Kuba - inspirująca wyprawa do serca gorącej wyspy

Podróż do Ameryki Środkowej to doskonały sposób na przeżycie przygody. Odwiedź z nami Kubę, wyspę znaną z rumu, najlepszych na świecie cygar i koktajlu cuba libre. Odkryj Hawanę, w której czas się zatrzymał, ludzie tańczą salsę na ulicach, a różowy amerykański kabriolet na drodze to normalny widok.

Atrakcje

 • Hawana - zwiedzanie i odkrywanie tajemnic stolicy Kuby,
 • życie nocne Hawany - wizyta w klubach muzycznych,
 • Trynidad - zwiedzanie XVI w. miasta wpisanego na Listę UNESCO,
 • Muzeum Rumu - degustacja lokalnego trunku,
 • Pinar del Rio - zwiedzanie miasta plantatorów tytoniu,
 • Santa Clara - miasto spoczynku Ernesto Che Guevary,
 • Cojimar - miasto związane z Ernestem Hemingwayem.

Czytaj więcej

Zwiń

Miejsce

Republika Kuby to kraj wyspiarski położony pomiędzy Zatoką Meksykańską a Morzem Karaibskim w Ameryce Środkowej. Do Kuby należy ok. 3 tys. otaczających ją wysp. Jest oddzielona cieśninami od Bahamów, Haiti i Florydy. Kuba jest największym państwem na terenie Karaibów, a powierzchnia kraju wynosi 110 860 km².

Plan wyjazdu


Dzień 1

Wylatujemy z Warszawy do Hawany. Spotykamy się 2 godziny wcześniej na lotnisku. Po przylocie jedziemy do hotelu na kolację oraz nocleg.

Dzień 2

Dzień rozpoczniemy od zwiedzania stolicy Kuby, Hawany. Zobaczymy m.in. Plac Katedralny z barokową katedrą, Plac św. Franciszka i Plac Broni. Odwiedzimy też słynącą z przepysznego mojito knajpkę La Bodeguita del Medio. Wielbiciele rumu będą mieli okazję zajrzeć do kubańskiego Muzeum Rumu i skosztować znanego na cały świat Havana Club.

Odkryjemy zakątki Starej Hawany: Plaza Vieja, Park Centralny, Muzeum Rewolucji oraz Teatr Wielki. Późnym popołudniem przejedziemy słynnym bulwarem Malecon, by odwiedzić nową część Hawany. Dotrzemy do takich miejsc, jak Plac Rewolucji, pomnik Jose Marti i kampus uniwersytecki.

Wieczorem będziemy mieli do wyboru dwa występy kabaretowe - Parisien lub Tropicana.

Dzień 3

Po śniadaniu wyruszymy do parku narodowego z wapiennymi ostańcami, Valle de Vinales. Zwiedzimy malownicze doliny, pośród których znajdują się plantacje tytoniu. Następnie odwiedzimy miasteczko Pinar del Rio.

W programie również zwiedzanie wytwórni lokalnej nalewki Guayabita oraz fabryki tytoniu. Po dniu pełnym wrażeń wrócimy do hotelu na kolację i nocleg.

Dzień 4

Dziś opuszczamy hotel i jedziemy do Cienfuegos. Po drodze będziemy podziwiać okolice Parku Narodowego rozlewisk Zapatos nad Zatoką Świń. To wyjątkowe miejsce znane z niesamowitych raf i krystalicznie czystej wody słynne z tzw. inwazji w Zatoce Świń.

Kolejnym punktem naszej wyprawy będzie Muzeum w Playa Giron, nawiązujące do wydarzeń historycznych w Zatoce Świń.

Nasza wycieczka nie może się odbyć bez odwiedzenia miasta Cienfuegos, znanego z mieszanki kolonialnej tradycji i architektury. Zabytkowe centrum Cienfuegos zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO w 2005 r. Zobaczymy m.in. katedrę Concepcion, Teatr Tomasa Terry i - jeżeli starczy nam czasu - przejdziemy się po parku Josè Marti.

Będziemy nocować w kwaterach prywatnych w Cienfuegos.

Dzień 5

Odwiedzimy XVI w. miasto założone przez Hiszpanów, Trinidad. Kolonialna starówka miasta została wpisana na Listę UNESCO w 1988 r.

W ramach zwiedzania zobaczymy kościół parafialny Santisima Trinidad, w którym znajduje się jeden z najcenniejszych obiektów religijnych Kuby: Cristo de la Vera Cruz i marmurowy ołtarz Matki Bożego Miłosierdzia.

W programie mamy również zwiedzanie Plaza Mayor - placu z ogrodami w samym centrum Trynidadu, który przyciąga kolorowymi domami z galeriami sztuki.

Dotrzemy do słynnego baru “Canchanchara”, gdzie skosztujemy tradycyjnego koktajlu na bazie rumu, podawanego w glinianym naczyniu.

Popołudnie przeznaczymy na relaks i czas wolny, a wieczorem wybierzemy się do jednego z klubów muzycznych (La Trova lub Casa de la Musica). Czeka nas niezapomniana noc w rytmie salsy i kubańskich rytmów.

Nocujemy w kwaterach prywatnych na terenie Trynidadu.

