Kategorie
Kontakt
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 20:00
Wyślij e-mail na: kontakt@travelduck.pl
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 20:00
Wyślij e-mail na:

19-dniowa wyprawa do Laosu i Wietnamu

Ponad 2 tygodnie niesamowitej podróży po Azji. Singapur, Wietnam i Laos w najpiękniejszych przyrodniczych, zabytkowych, architektonicznych i kulturowych odsłonach. Czekają nas wizyty w magicznych miejscach, rejs po rzece Ha Long i obcowanie z bliska z bogatą tradycją i kulturą odwiedzanych regionów.

Atrakcje

 • wizyta w Krainie Czterech Tysięcy Tygrysich Wysp,
 • rejs po zatoce Ha Long z wyjątkowymi wyspami i formacjami skalnymi,
 • drapacze chmur w Singapurze,
 • tunele w Cu Chi,
 • Wielka Świątynia Kaodaistyczna,
 • podróż najdłuższą na świecie jednotorową kolejką linową,
 • Sanktuarium jaskiń Pak Ou Caves,
 • wodospady Khone Phapheng,
 • liczne zabytki, muzea i świątynie,
 • pokaz tradycyjnych tańców laotańskich.

Czytaj więcej

Zwiń

Poziom zaawansowania

Wyprawa o niskim stopniu trudności i bez konieczności posiadania specjalnych umiejętności.

Podstawowy
Średniozaawansowany
Zaawansowany
Nie jesteś pewien/pewna, czy dostępny poziom jest dla Ciebie odpowiedni? Skontaktuj się z nami.

Miejsce

Wietnam jest socjalistyczną republiką ze stolicą w Hanoi. Jest krajem o licznej populacji (15. miejsce na świecie). Walutą Wietnamu jest đồng (VND).

Laos to republika ludowo-demokratyczna ze stolicą w Wientian. Jest to kraj niemal w całości pokryty lasami. Walutą Laosu jest kip (LAK).

Singapur jest miastem-państwem oraz jednym z największych portów i centr finansowych na świecie. Waluta Singapuru to dolar singapurski (SGD).

Plan wyjazdu


Dzień 1:

Spotkanie uczestników na lotnisku i lot do Singapuru.

Dzień 2:

Przylot do liczącego blisko 6 mln mieszkańców Singapuru. To miasto-państwo zostało wydzielone z Malezji w 1965 r. Obecnie Singapur (nazywany “azjatyckim tygrysem”) jest jednym z najszybciej rozwijających się krajów świata. Słynie z wyjątkowej różnorodności oraz kolorytu. Na jego terytorium znajduje się wiele teatrów, muzeów, ogrodów, punktów kulinarnych (hawkerów) oraz drapaczy chmur.

Dzień 3:

Po śniadaniu wyruszymy na zwiedzanie lokalizacji osiedlenia pierwszych osadników przybyłych z Chin, Chinatown. Jest to jedna z najstarszych części miasta, którą wypełniają liczne chińskie świątynie oraz charakterystyczna architektura.

Odwiedzimy buddyjską świątynię Thian Hock Keng, a następnie udamy się do finansowej części miasta. Z Parku Merlion ujrzymy niesamowitą panoramę miasta z widokami na ogromne wieżowce oraz hotel-statek Marina Bay.

Zrobimy pamiątkowe zdjęcia z symbolem miasta Merlionem: Pół Lwem, Pół Rybą i wyruszymy w drogę do serca miasta: starej dzielnicy kolonialnej. Zlokalizowane są tu gmachy rządowe, hotele, kościoły, kluby sportowe, drapacze chmur oraz luksusowe domy mieszkalne.

Do najbardziej znanych zabytków dzielnicy kolonialnej zaliczają się: statua Thomasa Stamforda Rafflesa (odlana z brązu), neogotycka katedra św. Andrzeja oraz budynek ratusza. Następnie wizyta w Ogrodzie Botanicznym znanym z wielu gatunków orchidei.

Dzień zakończymy transferem na lotnisko i przelotem do Sajgonu.

Dzień 4:

Przejazd do Cu Chi, gdzie zwiedzimy słynne tunele, które stały się symbolem walki o wolność. Po obiedzie udamy się do Tay Ninh na zwiedzanie Wielkiej Świątyni Kaodaistycznej (głównego ośrodka kościoła Kaodaistycznego). Symbol religii - Lewe Oko Boga - znajduje się w centralnym punkcie budowli, która robi wrażenie ze względu na swe barwność oraz rozmiar.

