Kategorie
Kontakt
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na: kontakt@travelduck.pl
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na:

Podziwianie zimowych pejzaży podczas podróży Koleją Transsyberyjską

Zimowa wyprawa, podczas której wybierzemy nietypowy sposób na poznawanie rosyjskich miast, podziwianie śnieżnych krajobrazów i korzystanie z licznych atrakcji na świeżym powietrzu. Wystarczy wsiąść do Kolei Transsyberyjskiej i wyruszyć w trasę wiodącą od Moskwy aż do Irkucka, przez najpiękniejsze rosyjskie miasta.

Jeśli wybierzemy się na przejażdżkę Transsybem możemy być pewni, że nie zabraknie nam czasu, żeby pospacerować po zamarzniętej tafli jeziora Bajkał, wykąpać się w lodowatej wodzie w przeręblu, rozgrzać się ruskiej bani i spróbować dań kuchni regionalnej.

Atrakcje

 • zwiedzanie Moskwy, Jekaterynburga, Nowosybirska, Tomska i Irkucka,
 • przejażdżka moskiewskim metrem,
 • przejazd Koleją Transsyberyjską,
 • relaks w ruskiej bani,
 • kąpiel w przeręblu,
 • spacer po zamarzniętej tafli jeziora Bajkał.

Czytaj więcej

Zwiń

Miejsce

Przejazd Koleją Transsyberyjską to wspaniała przygoda i niezapomniane przeżycie. Podróż rozpoczyna się od pełnej przepychu Moskwy a następnie pociąg zatrzymuje się w Jekaterynburgu, Nowosybirsku, Tomsku i Irkucku.

Każde z tych miast zachwyca swoją oryginalną zabudową, pięknymi zabytkami i ciekawą historią.

Plan wyjazdu

Program ramowy może ulec zmianie w zależności od warunków pogodowych.

Dzień 1

Z lotniska Chopina w Warszawie lecimy do Moskwy. Wieczorem przejedziemy moskiewskim metrem i zatrzymamy się na najpiękniejszych jego stacjach. Celem naszej przejażdżki będzie Plac Czerwony. Zobaczymy także Kreml, Główny UniwerMag, Muzeum Historyczne, sobór Wasyla Błogosławionego, Teatr Bolszoj i plac Maneżowy a na nim hotel Moskwa.

Posiłki: kolacja

Dzień 2

Dzień rozpoczniemy od zwiedzania Kremla, następnie przejdziemy do Soboru Zbawiciela i pojedziemy na Wzgórza Worobiowe, skąd można podziwiać panoramę miasta. Zobaczymy także Park Zwycięstwa i będziemy podziwiać dzielnicę Moscow City. Nocą wsiądziemy do pociągu i pojedziemy do Jekaterynburga.

Posiłki: śniadanie, kolacja

Dzień 3

Cały dzień spędzamy w podróży pociągiem Transsyberyjskim, podziwiając przy okazji przez okno zimowe pejzaże.

Dzień 4

Około południa docieramy do Jekaterynburga i wyjdziemy od razu na eksplorację miasta. Zobaczymy zaporę na rzece Icec, skwer historyczny i Cerkiew na Krwi. Poza miastem na symbolicznej granicy Europy i Azji wzniesiemy toast i urządzimy sesję fotograficzną. Wieczorem w Jekaterynburgu, w “lodowym miasteczku” będziemy podziwiać rzeźby i zjeżdżalnie wykonane z lodu.

Posiłki: kolacja

Dzień 5

Udamy się do wieżowca Wysockij i z jego najwyższego piętra możemy podziwiać niesamowitą panoramę miasta. Następnie jedziemy na dworzec kolejowy i kontynuujemy podróż Koleją Transsyberyjską.

Posiłki: śniadanie

Dzień 6

Docieramy do Nowosybirska. Po krótkim zwiedzaniu miasta jedziemy mikrobusem do Tomska i wychodzimy na wieczorny spacer wśród magicznie ozdobionej drewnianej zabudowy miasta.

Posiłki: śniadanie, kolacja

Dzień 7

Cały dzień spędzamy na zwiedzaniu Tomska. Oprócz oryginalnej, drewnianej zabudowy miasta zobaczymy Muzeum Architektury Drewnianej i kościół katolicki pw. Opieki Matki Boskiej. Wieczorem poza miastem oddajemy się błogiemu relaksowi - zjemy kolację, odpoczniemy w ruskiej bani i zażyjemy kąpieli w przeręblu.

