13-dniowa wyprawa do Kolumbii

Wyprawa do egzotycznej Kolumbii - królestwa kawy i szmaragdów. Poznaj indiańskie ceremonie i rytuały rdzennych plemion, zobacz wspaniałą, kolonialną architekturę, posmakuj życia w dżungli Amazonii, odkryj piękno kolumbijskich plaż.

Atrakcje

 • królestwo kawy Ameryki Południowej,
 • wizyta w największym na świecie Muzeum Złota,
 • poznanie ceremonii i rytuałów rdzennych plemion Huitoto i Ticuna,
 • nocowanie w hamaku w amazońskiej dżungli,
 • połów piranii,
 • przejazd amazońską tyrolką nad plantacjami kawy oraz lasami bambusowymi,
 • wizyta w “kawowej hacjendzie”,
 • przejazd konno po “Mglistym lesie”,
 • relaks i snorkeling na Wyspach Różańcowych.

Czytaj więcej

Zwiń

Poziom zaawansowania

Wycieczka dostępna dla wszystkich zainteresowanych.

Podstawowy
Średniozaawansowany
Zaawansowany
Nie jesteś pewien/pewna, czy dostępny poziom jest dla Ciebie odpowiedni? Skontaktuj się z nami.

Miejsce

Kolumbia to kraj prawie 3,5 razy większy od Polski. Jest jedynym państwem Ameryki Południowej leżącym nad dwoma oceanami - Atlantyckim i Spokojnym. To kraj bardzo zróżnicowany, z wysokimi górami Andami, piaszczystymi plażami nad brzegami oceanów oraz amazońską dżunglą. Do Kolumbii należy kilka wysp na Morzu Karaibskim (Archipelag Wysp Różańcowych).

Plan wyjazdu


DZIEŃ 1: Bogota

Zbiórka grupy na Lotnisku Chopina w Warszawie. Wylot do Bogoty, która jest jedną z najwyżej położonych stolic świata (znajduje się na wysokości 2600 m n.p.m). Zakwaterowanie w hotelu w pięknej, kolonialnej dzielnicy Bogoty, La Candelaria.

DZIEŃ 2: Bogota

Zwiedzanie Bogoty. Wybierzemy się na spacer wąskimi uliczkami kolonialnej dzielnicy La Candelaria. Wejdziemy na wzgórze kacyka Muisca oraz zobaczymy z zewnątrz najstarszy kościół Bogoty, kameralny Chorro de Quevedo. Następnie udamy się na centralny plac miasta, Plaza de Bolivar, przy którym znajdują się najważniejsze budynki rządowe stolicy - Parlament i Pałac Prezydencki.

Odwiedzimy muzeum najsłynniejszego kolumbijskiego malarza, Fernando Botero. Wypijemy kawę w Puerta Falsa, najstarszej kawiarni w mieście. Zobaczymy prawdziwe skarby w największym na świecie Muzeum Złota. Placówka posiada zbiory najpiękniejszych złotych wyrobów licznych kultur prekolumbijskich.

Po południu zajrzymy na lokalny indiański targ. Wjedziemy kolejką linową na taras widokowy na wzgórzu Monserrate (3152 m n.p.m.). Roztacza się stąd niezapomniany widok na Andy. Zjemy obiadokolację w restauracji na wzgórzu, skąd widać panoramę miasta. Powrót do hotelu.

DZIEŃ 3: Bogota – Amazonia (Leticia, Tabatiga)

Z samego rana polecimy do Leticii, stolicy kolumbijskiej Amazonii. Po dotarciu do centrum miasta zostawimy bagaże i w dalszą podróż udamy się̨ z zapakowanymi na 2 dni plecakami.

Przejedziemy samochodem przez dżunglę do Rezerwatu Indian Huitoto. Przedstawiciele rdzennego plemienia wprowadzą nas w świat indiańskich ceremonii i rytuałów. Dla odważnych możliwość spróbowania mambe, proszku z prażonych liści koki.

Przekroczymy granicę z Brazylią i dotrzemy do Tabatinga. Na miejscu eksplorujemy port, skąd wypływają̨ statki kursujące po Amazonce. Odwiedzimy lokalny targ. Będziemy mieć możliwość zobaczenia “potworów Amazonki” - ryb pirarucu i piranii.

Po powrocie do Leticii obiad w restauracji na tratwie. Następnie popłyniemy rzeką do obozowiska w samym sercu dżungli, gdzie będziemy nocować. Nie doświadczymy więcej cywilizowanych wygód. Czekają nas za to niezapomniane atrakcje: kolacja przy ognisku, spływ kanałami Amazonki po zmroku, nocleg w hamakach w największej dżungli świata.

