Marzysz o przejażdżce Koleją Transsyberyjską? Chiny, Rosja i Mongolia czekają!

Przeżyj niezapomnianą podróż Koleją Transsyberyjską! W ciągu 14 dni odwiedzisz Pekin, zobaczysz i przejdziesz się po Wielkim Murze Chińskim, zwiedzisz Ułan Bator, poczujesz wiatr we włosach na pustyni Gobi oraz zachwycisz się podczas rejsu po Bajkale - najgłębszym jeziorze na świecie.

Nie warto się zastanawiać, wyprawa przez malownicze tereny Mongolii, Chin i Rosji czeka!

Atrakcje

 • Pekin - zwiedzanie stolicy Chin,
 • spacer po Wielkim Murze Chińskim,
 • podróż Koleją Transsyberyjską,
 • Ułan Bator - zwiedzanie stolicy Mongolii,
 • Karakorum, Irkuck - zwiedzanie
 • gorące źródła w Cencher,
 • wydmy pustyni Gobi,
 • rejs po jeziorze Bajkał,
 • wyspa Olchon,
 • degustacja dań kuchni chińskiej i mongolskiej,
 • podróż konna i na wielbłądach w Mongolii.

Czytaj więcej

Zwiń

Poziom zaawansowania

Wycieczka skierowana jest do wszystkich!

Podstawowy
Średniozaawansowany
Zaawansowany
Nie jesteś pewien/pewna, czy dostępny poziom jest dla Ciebie odpowiedni? Skontaktuj się z nami.

Miejsce

Chiny, gdzie rozpoczniemy swoją przygodę, są krajem leżącym na terenie Azji Środkowej ze stolicą w Pekinie. Państwo Środka słynie z wyśmienitej kuchni, bogatej kultury i historii oraz najlepszej na świecie herbaty.

Mongolia to kolejne państwo na trasie, do którego dotrzemy. Stolicą kraju jest Ułan Bator, a językiem urzędowym mongolski, chociaż wiele osób zna tu doskonale rosyjski. Najciekawszym miejscem w Mongolii bez wątpienia jest malownicza pustynia Gobi, porównywana do bezkresu morza.

Podczas wycieczki odwiedzimy też Rosję, a dokładniej Irkuck. Federacja Rosyjska jest największym krajem na świecie, który ma aż 14 sąsiadów. Wizyta w Irkucku nie obędzie się bez rejsu po najgłębszym jeziorze na świecie, jeziorze Bajkał.

Plan wyjazdu


Dzień 1: Warszawa - Pekin

Wylot z Warszawy do stolicy Chin, Pekinu.

Dzień 2: Pekin

Po przylocie do Pekinu transfer do hotelu i zakwaterowanie. Następnie wizyta w Świątyni Lamy, Yonghegong uznawanej za najważniejsze centrum kultu pośród wyznawców buddyzmu. Kolejnym punktem wyprawy będzie spacer po dzielnicy hutongów.

Wieczorem możemy wybrać się do jednej z lokalnych restauracji na degustację słynnej kaczki po pekińsku.

Dzień 3: Pekin - grobowiec dynastii Ming - Wielki Mur Chiński

W godzinach porannych transfer na północ Pekinu, gdzie zobaczymy okazałe grobowce dynastii Ming. Przespacerujemy się Aleją Duchów, po której niegdyś przechodziły kondukty żałobne. Dotrzemy też do Centrum Hodowli Pereł.

Kolejnym punktem programu będzie przejazd przez jeden z odcinków Wielkiego Muru Chińskiego. Kolejką widokową dotrzemy na Mur, skąd udamy się na spacer po budowli mającej niemal 8 tys. km. Następnie przejedziemy przez miasteczko olimpijskie. Wieczorem osoby chętne mogą wziąć udział w przedstawieniu opery pekińskiej. Nocleg spędzimy w Pekinie.

Dzień 4: Pekin

Zwiedzimy dziś najważniejsze miejsca w Pekinie. Dotrzemy do Zakazanego Miasta, kiedyś niedostępnego dla turystów i mieszkańców Chin. Odwiedzimy Plac Tiananmen, Bramę Niebiańskiego Pokoju oraz Świątynię Nieba. Następnie udamy się do Pałacu Letniego, kompleksu pałacowego dynastii cesarskiej Qing. Nocleg w Pekinie.

Dzień 5: Pekin - podróż Koleją Transsyberyjską

Z samego rana udamy się na dworzec kolejowy, skąd wyruszymy w podróż Koleją Transsyberyjską. Przejedziemy dziś m.in. przez pustynię Gobi oraz autonomiczny region Mongolii Wewnętrznej. Późno w nocy przekroczymy granicę chińsko-mongolską. Będziemy nocować w pociągu w wagonach sypialnych.

