Kategorie
Kontakt
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na: kontakt@travelduck.pl
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na:

Azjatycka wyprawa Laos, Kambodża - fascynujące rejsy, eksploracja buddyjskich jaskiń i podpatrywanie codzienności mieszkańców

Wycieczka do Laosu i Kambodży to idealny sposób na poznanie odmiennej kultury, zobaczenia niezwykłej architektury i doświadczenia, jak na co dzień żyją mieszkańcy tych państw. Rozbudowany program zapewnia aktywne zwiedzanie i odwiedziny w najciekawszych zakątkach obu krajów.

Atrakcje

 • zwiedzanie zabytków, świątyń, placów,
 • rejsy łodziami,
 • kąpiele w basenach z piaskowca,
 • pływające wioski.

Czytaj więcej

Zwiń

Poziom zaawansowania

Podstawowy
Średniozaawansowany
Zaawansowany
Nie jesteś pewien/pewna, czy dostępny poziom jest dla Ciebie odpowiedni? Skontaktuj się z nami.

Miejsce

Laos i Kambodża to graniczące ze sobą kraje położone na Półwyspie Indochińskim. To właśnie tu w niezwykły sposób cywilizacja spotyka się z tradycyjnym stylem życia w małych wioskach.

Mieszkańcy są niezwykle przyjaźni, widoki zapierają dech w piersiach. Słynne pływające wioski oraz rozbudowany kompleks świątyń to tylko niektóre z największych atrakcji Kambodży i Laosu.

Plan wyjazdu

Prezentowany program wycieczki może ulec zmianie w zależności od panujących warunków pogodowych!

Dzień 1: Wylot z Polski

Opuszczamy Warszawę.

Dzień 2: Docieramy do Vientiane

Stolica Laosu - Vientiane - to miasto, które jako pierwsze odkryje przed nami swoje tajemnice. Podczas zwiedzania zajrzymy do tutejszej najstarszej świątyni, Vat Phra Keo, muzeum buddyzmu oraz słynnej świątyni That Luang Stupa.

Przejdziemy także obok pomnika zwycięstwa. Na koniec dnia czeka nas spacer nad Mekongiem.

Dzień 3: Podróż do Luang Prabang

Po przylocie do miasta kontynuujemy wycieczkę po Laosie. Na ten dzień mamy zaplanowane wizytę w muzeum sztuki buddyjskiej, świątyni Vat Xieng Thong (wpisanej na Listę UNESCO) oraz wejście na wzgórze Phousi, z którego idealnie widać panoramę miasta.

Dzień 4: Wizyta w Pak Ou Caves

Odkrywanie uroków tego miejsca zaczniemy od Muzeum Pałacu Królewskiego. Następnie tradycyjnymi łodziami popłyniemy Mekongiem w stronę jaskiń buddyjskich. Będziemy mieli okazję podpatrzeć, jak żyją mieszkańcy wioski Thin Hong.

Później zajrzymy do słynnych jaskiń z posągami Buddy. Zanim wrócimy do Luang Prabang, zatrzymamy się w wiosce Ban Xang Khong, która słynie z ręcznej produkcji papieru.

Dzień 5: Laos - atrakcje nad wodospadem

Drogę nad wodospad Kuangsi urozmaici nam wizyta w wioskach zamieszkanych przez ludy Hmongów. Po dotarciu na miejsce będziemy mieć chwilę na odpoczynek i kąpiel w basenach z ciętego piaskowca.

Dzień 6: Przelot do Siem Reap - Kambodża

Po przylocie na miejsce i rozmowie z przewodnikiem będziemy mieć czas wolny.

Dzień 7: Angkor Wat

Cały dzień spędzony w Angkor Wat umożliwi nam odkrycie słynnych obiektów - m.in. Bramę Południową, świątynię Bayon, Taras Słoni oraz Taras Trędowatego Króla. Ten słynny kompleks świątynny to nie tylko zwiedzanie, ale także ciekawa lekcja historii Kambodży.

Dzień 8: Kambodża - atrakcje pływających wiosek

Po porannym poznawaniu kolejnej części kompleksu Angkor Wat, udamy się na rejs po jeziorze Tonle Sap. To właśnie na nim znajdują się pływające wioski (są tu nawet komisariaty i szkoły!), które przemieszczają się wraz z ruchem wody.

Dzień 9: Stolica Kambodży

Po dotarciu do Phnom Penh będziemy mieć czas dla siebie.

Dzień 10: Eksplorujemy stolicę

Odkrywanie niezwykłej strony stolicy Kambodży, to poznawanie jej najsłynniejszych zabytków i obiektów. Właśnie dlatego wybierzemy się do Srebrnej Pagody, Muzeum Narodowego oraz muzeum ludobójstwa komunistycznego reżimu Pol Pota. Pod koniec dnia popłyniemy też w godzinny rejs po Mekongu.

Dzień 11: Podróż do Koh Rong Samleoum

Zanim dotrzemy do kurortu, zatrzymamy się w Sihanoukville, skąd łodzią przepłyniemy na wyspę Samleoum.

Dni 12-13: Odpoczynek

Po intensywnych dniach poznawania Laosu i Kambodży, czas na zasłużony odpoczynek w kurorcie.

Dzień 14: Powrót do Phnom Penh

Udajemy się na lotnisko.

Dzień 15: Powrót do Polski

Przylot do Warszawy.

Zakwaterowanie

Podczas wycieczki do Laosu i Kambodży spać będziemy w hotelach o standardzie 3*. Mamy zarezerwowane noclegi ze śniadaniami.

Pogoda

W Laosie pogoda jest dosyć przewidywalna - w okresie od maja do października panuje tu pora deszczowa. Następnie, do grudnia, panuje pora sucha z wysokimi temperaturami. Kolejne miesiące (do kwietnia włącznie) to czas wiosny.

W Kambodży pogoda jest bardzo podobna. Średnia temperatura w grudniu to 21°C, w maju około 30°C. Podczas pory suchej termometry mogą pokazać nawet 38°C.

Cena zawiera

 • zakwaterowanie,
 • lokalny transport,
 • bilety wstępów do obiektów uwzględnionych w programie,
 • rejsy,
 • lokalne podatki i opłaty,
 • przewodnika wyprawy.

Cena nie zawiera

 • przelotu z Warszawy do Laosu i z powrotem,
 • przelotów na terenie Laosu i Kambodży (koszt ok. 270 USD),
 • dodatkowych opłat za przedłużenie zakwaterowań.

Ceny

Koszt wyjazdu na 15 dni: 1689 USD od osoby + przeloty. Cena obowiązuje przy grupie 10 uczestników.

Ważne informacje

By wjechać na teren Laosu, potrzebujemy wizy. Można ją wyrobić w ambasadzie lub od ręki na przejściu granicznym. W Kambodży wizę również dostaniemy podczas wjazdu do kraju.

Przed wyjazdem należy także zapoznać się z listą obowiązkowych szczepień.Organizator

Organized by Adventure Club

Nasze wyjazdy kierujemy do prawdziwych pasjonatów podróży, pragnących poznać ludzi i ich kulturę.

Jakie ubrania wziąć na wyprawę?

Wycieczka do Laosu i Kambodży zaplanowana jest na grudzień - warto zabrać ze sobą zarówno lekkie ubrania, jak i te chroniące przed deszczem.Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.