DZIEŃ 4: Taparato – Puerto Narino – Macedonia – Calanoa

Wycieczka przez dżunglę. Dotrzemy do rezerwatu Indian Ticuna, gdzie razem z jego mieszkańcami przygotujemy tzw. “chleb dżungli”. Zobaczymy, jak wygląda codzienne życie plemienia. Dla chętnych naturalny tatuaż z amazońskich barwników.

Dla odważnych kąpiel w Amazonce i połów piranii. Następnie odwiedzimy amazońską osadę Puerto Nariño i dotrzemy do eko lodge’y nad samym brzegiem rzeki. Po zakwaterowaniu przejdziemy wzdłuż rzeki do rezerwatu Indian Ticuna w Mocagua.

Poznamy świat indiańskich tradycji, w tym tutejszego rękodzieła. Zobaczymy, jak wygląda technika ręcznej produkcji materiału z kory i nici z palmy. Po powrocie do hotelu zjemy prawdziwą amazońską kolację. To nie koniec atrakcji. Gdy się ściemni, wybierzemy się na nocny spacer po dżungli, odkrywając miejscową florę i faunę. Nocować będziemy nad brzegiem Amazonki.

DZIEŃ 5: Calanoa– Leticia – Bogota – Alcala

Czas wolny i odpoczynek nad brzegiem Amazonki. Po południu popłyniemy motorówką do Leticii, z przystankiem na Wyspie Małp. Odbierzemy pozostawione bagaże i udamy się w dalszą podróż. Tym razem polecimy do Regionu Kawy (z międzylądowaniem w Bogocie). Na miejscu pojedziemy do tzw. “kawowej hacjendy”. Zakwaterowanie i kolacja w hotelu.

DZIEŃ 6: Region Kawy

Spędzimy czas w kolumbijskiej kawowej hacjendzie. Pojedziemy na plantację zebrać dojrzałe ziarenka kawy. Dowiemy się, jak wygląda proces produkcji kawy na różnych etapach, od zasadzonego na stokach Andów ziarenka po gotowy, aromatyczny, czarny napój.

Dla chętnych przejazd na amazońskiej tyrolce, z widokiem na plantacje kawy i lasy bambusowe. Tego dnia zjemy kawową obiadokolację w ogrodzie. Po posiłku czas wolny w sielskim otoczeniu hacjendy. Do wyboru hotelowe atrakcje: basen, jacuzzi na wolnym powietrzu, sauna, łaźnia turecka.

DZIEŃ 7: Region Kawy

Zwiedzanie Salento, miasteczka z tradycyjną, kolonialną architekturą. Salento otoczone przez potężne Andy to jedno z najpiękniejszych miast w tej części Kolumbii.

Zobaczymy charakterystyczne kolorowe, drewniane balkony i wspaniałe fasady ulicznych kawiarenek. Zachęcają do wejścia i wypicia filiżanki pysznej kawy oraz skosztowania innych kawowych przysmaków: ciasteczek, wypieków, cukierków i likierów.

Przejdziemy główną ulicą Salent, Calle Real, gdzie znajdują się liczne sklepiki z lokalnymi produktami oraz oryginalne rękodzieło.

Następnie pojedziemy kultowymi, wojskowymi Jeepami Willy’s do doliny “mglistego lasu” (Valle del Cocora). Na miejscu przesiądziemy się na końskie grzbiety i podczas konnej przejażdżki zobaczymy najpiękniejsze zakątki okolicy.

Na obiad zjemy tutejszy specjał - tradycyjnego, andyjskiego pstrąga na platanowych plackach. Przejazd do Salento. Powrót do hacjendy i nocleg.

DZIEŃ 8: Region Kawy - Cartagena

Lot do Bogoty przez Cartagenę. Zakwaterowanie w hotelowej dzielnicy Cartageny, Bocagrande. Cartagena uznawana jest za jedno najpiękniejszych kolonialnych miast Karaibów. Otaczają ją ciągnące się wiele kilometrów mury obronne, które są jednocześnie tarasem widokowym. Przechadzając się murami, można natknąć się na kartagińczyków, pijących orzeźwiającą limonada de coco.

Zobaczymy historyczną Starówkę Cartageny i jej największe atrakcje: Wieżę Zegarową, “Uliczki słodkości” (tak nazywano miejsca, gdzie dawniej odbywały się targi niewolników), klasztor San Pedro de Claver (pod wezwaniem św. Piotra Klawer, apostoła niewolników).

Zajrzymy do zabytkowej pracowni szmaragdów, do mistrza jubilerskiego, który specjalizuje się w ich obróbce. Będzie można zakupić certyfikowane szmaragdy. Na koniec dnia przejedziemy się karetami zaprzężonymi w konie po pięknych zakątkach Cartageny. Kolację zjemy w tradycyjnej restauracji na Starówce.

