Kategorie
Kontakt
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na: kontakt@travelduck.pl
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na:

Ukraina na off-road: przygoda 4x4 na Krymie

Wyprawa 4x4 przez ukraińskie stepy i góry, żeby dotrzeć na przepiękny Krym. 800 km trasy, która nie tylko umożliwi nam zobaczenie naturalnych cudów tej części świata, takich jak czarnomorskie plaże i wapienne klify, ale także wykute w skale fortyfikacje i piękną Odessę.

Ponad tydzień za kółkiem sprawi, że podszlifujemy umiejętności panowania nad pojazdem w terenie, nadarzą się także okazję do wypróbowania innych sportów, takich jak nurkowanie czy windsurfing.

Podany termin i cena są przykładowe. Więcej informacji na zapytanie lub bliżej terminu wyjazdu.

Atrakcje

 • trasa off-roadowa przez Ukrainę,
 • nadmorskie okolice - Morze Czarne,
 • Odessa,
 • Eupatoria,
 • Bakczysaraj,
 • Czufut-Kale,
 • Aj-Petri, kolejka linowa,
 • wanna młodości Ulu-Uzeń,
 • region Koktebel,
 • Ałuszta

Czytaj więcej

Zwiń

Poziom zaawansowania

Nie musisz być kierowcą rajdowym!

Podstawowy
Średniozaawansowany
Zaawansowany
Nie jesteś pewien/pewna, czy dostępny poziom jest dla Ciebie odpowiedni? Skontaktuj się z nami.

Miejsce

Krym to niesamowite miejsce, które oferuje niezwykłe widoki na taflę Morza Czarnego. Znajdziemy tu ponad 500 km plaż, wulkanicznych, kamienistych, a także srebrzystych. Takie wybrzeże sprawia, że wody są rajem dla fanów sportów wodnych i motorowodnych, a tereny nadbrzeżne oferują równie wiele - np. przejażdżki konne czy trasy wspinaczkowe i trekkingowe.

Jest to jedno z niewielu miejsc, gdzie gołym okiem zobaczyć możemy delfiny w naturalnym środowisku, a także zachwycić się bogactwem naturalnych i przyrodniczych atutów. Jest tu też ogrom miejsc do zwiedzania, od zabytków, po słynne winnice.

Plan wyjazdu

Podczas naszej trwającej 10 dni wyprawy off-roadowej przez Krym zobaczymy wiele ciekawych punktów na Ukrainie. Razem z nami poznasz:

Morze Czarne (Gościnne) - czyli największy światowy zbiornik wody beztlenowej. Według mitów, to po nim żeglowano w poszukiwaniu złotego runa, aż na tereny zamieszkane przez wojownicze Amazonki.

Odessę - miasto portowe, które niegdyś stanowiło strategiczny punkt marynarki. Dziś jest to kurort z pięknymi plażami i zabytkami, w tym schodami Potiomkinowskimi.

Eupatorię - mniejszy, ale piękny kurort z piaszczystymi i szerokimi plażami, które bardzo łagodnie opadają w morskie tonie. Na bazarach znajdziemy wiele egzotycznych towarów, oszałamiających zapachów i imponujących przedmiotów.

Bakczysaj - czyli “miasto w ogrodzie”. Znajdziemy tu pałac Chanów, który został wykuty w stromej skale Monastyru Uspieńskiego. Kompleks zawiera pałac sam w sobie, a także harem, Wielki Meczet i fontannę łez.

Czufut-Kale - skalne miasto, które opisywał Adam Mickiewicz w utworach inspirowanych tymi terenami. Mickiewicz został wygnany w te rejony za swoją działalność. Kręcono tu również sceny z “Pana Wołodyjowskiego”.

Jaskółcze Gniazdo - jeden z symboli Jałty. Jest to zamek na skale Aj-Petri. Wjazd kolejką linową na wysokość 1234 m n.p.m.

Jaskinię Marmurową - znajdującą się na wschodzie Góry Czatyrdach, a także jaskinię Czerwoną, która skrywa podziemną rzekę.