Dzień 6

Wyjeżdżamy z Trinidadu. Zwiedzimy dziś m.in. Valle de los Ingenios - XIX w. cukrownię z najwyższą wieżą na Kubie. Spróbujemy swoich sił przy wyciskaniu soku z trzciny cukrowej.

Następnym punktem wycieczki będzie przejazd do Sancti Spiritus. Zachwycimy się ciekawymi zakątkami tego miasta, podziwiając malowniczy krajobraz na kamienny most na rzece Yayabo. Wieczorem pojedziemy do Camaguey, gdzie planujemy nocleg.

Dzień 7

Rozpoczynamy kolejny dzień kubańskiej wyprawy. Wykwaterujemy się z hotelu i pojedziemy zwiedzać urokliwe Camaguey. Po drodze odwiedzimy Bayamo oraz Las Tunas.

Naszym przedostatnim przystankiem przed Santiago de Cuba będzie El Cobre, wyjątkowe miasteczko pośród gór, słynące z do niedawna jeszcze funkcjonujących kopalni miedzi oraz Sanktuarium Maryjnego.

Dzień 8

Po śniadaniu ruszamy na podbój Santiago de Cuba, miasta, które w połowie XVI w. było stolicą Kuby. Do dziś uważane jest za najbardziej karaibskie miasto na wyspie.

Miejsca, które dziś zwiedzimy to: Park Cespedes, Plac Antonio Maceo, Dom Diego Velásqueza, gubernatora Kuby oraz Schody Padre Pico. Dotrzemy też na cmentarz Santa Ifigenia.

Po lunchu w jednej z lokalnych knajp przespacerujemy się po ulicach Heredia. Wieczór spędzimy w zamku Morro oraz na placu Dolores.

Dzień 9

Wypoczęci i gotowi na kolejną przygodę wyruszamy w całodzienną podróż do Cayo Guillermo. Planujemy zatrzymać się w miasteczkach Moron i Florida. Wieczorem dojedziemy do hotelu all inclusive.

Dni 10-12

Te dni przeznaczymy na odpoczynek. Istnieje możliwość wykupienia wycieczek fakultatywnych po wyspie.

Dzień 13

Po śniadaniu wymeldowujemy się z hotelu i jedziemy do Santa Clara, miasta, w którym został pochowany Ernesto Che Guevara, bohater rewolucji. Zwiedzimy też Cojimar, miasto znajdujące się na wschodzie Kuby, związane z pisarzem Ernestem Hemingwayem.

Ostatnią noc spędzimy w hotelu Lido w centrum stolicy Kuby.

Dzień 14

W zależności od godziny wylotu będziemy mieli ostatnią chwilę na odkrywanie tajemnic Hawany. Następnie transfer na lotnisko i wylot do Warszawy.

Dzień 15

Przylot do Polski.

Zakwaterowanie

Będziemy nocować w hotelach 3/4* oraz kwaterach prywatnych. Istnieje możliwość wynajęcie pokoju 1-osobowego przy dopłacie ok. 220 EUR.

Pogoda

Na terenie Kuby przeważa klimat podrównikowy wilgotny. W ciągu roku średnia temperatura powietrza wynosi od 23 do 31°C. Do najbardziej deszczowych miesięcy należą: czerwiec i sierpień. Pogoda na Kubie sprzyja podróżom przez cały rok.

Cena zawiera

 • zakwaterowanie plus śniadania,
 • all inclusive w Cayo Guillermo,
 • opiekę przewodnika,
 • transport busem podczas wyjazdu.

Cena nie zawiera

 • przelotu na trasie: Warszawa-Hawana-Warszawa (koszt ok. 3500 PLN),
 • przelotu na trasie: Warszawa-Hawana-Warszawa (koszt ok. 3500 PLN),
 • obiadów i kolacji (ok. 15 EUR/dzień),
 • wizy na Kubę,
 • biletów wstępu do poszczególnych obiektów (ok. 80-100 EUR),
 • ubezpieczenia.

Ceny

Koszt 14-dniowego wyjazdu wynosi 1690 EUR za osobę + loty.

Ważne informacje

Wyjazd organizowany jest dla grupy minimum 8 osób.

Wstęp na teren Kuby jest możliwy tylko z ważnym paszportem i wizą, którą możemy uzyskać w Ambasadzie Kubańskiej w Warszawie lub na lotnisku. Niektóre linie lotnicze, tj. chociażby Air Canada, oferują wizę w cenie biletu. Koszt wizy to ok. 80 zł.

Organizator

Organized by Adventure Club

Nasze wyjazdy kierujemy do prawdziwych pasjonatów podróży, chcących zrozumieć i zbliżyć się do ludzi innych kultur.

Kuba - ciekawostki

Kuba to wyspa, która uzyskała niepodległość od Stanów Zjednoczonych 20 maja 1902 r. Kraj ten jest 2,8 raza mniejszy od Polski i posiada aż 17 portów lotniczych.

Sprawdź podobne wyjazdy

Quito, Ekwador

Tbilisi, Gruzja

2 - 17 sierpień 2020

+ 1 więcej

od1 350 USD

/ os.

Jerozolima, Izrael

15 - 24 czerwiec 2020

+ 1 więcej

od1 470 USD

/ os.

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.