Kategorie
Kontakt
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 20:00
Wyślij e-mail na: kontakt@travelduck.pl
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 20:00
Wyślij e-mail na:

Gorąca Kuba

Karaiby słyną z najpiękniejszych zachodów słońca. Kto z nas nie marzy o zanurzeniu się w upajającym, błękitnym Morzu Karaibskim i odpoczynku wśród złotego piasku Antyli?

Zapraszamy na 16-dniową podróż wypełnioną odkrywaniem inspirujących zakątków miejsca, w którym czas się zatrzymał. Zobaczycie skąpane w słońcu kamienice legendarnej Hawany, wielobarwne kabriolety, odkryjecie bogactwo smaków lokalnej kuchni.

Poznacie życie rdzennych Kubańczyków i historię jednej z najsławniejszych rewolucji śladami Che Guevary i Fidela Castro. Wyruszcie z nami do miejsca, gdzie historia stapia się z codziennością.

Atrakcje

 • zwiedzanie Hawany: bulwar Malecon, Plac Rewolucji, kolonialne Stare Miasto, kasyno Ala Capone,
 • willa Ernesta Hemingwaya, podziwianie spuścizny pisarza i słynnych ogrodów przy jego domu,
 • eksplorowanie Trynidadu - kolonialnego miasteczka nad Morzem Karaibskim,
 • zapoznanie z kultem i wierzeniami rdzennych Kubańczyków, m.in. santerią, doliną San Luis, plantacjami trzciny cukrowej,
 • Santiago de Cuba: plac miejski, dom Diego Velazqueza, koszary Moncada, zabawa w Casa de la Trova,
 • Park Narodowy Sierra Maestra, szczyt Gran Piedra oraz Kraina Prehistorii,
 • Ogrody Króla - wizyta i plażowanie na archipelagu wysp tropikalnych,
 • eksplorowanie raf koralowych nieopodal wyspy Cayo Coco + wypoczynek na Playa Pilar,
 • codzienne zabawy w rytmie kubańskiej muzyki i wieczory spędzone na integracji

Czytaj więcej

Zwiń

Poziom zaawansowania

Wyprawa przeznaczona jest dla każdego i nie wymaga wysokiego poziomu zaawansowania, a jedynie odrobiny wytrzymałości, aby zobaczyć czekające na nas cuda karaibskiej wyspy.

Podstawowy
Średniozaawansowany
Zaawansowany
Nie jesteś pewien/pewna, czy dostępny poziom jest dla Ciebie odpowiedni? Skontaktuj się z nami.

Miejsce

Republika Kuby - państwo wyspiarskie Ameryki Północnej leżące na Morzu Karaibskim, należące do archipelagu Wielkich Antyli. Kuba otoczona jest 1600 wysepkami, skałami i rafami.Stolicą jest legendarna Hawana.

Cieśniną Florydzką państwo oddzielone jest od Florydy, Cieśniną Jukatańską od Meksyku, a Cieśniną Zawietrzną od San Domingo. Wzdłuż południowego wybrzeża wyspy rozciąga się łańcuch gór Sierra Maestra z najwyższym szczytem republiki, Pico Turquino o wysokości 1974 m.

Plan wyjazdu

Program ramowy może ulec zmianie w zależności od warunków pogodowych.


Dzień 1

Wylatujemy na Kubę z Warszawy bądź Berlina, lądujemy w Hawanie.

Dzień 2

Przygodę z intrygującym krajem zaczynamy od jego stolicy, kolonialnej Hawany. Na początek zobaczymy najbardziej charakterystyczne i rozpoznawalne miejsce gorącego miasta - Malecon, szeroką i długą na 8 km esplanadę, rozciągająca się od wybrzeży miasta do samego ujścia portu położonego w Starej Kubie.

Zachwyci nas kolonialny styl starego miasta wpisanego na listę UNESCO. Stamtąd wyruszymy w kierunku kultowego miejsca, kasyna wzniesionego w latach 30. XX w. przez legendarnego bossa mafijnego, Ala Capone. Wieczorem czeka nas zasłużone odprężenie przy gorących rytmach salsy i oparach kubańskiego rumu.

Dzień 3

Tego dnia po pożywnym śniadaniu przeniesiemy się o kilkadziesiąt lat wstecz. Miłośnicy historii będą czekali na ten moment. Poznamy oblicze rewolucyjnej Kuby. Któż z nas nie słyszał o odwadze Che Guevary czy nieposkromionym Fidelu Castro? Zobaczymy Plac Rewolucji słynący z odbywających się defilad.