Dzień 5:

Po śniadaniu czeka nas całodniowa wycieczka do Delty Mekongu, która jest największym obszarem hodowli ryżu na terenie Wietnamu. Podczas wyprawy będziemy mieli okazję popłynąć łodzią niewielkimi kanałami znajdującymi się pośród rozlewisk pól oraz wiosek. W drodze powrotnej do Sajgonu zatrzymamy się na zwiedzanie urokliwej pagody Vinh Trang.

Dzień 6:

Wyruszamy na zwiedzanie Sajgonu, którego obecną nazwą jest Ho Chi Minh. Odwiedzimy katedrę Notre Dame, pałac prezydenta Thieu oraz pagody Thien Hau i Giac Lam. Następnie transfer na lotnisko i przelot do Danang, skąd wyruszymy w dalszą podróż do Hoi An. Po obiedzie czeka nas przechadzka po dawnym porcie handlowym oraz odwiedziny w świątyni Phuc Kien.

Zwiedzanie zakończymy podziwianiem 400-letniego japońskiego mostu.

Dzień 7:

Po śniadaniu przejazd do Bà Nà Hill. Podziwiać będziemy Marmurowe Góry oraz Non Nuoc: wykutą w skale wioskę. Ba Na jest stacją górską w górach Trường Sơn. Stacja została założona przez francuskich kolonistów w 1919 r. Dotrzemy do niej otwartą 29 marca 2013 r. kolejką linową, będącą obecnie najdłuższą jednotorową kolejką linową na świecie (5801 m).

Udamy się na spacer po miasteczku i odwiedzimy pagodę Linh Ung. Po obiedzie przejazd na nocleg do Hue.

Dzień 8:

Wyruszamy na zwiedzanie Hue. W planie dnia rejs po rzece Huong, odwiedziny w pagodzie Thien Mu (7-piętrowej), zwiedzanie cytadeli oraz grobowców Ming Mang Dinh. Następnie udamy się z wizytą na rynek Dong Ba. Transfer na lotnisko i przelot do Hanoi. Po zakwaterowaniu w hotelu czekają nas kolacja i nocleg.

Dzień 9:

Po śniadaniu wyruszymy do Ha Long Bay (zatoki, której nazwa oznacza “miejsce, gdzie smok zszedł do morza”). Zatoka słynie z ogromnej liczby (ok. 1600) wapiennych wysp, które wyrastają pionowo z morza. Większość z nich nie jest zamieszkała. Czeka nas wyjątkowy rejs pośród skał, podziwianie jaskiń, obiad i kolacja w trakcie rejsu oraz zaokrętowanie na tradycyjnej wietnamskiej dżonce na nocleg.

Dzień 10:

Dzień rozpoczniemy podziwianiem zjawiskowego wschodu słońca. Wyruszymy w dalszą część rejsu zatoką Ha Long wypełnioną niezwykłymi formacjami skalnymi. Po obiedzie i zakończeniu rejsu przejazd przez wioskę Dong Trieu (znaną z biało-niebieskiej, ręcznie malowanej ceramiki) do Hanoi.

Dzień 11:

Zwiedzanie Hanoi, które zachowało swój pierwotny, kolonialny charakter. Spacer starym miastem (z licznymi świątyniami), które położone jest urokliwie nad jeziorem Hoan Kiem. Zwiedzimy świątynie: literatury oraz Quanh Thanh, plac Badinh, na którym znajduje się mauzoleum Ho Chi Mina, pagodę Tran Quoc, muzeum historyczne (z najbogatszą kolekcją sztuki ludu Czamów) oraz muzeum sztuk pięknych.

Wieczorem przejazd na lotnisko i lot do Luang Prabang w Laosie.

Dzień 12:

Wyruszamy na zwiedzanie miasta: Wat Xiang Thong (Klasztor Złotego Miasta) - najważniejszy buddyjski klasztor w Laosie oraz Muzeum Narodowe zawierające kulturowe dziedzictwo kraju od czasów panowania największych królów aż po okres uzyskania niepodległości. Następnie udamy się ku najsłynniejszym zabytkom miasta: stupie Wat Visoun oraz rezydencji najwyższych patriarchów buddyjskich, Sangkharat.

Kolejnym etapem dnia będzie wyprawa na przystań i rejs łodzią w górę rzeki Mekong do Sanktuarium jaskiń Pak Ou Caves. Składa się ono z dwóch dużych jaskiń, w których odnajdziemy tysiące postaci Buddy. Ich wielkość jest bardzo zróżnicowana: od kilku cm do 2 m wysokości. Powrót na nocleg do Luang Prabang.

