Smotrec (1896 m n.p.m) i Pop Iwan (2022 m n.p.m). Ta część pasma Czarnohory jest najbardziej wysuniętym odcinkiem na południowy-wschód.

Odwiedzimy pozostałości po starym polskim schronisku oraz obserwatorium astronomicznym. Obserwatorium powstało jeszcze przed II Wojną Światową, nazywane było wtedy “Białym Słoniem”. Cała trasa zajmie ok. 8 godz.

Po zejściu z gór zostaniemy przetransportowani do kwatery turystycznej, gdzie zjemy kolację, biesiadując przy ognisku. Spróbujemy lokalnych przysmaków i nie tylko.

Dzień 4

Wyruszamy na szlak ok. godz. 8.30. Po przetransportowaniu do wejścia na szlak spróbujemy zdobyć najwyższy szczyt Karpat Ukraińskich, Howerlę (2058 m n.p.m) oraz Pietros (2020 m n.p.m). Pasmo znajduje się w północno-zachodniej części Czarnohory. Czas pokonania trasy: ok. 8 godz. Po zejściu z gór transfer do kwatery.

Wieczorem zjemy obiadokolację i zintegrujemy się przy ognisku.

Dzień 5

Główną atrakcją ostatniego dnia wyprawy będzie spływ raftingowy. Miejmy nadzieję, że stan potoków nam to umożliwi. Gdyby jednak tak się nie stało, możemy udać się na trekking po okolicznych wzgórzach.

Powrót do Warszawy planowany jest w okolicach godz. 14. po obiedzie.

Dzień 6

Rano dotrzemy do stolicy.

Zakwaterowanie

Podczas wyprawy będziemy nocować w kwaterach turystycznych.

Pogoda

Ukraina znajduje się w strefie klimatu kontynentalnego. W okresie zimowym napływające powietrze znacznie obniża temperaturę powietrza, średnio do -8°C, na wschodzie nawet do -40°C! W okresie letnim w centrum kraju średnia temperatura powietrza wynosi ok. 26°C. Na Ukrainę najlepiej jechać właśnie wtedy, od początku czerwca do końca września.

Cena zawiera

 • noclegi,
 • transfer autokarem lub busem,
 • wyżywienie (4x obiadokolacje, 4x śniadania, ognisko),
 • opiekę pilota wycieczki,
 • spływ raftingowy,
 • ubezpieczenie NNW,
 • usługi przewodnika górskiego,
 • zestaw (mapa i przewodnik turystyczny),
 • niespodziankę od organizatora.

Cena nie zawiera

 • dodatkowego wyżywienia,
 • biletów wstępu do atrakcji nie uwzględnionych w programie,
 • opłaty za Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (koszt 10 zł).

Ceny

Koszt 5-dniowego wyjazdu na Ukrainę wynosi 950 PLN za osobę.

Ważne informacje

Pamiętaj, żeby twój paszport był ważny minimum 3 miesiące od daty powrotu.

Organizator

Organized by Aktywna Warszawa

Aktywności sportowe i nie tylko przez cały rok, na powietrzu oraz wewnątrz w każdym wieku - sprawdź imprezy i obiekty sportowe!

Boże Ciało na Ukrainie

Wyjazd na trekking na Ukrainę przewidziany jest maksymalnie dla grupy 30 osób.

Na wyjazd zabierz ze sobą koniecznie: odzież zimową, wygodne buty trekkingowe, kijki trekkingowe, latarkę i termos. Jeżeli dopiero rozpoczynasz swoją przygodę z trekkingiem, warto zaopatrzyć się w tzw. stuptuty, ochraniacze na nogi, koszt to ok. 60 PLN. Dzięki temu uchronisz obuwie przed przemoczeniem.

Pierwszego dnia miej przy sobie przekąski regeneracyjne oraz coś ciepłego do picia w termosie.

Sprawdź podobne wyjazdy

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.