Nowy Świat - rezerwat przyrodniczy położony nad morzem, a także Błękitna Zatoka, okoliczne groty i monumentalne skały uderzane przez fale morskie. To tutaj również znajduje się ścieżka Golicyna, z której zobaczymy panoramę morza i brzegi Krymu Wschodniego.

Wielki Kanion i jego mierzące 300 metrów skalne ściany, a także wannę młodości, czyli wydrążoną w skale nieckę, która ma podobno odmładzające właściwości. Formacja powstała drążona od wieków przez niewielką rzeczkę Ulu-Uzeń, a według podań trzykrotne zanurzenie tu głowy odejmuje człowiekowi aż 5 lat.

Region Koktebel - kraina pięknych ostańców skalnych, które sterczą ponad morskimi wodami, wyrastając z dna. Inaczej Kraj Błękitnych Szczytów ze Złotymi Wrotami.

Teodozja - dar bogów. To tu step napotyka masyw Tepe-Obe, a miejsce to jest istnym skarbcem roślinności. Spotkamy tu cudowne plaże, a także bijące z gruntu źródła mineralne z okazją do błotnych kąpieli adżigol.

Ałuszta - znajdziemy piękny taras widokowy z szeroką panoramą, a także aquapark i delfinarium. Znajduje się tu również tajemnicza Dolina Duchów.

Zakwaterowanie

Wyprawa terenowa ma nas przybliżyć również do ukraińskiej natury. Z tego też powodu zakwaterowanie będzie zrealizowane w namiotach. Czysto obozowy i biwakowy standard i klimat. Na własną rękę i na własną kieszeń można spróbować znaleźć noclegi w pensjonatach.

Pogoda

Na półwyspie Krym pogoda będzie przypominać nieco tę, którą możemy znać z polskich realiów. Latem temperatury przekraczają 20°C, a zimą spadają do nawet - 10°C. Największe opady przypadają na okres od czerwca do września. Należy pamiętać, że nad morzem wiatry mogą być dosyć silne i obniżać temperaturę.

Cena zawiera

 • miejsce w terenowym samochodzie Land Rover,
 • możliwość prowadzenia samochodu,
 • szkolenie z techniki jazdy i bezpieczeństwa w trasie,
 • opiekę instruktora,
 • wyżywienie - czysto obozowe,
 • paliwo,
 • noclegi,
 • namioty i karimaty,
 • zwiedzanie Czufut Kale,
 • zwiedzanie pałacu Chanów,
 • ubezpieczenie KL i NNW.

Cena nie zawiera

 • opcji noclegów w pensjonatach,
 • dodatkowych atrakcji dostępnych na trasie (windsurfing, parki wodnych, delfinaria, oceanaria, rejs statkiem pod Golden Gate, zwiedzanie winnicy Massandra),
 • wyprawa quadami (cena za 1 pojazd to 400 UAH).

Ceny

Koszt wyprawy na 10 dni wynosi 4500 PLN od osoby.

Nurkowanie 30 min.

30 USD

Nurkowanie w ruinach Khersoness

150 USD

Pływanie z delfinami 15 min./os

180 EUR

Ważne informacje

Wiza Ukraina:

Pomimo napiętej sytuacji na linii Rosja - Ukraina i konfliktu na ziemiach półwyspu Krym obowiązują takie same zasady wjazdu, jak w przypadku przekraczania granicy polsko-ukraińskiej. Nie potrzeba zatem dodatkowych dokumentów lub wizy.

Organizator

Organized by FunSail

Nasza specjalność to turystyka aktywna i podróże szyte na miarę!

Spakuj się na off-road!

Wyjazd ma charakter czysto biwakowy, dlatego też, żeby mieć pewność, że zachowany będzie najwyższy komfort, zachęcamy do wzięcia ciepłego ubioru, a także czegoś na deszcz. Przydadzą się też śpiwory, powerbanki, wszelkie akcesoria, sprzęt i gadżety, które uznamy za przydatne w podróży.

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.