Drugą część dnia spędzimy ze wspomnieniem Ernesta Hemingwaya, który mieszkał na Kubie przez ponad 20 lat. Zobaczymy jego willę, obecnie muzeum, które jest pełne pamiątek po pisarzu, łącznie z trofeami z polowań, zbiorami książkowymi, jak i pięknymi ogrodami.

Drinki w stylu mistrza Hemingwaya i najlepsze mojito uzupełnią dzień pełen wrażeń.

Dzień 4

Rano przyjeżdżamy do Trynidadu, klimatycznej miejscowości na wzgórzach blisko Morza Karaibskiego. W czasach odkryć geograficznych i Nowego Świata miasto było jednym z głównych ośrodków handlu cukrem oraz niechlubnego handlu niewolnikami. To kolonialne miasto jest swoistą wizytówką Kuby. Tu znajdziecie wielobarwne kamienice, wiele zabytków, w tym kościół (obecnie Muzeum walki z bandytami).

Zasmakujemy elementów codziennego życia, obserwując lokalnych rolników guajiro posługujących się maczetami. Zachód słońca przywita nas wśród ruin na wzgórzach miasta, skąd możemy podziwiać zapierającą dech panoramę.

Dzień 5

Kontynuujemy eksplorowanie miasta, dziś pod kątem kultu i duchowości: afro-kubańskich wierzeń potomków niewolników, tzw. santerii. Obejrzymy kaplice i ołtarze czarnej magii. Odważni zainteresowani będą mogli dać się wprowadzić w trans, by nawiązać kontakt z duszami przodków. Chętni wybierają się na plażę, relaksować się wśród szumu fal na złocistym piasku.

Dzień 6

Celem wędrówki są tereny doliny cukrowni San Luis, która słynie z plantacji trzciny cukrowej. Każdy będzie miał okazję własnymi rękami wycisnąć odżywczy sok, guarapo. Tutaj znajduje się jeden z najwyższych punktów orientacyjnych, wieża Iznaga służąca niegdyś do pilnowania niewolników. Po całym dniu życie nocne zaskoczy nas intensywnością i wciągnie w wir największej zabawy pod gołym niebem Kuby!

Dzień 7

Smakosze znajdą dziś wiele przyjemności - odbędziemy kulinarną przygodę śladem karaibskich przysmaków. Zajrzymy do baru kategorii III (dla Kubańczyków), zjemy bezkonkurencyjną langustę, “Królową Karaibów”. Po niebiańskiej uczcie wyruszamy w całonocną podróż do drugiego co do wielkości miasta Kuby, Santiago de Cuba. To właśnie tam 1 stycznia 1959 roku Fidel Castro ogłosił zwycięstwo rewolucji.

Dzień 8

Zwiedzamy miasto. Zobaczymy główny plac miejski, z jego niecodzienną architekturą. Tam znajdziemy dom pierwszego gubernatora, Diego Velasqueza, konkwistadora i założyciela miasta. Czeka nas również wizyta w koszarach Moncada, gdzie w 1953 r. rebelianci dowodzeni przez młodego El Comandante przypuścili atak.

Skosztujemy wyselekcjonowanego rumu prosto z wytwórni. Wieczorem, zainteresowani będą mogli pobawić się w rytmie kubańskich przebojów w XVIII-wiecznej Casa de la Trova, gdzie usłyszymy tradycyjne kubańskie ballady.

Dzień 9

Na ten dzień z pewnością czekają miłośnicy egzotycznej przyrody. Wybieramy się do Parku Narodowego Sierra Maestra, oddalonego o ok. 60 km od Santiago. W czasach rewolucji była to baza wypadowa oddziałów Castro.

Jedną z największych atrakcji miejsca jest szczyt Gran Piedra, wysoki na 25 m. Z wierzchołka góry rozciąga się oszałamiająca sceneria, a przy dobrej pogodzie widoczna jest owiana złą sławą baza Guantanamo. Zobaczymy też Dolinę Prehistorii, która słynie z kubańskiej odsłony Parku Jurajskiego.

Dzień 10

O poranku wyruszamy do Ciego de Avila. Prowincja będzie idealnym punktem wypadowym do wielu pięknych miejsc, w tym na archipelag widowiskowych “Ogrodów Króla”, wysp, które słyną z najpiękniejszych kubańskich plaż.

Dni 11-12

Wyruszamy w kierunku największej wyspy z rafami koralowymi na Kubie, Cayo Coco. Droga sama w sobie będzie przyjemnością - przejedziemy długą na 33 m estakadą usypaną bezpośrednio na oceanie. Czeka nas nurkowanie wśród raf koralowych i wypoczynek na plażach, których pejzaż znalazł się na niejednej pocztówce.