Dzień 6: Kolej Transsyberyjska - Ułan Bator

Dzisiejsza podróż Koleją Transsyberyjską będzie przebiegać przez środkową i południową Mongolię ze stacją końcową w Ułan Bator. Następnie transfer do hotelu, zakwaterowanie i chwila odpoczynku po podróży. W ramach wycieczki przespacerujemy się po urokliwych ulicach Ułan Bator. Dotrzemy do Alei Pokoju traktowanej jako główny deptak miasta, zobaczymy budynki parlamentu (Wielki Churał), giełdy oraz opery. Przejdziemy się również na Plac Czyngisa, na którym znajduje się pomnik Suche Batora.

Ostatnim punktem zwiedzania będzie wjazd na taras widokowy drapacza chmur - Blue Sky - gdzie zachwycimy się panoramą umiejscowionego w górskiej dolinie Ułan Bator. Nocleg w stolicy Mongolii.

Dzień 7: Ułan Bator - Pustynia Gobi - Karakorum - Cencher

Transfer na jedną z wydm pustyni Gobi. Osoby chętne mogą skorzystać z przejażdżki na wielbłądach oraz degustacji kumysu, jednego ze specjałów mongolskiej kuchni. Następnie udamy się do dawnej stolicy Mongolii, Karakorum.

Zobaczymy dziś XVI-w. klasztor Erdene Dzuu uznawany za jeden z ważniejszych obiektów kultury buddyjskiej w Mongolii oraz kamiennego żółwia, który jest jedyną pozostałością po pałacu chanów.

Dzień zakończymy w Cencher, gdzie wykąpiemy się w gorących źródłach. Noc spędzimy w tradycyjnych 2-osobowych jurtach.

Dzień 8: Cencher

Dzień możemy poświęcić na odpoczynek, spacery po okolicy lub odwiedziny w koczowniczych jurtach. Chętni mogą udać się na przejażdżkę konną, mongolski masaż lub kąpiele termalne. Nocleg w jurtach.

Dzień 9: Cencher - Biczigt Chad - Ułan Bator

Po śniadaniu odpoczynek w źródłach termalnych. Następnie wybierzemy się pod skały Biczigt Chad, skąd wrócimy do Ułan Bator. Miłośnicy kultury mongolskiej mogą wybrać się na pokaz folklorystyczny. Dziś będziemy nocować w Ułan Bator.

Dzień 10: Ułan Bator - północna Mongolia

Kontynuacja zwiedzania Ułan Bator. Dotrzemy do następujących miejsc: klasztor buddyjski Gandan, Świątynia Czojdżin - lamy, muzeum Dzanabadzara, Teatr Dramatyczny oraz Biblioteka Narodowa.

Komunikacją miejską dojedziemy do Pałacu Bogd-chana. W pałacu znajduje się muzeum poświęcone ostatniemu, najwyższemu przywódcy politycznemu i religijnemu Mongolii. Następnie odwiedzimy sklep z produktami, które są wykonane z mongolskiego kaszmiru. Późnym popołudniem przejazd na dworzec, gdzie wsiądziemy w Kolej Transsyberyjską - kontynuacja podróż przez północną Mongolię.

Dzień 11: Północna Mongolia i Buriacja

Pociągiem przejedziemy przez rosyjsko-mongolską granicę do Buriacji oraz miasto Ułan Ude umiejscowione nad jeziorem Bajkał. Noc spędzimy w pociągu w wagonach sypialnych.

Dzień 12: Irkuck - wyspa Olchon

Po dotarciu do Irkucka przesiądziemy się do autokaru, a następnie na prom, którym popłyniemy na wyspę Olchon na jeziorze Bajkał. Na miejscu skorzystamy z tradycyjnej rosyjskiej bani oraz spróbujemy ryb złowionych w jeziorze.

Wieczorem możemy odpocząć, pospacerować po wyspie lub wykąpać się w jeziorze. Zakwaterowanie i nocleg w domkach letniskowych na wyspie.

Dzień 13: wyspa Olchon

Dzień poświęcimy na kilkugodzinne zwiedzanie wyspy. Odwiedzimy główne punkty widokowe oraz obiekty szamańskiego kultu (fakultatywnie obiad w trakcie zwiedzania). Wieczorem czas wolny możemy przeznaczyć na rejs statkiem po jeziorze Bajkał (dla chętnych), spacery po wyspie lub odpoczynek w saunie.

