Kategorie
Kontakt
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 20:00
Wyślij e-mail na: kontakt@travelduck.pl
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 20:00
Wyślij e-mail na:

Karkonosze rowerem - wyprawa dookoła gór

Trwający tydzień wyjazd rowerowy na pogranicze polsko-czeskie prowadzi górskimi szlakami Gór Izerskich i Karkonoszy. Oprócz cudownych górskich krajobrazów pełnych wodospadów i pięknych widoków wyprawa ta pozwoli nam zapoznać się bliżej z kulturą Dolnego Śląska oraz Czech.

Oprócz aktywności na rowerach, zwiedzimy spory kawałek Karkonoszy i zabytkowych, niezwykle interesujących miejsc.

Termin wyjazdu ustalany jest indywidualnie z grupą. Zapraszamy do kontaktu w tej sprawie: podany termin jest jedynie orientacyjny.

Atrakcje

 • rowerowa trasa przez Góry Izerskie i Karkonosze,
 • willa Ewy Braun,
 • schronisko Orle,
 • lokalna kuchnia i napoje,
 • bunkrowa Linia Sudety,
 • zwiedzanie Harrachowa,
 • Mumlavski, Panczawski i Łabski wodospad,
 • Szpindlerowy Młyn,
 • Janskie Laznie,
 • fakultatywne wyjście do aquaparku,
 • fakultatywna kąpiel w piwie,
 • zwiedzanie browaru.

Czytaj więcej

Zwiń

Poziom zaawansowania

Podstawowy
Średniozaawansowany
Nie jesteś pewien/pewna, czy dostępny poziom jest dla Ciebie odpowiedni? Skontaktuj się z nami.

Miejsce

Karkonosze należą zarówno do Polski, jak i Czech i stanowią idealną strefę buforową między tymi kulturami. Mieszanina folkloru sprawia, że granica jest ledwie wyczuwalna, dlatego podczas poruszania się po Karkonoszach zaskoczy nas podobna atmosfera po obu stronach granicy. Nikogo nie powinna zadziwić pyszna kuchnia, której będziemy doświadczać każdego dnia.

Plan wyjazdu


Dzień 1:

Na rozgrzewkę przejeżdżamy trasą u podnóża Gór Izerskich. Zatrzymamy się w Willi Ewy Braun, Willi Szarlotta, Zabytkowej Pijalni, a to wszystko wśród górskich lasów.

Dzień 2:

Kolejką gondolową wyjeżdżamy na Stóg Izerski. Przejeżdżamy drogami Wysokiego Grzbietu czeskiej Izerki. Odpoczniemy w schronisku Orle, które jest dawną hutą szkła. Po obiadokolacji odbędzie się fakultatywna wycieczka do schroniska Smedava.

Dzień 3:

Rano wyjedziemy na niedługą trasę po grani, podziwiając skalne formacje w pobliżu Linii Sudety, którą stanowią bunkry. Następnie udamy się do Harrachowa przez Korenov. Wieczorem odbędzie się krótka rowerowa albo piesza wycieczka do Mumlavskiego Wodospadu.

Dzień 4:

Tego dnia o poranku skupiamy się na zwiedzaniu Harrachowa. Później przejeżdżamy przez Karkonosze do Szpindlerowego Młyna. Trasa prowadzi nas przez Rokitnicę.

Dzień 5:

Cały dzień spędzimy w trasie, tym razem poruszając się szlakiem Łaby i granicznym grzbietem. Na trasie czekają na nas imponujące, bo największe w Karkonoszach, wodospady: Panczawski i Łabski. Po wykonaniu planu rowerowego wyjdziemy do restauracji na specjalne dania kuchni karkonoskiej, m.in. “świńskie kolano”.

Dzień 6:

Rano chętni mogą podjechać na Przełęcz Karkonoską (niechętni pojadą cyklobusem), skąd zaliczymy liczący 12 km zjazd do Szpindlerowego Młyna. Zjazd dostępny jest również na hulajnodze. Następnie przejedziemy do Pecu pod Śnieżką. W godzinach wieczornych czeka nas kolejne wyjście, tym razem na dania kuchni śląskiej.

Dzień 7:

Przedostajemy się górami do Horni Marsov. Odpoczniemy w austriackim kurorcie Janskie Laznie. Cyklobusem podjedziemy na Przełęcz Okraj, żeby zjechać do Kowar. Tutaj kończy się trasa rowerowa, gdyż busem udajemy się do Szklarskiej Poręby, gdzie kończy się wyjazd.

Zakwaterowanie

Wszystkie 6 noclegów realizowanych będzie w pensjonatach lub schroniskach. Pokoje będą 2- i 3-osobowe z łazienkami. W dwóch lokalizacjach łazienki będą wspólne.

Cena zawiera

 • 6 noclegów według programu,
 • wyżywienie w postaci śniadań,
 • transport z i do Warszawy,
 • asekurację z samochodu podczas realizacji planu,
 • ubezpieczenie NNW i OC, a także roweru,
 • opiekę pilota - wykwalifikowanego przewodnika sudeckiego z licencją PZKol,
 • przejazdy cyklobusami i gondolą.

Cena nie zawiera

 • posiłków, które nie są zawarte w programie,
 • biletów wstępu do odwiedzanych atrakcji.

Ceny

Cena za wyjazd trwający tydzień: 1960 PLN od osoby.

Dodatkowo płatne atrakcje na trasie:

Wyjście do aquaparku w Świeradowie-Zdroju

35 PLN

Kąpiel w ciepłym piwie w Harrachowie

200 PLN

Zwiedzanie browaru

10 PLN

Zwiedzanie huty szkła

10 PLN

Wyjście do aquaparku w Szpindlerowym Młynie / 70 minut / osoba

35 PLN

Wjazd na mamucią skocznię

30 PLN

Zjazd hulajnogą

35 PLN

Koszt wypożyczenia roweru na cały wyjazd / osoba

350 PLN

Ważne informacje

Termin wyjazdu musi zostać ustalony indywidualnie z grupą. Zgłoszenia powinny wpłynąć na minimalnie 4 tygodnie przed planowanym terminem.

Trudność tras określana jest jako łatwa, a momentami średnia. Większość drogi odbywa się trasami szutrowymi i asfaltowymi. Dzienne plany zakładają dystanse od 25 do 50 km.

Aby móc swobodnie zaopatrzyć się w posiłki we wszystkich lokalizacjach, należy wziąć ze sobą CZK.

Organizator

Organized by Wyprawy RoweLove

Wyprawy RoweLove to zwiedzanie pięknych, lecz mniej znanych zakątków Polski oraz promowanie niebanalnych i wyjątkowych miejsc noclegowych.

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.