Kategorie
Kontakt
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na: kontakt@travelduck.pl
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na:

Gruzja: wyprawa na wygasły wulkan Kazbek 5033 m n.p.m

Chcesz przeżyć górską przygodę? Wybierz się na niezapomnianą wyprawę i zdobądź z nami jedną z trzech najwyższych gór wulkanicznych w Gruzji - Kazbek. W pakiecie wejście na szczyt z asekuracją przewodnika, malownicze widoki, wyśmienita gruzińska kuchnia, dobre towarzystwo i zwiedzanie Tbilisi. Nie zastanawiaj się, Kazbek Czeka!

Atrakcje

 • zdobywanie góry Kazbek,
 • niezapomniana przygoda i dobre towarzystwo,
 • Stepancminda,
 • Tbilisi - zwiedzanie stolicy Gruzji,
 • Sweti Cchoweli i Dwari - obiekty UNESCO,
 • kąpiel w łaźniach z siarkową wodą,
 • targ staroci Suchy Most.

Czytaj więcej

Zwiń

Poziom zaawansowania

Aby spróbować sił we wspinaczce, nie trzeba, ale warto mieć doświadczenie. Liczą się dobre chęci i odpowiednia kondycja. Trasa wiodąca na górę Kazbek przeznaczona jest dla osób średniozaawansowanych i zaawansowanych.

Średniozaawansowany
Zaawansowany
Nie jesteś pewien/pewna, czy dostępny poziom jest dla Ciebie odpowiedni? Skontaktuj się z nami.

Miejsce

Góra Kazbek, będąca jednocześnie wygasłym wulkanem, znajduje się na wysokości 5033 m n.p.m, góruje nad dolinami krainy Chewi. Ze względu na położenie i niepowtarzalny klimat przyciąga zdobywców już od starożytności. Według mitologii greckiej Prometeusz za podarowanie ludziom ognia został przykuty właśnie do tej góry.

Kazbek, po Dżangi-Tau i Szcharze, jest trzecią co do wielkości górą na obszarze Gruzji. Pośród gór wulkanicznych Wysokiego Kaukazu plasuje się na miejscu drugim, zaraz po Elbrusie.

Plan wyjazdu

Uwaga!

Dni i punkty programu mogą ulec zmianie w zależności od daty wylotu oraz warunków pogodowych.

Dni 1-2

Wylatujemy do Gruzji. Po wylądowaniu w Tbilisi przesiądziemy się do samochodów i wyruszymy na północ, po Gruzińskiej Drodze Wojennej. Po kilku godzinach dotrzemy do Stepancmindy. Popołudnie przeznaczymy na odpoczynek. Wieczorem odbędzie się spotkanie integracyjne ze wszystkimi uczestnikami i przewodnikiem.

Dzień 3

Rano odwiedzimy kilka lokalnych sklepów, aby zrobić zapasy na wyprawę. Następnie powędrujemy w stronę zabytkowego klasztoru Cminda Sameba, który położony jest 2170 m n.p.m. Stamtąd już tylko kilka godzin dzieli nas od granicy lodowca.

Nocleg spędzimy w schronisku przy stacji meteorologicznej lub w namiotach. Dzisiejsza wędrówka zajmie nam ok. 7-8 godz.

Dzień 4

Dziś będziemy się aklimatyzować i wspinać na wysokość ok. 4000 m n.p.m. Zajmie to to ok. 5 godz. Przygotowaniom przed zdobyciem góry Kazbek będą towarzyszyć malownicze widoki na skały i lodowce.

Z tej perspektywy zobaczymy liczne ptaki oraz zdążymy nacieszyć się promieniami słońca. Nocleg spędzimy w namiotach, pod lodowcem lub w meteostacji.

Dzień 5

Osoby chętne mogą dziś podjąć próbę zdobycia góry przy wsparciu przewodnika górskiego. Wspinaczkę rozpoczniemy z samego rana, dotrzemy na płaskowyż, gdzie czeka nas strome podejście na Kazbek. Po południu wrócimy do stacji meteo. Wędrówka zajmie nam ok. 10-14 godz. Nocleg w stacji lub namiotach.

Dzień 6

Gdyby warunki pogodowe nie pozwoliły na zdobycie szczytu 5 dnia wyprawy, dziś podejmiemy kolejną próbę. Jeśli jednak uda nam się poprzedniego dnia zdobyć górę Kazbek, dzień poświęcimy na zejście do Stepancmindy. Zajmie to ok. 6 godz.

Chwila na odpoczynek. Wieczorem osoby chętne mogą wziąć udział w tradycyjnej gruzińskiej kolacji (słynna supra). Nocleg spędzimy w Stepancmindzie w jednym z domów gościnnych.

Dzień 7

Dziś odpoczniemy nieopodal Stepancmindy. Osoby zainteresowane będą mogły udać się na zwiedzanie wodospadów Gweleti na obrzeżach Wąwozu Darialskiego.

