Kategorie
Kontakt
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na: kontakt@travelduck.pl
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na:

Afryka - eksploracja zachodnich krańców Kenii

Trwająca ponad 2 tygodnie wyprawa w niesamowitą i dziką Kenię poprowadzi nas przez cały przekrój środowisk i da nam wszystko, czego moglibyśmy oczekiwać od Afryki. Wspólnie przemierzymy pełne zwierzyny lasy, a także kratery i miejskie dżungle, zapoznamy się z kenijskimi tradycjami i bogatą kuchnią.

Atrakcje

 • Nairobi,
 • Sierociniec Słoni Daphne Sheldrick,
 • muzeum Karen Blixen w Ośrodku Blixen’s,
 • Centrum Żyraf AFEW,
 • dolina Wielkich Rowów Afrykańskich
 • jezioro Naiwasza i Park Narodowy Hell’s Gate,
 • plantacje kwiatów nad Crater Lake, wypłynięcie na jezioro,
 • safari w Parku Narodowym Jeziora Nakuru,
 • krater Menegai,
 • jeziora Bogoria, Baringo, Wiktorii i Kendu Bay,
 • las Kakamega,
 • zwiedzanie Kisumu,
 • błogosławiony kamień Kit Mikaye,
 • uczestnictwo w życiu wioski Pala,
 • plantacje kawy i herbaty w Kisii,
 • Kericho,
 • lokalne dania i napoje,
 • bliskość natury i życia tubylców.

Czytaj więcej

Zwiń

Poziom zaawansowania

Podstawowy
Średniozaawansowany
Zaawansowany
Nie jesteś pewien/pewna, czy dostępny poziom jest dla Ciebie odpowiedni? Skontaktuj się z nami.

Miejsce

Kenia położona jest nad Oceanem Indyjskim i graniczy z takimi krajami Afryki, jak Sudan Południowy, Tanzania czy Somalia. Kraj ten leży dokładnie na równiku, a także na styku kilku płyt litosfery, co sprawia, że zachodzą tam zjawiska wulkaniczne, a także powstały tam liczne kratery, kaniony i Wielkie Rowy Afrykańskie.

Część Afryki, w której leży Kenia, była jedną z pierwszych, gdzie zaczął osiedlać się gatunek ludzki. Co prawda niewiele znajdziemy tam wiekowych zabytków, ze względu m.in. na gorący klimat, ale duch minionych lat pozostał nadal w wierzeniach i tradycjach plemion, które będą nas gościć.

Plan wyjazdu


Dzień 1

Wylot do Kenii z warszawskiego lotniska.

Dzień 2

Przylot na lotnisko Jomo Kenyatta International. Zaczynamy od odkrywania Nairobi i okolic miasta. Zajrzymy do Sierocińca Słoni Daphne Sheldrick, który znajduje się przy Parku Narodowym Nairobi. Jest to schronienie dla słoniątek, które straciły rodziny poprzez kłusownictwo.

W przytułku zobaczymy również nosorożce oraz zebry. Następnie zwiedzimy muzeum Karen Blixen i Centrum Żyraf AFEW, gdzie nakarmimy żyrafy Rotschilda.

Dzień 3

Rano pojedziemy na skraj Wielkich Rowów Afrykańskich, na tereny ludu Kikuju. Teren ten powstał w procesie ruchu płyt litosfery, a konkretniej rozsuwania się płyt: afrykańskiej, somalijskiej i arabskiej (kontynent afrykański sukcesywnie się “rozrywa”).

Odwiedzimy punkty widokowe w celu podziwiania powstałej doliny. Kolejno udamy się nad jezioro Naiwasza i odwiedzimy pobliski Park Narodowy Hell’s Gate.

Dzień 4

Rano wyjedziemy nad jezioro Crater Lake, a w drodze do niego zwiedzimy linię brzegową jeziora Naiwasza. Crater Lake powstało w wyniku zalania stożka wulkanicznego, a na pieszym szlaku odnajdziemy ciekawe formacje skalne.

Brzegi jeziora są domem dla afrykańskiej fauny, w tym żyraf czy antylop. Następnie udamy się obserwować ptaki nad jeziorem Naiwasza. Po zwiedzaniu możliwa będzie wycieczka rowerowa lub też wypłynięcie motorówką na jezioro.

Dzień 5

Przenosimy się do Parku Narodowego Jeziora Nakuru, a także odkryjemy miasto Nakuru leżące przy brzegu zbiornika. Tam poznamy lokalne specjały na bazarze, a po południu przejedziemy się nad krater Menegai, który leży na aż 2490 m n.p.m. Rozciąga się stąd widowiskowa panorama na jeziora Nakuru i Bogoria.

Dzień 6

W godzinach wczesnoporannych wyruszamy na safari w Parku Narodowym Jeziora Nakuru. Celem naszej wyprawy będzie obserwacja najpiękniejszych afrykańskich gatunków zwierząt, w tym nosorożców, lwów, bawołów, antylop i gazeli.

