Kategorie
Kontakt
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na: kontakt@travelduck.pl
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na:

2-dniowy kurs umiejętności górskich

Wyjazd w Pieniny Spiskie to okazja do nauki nawigacji, pierwszej pomocy i sztuki opatrunku. Jeden dzień intensywnych kursów i szkoleń, drugi dzień testów praktycznych. Pobyt w Dursztynie u podnóża Tatr to moc wrażeń i możliwość nabycia nowych umiejętności.

Atrakcje

 • kurs pierwszej pomocy, resuscytacji, ochrony termicznej i opatrywania,
 • zajęcia z nawigacji, zjeżdżania po linie,
 • gra terenowa sprawdzająca nabyte umiejętności.

Czytaj więcej

Zwiń

Poziom zaawansowania

Wyprawa skierowana jest dla osób, które albo chcą odświeżyć wiedzę i umiejętności, albo dla laików.

Nie jesteś pewien/pewna, czy dostępny poziom jest dla Ciebie odpowiedni? Skontaktuj się z nami.

Miejsce

Pieniny Spiskie są wspaniałym miejscem nie tylko na wędrówki po lesie, ale i do nauki. Piękne okoliczności przyrody i panoramy sięgające dziesiątek kilometrów. Piętrzące się w oddali Tatry pomogą nam wczuć się w klimat wysokogórskiej wspinaczki.

Plan wyjazdu


Dzień 1

Poranne spotkanie o godz. 7.30 przy ośrodku rekolekcyjnym franciszkanów w Dursztynie. Zakwaterowanie na miejscu, a następnie rozpoczęcie zajęć o 8. Podział na grupy i rozpoczęcie bloków zajęciowych. Każdy z nich będzie trwał ok. 2 godz., a między nimi będą przerwy (w tym jedna na obiad).

Blok A:

Zajęcia z pierwszej pomocy przy urazach. Nauka opatrywania złamań, skręceń i skaleczeń. Dodatkowo teoretyczna część przybliży nam aspekty dotyczące ciepła organizmu. Dowiemy się, jak rozpoznawać i opatrywać rany, jak podchodzić do poszkodowanego. Program bloku obejmuje obrażenia mechaniczne, jak i te wywołane przez temperaturę. Blok obejmuje sporo praktycznych, symulowanych zadań.

Blok B:

Podstawowa resuscytacja (BLS), rozpoznawanie schorzeń i odpowiednie reakcje w przypadku ich wystąpienia. Protokoły, jakimi należy kierować się w przypadkach bezpośredniego zagrożenia życia lub nagłego pogorszenia stanu zdrowia. Poruszymy tematy cukrzycy, padaczki, zawałów serca. Część praktyczna obejmuje wdechy ratownicze, uciśnięcia klatki piersiowej, układanie w pozycji bocznej bezpiecznej.

Blok C:

Nawigacja. Zadania z mapą, kompasem i odbiornikiem GPS w terenie. Opanowywanie współrzędnych, a także nauka wykorzystania smartfona w nawigacji górskiej.

Blok D:

Asekuracja podczas poruszania się w trudnym terenie, zjazdy po linie. Omówienie sprzętu wspinaczkowego, a następnie nauczymy się wykorzystywać liny poręczowe i zjeżdżać po linach w eksponowanym terenie.

Po owocnych godzinach przyjdzie pora na posiłek - obiadokolację we franciszkańskim ośrodku rekolekcyjnym w Dursztynie. Tam też spędzimy noc.

Dzień 2:

Śniadanie, a o 9. rozpoczęcie gry terenowej, która potrwa maks. do 16. Gra będzie możliwością sprawdzenia i wykorzystania w praktyce wiedzy nabytej poprzedniego dnia. Grupa zostanie podzielona na drużyny. W trakcie gry zespoły będą musiały dotrzeć do danych punktów. Na miejscu czekają ich przeróżne zadania z zakresu pierwszej pomocy i asekuracji.

Całość zakończy się ogólnym podsumowaniem szkolenia.

Zakwaterowanie

Noc spędzimy we franciszkańskim ośrodku rekolekcyjnym w Dursztynie. Do dyspozycji będziemy mieć pokoje 1, 2, 3 i 4-os. z łazienkami.

Cena zawiera

 • zajęcia teoretyczno-praktyczne,
 • wyżywienie (obiadokolację w sobotę i śniadanie w niedzielę),
 • transport na miejscu busem,
 • opiekę wykwalifikowanej kadry i przewodników,
 • ćwiczenia na fantomie,
 • sprzęt (liny, uprzęże, sprzęt do zjazdów i przepinek),
 • nocleg.

Cena nie zawiera

 • dojazdu,
 • dodatkowych posiłków,
 • wydatków własnych.

Ceny

Cena weekendowego wyjazdu dla jednej osoby to 350 PLN.

Ważne informacje

Spotkanie pierwszego dnia będzie miało miejsce przy ośrodku rekolekcyjnym franciszkanów w Dursztynie w rejonie Pienin Spiskich. Ośrodek znajduje się przy ul. Długiej 43.

Organizator

Organized by Mediusz

Zabierzemy Cię w góry, pokażemy najpiękniejsze miejsca, zadbamy o Twój komfort na każdym etapie wyprawy!

Co wziąć ze sobą w góry?

Plecak o pojemności przynajmniej 10l, smartfon, kompas o prostokątnej podstawie (z linijką), apteczkę, latarkę, bandaże (różne rodzaje, spore ilości) do ćwiczeń praktycznych, dodatkowy prowiant i coś do picia, sportowe buty i kurtkę wodoodporną (i wiatroodporną), okulary przeciwsłoneczne, krem z filtrem UV oraz ubrania, również do spania.

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.