Dzień 13:

Transport na lotnisko i lot do miejscowości Pakse. Czeka nas zwiedzanie ruin świątyń Khmerskich Wat Phu, a po obiedzie przejazd na największą wyspę Krainy Czterech Tysięcy Wysp, Don Khong. Jest to miejsce, gdzie Mekong drastycznie się rozszerza i tworzy szeroką na 14 km sieć kanałów, piaszczystych ławic, skał i wysp.

Dzień 14:

Transport do miasteczka Ban Khone z doskonale zachowanymi śladami francuskiego kolonializmu i dalsza wyprawa do położonych na granicy Kambodży i Laosu wodospadów Liphi. Następnie udamy się do wodospadów w Khone Phapheng, gdzie zlokalizowany jest największy wodospad południowo-wschodniej Azji. Powrót do Pakse na nocleg.

Dzień 15:

Eksploracja płaskowyżu Boloven: niezwykle malowniczego regionu, który zlokalizowany jest między granicą wietnamską, a Mekongiem. Dzięki niespotykanie żyznej ziemi założono tu liczne plantacje kawy oraz herbaty. Region znany jest także z upraw kardamonu oraz wielu gatunków owoców i warzyw.

Udamy się na wizytę do Muzeum Mniejszości Etnicznych, a następnie w dalszą drogę do Taldo, które znajduje się obok wodospadu Xeset, na północnej krawędzi płaskowyżu. Czekają nas także odwiedziny u grup etnicznych Alack oraz Nge. Po obiedzie droga powrotna do Pakse z przystankami przy 120-m wodospadzie Tad Fane oraz na plantacji herbaty.

Dzień 16:

Przejazd na lotnisko i lot do Vientiane, gdzie zwiedzimy uznawaną za najstarszą w mieście świątynię Wat Si Saket, świątynię Haw Pha Kaew, która była dawniej oficjalną świątynią królewską oraz Patouxai - Łuk Triumfalny. Dzień zakończymy kolacją połączoną z pokazem tradycyjnych tańców laotańskich.

Dzień 17:

Kontynuacja zwiedzania Vientiane. Po obiedzie transport na lotnisko i przelot do Singapuru, gdzie czeka nas pokaz Śpiewających Ogrodów oraz nocleg.

Dzień 18:

Po śniadaniu wyruszymy na eksplorację miasta. Przechadzka Orchard Road: główną ulicą handlową i przejazd do arabskiej dzielnicy Kampong Glam z górującym nad nią meczetem. Kolejnym etapem będzie wizyta w dzielnicy zamieszkałej przez ludność hinduską: Little India.

Wyprawa na wzgórze Mount Faber, skąd udamy się w dalszą podróż kolejką na wyspę Sentosa. Wyspa stanowi rozrywkową i rekreacyjną część miasta. Znajduje się tutaj m.in. zamieszkały przez ok. 60 gatunków Park Motyli.

Udamy się do jednego z największych akwariów na świecie (znajduje się tutaj ponad 800 gatunków stworzeń morskich), a następnie na plażę Siloso. Dzień pożegnamy obserwacją zachodu słońca oraz pokazu laserowego wody i światła. Powrót do Robertson Quay na pożegnalną kolację z owocami morza. Transfer na lotnisko i lot powrotny do Polski.

Dzień 19:

Lądowanie w Warszawie w godzinach porannych i zakończenie wycieczki.


Zakwaterowanie

Pokoje 2-os. z łazienką i klimatyzacją w hotelach 3- i 4* oraz 1 nocleg na łodzi podczas rejsu po zatoce Ha Long.

Pogoda

Singapur leży w obszarze klimatu tropikalnego. Przez cały rok występują znaczne opady deszczu. Średnia temperatura wynosi 26,8°C, a średnia opadów w roku to 2378 mm.

Wientian, podobnie jak Singapur, znajduje się w obszarze klimatu tropikalnego. Opady najczęściej występują latem, zimą są niewielkie. Średnia temperatura to 25,4°C, a średnia opadów 1622 mm.

Hanoi leży w strefie umiarkowanie ciepłego klimatu. Lato obfituje w opady. Średnioroczna temperatura w mieście to 23,8°C. Średnia opadów wynosi 1684 mm.