Zobaczymy lazurową scenerię Plaży Pilar, znanej z częstych wizyt Hemingwaya, z której często wypływał na połów. Dla chętnych dostępne snorkeling, kajaki, rejsy katamaranem i żaglówką.

Dzień 13

Z magicznej wyspy podróżujemy do Santa Clara, stolicy prowincji Vila Clara. To tutaj toczyła się ostatnia decydująca bitwa rewolucji. Zakończyła się zdobyciem miasta przez rewolucyjne oddziały Ernesto Guevary. W miejscu walk wzniesiono muzeum największemu bohaterowi rewolucji, Che Guevarze. Jest to swoiste mauzoleum poświęcone jego życiu i historii.

Dzień 14

Wracamy do stolicy, aby przed wyjazdem okryć jeszcze kilka interesujących miejsc. Przeprawimy się lokalnym promem pod pomnik Chrystusa, który znajduje się po drugiej stronie Zatoki Meksykańskiej. Stamtąd zachwyci nas panorama legendarnego miasta, które na co dzień kultywuje swoją historię. Zrobimy pożegnalne zdjęcia.

Dni 15-16

Poświęcimy czas na ostatnie pamiątkowe zakupy - rum, cygara, czy też lokalne rękodzieło tworzone przez kubańskich artystów. Złożymy przysłowiową ofiarę bogini Yemaya, aby szczęśliwie powrócić do domu. Wieczorem wylatujemy do Europy, żeby następnego dnia wylądować w Warszawie.

Zakwaterowanie

Noclegi zapewnione mamy w mieszkaniach Kubańczyków.

Pogoda

Pogoda na Kubie nie powinna nas zaskoczyć - panuje tu klimat mieszany: tropikalny i subtropikalny. Temperatury w ciągu roku nieznacznie się wahają. Średnia roczna temperatura wynosi ok. 25°C. W styczniu spada do 22,5°C, w sierpniu wzrasta do 27,8°C. Woda morska na Kubie ma temperaturę pomiędzy 22-24°C zimą i 28-30°C latem.

Wyróżniamy to porę deszczową (od maja do października) i porę suchą (od listopada do kwietnia). W ciągu roku opady wynoszą ok. 1400 mm, występują zazwyczaj w postaci tropikalnych ulew.

Cena zawiera

 • wizę na Kubę,
 • transport lokalny (w większych aglomeracjach: taxi / coco-taxi),
 • opłaty lotniskowe,
 • zakwaterowanie,
 • bilety wstępu do atrakcji wyszczególnionych w programie oraz pozwolenia na wejścia do parków narodowych,
 • opiekę rezydenta ze strony organizatora oraz lokalnych pilotów,
 • ubezpieczenie NNW, KL, bagażowe,
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Cena nie zawiera

 • przelotów w obie strony z Warszawy/Berlina do Hawany,
 • wyżywienia (koszt to ok. 20 EUR),
 • atrakcji dodatkowych,
 • indywidualnych wydatków,
 • biletów wstępu nieujętych w programie.

Ceny

Koszt wyjazdu na 16 dni już od 4490 PLN od osoby + 880 EUR + loty.

Ważne informacje

Kuba - wiza wjazdowa “Tarjeta de Turista”

Będzie potrzebny paszport ważny co najmniej przez 6 miesięcy.

Nie mniej ważny jest aspekt pieniędzy. Bankomaty na Kubie nie są powszechne, ważne aby mieć ze sobą gotówkę. Bardzo rzadko można spotkać się z możliwością płatności kartą kredytową. Najlepiej zabrać ze sobą pieniądze w walucie EUR. Wymieńcie je na PESO CUC (peso convertible). Jeśli weźmiecie dolary amerykańskie, najprawdopodobniej nie będziecie mogli wymienić tej waluty.

Organizator

Organized by MK Tramping

Tworzymy podróże dla ludzi poszukujących przygód.

Wakacje na Kubie

Wyjazd organizowany jest dla grupy od 6 do 12 osób.

Na taką egzotyczną wyprawę przygotujcie się odpowiednio - okulary przeciwsłoneczne, krem z filtrem, nakrycie głowy oraz podstawowy sprzęt do nurkowania okażą się codziennym niezbędnikiem.

Sprawdź podobne wyjazdy

Mexico City, Meksyk

Dambulla, Sri Lanka

15 listopad - 5 grudzień 2020

od10 700 PLN

/ os.

Mexico City, Meksyk

23 listopad - 6 grudzień 2020

+ 1 więcej

od6 500 PLN

/ os.

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.