Kategorie
Kontakt
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na: kontakt@travelduck.pl
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na:

Podróż na Karaiby na Kubę

Poznaj różne oblicza Kuby. Stare kubańskie miasta z kolorową, kolonialną architekturą. Rezydencje dawnych plantatorów trzciny cukrowej. Niezwykłą dolinę, gdzie uprawia się tytoń w tradycyjny sposób. Skosztuj Pina Colady i wypocznij na rajskich plażach w luksusowym kurorcie.

Odwiedź z nami kraj słynący z salsy, najlepszych na świecie cygar i rumu, gdzie nadal widać ślady komunistycznej rewolucji.

Atrakcje

 • Hawana i jej zabytki,
 • Cienfuegos, Trinidad, Remedios - urokliwe kolonialne miasta,
 • Muzeum Rumu,
 • Pinar del Río - wizyta w fabryce cygar,
 • dolina Vinales - malownicze miejsce znane z uprawy tytoniu,
 • Mur Prehistorii - największy mural namalowany na skale,
 • eksplorowanie łodzią jaskini Cueva del Indio,
 • przejazd łodzią motorową przez Lagunę Skarbów,
 • zrekonstruowana wioska Indian Taino,
 • wizyta na farmie krokodyli,
 • Mauzoleum i Muzeum Che Guevary - w Santa Clara,
 • Kurorty Cayo Santa María i Varadero - wypoczynek all inclusive,
 • karaibskie plaże i turkusowa woda,
 • Most Bacunayagua (103 m n.p.m.).

Czytaj więcej

Zwiń

Poziom zaawansowania

Wycieczka dla wszystkich, nie wymaga szczególnego przygotowania.

Podstawowy
Średniozaawansowany
Zaawansowany
Nie jesteś pewien/pewna, czy dostępny poziom jest dla Ciebie odpowiedni? Skontaktuj się z nami.

Miejsce

Kuba to wyspiarski kraj, leżący na Morzu Karaibskim w archipelagu Wielkich Antyli. Oprócz wyspy o nazwie Kuba należą do niego mniejsze, pobliskie wysepki. Przed odkryciem wyspy przez Krzysztofa Kolumba zamieszkiwali ją m.in. Indianie Taino.

Po tym, jak podporządkowali ją sobie konkwistadorzy, aż do 1868 roku Kuba należała do Hiszpanii. Później znalazła się pod wpływami USA, aż do czasu Fidela Castro, który wprowadził kraj w biedę i izolację. Dopiero po śmierci tego komunistycznego dyktatora Kuba otworzyła się na świat i przyciąga coraz więcej turystów.

Co ciekawe, lecąc z Europy na tą największą karaibską wyspę, przelatuje się nad słynnym Trójkątem Bermudzkim.

Plan wyjazdu


Dzień 1:

Wylot z Warszawy do Hawany. Transfer do hotelu i kolacja.

Dzień 2:

Po śniadaniu przejazd z Hawany do prowincji Pinar del Río i zwiedzanie miasta o tej samej nazwie - kubańskiej stolicy cygar. Wizyta w fabryce cygar. Przejazd dalej, do doliny Vinales, gdzie zobaczymy słynne malowidła na skale, Mural de la Prehistoria. Po południu eksplorowanie indiańskiej jaskini Cueva del Indio, którą przepłyniemy łodzią po podziemnej rzece. Powrót do Hawany.

Dzień 3:

Cały dzień poświęcimy na zwiedzanie Hawany. Zobaczymy największe atrakcje, m.in. stare miasto (La Habana Vieja), Plaza de San Francisco de Asis, Plaza Vieja, Plac Katedralny i Plaza del Armas z Pałacem Gubernatora. Odwiedzimy Muzeum Miejskie i Muzeum Rumu, gdzie dostaniemy powitalny koktajl.

Zatrzymamy się pod pomnikiem “Chrystusa z Hawany”. Przejedziemy przez nowoczesne dzielnice miasta i zrobimy zdjęcia na Placu Rewolucji. Przewidziany czas wolny. Wieczorem chętni mogą odwiedzić jeden z licznych hawańskich klubów.

Dzień 4:

Po śniadaniu przejazd do Guama. Podróż łodzią motorową przez Lagunę Skarbów do zrekonstruowanej wioski Indian Taino. Możliwość skosztowania Saoco, kokosa z rumem. Powrót przez kanały do Guama i wizyta na farmie krokodyli. Następnie udamy się do Cienfuegos, Perły Południa i najbardziej francuskiego miasta na Kubie. Zwiedzimy Teatro Terry, bulwar Prado i pałac Valle. Nocleg w hotelu przy plaży.

Dzień 5:

Przejazd do Trininad i zwiedzanie miasta - plac Plaza Mayor, muzeum Romántico oraz bar La Canchánchara. Przewidziany czas wolny i możliwość zakupu rękodzieła na lokalnym targu. Dla chętnych wieczorny wyjazd na salsę do klubu Casa de la Musica.