Posiłki: śniadanie, kolacja

Dzień 8

Przed południem pójdziemy do muzeum ofiar represji Stalinowskich, które znajduje się w dawnej siedzibie NKWD, a następnie przejedziemy do Jurgi i wyruszymy w dalszą podróż Transsybem.

Posiłki: śniadanie

Dzień 9

Wieczorem docieramy do Irkucka i przed snem możemy wybrać się na spacer po bulwarach nad Angarą.

Dzień 10

Wyruszamy do listwianki, gdzie przespacerujemy się po zamarzniętej tafli jeziora Bajkał. Następnie wjedziemy wyciągiem na Kamień Czerskiego i odwiedzimy Muzeum Bajkalskie. Jeśli będzie możliwość to wysłuchamy koncertu miejscowego barda a dzień zakończymy kąpielą w bani oraz na nacieraniu sie śniegiem.

Posiłki: śniadanie, kolacja

Dzień 11

Wyruszamy na eskapadę po zamarzniętym jeziorze Bajkał. Podczas przeprawy poduszkowcem miniemy przylądek Skrippier, Cziertow Most, ujście rzeki Gołoustej i dotrzemy do Zatoki Piaszczystej. W trakcie wycieczki zorganizujemy piknik a po powrocie tradycyjnie możemy skorzystać z kąpieli w bani lub w przeręblu.

Posiłki: śniadanie, obiad, kolacja

Dzień 12

Przejeżdżamy do Irkucka i wychodzimy na zwiedzanie miasta. Naszym oczom ukażą się zabytkowe cerkwie, drewniana zabudowa i dotrzemy na Centralny rynek, na którym możemy kupić pamiątki i prezenty. Po zakupach zobaczymy jeszcze lodołamacz Angara i przejdziemy po zaporze hydroelektrowni.

Posiłki: śniadanie, kolacja

Dzień 13

Jedziemy na lotnisko i wracamy do Warszawy.

Program ramowy może ulec zmianie w zależności od warunków pogodowych.

Zakwaterowanie

Zatrzymamy się w pokojach 2-osobowych w 3* hotelach. Podczas nocy spędzonych w Kolei Transsyberyjskiej będziemy spać w wagonach sypialnych w przedziałach 4-osobowych.

Pogoda

Zimy w Rosji słyną z bardzo niskich temperatur. Warto przygotować się w takim razie na siarczyste mrozy i mnóstwo śniegu. Zadbajmy o to, żeby mieć ze sobą ciepłą odzież i solidne, zimowe obuwie.

Cena zawiera

 • koszty przelotów,
 • zakwaterowanie, + wyżywienie zgodne z programem,
 • przejazdy mikrobusami,
 • przejazdy koleją Transsyberyjską,
 • eskapadę poduszkowcem po jeziorze Bajkał,
 • opiekę lokalnego przewodnika w Moskwie,
 • opiekę pilota,
 • ubezpieczenie: KL (40 000 EUR), NNW (15 000 PLN), bagaż (1 000 PLN),
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny,
 • składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy.

Cena nie zawiera

 • pakietu atrakcji i lokalnych usług turystycznych (300 USD),
 • dodatkowych posiłków,
 • napiwków (50 USD),
 • dopłaty do noclegu w 1-osobowym pokoju hotelowym (600 PLN).

Ceny

Koszt wyjazdu na 13 dni wynosi 10 400 PLN za osobę.

Ważne informacje

Do wjazdu na teren Rosji uprawnia nas wiza i paszport, który powinien być ważny minimum 6 miesięcy od daty planowanego powrotu. Przy wjeździe na terytorium Rosji należy przedstawić negatywny wynik testu na COVID-19 wykonanego nie wcześniej niż 3 dni przed przyjazdem do Rosji lub wykonać taki test w ciągu 3 dni po wjeździe na teren Rosji.

Organizator

Organized by SZEROKIE TORY

Specjalistyczne biuro podróży organizujące wyprawy do krajów, w których pociągi jeżdżą po szynach o szerokim rozstawie – do Rosji i jej sąsiadów.

Wyposażenie na podróż Transsybem

Pamiętajmy, żeby przed wyprawą zaopatrzyć się w termiczną odzież, ciepłe czapki i rękawiczki oraz zimowe, nieprzemakalne buty.

Sprawdź podobne wyjazdy

Murmańsk, Federacja Rosyjska

Moskwa, Federacja Rosyjska

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.