Kategorie
Kontakt
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 20:00
Wyślij e-mail na: kontakt@travelduck.pl
Zadzwoń na infolinię: pon. - pt. 9:00 - 20:00
Wyślij e-mail na:

Eksploracja Dolnego Śląska na rowerze

Niesamowita rowerowa wyprawa po dzikich terenach Dolnego Śląska. Posłuchamy tajemniczych opowieści o zamkach i pałacach, zażyjemy sporej dawki odpoczynku w gęstych lasach i będziemy podziwiać wspaniałe pejzaże Gór Izerskich, Sowich, Stołowych oraz Karkonoszy.

Idealne połączenie aktywności fizycznej, zwiedzania i relaksu na świeżym powietrzu.

Atrakcje

 • dolnośląskie stare miasta, Ząbkowice Śląskie, Karpacz,
 • uzdrowiska Polanica i Kudowa-Zdrój,
 • zamki i ruiny, zamek Książ, zamek Czocha,
 • skalny labirynt Błędne Skały,
 • przejazd rowerowy przez Góry Sowie, Izerskie, Karkonosze, Sudety,
 • dolina rzeki Bóbr,
 • Kościoły Pokoju wpisane na listę UNESCO.

Czytaj więcej

Zwiń

Poziom zaawansowania

Trasa jest dosyć wymagająca, jako że prowadzi przez kilka pasm górskich. Dzienne odcinki to ok. 70-80 km.

Średniozaawansowany
Nie jesteś pewien/pewna, czy dostępny poziom jest dla Ciebie odpowiedni? Skontaktuj się z nami.

Miejsce

Wyprawa rowerowa pozwoli nam szybko przemieścić się między wieloma niezwykłymi miejscami na Dolnym Śląsku. Ten pokryty górami obszar skrywa w sobie całą masę zamków, pałaców i zabudowy miejskiej, które przypadną do gustu miłośnikom historii. Góry, dzikie lasy i rozległe parki krajobrazowe to genialne miejsca na aktywny wypoczynek.

Plan wyjazdu

Podany program wyjazdu jest orientacyjny, a dzienne etapy mogą ulegać zmianom do 15 km. Przykładowymi przyczynami takich decyzji mogą być złe warunki pogodowe lub niedyspozycja uczestników.

Dzień 1: Kamieniec Ząbkowicki

Wyjazd z Wrocławia do Kamieńca Ząbkowickiego. Zanim ruszymy w podróż, zwiedzimy pałac w Kamieńcu. Jest to jeden z największych europejskich pałaców z epoki romantyzmu. Ma aż 7 tarasów w klasycznym stylu. Wieczorem weźmiemy udział w integracyjnej imprezie.

Dzień 2: Kamieniec Ząbkowicki - Kudowa-Zdrój (70 km)

Początek wyprawy to przeprawa przez Góry Sowie. Będziemy jechać trasą wiodącą przez tajemniczy, gęsty las, porastający to najstarsze pasmo górskie w Polsce. Poznamy też historię twierdzy Srebrna Góra. Kolejny przystanek to Bardo nad Nysą Kłodzką, gdzie obejrzymy bazylikę.

Następnie pojedziemy do Kłodzka, a po krótkim przystanku do słynnych okolicznych uzdrowisk: Polanicy, Dusznik i Kudowy Zdrój. Przenocujemy w Kudowie.

Dzień 3: Kudowa-Zdrój - Zagórze Śląskie (65 km)

Czas na przebycie Gór Stołowych. Rano udajemy się do skalnego labiryntu Błędne Skały. Jest to szlak, który prowadzi ciasnymi przesmykami wśród ogromnych głazów. Kiedy tylko z niego wyjdziemy, wsiadamy na rowery i ruszamy dalej.

Naszym celem jest położony na zboczu nad rzeką Ścinawką zamek w Sarnach. Następnie zameldujemy się w zamku Grodno. W Osówce z kolei zobaczymy niemiecką konstrukcję w postaci 2 km podziemnych korytarzy. Odpoczniemy nad Jeziorem Bystrzyckim.

Dzień 4: Zagórze Śląskie - Janowice Wielkie (50 km)

W planach mamy największy zamek Dolnego Śląska, czyli Książ. Malowniczo położony, góruje nad porośniętą lasem kotliną. Rowerowa trasa poprowadzi przez Książański Park Krajobrazowy. Przejażdżka tymi górzystymi i leśnymi okolicami to prawdziwa gratka i nie lada wyzwanie dla kondycji!

Z przystankiem w ruinach zamku Cisy udamy się dalej, do Wieściszowic. Tam czekają na nas Kolorowe Jeziorka w czterech różnych barwach. Meta etapu znajduje się w Rudawach Janowickich w Sudetach Zachodnich.

Dzień 5: Janowice Wielkie - Karpacz (35 km)

Rano wypijemy kawę w okolicach wojanowskiego pałacu. Stamtąd czeka nas droga ku Karkonoszom. Na miejscu (po wyjątkowo lekkim odcinku trasy) zwiedzimy Kościół Wang, czyli konstrukcję powstałą w Norwegii w całości z drewna w okolicach XII/XIII w.