Dzień 6:

Po śniadaniu przejazd do Santa Clara. Zwiedzanie Mauzoleum i Muzeum Ernesta Che Guevary. Zobaczymy poświęcony rewolucji komunistycznej pomnik - Pociąg Pancerny. Zatrzymamy się także pod pomnikiem upamiętniającym Jana Pawła II. Następnie udamy się kurortu Cayo Santa María. Nocleg w hotelu przy plaży.

Dni 7-8:

Wypoczynek w Cayo Santa María na piaszczystych, karaibskich plażach. Dla chętnych możliwość dodatkowych wycieczek, m.in. rejs katamaranem połączony ze snorkelingiem i pływaniem z delfinami. Pobyt all inclusive.

Dzień 9:

Po śniadaniu udamy się do Remedios, starego kolonialnego miasta. Zwiedzanie największych atrakcji, a następnie przejazd do kurortu Varadero. Pobyt all inclusive. Nocleg w hotelu przy plaży. Wieczorem możliwość udania się do licznych klubów z tańcami do białego rana lub na koncert kubańskiej muzyki na żywo w okolicznych barach i restauracjach.

Dzień 10:

Po śniadaniu czas wolny, a następnie przejazd na lotnisko w Hawanie. Będziemy jechać po najwyższym moście na Kubie, Bacunayagua (103 m n. p. m.). Zatrzymamy się w pobliskim punkcie widokowym, gdzie będzie możliwość spróbowania najlepszej na wyspie Pina Colady. Przyjazd na lotnisko i wylot do kraju.

Dzień 11:

Przylot do Warszawy.

Zakwaterowanie

Nocleg w pokojach 2-osobowych z łazienkami, w hotelach 3- i 4* (podczas wypoczynku w Cayo Santa Maria i Varadero). W czasie objazdu nocleg w pensjonatach.

Możliwość dopłaty do pokoju 1-osobowego.

Pogoda

Kuba posiada klimat subtropikalny - gorący i wilgotny, łagodzony przez wiejący pasat. Wyspa może poszczycić się dużą liczbą dni słonecznych w ciągu roku, ok. 330. Występuje tu pora sucha (od listopada do kwietnia) ze średnią temperaturą 28°C i deszczowa (od maja do października) ze średnią temperaturą 25°C. Wilgotność powietrza wynosi tu średnio 70%.

Szczyt sezonu na Kubie przypada na porę suchą, choć jeśli nie zacznie się jeszcze pora deszczowa, dobrymi miesiącami są także kwiecień i maj. Unikać należy za to pory, kiedy występują tu huragany, okresu od końca sierpnia do połowy października. Statystycznie najczęściej pojawiają się one we wrześniu.

Cena zawiera

 • przelot Warszawa – Hawana – Warszawa (z przesiadką),
 • wizę na Kubę - Kartę Turystyczną,
 • wizę na Kubę - Kartę Turystyczną,
 • transport klimatyzowanym minibusem,
 • transfery na lotniska,
 • bilety wstępów do atrakcji turystycznych przewidzianych w programie,
 • opiekę przewodnika,
 • ubezpieczenie (KL, NNW, bagaż).

Cena nie zawiera

 • dodatkowego wyżywienia,
 • dodatkowych wycieczek i atrakcji,
 • składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (13 PLN/os.),
 • dopłaty do pokoju 1-osobowego (390 USD).

Ceny

Koszt wyjazdu na 11 dni: 5550 PLN + 1670 USD od osoby.

Ważne informacje

Wyjazd realizowany od 6 osób.

Możliwość jego organizacji w dowolnym terminie.

Podczas pobytu w kurortach Cayo Santa Maria i Varadero - all inclusive.

Istnieje możliwość przedłużenia wypoczynku w Varadero.

Waluta Kuby:

Wybierając się na Kubę, najlepiej zabrać ze sobą euro i wymienić na lokalną walutę. Odradza się dolary, których wymiana jest objęta 10% prowizją. Wymiany można dokonać w bankach lub punktach wymiany (CADECA) po okazaniu paszportu.

Kuba posiada dwie waluty: CUC przewidzianą dla turystów, którą można płacić wszędzie i CUP, w której zarabiają Kubańczycy i przeznaczonej głównie dla nich.

Zaleca się zabranie i posługiwanie się gotówką. Kartą płatniczą płaci się jedynie w luksusowych sklepach i hotelach. Poza tym zdarza się, że bankomaty mają awarię lub karty nie działają – szczególnie dotyczy to MasterCard.

Organizator

Organized by Opal Travel

Naszą specjalnością są autorskie, egzotyczne wycieczki i wyprawy, przygotowywane z uwzględnieniem indywidualnych wymagań uczestników.

Czy wiesz, że:

Pracownicy w manufakturze cygar na Kubie odbywają 9-miesięczne szkolenie, podczas którego uczą się, jak wyrabiać różne typy cygar?

Sprawdź podobne wyjazdy

Rangun, Birma

12 - 26 lipiec 2022

+ 2 więcej

od6 800 PLN

/ os.

Panama, Panama

14 - 28 luty 2022

od8 890 PLN

/ os.

Thimphu, Bhutan

10 - 23 luty 2022

od3 295 USD

/ os.

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.