Kategorie
Kontakt
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na: kontakt@travelduck.pl
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 18:00
Wyślij e-mail na:

Majówka: przez Karlskrone po Kanał Elbląski - pełna przygód wyprawa objazdowa

Wybierz się na pełną przygód Majówkę i odwiedź najpiękniejsze zabytki północnej Polski i Karlskrony, strategicznego portu szwedzkiego. Zobacz zabytkowe kościoły, zamki, niezwykłe muzea, cmentarzysko z czasów Wikingów oraz przepłyń Kanałem Elbląskim korzystając z unikatowego rozwiązania hydrotechnicznego na skalę światową!

Atrakcje

 • zwiedzanie zabytków Torunia (Krzywa Wieża, Kościół św. Jakuba, ruiny zamku krzyżackiego),
 • przepłynięcie Bałtyku nowoczesnym promem,
 • zwiedzanie Karlskrony - cmentarz Wikingów, kamienie runiczne, Muzeum Morskie, wizyta w średniowiecznym kościele,
 • wycieczka po zabytkach Trójmiasta (Złota Brama, Dar Pomorza, molo w Sopocie), zwiedzanie Zamku Krzyżackiego w Malborku,
 • Kanał Elbląski.

Czytaj więcej

Zwiń

Poziom zaawansowania

Wycieczka nie ma żadnych wymagań kondycyjnych ani fizycznych.

Podstawowy
Średniozaawansowany
Zaawansowany
Nie jesteś pewien/pewna, czy dostępny poziom jest dla Ciebie odpowiedni? Skontaktuj się z nami.

Miejsce

Karlskrona to nadmorska gmina szwedzka i miasto na 33 wysepkach. Miejsce jest znane ze względu na Muzeum Morskie (Muzeum Roku 2015) oraz liczne zabytki z czasów epoki Wikingów. W Toruniu i Trójmieście znajduje się niezwykła zabudowa historyczna niezniszczona podczas wojen. Możemy więc zwiedzić tam zabytkowe kościoły czy zamki datowane nawet na 700 lat wstecz.

Plan wyjazdu


Dzień 1

Wyruszamy o 6. rano i zaczynamy od zwiedzania Torunia. Zobaczymy takie atrakcje, jak ruiny zamku krzyżackiego z listy UNESCO, XII-wieczny Rynek Staromiejski oraz najcenniejszy zabytek Nowego Miasta, XIV-wieczny Kościół św Jakuba. Zwiedzimy też słynny Dom Kopernika i średniowieczną basztę obronną, czyli Krzywą Wieżę. Jest to jeden z najważniejszych ośrodków zabytkowych na terenie całej Polski!

W drugiej części dnia pojedziemy do Gdyni popłyniemy promem do Karlskrony (Szwecja). Tam zjemy kolację (stół szwedzki) i wyruszymy w podróż przez Bałtyk o 21. Podczas rejsu będzie można zrobić zakupy oraz spędzić czas w barach i dyskotekach znajdujących się na pokładzie.

Dzień 2

Od rana przywitają nas niezwykłe wyspy Archipelagu Karlskrony. Po zejściu na szwedzką ziemię wybierzemy się autobusem do miasta leżącego na 33 wyspach. Karlskrona powstała w XVII wieku i była głównym ośrodkiem krajowej marynarki. Mimo, że minęło ponad 300 lat od jej założenia, wojskowa architektura tego miejsca nadal robi piorunujące wrażenie.

Wejdziemy do Muzeum Morskiego z figurami dziobowymi. Weźmiemy nawet udział w bitwie między szwedzkimi a duńskimi okrętami! Następnie czeka nas wyjątkowa atrakcja związana z kulturą Wikingów. Zwiedzimy cmentarz tych skandynawskich wojowników, na środku którego znajduje się kamienny krąg.

Wybierzemy się też do średniowiecznego kościoła w miejscowości Ronneby oraz przespacerujemy się po Bergslagen, najstarszej części miasta założonej ok. 1000 lat temu. Zatrzymamy się przy słynnym kamieniu runicznym o nazwie Björketorpsstenen. Wraz z dwoma pobocznymi kamieniami został tu utworzony starożytny pomnik z epoki żelaza datowany na VI-VII w.