Dzień 6: Karpacz - Jakuszyce (40 km)

Planowany odcinek jest niedługi, ale ma kilka podjazdów, dzięki którym będziemy mogli podziwiać wspaniałe panoramy Karkonoszy. Zatrzymamy się, aby zwiedzić ruiny zamku Chojnik. Zanim dotrzemy do miejsca noclegu do schroniska Orle, zajedziemy do Szklarskiej Poręby i Jakuszyc.

Dzień 7: Jakuszyce - Gryfów Śląski (45 km)

Z Jakuszyc pojedziemy przez Góry Izerskie do schroniska pod nazwą Chatka Górzystów, które leży na Hali Izerskiej. Miejsce to jest jedyną pozostałością po wiosce Groß-Iser, która została zniszczona w latach 50. ubiegłego wieku.

Pół godziny jazdy później dotrzemy do Świeradowa-Zdroju. Tam, w parku przy Domu Zdrojowym czeka nas krótka pauza. Udamy się też do pełnego tajemnic zamku Czocha. Przewodnik pokaże nam ukryte przejścia i opowie mrożące historie krew w żyłach historie.

Dzień 8: Gryfów Śląski - Sędziszowa (70 km)

Na trasie napotkamy kilka bardzo ciekawych miasteczek: Lubomierz, Gryfów Śląski i Wleń. Ciekawostka: Lubomierz uniknął drugowojennych zniszczeń, dzięki czemu cieszy oko niezwykłą, średniowieczną architekturą.

Tereny, na które wjedziemy, nazywane są Lwówecką Szwajcarią. Oglądać będziemy mogli wysokie nawet na 50 m piaskowcowe skałki. Roztacza się z nich piękny widok na gęste lasy, a także nasz następny cel, czyli dolinę Bobru.

W Parku Krajobrazowym Dolina Bobru zbudowano wiele tam na rzece, które utworzyły imponujące jeziora retencyjne. Malownicze przełomy tworzą tu miejscówki do odpoczynku nad szumiącą wodą. Jedną z topowych atrakcji tych okolic jest barokowy pałacyk w Brunowie.

Dzień 9: Sędziszowa - Kamieniec Ząbkowicki (85 km)

Przejazd przez Krainę Wygasłych Wulkanów. Stożki, które będziemy mijać, to tak naprawę zbocza nieaktywnych już wulkanów. To one ukształtowały tutejszą rzeźbę terenu, a także zostawiły po sobie samotne bazaltowe ostańce.

W Świdnicy i Jaworze wejdziemy do dwóch protestanckich, zbudowanych z drewna Kościołów Pokoju, figurujących na liście UNESCO. W okolicach Dzierżoniowa zwiedzimy renesansowy zamek. Dalej dojedziemy do Ząbkowic Śląskich, które urzekają starówką, ratuszem oraz Krzywą Wieżą.

Tutaj też przypada koniec naszej wspólnej podróży rowerowej. Wieczorem odbędzie się pożegnalna impreza.

Dzień 10: Kamieniec Ząbkowicki

Powrót do Wrocławia.

Zakwaterowanie

Noclegi - zależnie od wybranej opcji - w pokojach agroturystycznych dla 2-4 osób lub w zamkach i pałacach w pokojach 2-os.

Cena zawiera

 • 9 noclegów,
 • transport busem z i do Wrocławia,
 • przewóz rowerów,
 • śniadania (dotyczy wariantu zakwaterowania w zamkach i pałacach),
 • transport bagażu na trasie,
 • usługę opiekuna,
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Cena nie zawiera

 • wyżywienia (w przypadku opcji zakwaterowania w zamkach i pałacach - z wyjątkiem śniadań),
 • wydatków własnych,
 • dojazdu z miast innych niż Wrocław.

Ceny

Koszt wyjazdu to 1 200 PLN/os. w przypadku zakwaterowania w agroturystykach lub 1 800 PLN/os. w przypadku zakwaterowania w zamkach i pałacach.

Jeśli znalazłaby się odpowiednio duża grupa chętnych osób, możliwe jest zorganizowanie transportu z Krakowa lub Katowic. Wówczas wiązałoby się to z dopłatą w wysokości 150 PLN/os.

Ważne informacje

Góry mogą okazać się nieprzewidywalne. Dlatego zalecamy wziąć ze sobą coś cieplejszego do ubrania (np. polar), a także odzież przeciwdeszczową i pokrowiec na plecak.

Organizator

Organized by Cyklotramp

Wśród naszych wypraw każdy znajdzie coś dla siebie!

Sprawdź podobne wyjazdy

Marrakesz, Maroko

14 - 25 kwiecień 2021

od3 800 PLN

/ os.

Locorotondo, Włochy

16 - 25 kwiecień 2021

+ 1 więcej

od3 000 PLN

/ os.

Cres, Chorwacja

9 - 18 lipiec 2021

+ 1 więcej

od2 600 PLN

/ os.

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowych przygodach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Travelduck. Zgodę będziesz mógł w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.