Dzień 7

Rano jedziemy nad jezioro Baringo, które zamieszkuje ponad 1300 gatunków ptaków, a w jego toniach znajdziemy też hipopotamy i krokodyle. Jezioro usłane jest także gejzerami, które będziemy mieli okazję obserwować.

Dzień 8

W samochodach przemieszczamy się na zachód, przez miasto Kitale, gdzie zjemy obiad, a naszym celem będzie las Kakamenga. Ten tropikalny busz zamieszkuje 300 gatunków ptaków, w tym endemity. Podziwiać będziemy też koczkodany, czarne gerezy czy niebieskie małpy.

Dzień 9

Poranek spędzimy, spacerując po lesie Kakamenga, a następnie oddamy się odpoczynkowi w pięknym, naturalnym otoczeniu lub też wybierzemy się odkrywać te ziemie na własną rękę.

Dzień 10

Dwie możliwe aktywności z rana: relaks na terenie ośrodka lub aktywna wycieczka po lesie z przewodnikiem. Transfer do Kisumu, które jest domem plemienia Luo. Znajduje się ono nad jednym z Wielkich Jezior Afrykańskich, Jeziorem Wiktorii i stanowi ogromny port.

Dzień 11

Odkryjemy Kit Mikaye, czyli błogosławiony kamień lokalnych mieszkańców. Ma on leczyć choroby i dawać matkom pokarm. Wracamy do Kisumu, a dalej do wioski Kendu Bay położonej w południowej części jeziora.

Dzień 12

Eksplorujemy wioskę Pala i obserwować będziemy tradycyjne życie jednej z miejscowych rodzin. Na naszej trasie przystaniemy w szkole, a także staniemy się częścią codziennych obowiązków i zabaw mieszkańców. Zjemy domowe posiłki i zostaniemy dłużej w wiosce.

Dzień 13

Rano jedziemy do Kisii, które słynie ze swoich plantacji kawy oraz herbaty i jest domem plemienia Gusi. Odkryjemy tajniki wydobywania steatytu w Tabaka Soapstone Industry. Przejedziemy przez herbaciane plantacje aż do Kericho, stolicy handlu herbacianego Kenii. Odbędzie się tu fakultatywna wycieczka na plantację z przewodnikiem.

Dzień 14

Wracamy do Nairobi z krótkim przystankiem w Naiwasza. Transfer na lotnisko i wylot do kraju.

Dzień 15

Powrót do Polski.

Zakwaterowanie

Zakwaterowanie będzie odbywać się w hotelach 4*, w tym w Hotelu Hilton w Nairobi, a także 2 noce spędzimy w tradycyjnym domu w Kendu Bay.

Pogoda

Ze względu na idealne położenie na równiku klimat w Kenii, bez niespodzianki, jest niezwykle gorący i wilgotny. Klimat podrównikowy charakteryzuje się w miarę stałymi temperaturami w skali roku, które oscylują między 25 a ponad 30°C.

Jeśli chodzi o opady, pora deszczowa w Kenii występuje praktycznie od września do maja, a opady są wówczas codzienne i dość obfite

Cena zawiera

 • noclegi według programu,
 • pełne wyżywienie,
 • bilety wstępu do obiektów i parków narodowych,
 • lokalne transfery busem 4x4,
 • usługi anglojęzycznego przewodnika, pilota,
 • dzienny przydział wody (butelkę na osobę),
 • zwiedzanie Nairobi.

Cena nie zawiera

 • biletów Warszawa - Nairobi - Warszawa (ok. 3500 PLN),
 • ubezpieczenia wyjazdowego,
 • wizy wjazdowej do Kenii,
 • wydatków własnych,
 • napiwków,
 • dodatkowych posiłków i napojów.

Ceny

Cena za wyjazd na 15 dni wynosi 3435 USD + loty. Jest to cena zagwarantowana, jeśli na wyjazd pojedzie przynajmniej 8 osób.

Dodatkowa dopłata do pokoju jednoosobowego wynosi

750 USD

Ważne informacje

Aby móc spędzić wakacje w Kenii, konieczne jest wyrobienie wizy wjazdowej do Kenii. Cały proces odbywa się internetowo i dostępny jest online.

Przed wyjazdem konieczne jest wykonanie szeregu szczepień, na: odrę, świnkę, różyczkę, tężec, WZW typu A i B, dur brzuszny, cholerę, żółtą gorączkę, wściekliznę.

Należy pamiętać, że Kenia narażona jest na zarażenie malarią (szczególnie obszary położone poniżej 2500 m n.p.m.) i konieczna jest odpowiednia ochrona przed ugryzieniami owadów. Niezbędny jest dobry repelent.

Organizator

Organized by Adventure Club

Nasze wyjazdy kierujemy do prawdziwych pasjonatów podróży, pragnących poznać ludzi i ich kulturę.

Kenia - bezpieczeństwo

W związku z odmienną florą bakteryjną w wodach bieżących w Kenii należy podjąć wszelkie środki ostrożności w tej materii. Kontakt z taką wodą może skończyć się kłopotami żołądkowymi, co znacznie utrudni przeżywanie kenijskiej przygody.

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.