Kategorie
Kontakt
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na: kontakt@travelduck.pl
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na:

Wycieczka rowerowa 70 km: Lublin-Nałęczów-Kazimierz

Wszystkich miłośników aktywnego wypoczynku zapraszamy na wyprawę rowerową rozpoczynającą się w Lublinie, a kończąca w pięknym Kazimierzu Dolnym nad Wisłą z przejazdem przez zielony Nałęczów oraz wąwozy lessowe. Przemierzymy malownicze ścieżki rowerowe, pooddychamy świeżym powietrzem, poprawimy kondycję, a przede wszystkim spędzimy czas w pięknym otoczeniu przyrody i skosztujemy lokalnych przysmaków..

Atrakcje

 • wnętrza lubelskiego zamku,
 • Plac Litewski w Lublinie,
 • Archikatedra i klasztor oo. Dominikanów,
 • Park Zdrojowy i drewniane wille w Nałęczowie,
 • przejażdżka po wąwozach lessowych,
 • studnia na rynku w Kazimierzu Dolnym,
 • Góra Trzech Krzyży,
 • bulwary nad Wisłą,
 • lokalna kuchnia.

Czytaj więcej

Zwiń

Poziom zaawansowania

Średnia trudność wyprawy. Poruszamy się drogami gruntowymi, asfaltowymi i szutrowymi. Planowanych jest też kilka podjazdów. Łączna długość trasy, którą pokonamy to 70 km. Najbardziej wygodne będzie poruszanie się na rowerach górskich, trekkingowych lub crossowych.

Średniozaawansowany
Zaawansowany
Nie jesteś pewien/pewna, czy dostępny poziom jest dla Ciebie odpowiedni? Skontaktuj się z nami.

Miejsce

Lublin to stolica województwa lubelskiego licząca sobie ponad 700 lat. Znajdziemy tu liczne zabytki architektoniczne, klimatyczne kafejki i restauracje.

Uzdrowiskowa miejscowość Nałęczów, do której ściągają kuracjusze z całego kraju, była chwalona przez Sienkiewicza czy Żeromskiego.

Kazimierz Dolny nad Wisłą, jedna z pereł renesansu. Każdy, kto odwiedził to miasteczko, wspiął się na Górę Trzech Krzyży i zrobił sobie zdjęcie przy zabytkowej studni na rynku.

Plan wyjazdu

Wyprawę rozpoczynamy od wizyty na lubelskim zamku. Wejdziemy do Kaplicy Trójcy Świętej i do baszty, z której tarasu rozciąga się widok na piękne miasto. Następnie przejedziemy przez Bramę Grodzką, Stare Miasto i Śródmieście, gdzie możemy podziwiać Bazylikę oo. Dominikanów i Archikatedrę. Następnie przejedziemy przez Plac Litewski i wyruszymy w kierunku Nałęczowa.

Nałęczów to miejscowość uzdrowiskowa. Podczas przejazdu przez to miejsce zobaczymy zabytkowe wille w stylu zakopiańskim lub szwajcarskim, Park Zdrojowy i Stare Łazienki. Następnym punktem wyprawy są wąwozy lessowe otaczające Kazimierz Dolny. Przejedziemy przez najbardziej znany Wąwóz Korzeniowy, którego ściany porośnięte są korzeniami.

Celem naszej wyprawy jest Kazimierz Dolny nad Wisłą. Wjedziemy na Górę Trzech Krzyży, z której można podziwiać rozciągający się krajobraz na miasteczko i okolice. Podczas przejazdu na bulwary zobaczymy także ruiny zamku wzniesionego przez Kazimierza Wielkiego. Na bulwarach obejrzymy spichlerze, a na rynku zabytkową studnię z XIX w. i klimatyczne kamienice.

Zakwaterowanie

Wyprawa jednodniowa - bez zakwaterowania.

Pogoda

W województwie lubelskim średnie roczne temperatury wynoszą 8°C. Najcieplejszym miesiącem jest lipiec (średnia temperatura 18°C), a najzimniejszym styczeń (-5°C). Wiosną, latem oraz jesienią należy spodziewać się przelotnych opadów lub burz.

Cena zawiera

 • opiekę pilota podczas trwania wyprawy,
 • transport z/do Warszawy (dla uczestników),
 • asystę samochodu podczas przejazdu,
 • ubezpieczenie NNW i OC.

Cena nie zawiera

 • biletów wstępu do obiektów turystycznych.

Ceny

Koszt jednodniowej wyprawy wynosi 160 PLN/os. + ewentualne wypożyczenie roweru - 60 PLN.

Ważne informacje

Podczas wyprawy należy mieć przy sobie dowód osobisty.

Organizator

Organized by Wyprawy RoweLove

Wyprawy RoweLove to zwiedzanie pięknych, lecz mniej znanych zakątków Polski oraz promowanie niebanalnych i wyjątkowych miejsc noclegowych.

Co zabrać na rowerową wycieczkę?

W zależności od panujących warunków pogodowych, warto mieć przy sobie: okulary przeciwsłoneczne, krem z filtrem, płaszcz/kurtkę przeciwdeszczową. Podróżujemy w kasku ochronnym.

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.