Pod koniec dnia wrócimy na prom i odpłyniemy w kierunku Polski. Zjemy pyszną kolację na pokładzie. Tego wieczoru również czeka nas impreza, tym razem z muzyką na żywo!

Dzień 3

O wschodzie słońca dopłyniemy do Wybrzeża Helskiego i Zatoki Gdańskiej. Wpływając do portu w Gdyni, zjemy pyszne śniadanie i zejdziemy na ląd. Wybierzemy się na Skwer Kościuszki - ulubione miejsce zarówno turystów, jak i mieszkańców miasta.

Największą atrakcją są dwa zacumowane tam statki: ORP Błyskawica oraz piękny polski żaglowiec Dar Pomorza.

Wybierzemy się do Sopotu, aby przespacerować się po najdłuższym europejskim molo na Bałtyku. Następnie zwiedzimy Gdańsk z najpiękniejszymi zabytkami miasta: Złotą Bramą (wzniesioną na początku XVII w. w miejscu bramy gotyckiej), Ratuszem oraz symbolem miasta - Fontanną Neptuna.

Wybierzemy się też do niezwykłego miejsca pod względem historycznym, czyli na Westerplatte. Przenocujemy w hotelu w Malborku, po kolacji czas wolny.

Dzień 4

Zwiedzimy jeden z największych i najpiękniejszych zabytków gotyckich na świecie, czyli Zamek Krzyżacki w Malborku. Budynek ten jest wpisany na listę UNESCO i idealnie oddaje styl życia ówczesnego Państwa Krzyżackiego.

Następnie “przepłyniemy” statkiem po trawie przez Kanał Elbląski. Na tym krótkim odcinku zmienimy wysokość aż o 99 metrów. Ten przejazd na wózkach szynowych jest jednym z najlepszych i najoryginalniejszych rozwiązań hydrotechnicznych na świecie!

Zakwaterowanie

Noclegi na jednym z największych promów pływających po Bałtyku - Stena Line. Śniadanie i kolację zjemy na pokładzie (wraz z darmowym piwem i winem bez limitu). Jeden nocleg w hotelu w Malborku (pokoje 2-osobowe) ze śniadaniem i obiadokolacją.

Pogoda

Pogoda w Szwecji i w Trójmieście w czasie wyjazdu (majówka) będzie umiarkowana, z temperaturami w granicach 13°C i wyższymi.

Cena zawiera

 • przejazd autokarem z klimatyzacją i filmami DVD,
 • dwa noclegi na jednym z największych promów pływających po Bałtyku,
 • pokoje 2-osobowe w standardzie Comfort Class,
 • dwie kolacje i dwa śniadania na promie (stół szwedzki),
 • piwo i wino bez limitu na promie,
 • zakwaterowanie w Malborku ze śniadaniem i obiadokolacją,
 • opiekę pilota polskojęzycznego na całej trasie,
 • ubezpieczenie KL, NNW i bagażu,
 • wynajem zestawu elektronicznego przewodnika AudioGuide.

Cena nie zawiera

 • kosztu biletów do zwiedzanych miejsc.
 • wydatków nie przewidzianych w planie wyjazdu.

Ceny

Koszt majówki wynosi 1060 PLN za osobę + bilety wstępu.

Ważne informacje

Szwecja znajduje się w strefie Schengen, więc nie jest tam potrzebny paszport (wystarczy dowód osobisty).

Organizator

Organized by QUAND

"QUAND" to biuro turystyczne założone w 1991 roku. Od tego czasu prężnie działamy nieustannie doskonaląc naszą ofertę wyjazdów po Polsce i za granicą.

Ciekawostki przed majówką

+ W Gdańsku znajduje się 400 metrów fortyfikacji z XIV wieku. Miasto jest nazywane światową stolicą bursztynu.

+ Król szwedzki, szukając najlepszego położenia strategicznego dla portu, poradził się piratów, którzy wskazali mu Karlskronę.

+ Archipelag Karlskrony jest bardzo zróżnicowany - znajduje się tam m.in. bezludna wyspa, gdzie Szwedzi wybierają się na pikniki.

Sprawdź podobne wyjazdy

Zamość, Polska

3 - 5 grudzień 2021

+ 2 więcej

od315 PLN

/ os.

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.