Kategorie
Kontakt
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na: kontakt@travelduck.pl
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na:

Wycieczka na Litwę: atrakcje kraju nad Bałtykiem

Litwa znana jest jako kraina rzek, jezior i wybrzeża Bałtyku o bogatej historii. Poznamy ją zarówno od strony bardziej tradycyjnej, jak i tej artystycznej, modernistycznej, rozrywkowej. Spróbujemy dań kuchni litewskiej, aromatycznego chleba, słynnych ryb, blinów z ziemniaków, weźmiemy udział w degustacjach piwa, wina i miodu.

Czekają na nas przyroda, torfowiska, klimatyczne agroturystyki, długie spacery, drewniane wsie, zamek, rzeka Niemen, Mierzeja Kurońska, Kiejdany, Góra Krzyży. Czy musimy Was bardziej zachęcać?

Atrakcje

 • najciekawsze atrakcje Litwy,
 • dzikie i mniej znane oblicze kraju,
 • delta Niemna,
 • atrakcje Wilna i Kowna,
 • Mierzeja Kurońska z martwymi wydmami z listy UNESCO,
 • szlak litewskich piw, miodów pitnych i win,
 • spotkanie z Karaimami.

Czytaj więcej

Zwiń

Poziom zaawansowania

Na wyprawę na Litwę zapraszamy każdego chętnego, gotowego na długie spacery i spędzanie czasu na świeżym powietrzu.

Nie jesteś pewien/pewna, czy dostępny poziom jest dla Ciebie odpowiedni? Skontaktuj się z nami.

Miejsce

Przemierzamy najbardziej atrakcyjne zakątki na Litwie. Nasz północno-wschodni sąsiad leży nad Morzem Bałtyckim i charakteryzuje się gęstą siecią rzek. To geometryczny środek naszego kontynentu z 90 km wybrzeża nad Zalewem Kurońskim, niemal 300-metrową Górą Auksztocką, lasami, torfowiskami i nizinną rzeźbą terenu. Zapraszamy do eksploracji niesamowitej Litwy!

Plan wyjazdu

Poszczególne punkty programu mogą się zmieniać na bieżąco.

DZIEŃ 1 (niedziela)

Rano wyjeżdżamy z Warszawy z przerwą na lunch na Litwie. Spotkamy się z winiarzem, na miejscu dodatkowo płatna degustacja, pospacerujemy na terenie torfowiska Aukštumala. Nocleg w agroturystyce w dzikiej Delcie Niemna, ognisko.

DZIEŃ 2 (poniedziałek)

Po śniadaniu płyniemy kutrem przez Niemen, obserwujemy ptaki, udamy się w kierunku Mierzei Kurońskiej (UNESCO) z chronionymi martwymi wydmami i klifami przypominającymi pustynię. Lunch w tawernie w wiosce. Przed nami jeszcze słynna Góra Czarownic z rzeźbami wiedźm. Nocleg na wybrzeżu.

DZIEŃ 3 (wtorek)

Po śniadaniu udamy się na spacer szczytem bałtyckich klifów nieopodal Połągi. Zajrzymy do Muzeum Bursztynu w Pałacu Tyszkiewiczów, zobaczymy unikalną Górę Krzyży w Szawlach. Transfer do północnej Auksztoty, gdzie birofile poczują się jak w niebie - to bowiem szlak przydomowych wiejskich browarów. Śpimy w okolicach Poniewieża.

DZIEŃ 4 (środa)

Po śniadaniu jedziemy do Kiejdan. Kolejno spotkamy się z miodosytnikiem Erikasem (degustacja aromatycznych miodów). W Kownie spacer z przewodnikiem: deptak Aleja Wolności, kowieńska starówka, ciekawe Muzeum Diabłów. Przejazd do Wilna, a po drodze możemy zahaczyć o opuszczony park rozrywki. Wieczorem na miejscu w stolicy Litwy dla chętnych wspólne wyjście na rzemieślnicze piwo.

DZIEŃ 5 (czwartek)

Zwiedzanie Wilna: stare miasto, Republika Užupis - dzielnica bohemy artystycznej, popołudniowy czas wolny. Możliwe również wycieczki szlakiem murali w Wilnie, wyjście na Cmentarz na Rossie czy do Parku Europy. Spokojnie, do wileńskich pubów i knajp także zajrzymy.

DZIEŃ 6 (piątek)

Po śniadaniu przejazd w kierunku Troków do imponującego zamku na wyspie, spotkanie ze społecznością Karaimów, która odkryje przed nami sekrety karaimskiej kuchni. Zatrzymujemy się u producenta balsamu miodowego “Grunwald” (75%!), na Wzgórzu Witolda, w tatarskiej wiosce Rejże z drewnianym meczetem. Nocleg w Dzukijskim Parku Narodowym, gdzie zjemy tradycyjną kolację.

DZIEŃ 7 (sobota)

Po śniadaniu jesteśmy umówieni z bartnikami, idziemy na spacer na ogromne bagno Čepkeliai, do Parku Grutas na wystawę sowieckich pomników w lesie, zjemy również tradycyjne dania regionu Dzukija. Po drodze zatrzymamy się w Druskiennikach. Wracamy do Polski busem.

Zakwaterowanie

Śpimy w pokojach dla 2-4 osób w gospodarstwach agroturystycznych, pensjonatach, domkach oraz hotelach.

Pogoda

Pogoda na Litwie raczej nas nie zdziwi, gdyż jest mocno zbieżna z polską.

Cena zawiera

 • transfer z Warszawy na Litwę i z powrotem busem,
 • przejazdy lokalne,
 • noclegi w 2-osob. pokojach ze śniadaniami,
 • kolację pożegnalną,
 • usługi przewodnika (polskojęzyczny), mapy,
 • składkę na TFG, ubezpieczenia NNW, KL, bagażu do 200 EUR, gwarancję ubezpieczeniową,
 • wycieczkę kutrem po Delcie Niemna.

Cena nie zawiera

 • noclegów w pokoju 1-osob.,
 • posiłków innych niż wymienione,
 • biletów wstępu (4-10 EUR),
 • degustacji (6, 10 i 13 EUR).

Ceny

Tydzień na Litwie w cenie 2990 PLN/os.

Ważne informacje

Wycieczka na Litwę realizowana jest dla grupy 6-20 osób.

Organizator

Organized by Barents

Aktywne podróże z Barentsem pozwolą zobaczyć to, czego bezpiecznie i bez przewodnika nie doświadczysz.

Sprawdź podobne wyjazdy

Ułan Bator, Mongolia

Oslo, Norwegia

14 - 20 czerwiec 2022

+ 3 więcej

od7 990 PLN

/ os.

Udabno, Gruzja

Ostatnie miejsca

16 - 31 lipiec 2022

+ 3 więcej

od6 490 PLN

/ os.

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.