Cena zawiera

 • przeloty bezpośrednie liniami LOT na trasie: Warszawa – Singapur – Warszawa,
 • przeloty wewnętrzne w Wietnamie i Laosie,
 • transport klimatyzowanym mikrobusem lub autokarem,
 • koszty zakwaterowania w hotelach i na łodzi,
 • koszty wyżywienia zgodnie z programem wycieczki: śniadania głównie w formie bufetu, obiady i/lub kolacje,
 • opiekę polskiego pilota wyprawy na całej trasie oraz lokalnych przewodników,
 • bilety wstępu do odwiedzanych miejsc i obiektów,
 • koszty ubezpieczenia (KL, NNW, bagaż),
 • promesę wizową do Wietnamu.

Cena nie zawiera

 • składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny,
 • kosztów wizy do Laosu (ok. 35 USD),
 • wstemplowania wizy wietnamskiej (ok. 25 USD),
 • opłat lotniskowych (ok. 50 USD),
 • posiłków nie uwzględnionych w programie wycieczki,
 • dodatkowych napojów do obiadów oraz kolacji,
 • zwyczajowych napiwków (ok. 4 USD/dzień),
 • kosztów atrakcji fakultatywnych,
 • dopłaty do pokoju 1-os. (800 USD).

Ceny

19 dni wyprawy w cenie: 7590 PLN + 2895 USD od osoby.

Ważne informacje

Wiza do Singapuru i szczepienia:

Obywatele Polski mogą przebywać w Singapurze do 90 dni bez posiadania wizy. Wymagany jest paszport z datą ważności min. 6 miesięcy. Przy przekraczaniu granicy należy posiadać bilet na dalszą podróż lub bilet powrotny. Singapur jest krajem stosunkowo drogim, dlatego należy mieć wystarczające środki finansowe na pobyt.

Świadectwa szczepień nie są wymagane. Wyjątek stanowią osoby, które w ciągu ostatnich 6 dni przebywały w krajach Afryki i Ameryki Płd. zagrożonych żółtą febrą. Konieczne jest wtedy przedstawienie Międzynarodowego Certyfikatu Szczepień przeciwko w/w chorobie. Istnieje zagrożenie zakażeniem wirusem dengi, które wywołane jest ukąszeniami komarów.

Wietnam - wiza i szczepienia:

Występuje obowiązek wizowy dla turystów przybywających z Polski. Podróżni zobowiązani są także do posiadania ważnego dokumentu podróży.

WHO zaleca podróżującym szczepienia przeciwko żółtaczce (typu A i B), tężcowi, durowi brzusznemu oraz boreliozie. Osoby, które przybywają z krajów zagrożonych epidemiologicznie, będą musiały poddać się kontroli na przejściu granicznym oraz wypełnić formularze zdrowotne.

Wiza do Laosu i szczepienia:

Obywatele Polski objęci są obowiązkiem wizowym. Nie ma konieczności okazywania na granicy świadectw szczepień. Występuje zagrożenie malarią, dengą, japońską odmianą zapalenia mózgu typu B, amebozą, cholerą, zapaleniem wątroby typu A, dyzenterią, gruźlicą oraz chorobami skórnymi.

Ważne jest przestrzeganie zasad higieny tropikalnej: wodę pić jedynie z butelek, nie używać kostek lodu, myć ręce przed każdym posiłkiem, nie spożywać owoców ze skórką, sałat oraz surowego mięsa.

Organizator

Organized by Opal Travel

Naszą specjalnością są autorskie, egzotyczne wycieczki i wyprawy, przygotowywane z uwzględnieniem indywidualnych wymagań uczestników.

Azja - ciekawostki przed wyjazdem:

Nie wszyscy operatorzy polskich sieci komórkowych podpisali umowy roamingowe z Wietnamem. Przed wyjazdem należy sprawdzić, czy połączenia będą możliwe. Połączenia telefoniczne są bardzo drogie, ponadto opłaty często się zmieniają.

W Singapurze niezwykle rygorystycznie przestrzega się utrzymywania czystości. Za zaśmiecanie grożą wysokie kary pieniężne (np. za wyrzucanie na chodnik niedopałków papierosów lub gumy do żucia).

Większość mieszkańców Laosu jest wyznania buddyjskiego. Wchodząc na teren świątyni, należy przestrzegać miejscowych zwyczajów (zakryte nogi i ramiona). Surowo zakazana i karana (areszt lub deportacja) jest dystrybucja materiałów religijnych.

Sprawdź podobne wyjazdy

Buenos Aires, Argentyna

6 - 23 listopad 2020

+ 1 więcej

od6 950 PLN

/ os.

Lima, Peru

16 - 27 lipiec 2020

+ 4 więcej

od9 980 PLN

/ os.

Rangun, Birma

22 listopad - 6 grudzień 2020

+ 1 więcej

od6 800 PLN

/ os.

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.