Kategorie
Kontakt
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 20:00
Wyślij e-mail na: kontakt@travelduck.pl
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 20:00
Wyślij e-mail na:

Rowerowa wyprawa przez Kirgistan i Tien Szan

Kirgistan, często nazywany azjatycką Szwajcarią ze względu na swoją roślinność, budzi ciekawość i przyciąga turystów z całego świata. Atrakcyjne szlaki rowerowe, wiodące przy chińskiej i kazachskiej granicy z widokiem na góry i jezioro Issyk-Kul to tylko niektóre zalety tego malowniczego kraju.

Atrakcje

 • wspaniałe górskie krajobrazy,
 • degustacja lokalnych dań kuchni kirgiskiej,
 • nocleg w tradycyjnych jurtach,
 • zwiedzanie opuszczonych wiosek i starych kopalni,
 • opieka wykwalifikowanego przewodnika wycieczki,
 • widok na najwyższy szczyt Kirgistanu - Szczyt Zwycięstwa,
 • kąpiele w jeziorze Issyk-Kul i ciepłych źródłach termalnych,
 • zwiedzanie miast: Biszek i Ałamat.

Czytaj więcej

Zwiń

Poziom zaawansowania

Trasa będzie wiodła górskimi drogami o zróżnicowanej nawierzchni, będą też nieutwardzone szlaki, dużo podjazdów. Dziennie pokonamy średnio około 70 km. Długość całej trasy w czasie wyprawy wyniesie mniej więcej 650 km.

Średniozaawansowany
Zaawansowany
Nie jesteś pewien/pewna, czy dostępny poziom jest dla Ciebie odpowiedni? Skontaktuj się z nami.

Miejsce

Kirgistan to kraj, który brak dostępu do morza nadrabia górskimi krajobrazami. Na jego obszarze znajduje się łańcuch górski Tienszan z najwyższym szczytem, nazywanym Szczytem Zwycięstwa (7439 m n.p.m.). Pośród gór umiejscowione jest drugie co do wielkości na świecie jezioro górskie Issyk-Kul o powierzchni 6236 km².

Plan wyjazdu


Dni 1-2

Wyruszamy do Biszeku lub Ałamaty. Po przylocie jedziemy minibusem na wschód do Karakołu. Po kąpieli w malowniczym jeziorze Issy-Kul i przebytej podróży będziemy nocować obok lodowcowej rzeki w górskiej dolinie pod gwiazdami. Pierwszą noc na terenie Kirgistanu spędzimy w tradycyjnych jurtach.

Dzień 3

Podczas pierwszego etapu wycieczki będziemy podziwiać pomarańczowe formy skalne Dżety-Oguz. Może uda nam się znaleźć ciepłe źródła mineralne? Czeka nas również długi zjazd w stronę Karakołu, gdzie przenocujemy w urokliwym pensjonacie.

Dzień 4

Dziś dotrzemy do doliny Ałtyn Arszan. Trudny kilkunasto kilometrowy podjazd wynagrodzi nam niezapomniany widok na dolinę. Tu rozbijemy obóz.

Dzień 5

Tego dnia zostawiamy rowery w obozie i wyruszamy na trekking w stronę jeziora Ala Kul, najwyżej położonego punktu na trasie - 3860 m n.p.m.

Dni 6-7

Dziś będziemy kierować się na wschód, z widokiem na “Góry Niebiańskie” przez wioski i pastwiska z dala od cywilizacji. Dojedziemy na przełęcz Czongas, która znajduje się na wysokości 3822 m n.p.m, następnie dotrzemy do dawnej osady Enylczek.

Dzień 8

Odwiedzimy opuszczone wioski i stare, niedziałające już kopalnie. Zjedziemy z głównego szlaku i będziemy się kierować w stronę obozu, z którego wyruszymy na tzw. “Górę Duchów, Chan Tengri.

Dzień 9

Wyruszamy samochodem do wyjątkowej dolin Sary-Dżaz. Przesiadamy się na rowery i jedziemy trasą wiodącą wzdłuż lodowcowej rzeki z widokiem na pastwiska, jurty i pasterzy. Dotrzemy niemal do linii granicznej z Kazachstanem.

Dzień 10

Dzisiejsza droga będzie wiodła przez malownicze pasma zielonych pastwisk i łąk, gdzie zobaczymy setki pasących się koni. Przemierzając szlaki północno-wschodniego Kirgistanu, dojedziemy do obozu o nazwie Kałasznikow. Tu odpoczniemy w miejscowych saunach i łaźniach.

Dni 11-12

Do pokonania mamy dziś najdłuższy odcinek trasy, z zasłużoną kąpielą w jeziorze Issyl-Kul. Następnego dnia czeka nas powrót do Karakołu.

Dni 13-14

Jedziemy do Biszkeku, po drodze zwiedzimy opuszczony minaret Burana, kamienne rzeźby i bajkowy Kanion Skazka. W planach jest również zwiedzanie samego miasta. Dla chętnych - wizyta w muzeum Lenina.

Dzień 15

Poranny wylot do Polski lub zwiedzanie Ałmaty i powrót do kraju.

Zakwaterowanie

Nocleg na trasie przewidziany jest na polach namiotowych wskazanych przez przewodnika wycieczki. Podczas pobytu w mieście będziemy nocować w rodzinnych pensjonatach, jedną noc spędzimy w jurtach.

Pogoda

Pogoda w Kirgistanie latem nie powinna nas zaskoczyć.

Cena zawiera

 • opiekę przewodnika wycieczki,
 • transport po Kirgistanie z miejscowym kierowcą,
 • bilety lotnicze w obie strony,
 • wyżywienie (posiłki przygotowywane przez ujgurskiego kucharza),
 • wizytę w saunie i łaźni na terenie obozu Kałasznikow,
 • bilet wstępu do parku Enylczek,
 • zestaw informacyjny + mapy,
 • ubezpieczenie: NNW, KL, bagażu (do 200 EUR) oraz biura podróży,
 • opłatę obowiązkową na państwowy Turystyczny Fundusz Gwarancyjny,
 • przewóz bagażu samochodem asekuracyjnym,
 • zezwolenie na wjazd do terenów przy granicy kraju.

Cena nie zawiera

 • transportu rowerów drogą lotniczą,
 • posiłków w miastach: Biszkek i Karakoł,
 • opłaty za przepustkę do stref przygranicznych, jeżeli uczestnik zgłosi się na mniej niż 60 dni od dnia wyjazdu (koszt 50 EUR).

Ceny

Cena rowerowej wyprawy do Kirgistanu wynosi 6990 PLN od osoby.

Ważne informacje

Wycieczkę rozpoczynamy w Berlinie lub Warszawie.

Dni i punkty program mogą się zmienić - wszystko zależy od terminu wylotu i sytuacji pogodowej na miejscu. Rodzaj trasy: średnia, dystans dzienny ok. 70 km ścieżkami górskimi, z licznymi podjazdami.

Organizator

Organized by Barents

Aktywne podróże z Barentsem pozwolą zobaczyć to, czego bezpiecznie i bez przewodnika nie doświadczysz.

Rowerem przez Kirgistan

Minimalna liczba osób w jednej grupie wynosi 7 osób, maksymalna 17.

Sprawdź podobne wyjazdy

Tbilisi, Gruzja

Pamir, Tadżykistan

15 - 29 sierpień 2021

od8 990 PLN

/ os.

Mazeri, Gruzja

9 - 21 czerwiec 2021

+ 1 więcej

od5 990 PLN

/ os.

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.