Dzień 14: Olchon - Irkuck

Żegnamy wyspę Olchon i zmierzamy do Irkucka, gdzie zwiedzimy zabytkowe kościoły oraz cerkwie. Dotrzemy również do miejsc związanych z polskimi zesłańcami. Przemierzymy miasto szlakiem syberyjskiej drewnianej architektury. Zakwaterowanie i nocleg w Irkucku.

Dzień 15: Irkuck - Warszawa

W godzinach porannych transfer na lotnisko. Wylot do Warszawy i powrót do Polski.

Zakwaterowanie

Podczas wyprawy będziemy nocować w hotelach 3* na terenie Ułan Bator, Pekinu i Irkucka w pokojach 2-osobowych z łazienkami.

W Mongolii spędzimy dwie noce w tradycyjnych jutrach turystycznych z łazienkami w osobnym budynku. Na wyspie Olchon przenocujemy w 2-osobowych domkach letniskowych (łazienka w osobnym budynku).

Istnieje możliwość wynajęcia pokoju 1-osobowego za dodatkową opłatą (koszt dodatkowy 550 EUR).

Pogoda

Pogoda w Chinach:

Stolicę Chin - Pekin najlepiej zwiedzać w okresie od kwietnia do października. Średnia roczna temperatura w Pekinie wynosi ok. 12°C. Najbardziej deszczowa pora wypada w lipcu i sierpniu.

Pogoda w Mongolii:

Do stolicy Mongolii, Ułan Bator, najlepiej podróżować w okresie letnim od czerwca do sierpnia. Średnia roczna temperatura w Ułan Bator wynosi ok. -1°C. W lipcu jest najcieplej, wówczas temperatura sięga ok. 17°C.

Pogoda w Rosji:

Podróż do Irkucka warto zaplanować w okresie od maja do sierpnia, wówczas temperatura wynosi od 16 do 23°C. Najzimniejszym miesiącem w Irkucku jest stycznia, wtedy temperatura spada do -14°C.

Cena zawiera

 • noclegi,
 • bilety lotnicze na trasach: Warszawa - Pekin, Irkuck - Warszawa,
 • śniadania,
 • transport autokarem lub mikrobusem, przejazdy lokalne oraz Koleją Transsyberyjską (wagon sypialny),
 • ubezpieczenie bagażu, NNW i KL,
 • opiekę przewodnika wycieczki,
 • przejazd konny i na wielbłądach na terenie Mongolii.

Cena nie zawiera

 • dodatkowych atrakcji,
 • wyżywienia (poza śniadaniami),
 • biletów wstępu do atrakcji zawartych w programie oraz napiwków (koszt 230 EUR za osobę, płatne po przylocie do Pekinu),
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (koszt 13 PLN od osoby),
 • kosztów wizy do Rosji, Mongolii i Chin.

Ceny

Koszt 15-dniowej wycieczki wynosi 5450 PLN + 2195 EUR

Ważne informacje

Podróż Koleją Transsyberyjską jest możliwa po uprzednim uzyskaniu wizy do Rosji, Mongolii i Chin.

Wizę do Rosji możemy uzyskać, wypełniając wniosek drogą elektroniczną, po czym należy go złożyć w jednym z urzędów konsularnych Rosji w Polsce. Koszt wizy turystycznej do Rosji wynosi ok. 500 PLN.

Wizę chińską uzyskamy składając wniosek w Chińskim Centrum Wizowym w Warszawie. Koszt wizy do Chin wynosi ok. 360 PLN.

Wizę do Mongolii możemy zdobyć, składając wniosek w Ambasadzie Mongolii w Warszawie. Koszt wizy wynosi ok. 60 EUR.

Podczas podróży paszport powinien być ważny co najmniej 6 miesięcy od planowanego powrotu.

Organizator

Organized by Opal Travel

Naszą specjalnością są autorskie, egzotyczne wycieczki i wyprawy, przygotowywane z uwzględnieniem indywidualnych wymagań uczestników.

Podróż do Azji

Podróżując Koleją Transsyberyjską, warto zapatrzyć się w ciepłą odzież, wygodne buty, poręczny bagaż lub plecak górski. Na wyprawę najlepiej zabrać ze sobą najpotrzebniejsze leki, mały plecak lub saszetkę na rzeczy osobiste. Dla wygody podróży proponujemy wziąć poduszkę turystyczną.

Sprawdź podobne wyjazdy

Lima, Peru

11 - 22 kwiecień 2020

+ 6 więcej

od9 980 PLN

/ os.

Phoenix, Stany Zjednoczone

1 - 20 maj 2020

+ 5 więcej

od3 900 EUR

/ os.

Nadi, Fidżi

20 maj - 4 czerwiec 2020

+ 2 więcej

od5 490 EUR

/ os.

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.