(W razie zdobywania szczytu poprzedniego dnia będziemy dopiero schodzić z gór.)

Dzień 8

Żegnamy się z Wysokim Kaukazem i wyruszamy na wędrówkę przez kurort narciarski Gudauri i twierdzę Ananuri do dawnej stolicy Gruzji, Mcchety. Dotrzemy do kompleksów świątynnych Dwari i Sweti Cchoweli, które znalazły się na liście światowego dziedzictwa UNESCO.

Wieczorem wybierzemy się na tradycyjną gruzińską kolację do jednej z kultowych restauracji. Nocleg w Tbilisi.

Dni 9-10

Przez cały dzień eksploracja stolicy Gruzji, Tbilisi. Przejdziemy się po starym mieście, odwiedzimy twierdzę Narikala. Osoby chętne mogą skorzystać z kąpieli w łaźniach z siarkową wodą.

Dotrzemy na targ staroci Suchy Most, po czym przemieścimy się do dzielnicy secesyjnej, która znajduje się przy niedawno wyremontowanej ulicy Dawida Budowniczego.

Wieczorem możemy zorganizować imprezę pożegnalną w jednym z pobliskich barów. Powrót do hotelu, transfer na lotnisko i przelot do kraju.

Zakwaterowanie

Podczas wyprawy będziemy nocować w namiotach lub za dodatkową opłatą w meteostacji. W Tbilisi zakwaterujemy się w hotelu na dwie noce, w Stepancmindzie spędzimy noc w domu gościnym.

Pogoda

Pogoda w Gruzji:

W okresie letnim temperatura na terenie bazy meteo waha się od 0 do 20°C. Sezon na zdobywanie Kazbegi rozpoczyna się w połowie czerwca i trwa do września.

Na szczycie góry Kazbek temperatura dochodzi do -25°C. Silny wiatr powoduje, że temperatura odczuwalna jest jeszcze niższa. W okresie zimowym - styczeń i luty - warunki są trudne, a temperatura spada do -30°C.

Cena zawiera

 • przeloty do/z Gruzji (+opłata lotniskowa, bagaż podręczny i rejestrowany zgodnie z wymogami linii lotniczych),
 • pakiet startowy od organizatora (foldery informacyjne + mapy),
 • noclegi (2 x Tbilisi, 1 x Stepancminda),
 • opiekę przewodnika wycieczki i pilota górskiego,
 • ubezpieczenie KL, NNW i bagażu do 200 EUR,
 • sprzęt wspinaczkowy do zdobycia szczytu (kask, czekan, uprząż, karabinki, buty, raki),
 • śniadania w Stepancmindzie i Tbilisi,
 • transport na miejsce rozpoczęcia wspinaczki,
 • składka na Turystyczny Fundusz Gwaranacyjny,
 • transport konny bagaży do/z meteostacji pod górą Kazbek.

Cena nie zawiera

 • wyżywienia,
 • zakwaterowania w meteostacji.

Ceny

Cena wycieczki wspinaczkowej do Gruzji wynosi 5490 PLN za osobę.

Ważne informacje

Wylot do Gruzji (Tbilisi) planowany jest z Warszawy. Jeżeli chcesz wylecieć z innego europejskiego miasta, musisz skontaktować się wcześniej z organizatorem.

Na szczyt góry Kazbek będziemy się wspinać w 4-osobowych grupach z przewodnikiem z asekuracją linową. Miejscem, z którego startujemy, jest meteostacja. Wyprawę na Kazbek rozpoczynamy o 3. rano, wyruszając z obozu, wracamy zazwyczaj ok. godziny 16.

Uwaga! Sprzęt do wspinaczki należy zarezerwować co najmniej 2 miesiące przed wyjazdem.

Organizator

Organized by Barents

Aktywne podróże z Barentsem pozwolą zobaczyć to, czego bezpiecznie i bez przewodnika nie doświadczysz.

Kazbek w Gruzji

Wyjazd przewidziany dla grupy od 8 do 16 osób.

Podczas zdobywania góry Kazbek na pewno przydadzą Ci się: ciepły śpiwór, namiot, odzież termoaktywna, kurtka puchowa, buff, spodnie trekkingowe, polar, bluzka z długim rękawem, obuwie sportowe. Bagaż należy spakować w poręczną torbę lub plecak. Podczas wspinaczki warto mieć ze sobą plecak szturmowy.

Sprawdź podobne wyjazdy

Oslo, Norwegia

27 sierpień - 2 wrzesień 2022

+ 1 więcej

od8 990 PLN

/ os.

Biszkek, Kirgistan

Ostatnie miejsca

15 - 29 sierpień 2022

+ 1 więcej

od7 990 PLN

/ os.

Bergen, Norwegia

19 - 28 sierpień 2022

od5 490 PLN

/ os.

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.