DNI 9-10: Isla Grande (Wyspy Różańcowe)

Popłyniemy motorówką na Archipelag Wysp Różańcowych. To jedno z najbardziej dziewiczych miejsc na Morzu Karaibskim z białymi, piaszczystymi plażami i krystalicznie czystą wodą. To także atrakcyjne miejsce do nurkowania z pięknymi rafami koralowymi oraz bogactwem morskich stworzeń.

W przejrzystych wodach możemy zobaczyć koniki morskie, żółwie, kalmary, delfiny czy małe rekiny. Naszym miejscem docelowym będzie Isla Grande, największa z wysp archipelagu. Spędzimy na niej dwa dni z plażowaniem i pysznym karaibskim jedzeniem. Zakwaterowanie w hotelu na wyspie.

DZIEŃ 11: Isla Grande – Cartagena

Po porannym plażowaniu na Isla Grande wrócimy do Cartageny, gdzie będziemy mieć czas wolny. Sugerujemy odpoczynek na kartagińskiej plaży, gdzie można spotkać słynne Palenqueras, niosące na głowach naczynia z tropikalnymi owocami. Palenqueras są czarnoskórymi potomkiniami niewolników.

Wspólną kolację zjemy w kartagińskiej restauracji. Następnie wsiądziemy do kolorowego autobusu Chiva Rumbera i spędzimy w nim szaloną noc, bawiąc się przy latynoskich rytmach.

DZIEŃ 12: Cartagena – Bogota

Ostatnie zakupy w Cartagenie i przejazd na lotnisko, skąd wylecimy do Bogoty. Lot z Bogoty do Warszawy.

DZIEŃ 13: Warszawa

Powrót do Warszawy.

Zakwaterowanie

Noclegi w hotelach 3- i 4* w pokojach 2-osobowych, a także w kawowych hacjendach. W Amazonii nocować będziemy w eco lodge’y (ekologiczne łóżka wyposażone w moskitiery) oraz w hamakach z moskitierami na terenie indiańskiego obozowiska w Maloce.

Pogoda

Kolumbia ze względu na położenie na równiku nie ma czterech pór roku, a jedynie porę suchą i deszczową. Pora deszczowa trwa od kwietnia do czerwca i od sierpnia do listopada, w pozostałych miesiącach panuje pora sucha.

W Kolumbii występuje klimat tropikalny wzdłuż wybrzeży oraz wschodnich równin i chłodniejszy w Andach. Temperatura powietrza jest stała przez cały rok i zależy od wysokości nad poziomem morza. Średnia temperatura powietrza w ciągu dnia to ok. 20°C, a w nocy ok. 10°C.

Cena zawiera

 • bilety lotnicze na trasie Warszawa – Bogota – Warszawa (z jedną przesiadką),
 • loty na terenie Kolumbii,
 • transport na miejscu mikrobusem,
 • noclegi,
 • wyżywienie (śniadania, kolacje) oraz dodatkowo obiady (w cenie napoje bezalkoholowe) w trakcie pobytu w Amazonii,
 • napoje bezalkoholowe,
 • obsługę polskiego rezydenta w Kolumbii,
 • wymagane ubezpieczenie: KL, NNW, bagaż.

Cena nie zawiera

 • napiwków dla miejscowych,
 • napojów do posiłków,
 • wstępów do odwiedzanych miejsc - koszt 30 USD,
 • opłat za możliwość fotografowania i filmowania,
 • kosztów dodatkowych atrakcji,
 • składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - koszt 13 PLN od osoby.

Ceny

Koszt wycieczki to 6950 PLN od osoby + 2450 USD.

Ważne informacje

Osoby wybierające się do Amazonii powinny mieć obowiązkowo szczepienie przeciw żółtej febrze.

Na miejscu zaleca się picie wody przegotowanej lub butelkowanej.

Organizator

Organized by Opal Travel

Naszą specjalnością są autorskie, egzotyczne wycieczki i wyprawy, przygotowywane z uwzględnieniem indywidualnych wymagań uczestników.

Kolumbia ciekawostki:

Kolumbia to górzysty kraj, co sprawia, że najłatwiej podróżuje się tu samolotami. Na terenie Kolumbii znajduje się ponad 70 lotnisk cywilnych.

Kolumbia słynie z największych na świecie zasobów szmaragdów (95% światowej produkcji).

Sprawdź podobne wyjazdy

Buenos Aires, Argentyna

Lima, Peru

11 - 22 kwiecień 2020

+ 6 więcej

od9 980 PLN

/ os.

Rangun, Birma

22 listopad - 6 grudzień 2020

+ 2 więcej

od6 800 PLN

/ os.

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.